Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Ako sam dobro razumeo, Spatio ti si živeo u Parizu, možda bi ti mogao nešto više o tome da kažeš. Ja sam bio svega par puta u Parizu ali ono što sam video u gradu po pitanju demografske strukture mi se nije dopalo, tj ne obećava mi neki prosperitet tamo, pre pritajene i otvorene sukobe kao što si rekao. Inače film La Haine (Hate, Mržnja) sa Festa 1995-e koji govori o tim stvarima je bio jedan od mojih omiljenih filmova. Uvodna špica "Ovo je priča o društvu koje pada sa 18og sprata. I dok pada govori - za sada sam ok, za sada sam ok... Nije važni kako padaš - važno je prizemljenje" ;)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cy5TaO6qTBU[/youtube]
 
Kao što to najčešće biva, najprimitivnijii sloj društva je taj koji pravi probleme. U Engleskoj je to britanska sirotinja koja živi od socijalne pomoći i razni doseljenici koji rade na crno. Školovani ljudi žive svoj život i rade bez problema.

Šta mislite, da uvedemo mi lepo zabranu doseljavanja u Srbiju, a onda i dovučemo nazad sve naše koji su preko? Ove iz Čikaga možemo u budući Beograd na vodi, ove iz Beča možemo na Veternik, a ostale da rasporedimo po manjim gradovima u Srbiji. Ionako smo ih školovali za džabe :grand: :violina:
 
+1 Earthmoving,
Postavio si najbolji moguci primer sta se desava sa zemljama koje uvoze stranu radnu snagu.
Preporucujem svakome da pogleda film "La Haine" tj Mrznju koji je mnogo dobar i veoma realno pokazuje sliku mesovitog drustva u francuskoj.

Sto se mene tice, ja sam bas odrastao u takvom okruzenju, bas u takvom nekakvom bloku kao iz filma sa istim likovima iz filma, crncima arapima i kompanija i mogu reci da smo bili bas kao oni, voleli smo da pravimo sranja i nismo voleli policiju.
Inace ja sam bio svedok TOLIKO PUTA nekih situacija koje vi ne mozete da zamislite da mogu da se dese u Srbiji:
Samo par primera:
- Policijska kola napadnuta od strane horde pobesnelih crnaca koji su bas resili da ih isteraju iz kraja.
- Pobesneli arapin koji se dere u metrou kako ce da pokolje sve francuze a da niko u vagonu ni ne reaguje.
- Crnci koji su izbacili francuze iz metro-a jer su se pokacili sa njima.
- Licemerni francuzi koji se prave fini u drustvu cranaca i arapa a posle ih pljuju iza ledja.
- Desavalo se da sam bio sam jedini belac u vagonu u metro-u.
- Odredjeni kvartovi pariza gde na radnjama pise samo na arapskom.
- Razvaljivanje i sutiranje autobusa to je vec klasika
- Paljenje kola, razbijanje izloga itd...
- Ratno stanje koje je trajalo mesec dana 2005te, Pariz pod opsadom mladih huligana koji su sve unistavali pa je trebalo policiji mesec dana da to smiri a da ne izbije gradjanski rat.
 
I to opet rade SIROMAŠNI a ne oni koji imaju posao, krov nad glavom i budućnost pred sobom. Ne sporim da je tamo loša situacija, ali toga bi bilo i da su svi iste rase, nacionalnosti, veroispovesti. Ako ni zbog čega drugog tukli bi se zbog fudbalskih klubova, devojaka, teritorije (za bleju, dilovanje...), itd. To je nekakav bunt onih koji nemaju prema onima koji imaju i određuju pravila.

Ne podržavam takvo ponašanje, ni jedih ni drugih, već smatram da bi svi trebalo od sebe da pođu ako žele nešto bolje, a ne da sami sebi ističu etiketu koju im društvo nalepi.
 
A pošto po pravilu ti što dolaze nemaju ništa to bi značilo da im moramo nešto dati da bi ih umirili da nas ne zlostavljaju. Druga stvar, teško da su oni siromašniji od nas u Srbiji pa opet, kao što reče Spatio, ovde se čak ne može zamisliti da se dešavaju takve stvari. U pitanje su međurasni sukobi za dominaciju teritorijom, a ne sukobi zbog siromaštva. Čak i u Americi gde suživot belaca, Indijanaca, crnaca postoji 500 godina, ne postoji rasna harmonija nego pritajene ili otvorene konfrontacije. Dakle to je samo još jedan problem više za društvo, šta eć nam to? Od gotovog da pravimo veresiju? Ako odete još dalje u istoriju videćete da je dolazak Arijevaca u dolinu Inda uništio prethodnu civilizaciju, da je dolazak Huna uništio prethosne civilizacije u Centralnoj Aziji, da je dolazak Bantua u južnu Afriku uništio Hotentot narode, da je dolazak Evropljana uništio starosedelačka društva severne i južne Amerike... To je prosto prirodni zakon i vrlo je opasno što vodeći ljudi ove zemlje ne znaju za taj prirodni zakon.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422430#p422430:m9c6lmfr je napisao(la):
profa_chb » 11 Dec 2016 01:22 pm[/url]":m9c6lmfr]I to opet rade SIROMAŠNI a ne oni koji imaju posao

A ti bogati bas traze takve siromasne da bi ih izrabljivali i placali ih kikirikijem da rade najteze poslove kako bi mogli sebi da priuste lep odmor na Azurnoj obali.
U Francuskoj, najgore poslove rade crnci i arapi zato sto francuzi nece da ciste ulice, da rade u KFC-u, da budu kucne pomocnice itd...

I najbitnija stvar: francuzi su teski rasisti! I to moze da potvrdi svako ko se malo duze druzio sa njima.
 
Kako Japanci kao vrlo bogat narod mogu da sami čiste ulice i ostale poslove, a Francuzi ne mogu? Ako mogu bogati Japanci mogu i Francuzi. Mislim da je u slučaju Zapadne Evrope slobodna trgovina bez barijera dovela do potrebe za uvozom jeftinijih radnika kako bi se konkurisalo na otvorenom svetskom tržištu jer je takva pravila bila nametnula najveća sila posebno u Zapadnoj Evropi -Amerika (jbg sad se sa Trampom povlači iz toga ostavljajući desetine miliona imigrantskih radnika na problem Evropi). Međutim u zaštićenim nacionalnim tržištima to nije potrebno jer država carinama i drugim barijerama povećava cenu ili smanjuje ponudu strane robe, pa francuski proizvod nije ugrožen od stranih na francuskom tržištu cenovno. Međutim problem im je u pohlepi jer se oni ne zadovoljavaju svojim tržištem nego su hteli da prodaju svoje proizvode po celom svetu sa uvezenom jeftinom radnom snagom i to im se vratilo kao bumerang sada. Em su ih nadigrali Japanci, Kinezi, Korejanci... em su u svojoj zemlji dobili nerešive društvene probleme koji im razaraju društva, dovode do rasizma, sukoba i svega bez čega su mirno mogli živeti. Upravo iz tih razloga je trenutno u Zapadnom svetu opet porast težni za ekonomskim protekcionizmom što je materijalizovano u pobedi Trampa koji to zagovara, kao i rastu evroskpeticizma, tj desničarskih stranaka po Zapadnoj Evopi čime ljudi u stvari žele da vrate svoje zemlje sebi umesto da budu deo globalnog sveta bez granica. Granice za ljude, a uskoro i robu se opet dižu, čak i unutar EU.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422432#p422432:37r0zypy je napisao(la):
spatiotecte » 11 Dec 2016 01:30 pm[/url]":37r0zypy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422430#p422430:37r0zypy je napisao(la):
profa_chb » 11 Dec 2016 01:22 pm[/url]":37r0zypy]I to opet rade SIROMAŠNI a ne oni koji imaju posao

A ti bogati bas traze takve siromasne da bi ih izrabljivali i placali ih kikirikijem da rade najteze poslove kako bi mogli sebi da priuste lep odmor na Azurnoj obali.
U Francuskoj, najgore poslove rade crnci i arapi zato sto francuzi nece da ciste ulice, da rade u KFC-u, da budu kucne pomocnice itd...

I najbitnija stvar: francuzi su teski rasisti! I to moze da potvrdi svako ko se malo duze druzio sa njima.



Kao i Belgijanci, Holandjani, Nemci i uostalom skoro ceo zapad.

Apsolutno se slazem za rasizam.

Francuska je pogresila u startu sto nije uopste integrisala nijednu grupu pridoslica, sto je i kod nas slucaj sa Romima.

Princip je isti, ziveo u ciganskim mahalama po periferiji Beograda ili ziveo po opasnim predgradjima Pariza - getoizacija citavih tzv. etnickih skupina.

Ti isti arapi, crnci i na kraju krajeva i nasi Romi su gradjani 2. reda, i to ce nazalost tako i da ostane, a Francuska, Belgija, Nemacka pa i Italija vec imaju velikih problema i to ce se samo pogorsati. Zbog stava da su svi koji su dosli gradjani 2. reda imamo kontra efekat u tim drustvima, ociglednu getoizaciju, rasizam i rastucu mrznju prema "domacinskim narodima".

Kada "gospoda" Francuzi i ostali nauce i shvate da prihvataju, integrisu i postuju sve pridoslice mozda ce se stvari promeniti. Ne opravdavam njihovo divljanje i haos koji prave po zapadu, ali ih apsolutno razumem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422477#p422477:3aqvnv2i je napisao(la):
zexland » 11 Dec 2016, 16:41[/url]":3aqvnv2i]

Kada "gospoda" Francuzi i ostali nauce i shvate da prihvataju, integrisu i postuju sve pridoslice mozda ce se stvari promeniti. Ne opravdavam njihovo divljanje i haos koji prave po zapadu, ali ih apsolutno razumem.
Upravo tako. Uostalom, ako pomenuta "gospoda" ne žele pridošilice, uvek imaju pravo da zabrane emigraciju, ali onda stanovništvo te zemlje mora da prihvati da radi i neke poslove koji nisu baš popularni, pa da ujutru recimo bude zaposlen u nekoj high tech kompaniji, a uveče da čisti govna po ulicama, inače će se vrlo brzo udaviti u istim. Ali ne, svima odgovara da dođe neki Arapin ili Turčin da čiste ta govna, tako da oni to ne moraju da radi, a onda se čude otkud odjednom tolike pridošlice. Ako si već primio u zemlju razne emigrante jer su ti potrebni da privreda ne bi stala, onda moraš te emigrante da integrišeš u društvo i ne možeš im uskraćivati osnovna ljudska prava
 
Kako se Japanci ne udave u gov..ma kad nemaju imigrante, vec sve rade Japanci? Cak suprotno, Japan je cistija zemlja od evropskih gde zive imigranti. Dakle argument ne stoji. Takodje, ni argument za stajanje privrede bez imigranata ne stoji jer su I Francuska I Engleska I sve zapadne zemlje imale jace privrede u svetu pre priliva imigranata. Jedino sto su dobili s njima je podela drustva, slabljenje drustva, problemi, sukobi, gubitak mira...
 
Primeri koj su dati NE stoje, jer nekim drugim lanicima drže i dalje kolonije

Verovatno još uvek se uči u osnovnoj školi da
u svetu i pre Antičkog vremena kolonijalizam postoji u raznim tvrdjim i mekšim oblicima
iz kolonija u ,,gospodorske,, zemlje su dovodjeni da završavaju poslove
ne samo silom , nego i milom (sami tražili).
jbg.to što su koplja zamenjena novcem, tehnologijom ... (sutra ce necim drugim ) ne menja stanje

društva koja nemaju grebuckanja sa strane, imaju kastne, klasne i dr. razvrstavanja
kako bi elita imala odakle da gule nečija ledja

Vec sam dao primer
Kada bi MI otvorili pet velikih fabrika koje bi zapošljavale po 5.000 ljudi i tako u ekonom. stigli svet
ne bi smo danas imali dovoljno naših radnika
jer na birou (odbi po kvalifikacijama)
su prijavljeni kao nezaposleni i profesori i novinari i inžinjeri i lekari ....
a ne bi bilo dobro da naše uloženo u nj. šlolovanje (ako nije nužda preživljavanja)
iko od njih to znanje, da troši za mašinom za štancovanje
kad vec može za niže uslove to da radi , bilo koje boje neki ,,testeraš,,

To nije stvar izbora , mi živimo u takvom svetu ( želeli ili ne )
mada bilo bi bolje da i mi imamo desetak kolonija


Za mladje članove
U starom Beogradu veliki broj šiptara su radilii na ulicama kao testeraši na drvima za ogrev

Kao i svako drugo tržište i tržište rada živi za sebe i ispunjava svoje potrebe
te ako zafali 10.000 radnika itekako ce doci do uvoza radne snage
još cemo da ih molimo i obecavamo svašta samo da dodju
:sesir:
 
...a i dan danas postoje Vukovci. Lično sam video kako pretrčavaju Bulevar u po bela dana, i samo jedan najbrži uskače u Tamića i odlazi na radni zadatak, dok se ostali vraćaju na zidić i čekaju sledeću priliku...

Poreklo dotičnih mi nije poznato, niti bih da impliciram, samo me je boca-ica bocnuo pričom o uvoznim testerašima, pa sam se setio ovog duživljaja :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422524#p422524:3m9bdpr5 je napisao(la):
boca-ica » 11 Dec 2016 09:33 pm[/url]":3m9bdpr5]Primeri koj su dati NE stoje, jer nekim drugim lanicima drže i dalje kolonije

Verovatno još uvek se uči u osnovnoj školi da
u svetu i pre Antičkog vremena kolonijalizam postoji u raznim tvrdjim i mekšim oblicima
iz kolonija u ,,gospodorske,, zemlje su dovodjeni da završavaju poslove
ne samo silom , nego i milom (sami tražili).
jbg.to što su koplja zamenjena novcem, tehnologijom ... (sutra ce necim drugim ) ne menja stanje

društva koja nemaju grebuckanja sa strane, imaju kastne, klasne i dr. razvrstavanja
kako bi elita imala odakle da gule nečija ledja

Vec sam dao primer
Kada bi MI otvorili pet velikih fabrika koje bi zapošljavale po 5.000 ljudi i tako u ekonom. stigli svet
ne bi smo danas imali dovoljno naših radnika
jer na birou (odbi po kvalifikacijama)
su prijavljeni kao nezaposleni i profesori i novinari i inžinjeri i lekari ....
a ne bi bilo dobro da naše uloženo u nj. šlolovanje (ako nije nužda preživljavanja)
iko od njih to znanje, da troši za mašinom za štancovanje
kad vec može za niže uslove to da radi , bilo koje boje neki ,,testeraš,,

To nije stvar izbora , mi živimo u takvom svetu ( želeli ili ne )
mada bilo bi bolje da i mi imamo desetak kolonija


Za mladje članove
U starom Beogradu veliki broj šiptara su radilii na ulicama kao testeraši na drvima za ogrev

Kao i svako drugo tržište i tržište rada živi za sebe i ispunjava svoje potrebe
te ako zafali 10.000 radnika itekako ce doci do uvoza radne snage
još cemo da ih molimo i obecavamo svašta samo da dodju
:sesir:

Ako treba da se svrstavamo i ko nam je blizi, zapadnjak ili crnac, definitivno nam je blizi crnac.
Zasto?
Zato sto su oni bili kolonizovani kao i mi, od strane raznih sila.
I zato sto afrikanci danas kolonizuju taj isti zapad koji ih je drzao pre vise decenija upravo zbog ovih argumenata koje si Boco izneo.
Rekao si da bi bilo dobro da i mi imamo kolonije.
Zapravo kolonizujemo i mi kao crnci nase bivse kolonizatore, u nasem slucaju se ne radi o francuskoj vec o Becu koji je bio na celu Austrugarske kad smo mi bili pod njihovom komandom.
Danas u tom Becu svaki deveti covek je Srbin, a to uopste nije mala cifra za grad od 1 800 000 ljudi. Pri tom taj trend se nastavlja i iz godine u godinu stalno raste.
Imajuci u vidu mesovite brakove austrijanka /srbin ili srpkinja/austrijanac, polako ce kroz te bracne veze i nasledstva, odrejdeni deo ogromnog bogatsva Becke prestonice polako skliznuti u srpske ruke kroz par decenija kao sto francuski kapital polako prelazi u ruke raznih stranaca, potomci bivsih kolonjalizovanih predaka.

Dakle da, Srbija danas ima koloniju ali onu iz senke. Bilo bi zanimljivo cuti sta misle Beclije o tome, i kako to komentarisu iza ledja. :) Der Serbische kolonizator! Argh mein Gott!
 
Spatio je ovo lepo izanalizirao. Ipak...
Meni se taj trend ka Austriji ne sviđa, što zbog smanjenja broja onih plavuša u Austriji sa plavim očima, visokim jagodicama, lepim zubima i bronznim tenom što je za mene ipak najlepši tip žene, što zbog erozije naših teritorija ovde čime postajemo ranjiviji na pritisak kolonizatora i osvajača sa juga i jugoistoka. Druga stvar što dobar deo tih 10% Bečlija nisu baš svi naši Srbi, nego građani Srbije što znači da ima dosta i Cigana, Vlaha iz Braničeva i drugih. Baš sad sam bio i priča mi ujak da oni misle da je Ciganka koja prosi iz Srbije u stvari Srpkinja jer je iz Srbije, ima srpski pasoš govori srpski... I tako mu jedna reče "daj neki dinar, vidi kako si lepo obučen", a on će "jes, pa da i ti budeš lepo obučena ;)".
Takođe, nije svaki rast stanovništva u Srbiji za mene lično pozitivna stvar. Rast stanovništva evropskog porekla je ono što se meni dopada i njih treba podsticati i pomagati za više dece, dok grupama imaju više dece te podsticaje ne treba davati. Mislim da ne trebamo biti licemerni i da trebamo gledati koje grupe zaista imaju problem sa natalitetom u Srbiji, a to su: Srbi, Mađari, Hrvati, Rumuni, Bugari... i njih treba pomoći. Albanci i Cigani imaju više dece i oni nemaju taj problem te im ne treba podsticaj za rađanje, tj ne trebaju biti u tm programu. Njima treba pomoći u oblastima gde oni imaju probleme, npr : školovanje, zdravstvena zaštita... Kina je dobar primer za to. Do pre godinu dana dok je važila politika jednog deteta u Kini sam u stvari čuo da je to važilo za Kineze tj Hane koji nemaju problema sa brojem tj oni su 90% stanovništva Kine, dok je onima kojih je bilo manje, tj manjinama bilo dozvoljeno da imaju dvoje dece. Tako i Srbija, treba pomagati one grupe u svojoj zemlji koje zaista imaju problem sa natalitetom, a ne one koje nemaju. Inače Srbija već koristi u drugim oblastima te principe pozitivne diskriminacije, pa ajde da iskoristimo taj proevropski princip i za ovo.
U tom kontekstu postavljena slika osnivačaove teme, Casteilbainca gde je plava majka sa plavim detetom je za mene najlepša slika na svetu. Moj ukus.
 
Jaca ili slabija dijaspora nikada nije imala neki uticaj na natalitet čak šta više
veca i jača dijaspora ima negativan uticaj (bez obzira na nj. pomaganje , donacije i sl)
jer sto je veca i jača dijaspora veca je opcija za odliv (iz matice) u demografskom smislu
 
kako to manje dec, a nema mesta u vrticima? Kako to manje dece, a sve vise profesora i nastavnika? Sve manje stanovnika, a sve skuplji stanovi?
 
Samo plavo .... čista rasa.... pro*sera*vanje... :lol:
Na HR wikipediji mozes porcitati gluposti koje kad ukusaš u našu SR wikipedije isti pojam- nema
......kako kaže profesor Richard Klein sa sveučilišta Stanford, nova genetska istraživanja fosilnih ostataka pokazuju da između neandertalca i homo sapiensa nije došlo do ukrštavanja, kada se moderni čovjek iz svoje prapostojbine u Africi proširio po Europi prije 45 tisuća godina.

Prema zaključcima profesora Kleina, neandertalac se stoga može smatrati fascinantnom, ali izumrlom granom čovječanstva. Uzrok njegovog izumiranja još nije utvrđen. .....

Čista zastareala glupost za jačanje teorija umišljene čiste rase
jer naprotiv najnovijim istraživanjima utvrdjeno je da su se stopili pri mešanju
a gde su onda tek ti ćistunci u nacijama i bojama :lol:

a i mesta za ukus nema
majka sa detetom je u svakoj duginoj boji - broj jedan i najlepši prizor ma gde bila

U mnogim delikatnim situacijama - ratovima gde su se pitali oko odanosti i privrženosti utvrdjeno da je se svako vezuje za kamen na kom je rodjen
a ne odakle vuče istoriske ili color korene
simtaje su vec nešto drugo.... te razblaži svoje iznošenje da te ne bi razumeli pogrešno :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422303#p422303:m5qyv1xm je napisao(la):
zexland » 10 Dec 2016, 18:52[/url]":m5qyv1xm]Po ovim racunicama, ako godisnja stopa opadanja ostane na cifri od 32k-38k Srbi kao narod ce nestati za nesto vise od 200 godina ! Naravno da necemo nestati, ali to nije dobro.

"Uvoz naroda" ce se desiti svakako u narednih 20 godina, hteli mi to da priznamo ili ne.

Ako za 10 godina prosecna plate umesto 300 evra bude bar 600 evra, narodi bliskog istoka, severne i centralne Afrike i delova Azije ce nam biti prve komsije, sto je vec ponegde i sada slucaj.

Nidza je u pravu, sredimo prvo svoje dvoriste, pa su i svi ostali dobrodosli.

Ako uđemo u eu, odseljavanje se povećati i do 10 puta.
 
Ja sam reko svoj ukus Boco. Ne mogu da zabrane da mi se sviđa slika plave majke sa plavim detetom :) Zakon da mi se podjedanko moraju sviđati sve žene još nije donet :p Čak usled preterane imigracije i mešanja po Evropi zadnjih decenija dolazi do ugrožavanja ove vrste, pa bi je trebalo zaštiti kao ugroženu vrstu u smislu da joj se daju posebni podsticaji za razmnožavanje i očuvanje svetlih ljudi u Evropi. Ako su beli medvedi zaštićeni mogu i plavuše ;)
 
U tom kontekstu ugrožesnosti po opadajucem broju , slažem se i podržavam :kk:
al uvek treba naglasiti nikako na uštrb ostalih, kao je to činjeno u ružnoj istoriji
:sesir:
 
To što kažeš Boco to dobrota izbija iz tebe :)
Međutim, pošto mi je istorija hobi često razmišljam o njoj i plašim se da postoji jedno nehumano pravilo. A to je: u vremenima kada su resursi ograničeni za postojeći broj ljudi potrebno je smanjiti (što bi rekli downsizirati ;)) broj postojeće populacije. Postavlja se pitanje ko će naj..bati. I onda mi se čini da priroda ljudi daje odgovor - onaj ko nije pripadnik naše grupe. A definicije grupa može biti mnogo: rodna, religijska, ideološka... Jer nemoguće je da se broj ijedne vrste pa i ljudi pri ograničenim resursima jedne planete beskonačno povećava, u određenim periodima mora doći do sukoba, ratova, istrebljavanja... Nije to izmislio ni Krađorđe ni Miloš kada su proterivali Mulimane iz Srbije, niti Hitler kada je istrebljivao Jevreje, ni Turci kada su proterivali Srbe, ni Huni kada su proterivali "Evropljane" iz Centralne Azije, ni Evropljani kada su očistili Indijance... "We didnt start the fire, it was always burning since the worlds been turning"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422538#p422538:9lpct0vu je napisao(la):
CASTELBIANCO » 11 Dec 2016 10:12 pm[/url]":9lpct0vu]
file.php

Zar ne bi bilo logicnije da pise:

Srbine, oplodi!
 
Kolko znam Spatio je dao svoj doprions skoro je dobio dete, i mada to ne znači da treba da stane, treba i drugi malo da se posvete oplođivanju umesto blejanju po kafićima, putovanjima, izlascima, shopinzima i ostalom nesvrsishodnom gubljenju vremena ;)
 
Vrh