Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Orfanelin":3sx6wbya je napisao(la):
700 evra mesecno, ne rade vikendima i imaju klopu i solidan smestaj. To ne mogu da imaju nigde u Srbiji.

Kolega sa fakulteta (masinskog) tamo sklapa televizore i kaze da ima izgledne sanse da kad nauci jezik nostrifikuje diplomu i da ga prime kao inzenjera. :D

To mozda tebi prodaje pricu, satnica je 2,2 evra, hranu placaju sami, smestaj u rangu radnickih baraja. Em rade na crno em moraju da se ubiju da zarade 600 evra. 12 sati dnevno ukljucujuci i vikende i to se otimaju medjusobno da bi skupili sate. Uglavnom vecina ide preko Larga, i sklapaju za Samsung televizire u Galanti, ali ima jos nekoliko fabrika sirom Slovacke, tipa za Pezo rade itd...
 
A samsung placa 7 eura sat radniku sica i robovski odnos a largu 5 evrica laganini
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426311#p426311:1jkqbuq7 je napisao(la):
loyola » Sre Jan 04, 2017 5:08 pm[/url]":1jkqbuq7]
Orfanelin":1jkqbuq7 je napisao(la):
700 evra mesecno, ne rade vikendima i imaju klopu i solidan smestaj. To ne mogu da imaju nigde u Srbiji.

Kolega sa fakulteta (masinskog) tamo sklapa televizore i kaze da ima izgledne sanse da kad nauci jezik nostrifikuje diplomu i da ga prime kao inzenjera. :D

To mozda tebi prodaje pricu, satnica je 2,2 evra, hranu placaju sami, smestaj u rangu radnickih baraja. Em rade na crno em moraju da se ubiju da zarade 600 evra. 12 sati dnevno ukljucujuci i vikende i to se otimaju medjusobno da bi skupili sate. Uglavnom vecina ide preko Larga, i sklapaju za Samsung televizire u Galanti, ali ima jos nekoliko fabrika sirom Slovacke, tipa za Pezo rade itd...
Ne znam zasto bi bio toliko glup da radi za satnicu od 250 dinara i da placa sve to kada moze da ima vecu satnicu u Srbiji bez ikakvih problema i da bude kuci :bash:
Mada nije medju bistrijim ljudima koje sam upoznao u zivotu :mrgreen:
 
U Francuskoj je minimalna satnica 9.67 evra, sto mu dodje na nekih 1200 evra mesecno, ali to ti je kao 25 000 dinara u Srbiji, dakle crkavica.
Satnica ne znaci nista kao ni prosecna plata, to nije pokazatelj kupovne moci.
 
@orfanelin Ukoliko radi na crno (verovatno da kao i svi drugi), i u Samsungu koji je u Galanti (inace posao za debile, tipa ubaciti 4 srafa i zalepiti nalepnicu) tolika je cena sata i jednostavno da bi dobio 660 evra mora 300 sati da odradi. A kad podelis 300 sati sa radnim danima ili radi svaki dan mesecno po 10 sati, ili radi po 12 sati dnevno osim nedelje.
Najjaci su ti largo botovi na netu, gde su u fazonu pa
sta ako toliko radis, ionako si dosao da radis i zaradis pare, a ne na odmor?!? Tamo se otelis 3 meseca i krckas ovde naredna 3 meseca tih ustekanih 1000-1200 evra, pa opet. Sjajna perspektiva.
 
^^ znam dosta ljudi koji tako zive. Idu u Grcku, na Maltu, na brod, itd...
 
Jedno je ici na brod i raditi za 1500$ do 5000$ mesecno i putovati, ustekati pare za stan za 5 godina, ovo je bulja sto oni rade. Em vidis svet em dobro zaradis. Licno da sam sam ne bih se skidao sa broda nekoliko godina. Imam iz uzeh okruzenja 4 osobe trenutno na brodu, tako da sam upucen oko svih detalja. Rinta se, to je cinjenica, ali se i plati to, plus sve ti je za dz na brodu i jos putujes.
 
A neku tipa kako npraviti Srbiju boljom pa vratiti ljude? "Dogodine u Jerusalimu" I cime se uopste bavi kancelarija za dijasporu, cemu to sluzi,a uz to i ne radi?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426412#p426412:2bh2u23n je napisao(la):
loyola » 05 Jan 2017 06:59 am[/url]":2bh2u23n]Jedno je ici na brod i raditi za 1500$ do 5000$ mesecno i putovati, ustekati pare za stan za 5 godina, ovo je bulja sto oni rade. Em vidis svet em dobro zaradis. Licno da sam sam ne bih se skidao sa broda nekoliko godina. Imam iz uzeh okruzenja 4 osobe trenutno na brodu, tako da sam upucen oko svih detalja. Rinta se, to je cinjenica, ali se i plati to, plus sve ti je za dz na brodu i jos putujes.

Zavisi na kojoj si poziciji, znam ljude koji rade na brodu i zarade 600 evra mesecno a ne 1500 jer su na najnizoj mogucoj poziciji.
A mislim da psiholoski taj posao je jedan od najtezih, zona kretanja, 200 metara gore dole, 50 metara levo desno, treba izdrzati to.
 
Pa nije valjda sve samo u novcu ? :rant:
ima li išta drugo da valja kao razlog , zašto ovde teba gajiti decu :roll:

,,Kec iz rukava,, :D
Zoran Radmilovic u TV seriie ,,Price iz radionice,, - 2,5 min.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PLtJpq2Yoro[/youtube]
:sesir:
 
f8e7f26d0737e916a93089e304e87629.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
spatiotecte":wonrj3ub je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426412#p426412 je napisao(la):
loyola » 05 Jan 2017 06:59 am[/url]":wonrj3ub]Jedno je ici na brod i raditi za 1500$ do 5000$ mesecno i putovati, ustekati pare za stan za 5 godina, ovo je bulja sto oni rade. Em vidis svet em dobro zaradis. Licno da sam sam ne bih se skidao sa broda nekoliko godina. Imam iz uzeh okruzenja 4 osobe trenutno na brodu, tako da sam upucen oko svih detalja. Rinta se, to je cinjenica, ali se i plati to, plus sve ti je za dz na brodu i jos putujes.

Zavisi na kojoj si poziciji, znam ljude koji rade na brodu i zarade 600 evra mesecno a ne 1500 jer su na najnizoj mogucoj poziciji.
A mislim da psiholoski taj posao je jedan od najtezih, zona kretanja, 200 metara gore dole, 50 metara levo desno, treba izdrzati to.

Jbg na razvrstavanju djubreta mozda rade ti ljudi, to uglavnom rade filipinci. Plata od 1400$ je za osnovnu poziciju u kazinu, sestra radi sad kao super vizor pa ima vecu, u Carnival Corp. je, drugarica radi kao barmen, plata je uvek preko 3000$, na ugovoru bude meseci kada se zaradi i preko 5000$. Itd, itd. Kao sto ne bih isao u Slovacku za te pare ne bih ni razvrstavao djubre za iste te pare na brodu.
Sto se tice teretnog broda, imam drugara koji radi sada kao 2. oficir. Kao 3. je imao platu 4000$ pre nekoliko godina. Isao na kadeturu 12 meseci kao mali od palube, posle toga neka skolica par meseci i postao 3. oficir. Radi 3 meseca, pa je 3 meseca na odmoru.
 
Zene su puno bolje placene od muskaraca. Meni je drug kuvar na teretnjaku za 1500$ sa 25-6 clanova posade po dva mjeseca budu na otvoreno more. Kadetura nije placena vise od 600$ nidje itd. Sve ispod 3. Oficira i 3000-3500 je gubljenje vremena, a do toga opet treba dogurati.
 
A sto ne otovorite temu ,,Kako i kuda pobeci ,,
ili još bolje
,, U tudjeg tatka golema patka,,
:lool:
jer to o čemu pišete
gde i koliko se zaradjuje nema veze sa ovom temom Demografije
a pisci takvih postova - da vrede ,,strendžerima,, nesto - vec bi bili odavno napolju kod nj. :lol:
 
Priželjkivan rad u zemljama koje imaju vrlo visok standard
upravo u njima je veoma poremecena demografska slika bez ikakvih izgleda da bude bolje
i paradoksalno
u siromašnim zemljama večit demografski bum je bez izgleda da se zaustavi i da im bude bolje

U poredjenju sa visokim i nisko standardnim zemljama upravo i imamo
ovde i sada odgovarajucu pratecu demografsku sliku ,
koja moze sa malo truda da se malo popravi,
te u odnosu na spomenute i da nam donese mali boljitak

Koristiti pamet i energiju za podgrejavanje odliva, nikako ne doprinosi popravci i boljitku
sa tom destrukcijoim u srcu , nigde - ni ovde ni ,,napolju,, - nema mesta ni buducnosti
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426311#p426311:2q1bele3 je napisao(la):
loyola » 04 Jan 2017 05:08 pm[/url]":2q1bele3]
Orfanelin":2q1bele3 je napisao(la):
700 evra mesecno, ne rade vikendima i imaju klopu i solidan smestaj. To ne mogu da imaju nigde u Srbiji.

Kolega sa fakulteta (masinskog) tamo sklapa televizore i kaze da ima izgledne sanse da kad nauci jezik nostrifikuje diplomu i da ga prime kao inzenjera. :D

To mozda tebi prodaje pricu, satnica je 2,2 evra, hranu placaju sami, smestaj u rangu radnickih baraja. Em rade na crno em moraju da se ubiju da zarade 600 evra. 12 sati dnevno ukljucujuci i vikende i to se otimaju medjusobno da bi skupili sate. Uglavnom vecina ide preko Larga, i sklapaju za Samsung televizire u Galanti, ali ima jos nekoliko fabrika sirom Slovacke, tipa za Pezo rade itd...
Zvučiš mi kao neko ko je upoznat sa celom mukom. Najstrašnije je što je očigledno uprava Samsunga upoznata sa time i ne smeta joj ništa, kao ni Slovačkoj policiji koja u celoj šemi.

Ja sam intervjuisao radnika koji je tamo radio i spremam tekst za radnik.rs o tome. Da li si ti radio ili znaš nekog? Ako hoće neko da priča neka se slobodno javi preko tebe meni na PP ili na naš mejl redakcija@radnik.rs

:sesir:

Što se tiče fabrika, ima i Kia u kojoj je pravo robovlasništvo, nema grejanja, 6x12 sati se radi i.t.d.
 
@vucko
Nisam radio ali drugar mi radi vec godinu dana na crno tamo, bez da se vraca ovde, slucajno sam prolazio kroz Bratislavu i javi mi se da se vidimo. Njemu je kao ok to, ali da bih sprecio nekoliko drugara iz SRB da odu malo sam se raspitivao i dosao do ovih podataka. Cak sam i sa ambasadom kontaktirao, fucka im se za sve. Largo po APRu drze neki Slovaci, baza im je u Vojvodini i samo farbaju ljude sa raznoraznim pricama.
Ja sam negde nacuo da Largo dobija minimum 3,8 evra po satu a radniku prosledjuju 2,2.
Drago mi je da obradjujes tu temu.
 
Ako radi godinu dana na crno da li to znači da ima EU pasoš, inače bi se vraćao na po tri meseca nazad. Largo je iz Bačkog Petrovca koji je mesto puno Slovaka, a lažno se predstavljaju da su u NS-u. Largo dobija 7-8 eura što je priča radnika kojeg sam intervjuisao, a pričao je sa korejancem iz Samsunga dok je tamo radio...
Hvala, mislim da je ozbiljna tema jer tokom 2016. godine oko 6000 naših radnika bilo u Slovačkoj na radu. A procene su da će ove godine biti oko 10.000. Broj onih koji rade legalno je manji od 1%.

Da li si čuo za tu caku sa ID karticom što im rade u fabrici?
 
Ma nema pasos njihov, nas koji mu je cak i istekao u medjuvremenu. Uzme putni list kad bude odlucio da dodje i boli ga uvo.
Da, sto tudje kartice ko zna od koga, tipa Slovaka prelepe nalepnicom sa imenom i prezimenom naseg radnika? Ozbiljna su oni mafija, ajde sto im uzimaju tolike pare ali sto
ih jos vacare za ono osiguranje od 1500 din koje im ni ne uplate vec samo daju onu priznanicu...
 
Vrh