Šta je novo?

Delta City

Dju Dju je super, ortak moj ga drzi, uopste nisu skupi, a imaju stalno tipa neke lunch dealove.... I neka snizenja... A i jedino za njega se moze reci da je pravi japanski restoran, jer je vlasnik japanac:)
 
Bio juce u DC-u, prvi put.

OK je, klasican trzni centar. Nista wow, uglavnom, nesto sto bi po defaultu svako ljudska naseobina u zapadnom svetu koja zeli sebe da naziva gradom trebalo da ima. Dosao sam prevozom, tako da ne mogu da kazem nista o parkingu, ali sam cuo prituzbe na taj racun.

Jedna mala zamerka je raspored eskalatora jer ako ides sa prvog na treci nivo ne mo's direktno, nego moras da ides na drugi nivo, pa prodjes pola drugog, pa se penjes na treci... ali to nije nemarnost nego trgovacki trik (zasto je hleb uvek u najzabacenijem delu supermarketa - pa da bi pregledao svu drugu nepotrebnu robu dok stignes do hleba nasusnog :))

Bio sam samo sat vremen, preleteo TC... Usao samo u one radnje gde sam video nesto pametno u izlogu... Svideo mi se Newyorker i ima pristojne cene, nije "bas-bas" jeftin, ali ja ionako retko sebe castim novim stvarima - pantalone 3.700din, sako oko 5.000din, majice oko 1.500din, dzemperi oko 2.500din....) a i ocekujem da ce biti bukvalono dzabe u vreme novogodisnejeg popusta. Pull&Bear je vrlo slican po dizajnu, mozda samo malo jaci s cenama, a malo slabiji sa ponudom. Diesel, Benetton i Tomy Hilfiger su preskupi, i treba ih izbegavati :p Srecom stavljaju cene u izlog kao eufemizam za "Studenti sa skromnim budzetom, keep out!"...... Bedak, Bershka ima samo za dame, nemaju musku kolekciju koja je inace bas dobra....

Bila je subota, pa i velika guizva... Uglavnom cekao sam sestru da zavrsi probu, pa da idemo zajedno kuci..... Da bih se sklonio sa snega otisao sam u DC. Da, jeo sam i u KFC-u... Nije lose, hrana je ukusna... Filet obrok (filet sendvic, pomfrit i picence), 290 din..... Familly bucket - 990din.

Na tecem nivou je i najveca guzva, a najmanji prosek godina starosti kupaca :D Bedak sto jo ne radi bioskop....

Sve u svemu fino :)
 
ljudi jel' postoji neka menjacnica u dc-u ili cu morati evre da menjam u banci inteza (to znam da ima), i ako neko zna kolika im je provizija u banci inteza na 100evra?
 
Kakav je bioskop? Onako informativno, utisci ako je neko bio pošto mi novosađani imamo problemčić sa bioskopima pa smo možda malo i željni nečeg kvalitetnijeg?
 
Danas sam bio u Delta city-ju,bioskop nije radio,ne znam zasto
 
ja sam bio prvi dan u bioskopu u DC-u,mogu reci da izgleda zaista svetski, ima sest bioskopskih sala,koje su dosta velike i koliko mi se cini sve su iste velicine mada mozda gresim,sedista su postavljena jako strmo tako da nema sanse da vam neko sa velikom glavom smeta,mesta za noge ima dovoljno izmedju sedista cak i za dvometrase,sedista udobna, ispred mozete kupiti grickalice i razna pica,zvuk je odlican i projekcije pocinju na vreme,imaju cak i ljude koji vas vode do vaseg mesta sa sve baterijom ukoliko kasnite par minuta pa ne vidite gde vam je mesto u mraku,imate ispred i kafic, napravljeno sve na americki fazon, bio sam vise nego prijatno iznenadjen....
 
Ево и програма STER CITY CINEMA из данашње Политике :D

Амерички гангстер - 11, 14:10, 17:20, 20:30, 23:40

Алвин и веверице- 11, 13, 15, 17, 19, 21

Пчелац Бери Медић - 11, 13:05, 15:10, 17:15, 19:20

Зачарана - 11, 13:20, 15:40, 19:15

Ја сам легенда - 12, 14:10, 16:20, 18:30, 20:40, 22:50

Беовулф - 12, 14:25, 16:50, 23

Елизабета: Златно доба - 18, 20:25, 22:50

Савршено створење - 21:25, 23:35

Четврти човек - 21:35 , 23:50
 
popaj":5mgi426k je napisao(la):
imaju cak i ljude koji vas vode do vaseg mesta sa sve baterijom ukoliko kasnite par minuta pa ne vidite gde vam je mesto u mraku
:rolleyes: To ima u svakom normalnom bioskopu, odnosno gde su numerisana sedišta, nothing special..

Ako Beograd film želi da opstane, moraće vrlo brzo da se oporave, Tuck, Roda, Mišković, a biće i Ušće...
 
Jao, pa konacno...bio je vec i red da se mi Zemunci vise ne moramo vuci preko mostova da bi posteno gledali neki film.
 
Ambassador":32aa1aih je napisao(la):
popaj":32aa1aih je napisao(la):
imaju cak i ljude koji vas vode do vaseg mesta sa sve baterijom ukoliko kasnite par minuta pa ne vidite gde vam je mesto u mraku
:rolleyes: To ima u svakom normalnom bioskopu, odnosno gde su numerisana sedišta, nothing special..

Ako Beograd film želi da opstane, moraće vrlo brzo da se oporave, Tuck, Roda, Mišković, a biće i Ušće...
u bioskop idem stalno i nigde nisam vide barem ne u Bg da ti neko uzme kartu pogleda gde sedis i onda te licno odvede do mesta,a pogotovo nisam video da te negde vode do mesta kad kasnis na projekciju, sta je tvoje poimanje normalnog ne znam ali se slazem sa tobom da bi to trebalo da bude u svakom normalnom bioskopu,sto nasi bioskopi priznaces nisu....
 
Tuckwood, na primer, redovna praksa. Na početku filma možeš da primetiš svetlo koje se šeta od vrata do nekog reda.
 
Sava Centar takođe..
Dok u ostalim bioskopima (ne znam za Rodu) to nije potrebno, jer mesta nisu numerisana, pa ako si došao na kraju, sedi na kraj.. :p
 
Ovde u Luksemburgu kupis kartu i smestis se gde ima mesta ! Pre 10 godina smo imali numerisana sedista ali je predugo trajalo dok se ljudi smeste. Sad sednes gde god zelis i rezervacije karata nisu moguce jer cesto se rezervise a ljudi se ne pojave pa ostanu slobodna mesta. Npr sala od 500 mesta ---500 karata i to je to. Govorim o kompleksu koji se nalazi u gradu Luksemburgu ali u novom delu zvanom Kirchberg ( kao npr Novi BG ). Evo vam Web-sajt.
http://www.utopolis.lu/index.php?page=46
Ima oko 10 sala sa 2700 mesta
Meni je ovo mnogo bolja solucija zato sto se cesto desavalo da vam neki kreteni sednu na mesto i eto vam jako brzo nereda i svade itd...
 
Pa da, ta praksa sa numerisanim sedistima je na "Zapadu" odavno prevazidjena - jednostavno, vise ne postoji.
Kupis kartu, sednes gde hoces i to je to.
 
Mozda na nekom drugom Zapadu, ali u Nemackoj i Engleskoj moras da kupis kartu sa numerisanim sedistem.

U Londonu nam se jednom cak desilo da je bioskop bio polu prazan, a da su radnici bioskopa cekali da film pocne i nikome nisu dozvolili da recimo predje na bolja sedista. Cim je neko krenuo da ustaje, odmah su dotrcavali i trazili mu kartu.

U svakom slucaju, numeracija sedista je mnogo bolja, jer i ako dodjes 2 minuta kasnije, znas da mesto imas i da te ceka. Ako je neko tu vec seo, pomerice se sa izvinjenjem i tu nema nikakvih problema. Da znam da moram da idem u bioskop i da se tucem za mesto (kao pri ulasku u easyJet) mislim da bih radije filmove gledao kod kuce.
 
Izvini ali nikada nije bilo problema kad ljudi zakasne . Ako vec kasnis i remetis red onda sedi na "najgora"mesta koja i ne postoje zato sto sa bilo kojeg mesta mozes da vidis jako dobro film.
 
Cekaj, gore kazes ima problema, a ovde kazes nema problema. Pa jel ima ili nema? :)
A ako sam kupio "sedista", pa i ako kasnim, ja sam ih kupio i sedecu na njima. To u Nemackoj nikada nije problem i ako neko tu vec sedi, onda se lepo izvini i ode.

A to da se film vidi sa svakog mesta isto jednostavno nije tacno jer inace ne bi postojale karte raznih kategorija da je tako! Imas lepo lozu i parter i loza je naravno skuplja jer se visestruko bolje vidi ekran.
 
U Luksemburskim bioskopina odavno vise ne postoje loze ili parter kao sto ti kazes. Velika sala sa " ekranom " od jednog zida do drugog malo zaobljeno ( nadam se da sam se dobro izrazio :) )
Sedeo ti skroz levo ili skroz desno ili u sredini .....isto ti dode !

Nego !!! Dajte malo info materijal i slicice iz bioskopa u DC-u. Hvala !
 
11. 12. 2007. | 20:36
Projekat : Ster bioskop (Delta City 67) – Nagrada u kategoriji enterijera izvedenih sa inovacijama u Rigips sistemu suve gradnje za 2007.godinu Saint-Gobain Trophy Srbija i Crna Gora 2007 je takmičenje za najlepši enterijer izveden Rigips materijalima. Prvo takmičenje je bilo održano u Beogradu 2001. godine, zatim 2003, 2005. i poslednje takmičenje 2007. godine.
Takmičenje Saint-Gobain Trophy Srbija i Crna Gora 2007 obuhvata projekte koji su realizovani u periodu 2006-2007. godine. Rigips žiri je imao težak zadatak da izabere 48 najuspešnijih projekata koji su bili podeljeni u 3 kategorije: suva gradnja pločama, malteri i ukrasi od gipsa, inovacije u sistemu suve gradnje.
Tako je nagradu u kategoriji enterijera izvedenih sa inovacijama u Rigips sistemu suve gradnje za 2007.godinu odneo projekat Ster bioskopa u Delta City 67 na Novom Beogradu.
 
Jos nisam overio Ster cinemas, 4. januara sam biop u DC, ali multiplex jos nije radio....

za manje biskope je bolje da su mesta numerisana, jer bi nasta haos i otimacina za mesta... Jednom u Tucwoodu, gledah Pirate s Kariba 2, i sestra i ja dolzimo, lik cepa karte i kaze mesta su numerisana. Pogledam salu, u njoj dve devojke, rekoh WTF, zasto numerisana. Pa minut pred film (a i kad je poceo, e tad je radila pominjana baterijska lampa) je uslo vise od 20 ljudi :D da se ne bi klali, bolje ovako, imas svoje mesto i OK.....

Fuckwood je ipak malo precenjen, lep je enterijer, ali je malo nekomforan, ako sedis blizu platna gledas film kao tenis, levo-desno... nema mesta za noge, a u mnogim salama mozes da udejs u red samo s jedne strane sto (nemaju prolaze i levo i desno, vec najcesce samo do vrata)..... Doduse mora se priznati da je ipak standard za ostale....

Roda je bombonica i svako predgradje bi trebalo definitivno da ima nesto takvo.... Banovo brdo inace bas zivi, ne samo zbog rode, vec i zbog toga sto je Pozeska pravi mali centar van centra :D

Pretvaranje Doma sindikata u multiplex i nije bas skroz uspelo, mada je dosta ulozeno, cak su mi u poslenje vrme manje sale (2, 3 i 4) mnogo prijatnije za gledanje filmova. OK, 2 je prava bisokopska sala, dok su 3 i 4 imrpovizacije i nije bas toliko prijatno u njima kada je guzva.

Usce ce biti mrak, pretpostavljam. 10 sala, to j bas wow, wow.... Nesto kontam da je onaj Kolosej multiplex sto najvaljuju Slovenci za sledecu godinu taju Uscu... Prvo sam mislio da nije jer Slovenci pominju 10, a MPC je pominjao osam sala.... Ali po zvanicnom veb-sajjtu izgleda da ce bas Usce imati 10 sala, termin otvaranj je isti kao sto Kolosej najavljuje za svoj bioskopski centar - jesen 2008. Mada, ipak se potajno nadam da su u pitanju dva razlicita bioskopa :)
 
Slažem se za Fuckwood, ja ih bojkotujem, jer ako hoću da gledam film u autobusu, otićiću na put do Budimpešte. Jednom mi je zapalo da gledam film u najmanjoj sali, prvi red, ajoj...

Meni je sala 2 u Domu odlična, međutim, ne sviđaju mi se one stolice, ja više volim Sava Centar -style stolice.. Najviše volim da gledam filmove u Sava Centru, Dom Sindiakta 2, i mnogo volim Jadran*, on mi je skrozzz savršen, Zvezdu, 20. oktobar, u principu te prave bioskopske sale.. A ne ovo nešto novo, kao šatro hoćemo da budemo wow, a ne može da nam stanu ni tri reda stolica, a zvuk nam je da probije glavu tri puta (naročito u Tucku kad sam bio ranije, možda su sada smanjili, ne znam) fuj..

U Rodi sam bio davno, pre renoviranja, kao i u Šumadiji, mada sam isto čuo da su dobri.

I da, od manjih sala mi je jedino dobra mala (plava) u Akademiji 28..

* - U Jadranu mi je ranije bio apsolutno nedoje*******iv onaj ulazak, sa ogromnim slikama glumica i glumaca i gomilom postera za filmove... Skroz onako nešto savršeno. I da, volim DKC.. :)
 
ja sam bio 3. januara i radio je. ma super je bioskop bas mi se svidja. a ovaj chips ilikako se vec zove tortilla je jeftiniji nego u takvudu a dobijes mnogo vise i za kokice isto. zvuk je fantastican a 1. i 2. sala, 3. i 4., 5. i 6. su iste najvecaje 5. i 6. a najmanja 1. i 2.. inace isa sam jos nekoliko puta posle toga
 
Vrh