Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Ni Romi nemaju fabrike pa im natalitet raste. Opet se pitam dal je bogat onaj koji ima mnogo ili onaj kome treba malo, možda bi trebali ugledati se pa: ne plaćati ništa u budzet a korititi usluge dečijeg dodatka, zdravstva, školstva itd, zaposesti neku javnu površinu pa da nam EU napravi socijalne stanove, da se priključim na divljaka na vodu, struju, vozim kola bez dozvole, ne placam karte I kazne, imate kvotu na državni fax... da državi ama baš ništa ne plaćam, plus da kradem do 100€ sta mi treba jer se to ne kažnjava...Samo budale to plaćaju pa nikako nemaju para. Oni drugi koji nemaju taj teret su bogati I sa 200€ mesečno pa mogu da prave puno dece. Ili da I dalje ostanemo ovce koje su mirne I fine pa ih šišaju... Postoji I druga pametna opcija, prijavite se kao imigrant, Soroš, EU I Srb vam plate hotel, hranu, higijenu, ne plaćate karte itd. Ima I treća opcija, prijavite se da ste Musliman, nosite burku, bradicu I sve što treba I Saudi Arabija vas pomaže svaki mesec. Samo je bitno da ne budete Srbin, Evropljanin ili hrišćanin jer onda vi pomažete druge umesto drugi vas ;)
 
Pa ovde ce Romi i Siptari i da postanu vecina. Mozda i poneki emigranti. Kosovo je otislo zbog demografije, jug ce isto tako, a kako ide i Nis ce pa i eto centralna Srbija. Kad nama nije valjala ima kome ce.

Inace, iseljavanje i bela kuga se resavaju na drzavnom nivou. Imate konstantno ulaganje samo u Bg, sva drzavna uprava je ovde (sto je ne podele bar 1/3 Bg 1/3 Nis 1/3 Kg)? Jedini solidni medicinski centar je u Bg. Poslovi, kakvi god su u Bg.
Sto se tice bele kuge, Srbija ne stimulise radjanje. Uopste. Cak i u Makedoniji zena koja nije u braku moze da ide na vestacku oplodnju, Srbija to ne dozvoljava. Srbija je od proslog meseca pocela sa nagradjivanjem porodilja u iznosu od 10.000 din. U Srbiji kad ostanete u drugom stanju dobijete otkaz, i to ako imate posao, jer zene u reproduktivnom periodu retko ko hoce da zaposli. U Srbiji vase dete ne moze da dobije mesto u drzavnom vrticu jer se isti ne grade. Moze da ide u skolu, ali ako trpi vrsnjacko nasilje, necete moci da ga zastitite. U skoli, ako nije iz Bg, velike su sanse da ce imati cucavac umesto civilizovanog wc-a.
 
Kada vidim cene poloprivrednog zemljištahttp://solis-nekretnine.com/detaljan_prikaz/sr/sifra/7070296 Novi Bečej, ne znam šta oni misle da li ćeneko da im plati ovu sumu, pitam se da li se mladi baš toliko iseljavaju
Ne možemo da nađemo povoljno zemljište već 2 godine da gajimo neke visokoenergetske biljke. Čak i u istočnoj Srbiji (Pirot na pr= kada čuju o čemu se radi odmah dižu cenu. I odmah se pojave neki naslednici od nekuda koji ne daju.
 
Кад већина становника једне државе пређе из села у град,аутоматски се наталитет драстично смањи.
Ниједна богата држава, није успела да повећа наталитет више од 2,11 по жени колико је потребно, да би се становништво природно повећавало.Никад и нећу успети, јер се начин размишљања код људи променило.
 
Deca su nažalost pojedinim kategorijama sredstvo za rad, alatka i koriste se u razne svrhe prošenje, krađa, prodaja itd.
Tužno jeste ali je tako, čak i u Londonu se razvila priča zašto su romske bebe, deca mirna ili svo vreme dok traje posao prošenja spavaju.
Jednostavno im daju alkohol i umire ih ali ta deca često ne dočekaju ni tri godine, i njihovo mesto neko traba da nadomesti.
 
Жика
Немачка има преко 15 милиона који нису етнички немци, и сваке године скоро 200 хиљада више умре него што се роди.Тај минус попуне имигранти, и тако сваке године број немаца се смањује, а број имиграната повећава.
 
Ono je bila statistika do 2015. godine i naglašeno je da su podaci za one koji se izjašnjavaju kao Nemci. Druge brojke su za ostale. Jasno je da se novim prilivom izbeglica sve izmenilo.
 
@Žiko, nemci su ukunuli dvojno drzavljanstvo i zapretili zajednicama koje ne podsticu integraciju u nemacko drustvo.
Posledicno, na papiru se povecao broj nemaca, ali fakticko stanje je da oni ni genetski ni kulturoloski nemaju nista zajednicko sa njima.

No i da zanemarimo to i da kazemo da nemacka nije u tom klubu i da se broj etnickih nemaca povecava. A sta je sa ostalim narodima i drzavama zapadne evrope i ostalih koji spadaju u 'razvijeni svet'?
Dakle, sve i da si u pra u za nemacku, to je (eventualno) samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo. A pravilo je "sto razvijenije drustvo, to manje dece u porodici.

Mene to ipak navodi na razmisljanje jesu li i koliko ta drustva razvijena, ili su samo ekonomski jaka, ali je mali broj rodjene dece posledica nekih drugih procesa?
Jer ima zemalja poput nase koje su daleko i od razvijenih drustava, ali isto toliko i od ekonomske moci, pa su opet u minusu?

Nacin razmisljanja koji se usadjuje od rane mladosti, gde se sve meri kroz $,€,£, ili neku drugu iskljucivo materijalnu vrednost, nisu pogodni za nastavljanje (ljudske) vrste. Nouda i gresim, ali zadnjih 50 godina nam to ukazuje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Gresis jer najvece stope prirodnog prirastaja postoje u zemljama verskog fanatizma. To nema veze ni sa ekonomskom moci ni sa medenim kolacima vec iskljucivo sa ulogom zene koja je kod njih cisto reproduktivna. Niko ne spori da je civilizacijski napredak oslobodio i muskarca i zenu patrijarhalnih stega. Danas ne moras biti ozenjen/udat sa decom da bi se smatrao normalnim. Ljudi zive iskreniji zivot, imaju mnogo vece slobode. Ja mislim da je to prvenstveni razlog, a ne materijalni faktor koji je prisutan uvek i u svakom drustvu, jer on jeste osnova opstanka nazalost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469229#p469229:17u8ogoi je napisao(la):
11030 » 03 Авг 2017 07:07 pm[/url]":17u8ogoi]Ljudi zive iskreniji zivot, imaju mnogo vece slobode.
За остало си у праву, али ово је системска лаж. Што је друштво "развијеније", људи су мање слободни, и живе мање искрене животе. Тј. имају привидне слободе и живот иза маски. Свако сваког лаже и вара, и то крије иза неке лажне "слободе".
 
Pre svega sam mislila na slobodu izbora a ne na slobodu od sistema.
 
Izvini, koju slobodu izbora?
Svi ljudi su 'programirani'.
Programira ih okolina, roditelji, obrazovni sistem, mediji.
To sto se nama 'nas sistem' programiranja vise svidja, nije i ne moze se uzimati kao 'sloboda'.
Jos uvek po africi i unutrasnjosti juzne amerike postoje plemena i narodi koji po vrucinama idu goli ili skoro goli.
Mozes li ti da ides gola?
Sad ces ti svakako pomisliti kako sam ja neki manijak, bu**** i sl. ali iz ugla tog naroda mi smo budale koje se kuvaju u 2-3 sloja garedrobe na 38°C. I nisu daleko od istine.
Ali poenta je da su njihovi sabloni 'programiranja' drugaciji od nasih.
Oni na nas gledaju kao na cudake, mi na njih takodje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa Laki ne moras bas da banalizujes. Imas slobodu izbora da radjas/ne radjas, bez da zbog toga budes izopsten iz zajednice, kamenovan i sl.
U civilizovanom svetu, ljudi kad se umore od tih stega iste i odbace - vidi pod ''Seksualna revolucija'' npr. Toga nema u tradicionalnijim drustvima, te u njih i jaci prirodni prirastaj. Zbog tradicije, kulture, ne zbog toga sto oni nisu materijalisti i ne vole Nike patike :D
Inace, ovih dana sve neki golaci na ulici oko mene, nagledah se debelih stomaka i dlakavih muskih sisa za tri zivota, tako da eto mozes go i kod nas :mrgreen: I ne mislim da si bu****, ti si meni jedan od omiljenijih likova sa foruma :sesir:
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...ise-snaja-iz-albanije-u-rasinskom-okrugu.html

Према незваничним подацима преводилаца који присуствују венчањима, на подручју Србије, од Београда до Пирота, у последњих шест година склопљено је око 500 бракова наших људи са Албанкама. У Расинском округу, селима на обронцима Копаоника, у долинама Мораве и Расине, све је више девојака које долазе из околине Скадра и Тиране.
 
Eto klasicnog primera sudara svetova na malom prostoru.
Albanke koje se zbog tradicionalnih ocekivanja udaju, pa makar i za Srbina (sve je bolje nego ostati neudata, a mozda im se posreci pa u Srbiji dobiju malo vise slobode i nezavisnosti nego sto su imale) i Srpkinje koje nece da se udaju radi udaje, jer ipak ocekuju malo vise od tog braka i zivota.
To je isto jako bitno, jer bez vecih ocekivanja nema ni napredka.

S jedne strane ovo izgleda kao klasicna trgovina zenama, a sa druge, mozda ce deca iz tih 500 brakova biti generacija koja ce konacno da popravi odnose dva naroda. Mesanje genetickog materijala je uvek zdrava stvar.
 
Srpkinje traye nemce udaju. Ili bogate Ruse, ako im se posreći
 
@earthmoving

U ovoj devojci su pomesane 4 nacije: filipinska, havajska, ruska, nemacka.

E sad posto si strucnjak za rase (naucno dokazano da rase ne postoje, vec samo tipovi sveobuhvatne ljudske rase-rasa ne moze da se deli na rasu, samo na tip i to u ovom slucaju se radi samo o boji koze i odredjenim fizioloskim karakteristikama) reci kako je ukrstanjem vise "rasa" doslo do toga da su najlepse zene dobijene bas ukrsranjem istih.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
2e27542d9ab5d3e8c643129106828f06.jpg
 
Auuu prijatelju sa kog li si ti puta skrenuo kad tako razmisljas. Znas li da u odredjenoj situaciji (poklapanja krvnih grupa i faktora)u sobi da sedis sa crnoputim i covekom bele puti ovaj prvi ti moze spasiti zivot a ovaj drugi te moze ubiti. I to obojica mogu uraditi sa svojim genetskim predispozicijama, a ne zato sto hoce ili nece. Budi u toj situaciji ku.ceviti rasista. Ne tad bi cvileo na podu i molio za krv i tada ti ovaj crni ne bi izgledao kao niza rasa a ovaj plavi kao visa.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Džaba da išta pišem kad se samo moji postovi brišu. Nije jasno zašto se moderator stavlja na jednu od dve strane u raspravi. Jel Drakche prijavljuje postove da se cenzurišu ili šta?
 
Postovi su rasisticki tako da ce svakako biti obrisani.
 
Da... ali nije jasno zašto nije prvo izbrisan uzrok nego se briše posledica. Naime, Drakche je prvi započeo da priča tu priču o mešanju gena i propagira kako je to po svaku cenu UVEK dobro ali njegov post gde na kraju to kaže o mešanju gena i rasizmu i dalje gore stoji.
A pretpostavljam da ne mogu dobiti odgovor ni da li je on prijavio taj post, što me onako čisto iz radoznalosti interesuje...
 
Nisam nista prijavio, sto se mene tice neka stoji i neka svi vide. :blah:
 
@earrhmoving
Sta si hteo da kazes protivljenjem mesanjem gena?
@igor
Slazem se sa Dragcetom da svi postovi treba da se vide

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Onda ti se izvinjavam Drakche, stekao sam pogrešan utisak :)
Ok, pretopstavljam da Igor mora da pazi na šire stvari.
Ali meni nije jasan vaš stav, niste mi dosledni. Ako su vam svi ljudi jednaki, ne pravite razliku i diskriminaciju, zašto odvajate "našu" demografiju od ostale svetske ljudske? Zar onda nije svejedno da li broj Srba raste ili opada ako je bitno da ljudska populacija u globalu raste? A pošto su svi ljudi isti onda mi u stvari nemamo problem mortaliteta. Jer ako se kaže da "mi" imamo taj problem onda je to diskriminacija, pravimo razliku između "nas" i "drugih", a to je po pravilu rasizam ili po manjoj podeli u okviru rase nacionalizam. Dakle totalno vam je šizofrena logika: pišete ovde o našoj, nacionalnoj demografiji, a kobajagi su vam ljudi isti i kao ne pravite razliku između nas i njih. Moja filozofija je jednostavna i dosledna ja uvažavam razliku koja postoji, isto kao što majka uvažava razliku između svog i ostale dece pa ne hrani svu decu sveta nego svoje, a to je zapravo koren diskriminacije između "naših" i "tuđih". Dakle priroda pravi razliku ne Earthmoving. A društvo koje ne poštuje prirodne zakone nema dobru budućnost, piša uz vetar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470377#p470377:2k4h5xi1 je napisao(la):
Earthmoving » 09 Aug 2017 21:06[/url]":2k4h5xi1]
šizofrena logika:
Neki ce TE da poginete .... a neki ce MO da se vratimo.... :lol:

CASTELBIANCO
Zdrav razum + 1 :) :kk: :)
.....tad bi cvileo na podu i molio za krv i tada ti ovaj crni ne bi izgledao kao niza rasa a ovaj plavi kao visa. ....
a o presadjivanju organa.... da i ne spominjemo
 
Vrh