Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Au zemljani, dal zaista ne razumes 'kakvo si zlo napisao'?
Nadam se da te ponelo 'pisanije' i da nemas zaista takve rasisticke stavove.

Ne mozes na osnovu neprijateljsava donositi zakljucke da je neko losiji i da je genetski inferiorniji.
Cak, naprotiv!
S'obzirom na rezultate tog visedecenijskog (sada i vekovnog) sukoba, ispade da su 'oni' mudriji i sposobniji od nas, zar ne? ;)
Salu na stranu, upravo balkan, gde se kroz istoriju jako puno mesao genetski materijal jeste nase (svih zajedno na ovim prostorima) najvece bogatstvo!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Шта је написао тачнo Earthmoving, кад сте га сви напали да је расиста?
 
Nadam se da ovaj post neće biti opet protumačen i obrisan kao "rasistički" ali moram da ga napišem jer se gore ne vidi moj stav , nego samo kritike prema meni , a bez da se uopšte vidi moj stav koji se kritikuje. Pa ako mogu da objasnim:
Laki, nisi me razumeo. Ja nisam reagovao na komentar iz vesti o mešanju Srba i Albanki. Zaista nemam ni negativan ni pozitivan stav o tome ali mi je taj trend zanimljiv. Zapravo mislim da sam tolerantiji od velikog broja našeg stanovništva i da čak i na Fjesu i drugim sajtovima (RT, Sputnik, InfoWars, B92...) kada se pojavi neka vest u tom kontekstu o Bosni, Hrvatskoj i sl uvek napišem kako bi se ljudi edukovali da ti narodi imaju skoro iste gene, a to su uglavnom Y-haplogrupe: I2, a zatim i R (R1a i R1b) i E1b1b. Što se tiče Albanaca oni su malo drugačiji jer imaju najviše bliskoistočne E1b1b koji su došli pre oko 10tak hiljada godina u Evropu sa Bliskog istoka i doneli tehnologiju poljoprivrede. Nje još dosta ima i na jugu Srbije, jugu Italije i Grčkoj. Kod Srba (ali i Muslimana u BH, primorskih Hrvata) je najbrojnija grupa I2, a ta I grupa je u stari najstarija grupa u Evropi, procenjuje se na oko 30tak hiljada godina (Neandertalci su bili stariji živeli su u Evropi prema sadašnjim procenama još od pre 300-400.000 godina). R (R1a istočnoevropska, Arijevska, Iranska... i R1b zapadnoevropska) je po meni bazično grupa svetlih i plavih ljudi ali to se u međuvremenu promenilo može neko i I2 grupe sada biti svetao.
Dakle, ja nisam reagovao na tu vest venčavanja Srba i Albanki jer sa jedne strane su slični narodi a sa druge Srbi imaju recimo 20% tog E1b1b a Albanci duplo više, oko 40%. Međutim i među današnjim Albancima ima potomaka naših ljudi, setimo se zidanja Skadra na Bojani i ostale istorije iz predturskog perioda o našim ljudma dole. Zatim ja sam imao jedno zanimljivo iskustvo kada sam išao od Struge u MKD pre Elbasana i Drača ka CG, kad sam u onim najvećim planinama pre Elbasana pre 10tak godina na ulici video decu koja igraju fudbal a jedan nosi dres - Stankovića (a nije baš Stanković bio Ronaldo pa da ceo svet nosi njegov dres). Tako da ima dosta Albanaca i tog I2 i R porekla. Pa pošto je to tako malo zamršeno, i jeste i nije, ja nemam neki poseban stav o tome pa nisam na to ni reagovao.
Ono na šta sam reagovao bila je Drakchetova rečenica da je mešanje gena UVEK dobro. To je malo širi pojam i u tu sam se pozvaop na Teslin stav iz "Problema povećanja ljudske energije" gde on, kao i mnogi drugi tada, smatra da mešanje gena treba da bude takvo da budući ljudi budu kvalitetniji a ne nekvalitetniji. Znači svako i uvek mešanje gena po svaku cenu po mom stavu nije dobro. I taj stav se smatra rasistički, od nas se očekuje da kažemo da je mešanje sa svim i svakim dobra stvar. Ne znam zašto onda ti koji to propagiraju se ne mešaju sa svakim muškarcem ili ženom, nego biraju i to jednu ili jednog za brak? U praksi im nešto ne ide jel da. Zar to nije diskriminacija prema odbijenima? I još ako je plavuša onda su rasisti prema crnkama. Mislim , gluposti svako ima svoj ukus, ne može se čoveku zabraniti da voli plavuše, plave oči i slično. To je ukus ne rasizam. Estetika. Ili da voli više svoju majku, decu, familiju, narod... nego druge. Zahtevati da sve jednako volim i da se pravim da ta razlika ne postoji je van pameti.
Ako je ovo "rasistički" neka se obriše ovaj post.
 
Ne tad bi cvileo na podu i molio za krv i tada ti ovaj crni ne bi izgledao kao niza rasa a ovaj plavi kao visa.

Ako je rh - cvileo bi samo belom :mrgreen:
 
Sa onom gore Nicole rado bi izmešao gene.
 
Od kad u Holivudu glume takvi i takve niko vise ne gleda holivudske filmove. Dok su glumili Evro-Amerikanci poput Bogarta, Djejms Dina, Djon Vejna, Švarca, Klint Istvuda, dok su sa takvima bili I diznijevi crtaci... svi smo ih gledali. Kada su uveli te politicki korektne, pad gledanosti 90%. Ja ovu nit sam ikad gledao, nit cu je je ikada gledati.
 
Earthmoving Занима ме која је твоја боја очију и косe,да видим да ли патиш од истог комплекса ниже вредности од којег је и Хитлер патио.
ако ова цура на слици није лепа,ја онда заиста не знам шта је лепо.
 
A zasto mora da mu bude lepa? Meni azijati nisu ruzni, ali su mi apsolutno neprivlacni.
 
Dozvolite mi pravo da navijam za svoj tim. Ja sam za rast demografije prelepih evropskih gena, a posebno plavih po svetu tipa: australijske Kajli Minog ili Djejmsona Donovana, rodjene tunizanke ali italijanke Klaudije Kardinale, americke Merlin Monro, Dzejms Dina, Klinta Istvuda, Švarca, Bred Pita, zatim ovih plavih glumica iz Juzne Afrike, onda onaj Levi iz spanskih serija iz Meksika ili odakle. Milina celom svetu za gledati ih. Navijam za demografiju svog tima, za bolju I lepsu buducnost :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469394#p469394:w1u636wv je napisao(la):
stf » Pet Avg 04, 2017 2:04 pm[/url]":w1u636wv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469229#p469229:w1u636wv je napisao(la):
11030 » 03 Авг 2017 07:07 pm[/url]":w1u636wv]Ljudi zive iskreniji zivot, imaju mnogo vece slobode.
За остало си у праву, али ово је системска лаж. Што је друштво "развијеније", људи су мање слободни, и живе мање искрене животе. Тј. имају привидне слободе и живот иза маски. Свако сваког лаже и вара, и то крије иза неке лажне "слободе".

Prvi puta sam na ovoj temi pa nasumce odabrah postove iznad. Ne slažem se sa @stf kada je sloboda u pitanju. Svi smo slobodni samo što svi nismo pošteni. Iskvarili smo se od previše date nam slobode. To je, makar po meni, jedino objašnjenje. Skoro u svakom segmentu društva sloboda se pretvorila u "slobodu" jer samo tako današnjica opstaje a veliki krivac za to je famozna demokratija koje kod nas nema ni u tragovima. Žalosno!
 
Sloboda pojedinca zaista može uništiti tog pojedinca u drugom koraku. Zašto? Postoje dve večno suprotstavljene stvari između kojih nema rešenja: 1. želja individue, pojedinca za slobodom (da radi šta želi ide na stranu koju on hoće itd) i 2. pravila grupe (grupa je neophodna pojedincu, jer se bez nje ne može razmnožavati i nastaviti život - možeš živeti sam u šumi ali sa tvojom smrću se tada završava i tvoja loza). Pojedinac želi slobodu, a grupa da se ne bi raspala zahteva suprotno - kompromise u vidu pravila. Zadnjih par decenija imamo taj trend pada pravila (i grupe, naroda - vreme i trend opisan lepo u pesmi : pravila pravila da bi me udavila), a rast slobode pojedinca (liberalizam). Znači čovek je slobodan, radi šta god hoće nema prevelikih pravila. Ali društvo mu se raspada slabljenjem pravila. A on bez društva ne može da postoji kao što sam gore objasnio. Dakle u prvom koraku slobode čovek je slobodan, a u drugom je nesrećan jer mu je uništeno društvo.
Svi društveni sistemi svih živih bića (sem onih koji se reprodukuju prostom deobom) stalno traže koji je najbolji balans u datom okruženju između : 1. kolko slobode pojedincu (više ili manje) i 2. koliko pravila grupe (manja ili veća). I kako vreme prolazi samo se odnosi smenjuju: jedan period ima više slobode, pa onda dođe period sa više pravila, pa period sa više slobode... društvo stalno traži najoptimalniji balans te dve suprotstavljene stvari u datom okruženju koje se menja. Ili kako bi to Hegel rekao: 1. teza pa 2. antiteza, pa 3. sinteza 1 i 2 i dalje tako u krug.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470599#p470599:1w40fpv6 je napisao(la):
Авалон » Čet Avg 10, 2017 10:26 pm[/url]":1w40fpv6]Earthmoving Занима ме која је твоја боја очију и косe,да видим да ли патиш од истог комплекса ниже вредности од којег је и Хитлер патио.
ако ова цура на слици није лепа,ја онда заиста не знам шта је лепо.
↑- (islovima: munus)
Komentar je suviše neozbiljan, čak brutalan.
 
За Ксенију
Не видим шта је у мом коментару брутално.Само сам хтео да одговори која му је боја косе очију,јер уздиже једне као да су виша раса, као што је и Хитлер радио.Хитлер је био црн, више је личио на турчина него на немца, и очигледно да је имао комплекс ниже вредности, што није плав већ је црн.Зато сам га питао за косу јер има слична размишљања као Хитлер.Није хтео да одговори његово лично право.

"Dozvolite mi pravo da navijam za svoj tim". /Earthmoving

Нико њему не забрањује да навија за свој тим, али нема права да третира остале као нижу расу, само зато што се њему лично не допада како они изгледају.
 
↑ -

Predlažem ti da na ovoj temi pročitaš sve postove uvaženog člana Earthmoving ali lagano, da ti ne bi koja reč promakla, ako treba sriči.
2792301435.gif
 
Добар део његових постова су обрисани са ове теме,тако да нисте у току шта је он све написао.Нема те све информације.Већ сте се ухватили једне реченице "Dozvolite mi pravo da navijam za svoj tim" која је сасвим легитимна,и ја навијам за свој тим Српски.И желим да се ми највише разможавамо, али не третирам остале као нижу расу, као што је он у постовима који су обрисани.
 
Ne znam zašto ali ne verujem vam, gospodine Авалон.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470751#p470751:1slhnzwh je napisao(la):
Žika » Pet Avg 11, 2017 5:31 pm[/url]":1slhnzwh]Srećom Zemljani se brzo vrati na pravi kurs. Tako da su ove kritike delovale na njega.
Ko je zemljani :?: Takav nik još nisam videla na BB, Žiko (sliko).
Uh, gladna sam, odoh u IKEU na viršle ili ćufte. Ne znam kome više da verujem, Pantografu ili astroduletu. Ipak, najverovatnije ću pojesti tarator sa belim lukom u kućnoj režiji :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470752#p470752:17jevubi je napisao(la):
Ksenija » Пет Авг 11, 2017 5:32 pm[/url]":17jevubi]Ne znam zašto ali ne verujem vam, gospodine Авалон.
Сама кажеш да си први пут данас на теми, а стајеш на нечију страну, а немаш све информације Ова расправа траје већ данима и 80% његових постова су обрисани.
Боље напиши свој лични став,него што стајеш на нечију страну, и кажеш да неком не верујеш.Не буди ничи дрвени адвокат поготово што ниси упућена у све шта је написао.Имај своје ја.
 
Od prvog javljanja na ovoj temi pa do oglašavanja na vaš komentar prošlo je dovoljno vremena da vidim ko je šta napisao. Uostalom, ne cenim kvalitet diskusije člana Earthmoving (pa i drugih) na osnovu pisanja na ovoj temi već na celom forumu pa otuda i moj zaključak, gospodine Авалон.

Moje ja ne bi trebalo da vas se tiče. Gledajte da pronađete vaše.
 
Једноставно немаш своје Ја,то је моје мишљење.Лака си за манипулацију.
Вежеш се за личност, а не за тему.И ја сам се слагао са њим на неким другим темама,али то не значи зато што ми је неко симпатичан да је увек у праву.Његови погледи на расе су крајне дискутабилни и потпуно нетачни,
и под утицајем разних квази научника.

Своје Ја сам одавно пронашао.
 
Ok Avalon imas drugacije misljenje, samo mislim da ne bi trebao to da spustas na licni nivo. Ajde mene I ok jer, ja sam izneo te stavove, ali zao mi sto to radis Kseniji. Zapravo tvoje shvatanje
je zvanično, mainstream shvatanje. Ono je zadnjih godina utkano u zakone (zbog toga I Igor mora da pazi jer zakon tu kaznjava drugacije misljenje), propagirano medijima, NVO-ima, EU direktivama, Un-om... Problem je sto taj sistem nama ne daje rezultate u demografiji, tj natalitetu (nekim drugima daje). Zato ga je potrebno duboko I radikalno kritikovati. Ja se trudim da ga gađam u centar gde ce najburnije reagovati. Jer sa ovim sistemom natalitet opada pa Srbija propada to mi se ne dopada ;)
 
Моје схватање је далеко од званичног ЕУ схватања.Против сам Еу мултикултурализма као највећем злу коју је Европу задесило у историји.Мултикултурализам је превише савршен систем, за похлепно биће као што је човек, који није навикао да дели, и да буде једнак са свима.Природа нам није дала слободу,да можемо да бирамо,зато Европа има толико катастрофалан наталитет, а Африка која није слободна има огроман наталитет.Природа је сурова,важи само један закон.Закон јачег,а не закон који су људи измислили,који се базира на правди и слободи који тренутно влада у Европу. Тек Европом влада 30 година, а већ имамо катастрофалне последице.Зато ћу нас они победити,јер овај свет једноставно припада јачима.

Одговорио сам вам зато што нисте у праву, што се тиче раса,под утицајем сте квази научника.Многе неистине сте написали.

Ксенија ме је назвала неозбиљним и бруталним, и стала на једну страну, иако није видела шта сте све ви написали.Није изнела свој став,већ је почела да вас брани као дрвени адвокат.
 
Eto, izgleda da nam shvatanja I nisu toliko daleka. Ne znam samo na koje naucnike mislis da sam pod njihovim uticajem jer ne mogu da se setim da sam uopste neke I citao. Ako mislis na ono sto sam komentarisao Y-haplogrupe, mislim da su to trenutno opsteprihaceni podaci, tj nema podela medju naucnicima. A lepo se moze shvatiti citava prica na sajtu Eupedie http://www.eupedia.com/europe/neolithic ... _map.shtml
 
Vrh