Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Опен Балкан је заокруживање економског, демографског итд простора албанског народа, ту не постоји ни један једини наш интерес, нити било какав бенефит,

поред тога је сад отворен продор у Србију људи и капитала албанских нарко банди без икакве контроле.

Tacno posto sada albanske narko bande nemaju mogucnost da svoj kapital plasiraju u Srbiju, cekali su Open Balkan samo.

Ako mislis da je ova logika dobra onda nama preti veca opasnost od ulaska u EU jer tamo zivi vise Albanaca neogo u Albaniji pa kada se otvore granice naje*******ali smo.
 
Tacno posto sada albanske narko bande nemaju mogucnost da svoj kapital plasiraju u Srbiju, cekali su Open Balkan samo.

Ako mislis da je ova logika dobra onda nama preti veca opasnost od ulaska u EU jer tamo zivi vise Albanaca neogo u Albaniji pa kada se otvore granice naje*******ali smo.
U srbiji drzavne institucije čuvaju najveću plantažu skanka u evropi al albanske narko bande ce nas dokusuriti!
 
Ne treba ulaziti u paniku oko otvorenog balkana da će to pogodovati albancima.Nemaju oni više tu biološku snagu, ubrazano im opada natalitet, imaju i pad populacije, veliko iseljavanje i iz Albanije i sa Kosova. Ko veruje u zamenu stanovništva treba da se više plaši zemalja u severnoj sfrici i centralnoj aziji koji još uvek imaju tu biološku snagu da to izvedu, ne albanci. Otvoreni Balkan je jednostavno promašena tema, nemože da teti a neći biti ni koristi. Neki ljudi će lakše da nadju posao u drugoj državi i to je to. Svi očekuju da e da nagrnu u Srbiju a Beograd, azaboravlja se da Albanija ima more i razvija turizam i kao i svuda fale konobare, šankeri, i ostali kadar. MOžda baš naši navale tamo da rade preko leta.
Čitam na netu oko pada nataliteta, ni manje ni više u Tajlandu. Iste priče kao i u Evropi, imaju malo dece, staro stanovništvo, da nije izbeglica iz Mjanmara bilo bi u još većem problemu. Isti su i uzrcoci, urbanizacija, veće standard, mobilni telefoni u rukama mladih, žene grade karijeru, obrazuju se i kasnije raćaju, mladi vole hedonizam ne da se bahći sa decom, itd. Država dellu subvencija i pomoć ali ne pomaže. ŠEma koja se ponavlja od japana, preko evo Tjlanda, evrope i kod nas je da kada padne natalitet u jednosj državi raste stanovništvo u velikim gradovima (Tokio, Beograd), najviše stradaju sela, pa zatim na red dolaze manji gradići pa veći, kada počne da pada i najveći gradovi, onda je vrag odneo šalu. tako da od revelitalizacije sela i one projekte koje vodi familija Krkobabić nema ništa.
 
Gustina stanovništva u Evropi. Visoka rezolucija mape. Podaci iz 2011. Eurostat.

GEOSTAT_population_grid_2011.png
 
Zaista nisam ništa naročito očekivao od ovog videa, ali je ispalo sasvim drugačije. Pogledao sam ga samo slučajno, zato što me je mrzelo da počinjem nešto ozbiljnije i zato što sam usput shvatio da o istoriji Roma ne znam ništa. Međutim ispao je izuzetan. Čak, težak u jednom sasvim elementarnom smislu zbog takođe sasvim jednostavnog pitanja koje vam se spontano nameće dok ga gledate:

Zašto i dalje retko ko u Srbiji zna BILO ŠTA iz ove duge i mračne istorije? Zato se o ovome ne priča više? A kad je u pitanju stradanje Jevreja, sasvim je drugačije. Iako je odnos prisutnosti jednih i drugih oko nas sasvim obrnut. Pa zbog čega onda?

 
Занимљиво подударање Балканских тигрова са Балтичким.
 
Eh da se na svim mapama podudaramo s njima gde bi nam kraj bio 🙂 al jeste zanimljivo... i pitam se zašto... ipak smo mi i pušačka nacija i zagađenija životna sredina... organizacija samog zdravstva nam je jako loša iako je kadar obrazovan ali u dobroj meri napusto zemlju... voleo bih da znam uzrok sličnom rezultatu...
 
Ako izuzmemo hrvatsku, samo sa letonijom se podudaramo a estonija je daleko od nas
..
 
Алкохолизам у Балтичком региону (Пољска, бивше СССР републике, Финска) је једнак проблем као и код нас.
 
Vrh