Šta je novo?

Delta Planet Autokomanda - [Tržni Centar | 172 000 m²]

Sad sam prošao opet kroz temu i video onaj svoj post od pre dva sata pa sam uvdeo da je možda ispalo da sam bio nadrndan prema nekome ovde. A nisam, nego me iritiraju ovi iz Grada. Iritira me sama ta ideja tovaranja bilo kakvih grandioznih objekata koji će generisati mnogo saobraćaja oko i na AK.

@wexy
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807645#p807645:286t7y9z je napisao(la):
wexy » Ned Dec 27, 2020 3:46 pm[/url]":286t7y9z]Ja bih ipak, ako dozvolis, prepustio savetovanje oko ulaganja 200 000 000 EUR nekome ko te pare zaista ima.

Taj ogavni deo grada kako kazes, moze da postane samo bolji bilo sta da se izgradi, a za saobracaj cemo se snaci :p
Samo da znaš, ovaj post nije bio ''nadrndan'' prema tebi, nego prema ovima iz Grada i Delte ako nameravaju da zidaju mostruma od tržnog centra a da ne razmišljaju o tome kako će to da utiče na već osakaćeni saobraćaj preko nadvožnjaka na Autokomandi (najviše na onaj krak isključenja sa autoputa i onaj krak što vodi ka Južnom Bulevaru).

Mene ni na koji drugi način ne dotiče bilo koji drugi aspekt tog projekta. Ni iz džepa ni u džep. Samo ne želim da Autokomanda postane još opterećenija. A što se ''ogavnosti'' tiče, to je sporedna tema. Smatram da taj kraj zaslužuje nešto više od pukog tržnog centra koji će ga možda ulepšati, ali zato saobraćajno uništiti.

Eto, reko čisto to da razjasnim. Da nije to upućeno članovima nego ovima što pate od megalomanije. U pravom smislu te reči, kao psihijatrijske bolesti. Jer hoće na već zagađen, zakrčen i odbojan deo grada da tovare nove generatore gužvi, zagađenja i ružnoće.
 
Можда двије куле из првобитног рендера "извуку" пројекат.
 

Prilozi

  • delta-planet-autokomanda-5.jpg
    delta-planet-autokomanda-5.jpg
    161,3 KB · Pregleda: 4.367
  • delta-planet-autokomanda-4.jpg
    delta-planet-autokomanda-4.jpg
    116,2 KB · Pregleda: 4.366
Вероватно је већ било али ево како су решене нове саобраћајнице са стране Трише Кацлеровића (лист од водовода јер ми делује најчитљивије :D )
 
direktor":29e227oo je napisao(la):
Pa kad proradi obilaznica ce vidimo kako ce biti ...
Isto. Taman će taj broj ljudi koji bude prešao na obilaznicu, biti onaj broj vozila za koji će se ukupan broj vozila u gradu povećati do tog trenutka.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807717#p807717:29e227oo je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Dec 2020 19:04[/url]":29e227oo]Mene ni na koji drugi način ne dotiče bilo koji drugi aspekt tog projekta. Ni iz džepa ni u džep. Samo ne želim da Autokomanda postane još opterećenija. A što se ''ogavnosti'' tiče, to je sporedna tema. Smatram da taj kraj zaslužuje nešto više od pukog tržnog centra koji će ga možda ulepšati, ali zato saobraćajno uništiti.

Eto, reko čisto to da razjasnim. Da nije to upućeno članovima nego ovima što pate od megalomanije. U pravom smislu te reči, kao psihijatrijske bolesti. Jer hoće na već zagađen, zakrčen i odbojan deo grada da tovare nove generatore gužvi, zagađenja i ružnoće.
A na sve to još i plan velike pešačke zone u centru.
 
Delta planet ne treba da se gradi ako u startu ne naprave podzemne prolaze na Autkomandi ili na stubovima kao pasarele, u suprotnom neće biti prohodno jer će pešaci stalno prelaziti pešačke i blokirati vozila a vozila će blokirati druga vozila čekajući na ulazak na parking. Divna zavrzlama.
 
Зато и боље да буде пословни центар а не тржни.
 
Пословни центар вам генерише веће гужве у шпицевима од тржног центра.
 
Али би дошло до прерасподеле гужве на нивоу града. Тј. надам се да би ту радили људи из југоисточног дела града.
 
Može li neko da mi skicira trasu kojom će neki pešak koji siđe na stanici Autokomanda ka Mostaru stići do tržnog centra? Mora se zahtevati od Delte da izgradi pasarelu kojom će povezati tu stranu sa TC-om. I sada nedostaje taj pravac za kretanje pešaka pa je ta strana Autokomande praktično bez pešaka.
 
Та пасарела, и пешачка веза Табановачка-Устаничка фали и сад. Али без уређења самог плаца Аутокоманде неће ни помишљати да је остваре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809055#p809055:3pquxv8n je napisao(la):
Дошљак » Čet Dec 31, 2020 11:34 pm[/url]":3pquxv8n]Та пасарела, и пешачка веза Табановачка-Устаничка фали и сад. Али без уређења самог плаца Аутокоманде неће ни помишљати да је остваре.
Imaš pasarelu kod dom zdravlja voždovac, povezuje Ustaničku i Krivolačku, a iz Krivolačke do Tabanovačke posle nema mnogo da se pređe

Screenshot-from-2021-01-02-09-49-25.png
 
Ок, али фали пешачка путања која би водила из Војводе Степе до Аутокоманде, а без кружења и бројних пешачких прелаза око кружног тока.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809216#p809216:2h5y0n4p je napisao(la):
sasa901 » 01 Jan 2021, 22:36[/url]":2h5y0n4p]Da li ima nesto konkretno oko ovoga
Ima da zaćutiš. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809280#p809280:1186uuw9 je napisao(la):
Дошљак » 02 Jan 2021 09:55 am[/url]":1186uuw9]Ок, али фали пешачка путања која би водила из Војводе Степе до Аутокоманде, а без кружења и бројних пешачких прелаза око кружног тока.
Da, ovako je to oko kilometar pešačenja od stanice što nije malo.

Primećujem da predstavnici gradske vlasti počinju polako da pominju TC na ovoj lokaciji, videćemo da li to znači da će biti skorije građen ili ne. Sumnjam da će Delta istovremeno graditi i u bloku 20 i ovde.
 
Мртва петља, сви све блокирају. За овакве ситуације мислим да би семафор на кружном био добро решење.
 
Nije do petlje nego do vozaca. Staviti kameru i naplacivati svakom ko blokira raskrsnicu i za mesec dana bi se sve promenilo.
 
Mozda ovi pametni semafori sto ih uvode mogu da pomognu, pa da prebace na crveno pre nego sto se napuni cela ulica.. dzaba zeleno kad niko ne moze da prodje dalje pa se svi naguraju u raskrsnicu.

Član 49

Vozač ne sme vozilom da uđe u raskrsnicu, iako ima prvenstvo prolaza ili mu je semaforom to dozvoljeno, ako će se zbog gustine saobraćaja zaustaviti na raskrsnici ili pešačkom prelazu, i time ometati ili onemogućiti saobraćaj vozila, odnosno pešaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809910#p809910:1mmgvq2y je napisao(la):
kopte3 » 04 Jan 2021 10:57[/url]":1mmgvq2y]Nije do petlje nego do vozaca. Staviti kameru i naplacivati svakom ko blokira raskrsnicu i za mesec dana bi se sve promenilo.
Ima tu i do petlje (mislim i na kružni tok). Posledično, sve nekako vuče jedno drugo. A generisanjem novih sadržaja bez novih saobraćajnica, samo će biti povećanje gužvi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809995#p809995:2akqwlvg je napisao(la):
solecar » Pon Jan 04, 2021 1:25 pm[/url]":2akqwlvg]Ima tu i do petlje (mislim i na kružni tok). Posledično, sve nekako vuče jedno drugo. A generisanjem novih sadržaja bez novih saobraćajnica, samo će biti povećanje gužvi.
Tačno tako Sole. Saobraćaj je jedno od polja/nauka gde se nekad lepo vidi Efekat leptira na delu. Sve zavisi od svega i sve utiče na sve. Pogotovu mamutski tržni centar posred jedne od najprometnijih tački u gradu.
 
Skoro da ne postoji grad bez saobracajnih guzvi, ali ovoliki broj bahatih i bezobraznih vozaca je neverovatan. Svi smo svedoci svakodnevnih blokiranja raskrsnica, voznji zaustavnim trakama, parkiranjem na kolovozu, iznova i iznova, svaki dan. Moze da bude neadekvatna saobracajnica, ili kruzni tok, ili su praznici pa je veca guzva, ali to ni na koji nacin ne opravdava takvo bezobzirno ponasanje. Gornja fotografija je ocigledan primer toga.

Zato dok se ne izgradi bolja infrastruktura, kamere pa kazne na kucnu adresu.
 
Vrh