Šta je novo?

Delta Planet Autokomanda - [Tržni Centar | 172 000 m²]

Na žalost tebe i svih drugih anarho-kapitalista, ti živiš u zajednici, nisi sam u ovom gradu.

Isto to važi i za Deltu. I za pobornike Delte. Pa i za mene. Važi za sve nas. Zato imamo propise i norme, javne rasprave, zastupanje naroda u odlukama, itd. Baš zato da ne bi svaka iskompleksirana dalabu mogla da sadi kulčine i megalomanije gde god mu se digne. A pogotovu ne na jednoj od saobraćajno najvažnijoj, a najopterećenijoj tački u gradu.
Ja ne zastupam stav da će EV propasti što je generalno mišljenje čitajući te debilne komentare. Kada bude vreme - preći ću na. Sada trenutno, imam još par godina garancije na ovom Mercedesu... Nemam ništa protiv EV, kada-tad ćemo svi morati da napustimo fosilna goriva.

Da sada kupujem i tipa hoću nešto štedljivije verovatno bih uzeo neki plug-in hibrid, dok ne dođe vreme za EV.
Ma jasno, ti si zagovornik električnih vozila, """promena""" i osvešćavanja i modernizovanja Srba, a voziš Mercedes na dizel. Sve jasno, nemam više pitanja.
 
Kojim serviserima? Pa neće Delta da se bakće sa auspuh servisima, električarima i vulkanizerima... Delta se bavi BMW-om i Maseratti-jem. Pare su u ovlašćenim servisima, a ne u "Pajinoj radionici". Niti bi ta klijentela koja krpi krševe stare 15-20 godina dolazila na neko "ekskluzivno mesto".

Zna se šta je trenutno najisplativije - stanogradnja.
Па и радионице могу да буду нека врста пословног простора. Шта би фалило да ту буду овлашћени сервисери? Тешко би неки мајстор Крека хтео да изнајмљује пословни простор.
 
Па и радионице могу да буду нека врста пословног простора. Шта би фалило да ту буду овлашћени сервисери? Тешко би неки мајстор Крека хтео да изнајмљује пословни простор.
мене само интересује како би то било спроведено у пракси? Град Београд донесе декрет да сви овлашћени сервисери морају да се преселе на Аутокоманду и плаћају ренту Делти?
 
Не, већ Делта направи простор за изнајмљивање сервисима, аутоперионицама, вулканизерима, и сл. И то су радње као и све друге, само занатске.
 
Takođe je smehotresna ta škola misli da sve što nisu: 1) stan 2) kancelarija 3) maxi 4) pošta 5) kafić... treba da bude na periferiji.​
Baš me zanima šta bi se desilo da se donese zakon da kafići, kafane, kladionice i sl. ne sme da bude nigde drugde nego na periferiji.
А што би ми смештали ишта ту. Тај простор је продат и власник ће смештати пта мисли да треба. Ако он хоће вулканизере или да продаје кикирики и семенке у ринфузу његова ствар. Ако хоће лукс робу исто његова ствар. Али прича да ће нови ТЦ довести до колапса саобраћаја више не пије воду у Београду.​
Zamisli dođe neko kupi zemlju u blizini tvog mesta stanovanja i krene da otvara rudnik. Narod, iako nezadovoljan, nema šta da se buni, jer vlasnik zemljišta može da radi šta mu je volja.
Ja живим иза Вера у Војводе Степе, и пролазим сваки дан Аутокомандом било превозом, било аутомобилом.

Не видим како бих ја то правио већу гужву ако из Кумодрашке уђем у ТЦ и вратим се назад, него ако продужим аутопутем на НБГ или до БНВ и два пута крчим Аутокоманду.​
Pretpostavljam ni da ne vidiš kako bi veću gužvu pravila vozila sa strane, ona kojima Autokomanda nije prolazno odredište, već krajnje odredište. Pretpostavku zasnivam na tome da nikada nisi video ni kolika se gužva stvara i dokle se prostire kada Zvezda igra neku evroutakmicu ili derbi. Živim kod stadiona JNA i to na onoj strani kod Prokopa, pa i te kako osetim taj pritisak, jer se čak i kod mene parkiraju.​
 
ne razumem uopste potrebu za jos jednim tc. ljudi nemaju pare ni za taksi a sponzoruse nek se guraju na vodi za njih je pravljeno. treba na autokomandi napraviti mesavinu usluznih delatnosti za normalne gradjane koji zavrsavaju posao i idu dalje bez duzeg zadrzavanja. prvo se ne zavlace u centar drugo odlivaju se preko autoputa do svojih destinacija.

tom-and-jerry-slap.gif
 
Zato je cela ta priča besmislena, nekakav centar divljih servisa u organizaciji Delte lol
Nekad pomislim da se ljudi šale kad napišu neki takav predlog. Neverovatno mi je da nekom padnu takve ideje uopšte na pamet.

Duboko verujem da će jednog dana naši virtuelni drugari sa foruma koji imaju stavove u stilu "ko daje pravo vlasniku parcele/investitoru da bira šta će graditi na parceli" jednog dana napisati "ma ljudi sve je to bila šala, šalili smo se jer smo provalili da se primate" :)
 
Nije EV. Već je 3.0 V6 bi-turbo, 4matic...
Ja sam old-school.
To volim da čujem ;) bravo, pravi izbor @sjcam pretpostavljam da je neki ML/GL/GLS. Meni se sviđa nova S klasa, ali sam prosti navikao na SUV. Isto sam old school kao i ti, i isto vozim 3.0 V6 bi-turbo, samo četri prstena, umesto trokrake zvezde ;)
 
Ma bravo, ajde neka bude da si u pravu čak i za dizel lol
Ma jasno, ti si zagovornik električnih vozila, """promena""" i osvešćavanja i modernizovanja Srba, a voziš Mercedes na benzin. Sve jasno, nemam više pitanja.

Evo ispravio sam tu jako veliku i strašnu grešku. Eh kad bi i ti tako lako i brzo ispravljao svoje dvostruke standarde.


A sad me izvini, čekam sledeću turu Novobeograđana koji će da mi izlistaju razloge zašto su kulčine i megalomanski tržni centar ono što je najpotrebnije najzagušenijoj tački na njima suprotnom kraju grada.
 
Ma jasno, ti si zagovornik električnih vozila, """promena""" i osvešćavanja i modernizovanja Srba, a voziš Mercedes na benzin. Sve jasno, nemam više pitanja.

Evo ispravio sam tu jako veliku i strašnu grešku. Eh kad bi i ti tako lako i brzo ispravljao svoje dvostruke standarde.


A sad me izvini, čekam sledeću turu Novobeograđana koji će da mi izlistaju razloge zašto su kulčine i megalomanski tržni centar ono što je najpotrebnije najzagušenijoj tački na njima suprotnom kraju grada.

O Bože, šta se tebi dešava...
 
Nekad pomislim da se ljudi šale kad napišu neki takav predlog. Neverovatno mi je da nekom padnu takve ideje uopšte na pamet.

Duboko verujem da će jednog dana naši virtuelni drugari sa foruma koji imaju stavove u stilu "ko daje pravo vlasniku parcele/investitoru da bira šta će graditi na parceli" jednog dana napisati "ma ljudi sve je to bila šala, šalili smo se jer smo provalili da se primate" :)

Ljudi često gledaju iz svoje uske perspektive i to tvrdoglavo pokušavaju da nametnu kao univerzalno mišljenje... Ovo sa vašarom servisa karburatora, vulkanizera i sl. u stilu Mad Max-a je jedna od takvih situacija.
 
Зашто се сад спинује о мајстор-крекином сервису кад сам предлагао модеран аутоцентар. И онако имамо свуда около у кругу од 500 метара аутосервисе, вулканизере, што испод петље, што у тужном булевару, што у Војводе Степе, што у Табановачкој и Трише Калцеровића.
Шта би фалило да ту на Аутокоманди буде велика самоуслужна перионица?
Овај ћошак је и онако пешачки најнепогоднији, и није за стамбене просторе.
 
u redu onda plan b! turski motel, trbusne plesacice i tulumbe da nas bog vidi, gradska kasa samo kuca a turcin otkopca dugme na pantalonama i boli ga...
 
Vrh