Šta je novo?

Delta City

dcie4.jpg


Spisak radnji, pa birajte ... i nemoj da se pogubite u DC :
http://www.deltacitymalls.com/cms/item/shoping/sr.html?delatnostId=0&page=1&chosenLetter=0#byLetter

Evo i Mape šoping mola ili ZTC -->> Zatvoreni Tržni Centar :)

http://www.deltacitymalls.com/cms/item/mallmap/sr.html
 
Pročitajte komentare uz vest o otvaranju Delta city-ja na sajtu b92.net. Prosto je neverovatno šta su sve u stanju ljudi da napišu i koliko Srbi teško prihvataju inovacije i uopšte modernizaciju sopstvenog društva.

Uglavnom, imam utisak da se radi o samo dve vrste ljudi:

1. ljudi koji nikada nisu otputovali dalje od oboda svog mesta i koji imaju sopstvenu percepciju kapitalizma i razvijenog društva.
2. ljudi koji žive u inostranstvu i redovno kupuju u istim mall-ovima u svojim gradovima ali im iz nekog razloga ne odgovara dolazak istog tržišnog sistema i u Srbiju.

:rolleyes:
 
E. ovi "grafiti" na zidovima su im stvarno smejurija... ali dobro, necemo sada da kritikujemo! :)
 
A sto je jos ludje,ispred ulaza u DC,ranije danas,sa jedne strane su bili radikali sa svojim standom gde prikupljaju potpise za prenos Seseljevog sudjenja a sa druge strane je tip iz LDP-a delio flajere "STOP POLITICKOJ MAFIJI" sa slikama Mishkovica,Kostunice,itd..... :lol: Patologija...a sto se tice b92-tamo su jos poodavno dozvoljeni samo komentari ljubitelja lika i dela Cede J. & co. tako da na to ne treba trositi reci.
 
Jedno pitanje za ljude koji su danas posetili Deltu: kako su sredili trotoare i uopste deo ispred DC? Jel ostao onaj razdrndani asfalt ili su poplocali trotoare? Koliko se secam renderinga, trebalo je tu da bude i neko fontance...
 
Koliko sam primetio asfalt je nov,nista nije poplocano,ali jedan veliki deo ispred ulaza je orgadjen...tu bi valjda trebala da bude ta fontana.E da, nema ni palmi sa onog renderinga :)
 
BGG":8pfx6lub je napisao(la):
A sto je jos ludje,ispred ulaza u DC,ranije danas,sa jedne strane su bili radikali ....
Utisak jednog od posetilaca :

"Na ulazu sam prišo dvoici radikala , koji su skupljali potpise za istinu o Šešelju, šta li . ...
Kazem im : Kad "mi " dodjemo na vlast, ovde ima da se usele Kinezi " ...hahahaha .
"Da znate da ste u pravu " ! .... Eto, šta su njihove zelje.
 
BGG":291z9m8g je napisao(la):
Koliko sam primetio asfalt je nov,nista nije poplocano,ali jedan veliki deo ispred ulaza je orgadjen...tu bi valjda trebala da bude ta fontana.E da, nema ni palmi sa onog renderinga :)
Hvala! Svidelo mi se kako su sredili prostor ispred / oko Norka u Novom Sadu, pa sam se ponadao da ce to i Beogradu tako biti... Oh well :)
 
Pozajmljeeni post u vezi DC :

Ljudi moji jel putuje iko ovde?
Toga ima na tone gde god da krenete.
I to je jedino mesto za izlazak nekog srednjeg staleza u Evropi.

Prosetas kroz centar, pazaris neku krpicu, odgledas film u multipleksu, pazaris neki dobar dvd u mediamarktu,
klopas susi ili rebarca, odes u hipermarket na dodnjem spratu pazaris hranu i pice i to je to za ovu nedelju.

To je stvarnost. ..... Sve na jednom mestu, sve servirano za konzumaciju ...... i sve odvratno.
 
Evo nekih mojih utisaka (dobrih i losih) od danas (nabrajacu redom kako je sta islo)

Prvi: ispred samog objekta mnogo velika travnata povrsina koja je pogresno geometrijski orijentisana (ne moze po dijagonali da se udje), trebali su da naprave malo veci asfaltni deo da bi bilo lakse/brze ljudima koji dolaze gradskim prevozom da udju unutra.

Drugi: napolju ne postoje nikakve klupice ili mesto da se sedne, mislim to im je bio najmanji trosak, pa ovo postoji i ispred immocentra, mogli su i ovi to da stave. Previse deluje sterilno spoljni zidani deo fasade (ok to su vec ukusi, ali meni malo deluje bzvz)

Trece: Unutra kad se udje je stvarno prijatna temperatura i to je definitivno plus (ne znam da li je neko bio na pocetku kad se immocentar otvorio, dok im stranice jos nisu bile zastakljene pa je kroz isti provejaval kosava. ovde toga nema)

Cetvrto: losa signalizacija tj. postoje glavne table koje vise sa plafona i govore gde je wc, medjutim to je jedini putokaz, ali dalje nema nicega nego vi morate da se dovijate po raznim hodnicima da biste nasli wc (ovo se odnosi na prvi sprat, u prizemlju je malo bolja situacija)

Peto: wc je ok, uredan, cist, ali su nekako slavine mnogo daleko, tako da onog cuvenog obicaja nam da se povijamo nad lavaboom da bismo se malo osvezili zaboravite.

Sesto: ocigledno je da su malo ranije otvorili cisto da bi ispunili obecanje o prvom novembru. Prozori koji sluze kao ograda na spratovima su i dalje puni prasine, a negde se cak mogu i naci zaostali gradjevinski elementi, a i pod nogama se i dalje oseca pesak od radova, a mozete i da naidjete na vinske case od sinocnje proslave. Ovo je veliki minus sluzbi za odrzavanje koja je prosto morala da sredi DC da se sija.

Sedmo: polozaj i velicina prodavnica je korektna i misljenja sam da je vecina dobila stvarno onoliko koliko zasluzuje i koliko ce da se trazi te marke, medjutim ovde ima par izuzetaka, a to su muska zara i beneton (koji blago receno nema niceg zanimljivog, razocarao sam se) koji su dobili za moj ukus malo manje lokale.

Osmo: sto se tice raznovrsnosti prodavnica, stvarno ima svega i za svaciji dzep. u newyorkeu nisam nasao nista sto bih kupio, ali se mora priznati da su im cene stvarno pristojne za nase uslove i garant ce beogradjani poceti da kupuju ovde. medjutim realnost je da je dobar deo prodavnica malo skup za prosecnog gradjanina, mada i u njima mogu da se nadju neke stvari koje imaju pristojnu cenu.

Deveto: veliko razocaranje, II sprat. Znaci razocarao sam se kad sam otisao na poslednji sprat, prvo mali broj mesta za sedenje, a zatim je i sam taj prostor tako neinventivno uredjen tj. on nije uredjen nego su samo postavili stolove i stolice i to je to, mislim mogli su neke zardinjere da postave da prekinu monotoni niz stolica, ili neko cvece, fontana sta bilo. ko je ugrabio mesto da sedne, svaka mu cast. "Bowling deo stvarno izgleda ok, ali zato deo sa onim igricama i stonim fudbalom je estetski katastrofa, znaci tako su neki odvratan tepih izabrali da ja ne mogu da vam opisem. bilijar odeljak je ok nemam nikakve zamerke, na laser show-u nisam bio, a i ne znam sta je to, ako neko zna nek mi objasni.

Deseto: ukupni utisak je da je DC ok i da svakako dobra stvar sto se u beogradu pojavilo tako nesto, ali na mene nije ostavilo taj wow efekat (drustvo sa kojim sam bio je odusevljeno, cisto poredjenja radi)

Napomena: u neke od radnji nisam ulazio i u super maxi, tako da necu da gresim dusu i da pricam o njima

toliko od mene.....za sada

p.s. ovo pisem mrtav umoran, tako da mi oprostite ako sam progutao neka slova, ili nesto bas ne deluje najbolje obrazlozeno.
 
^^ jako interesantna recenzija, bilo bi lepo i od drugih posetilaca da čujemo šta misle pa da uradimo pro/kontra poredjenje, hvala!
 
Ja cu gledati da ga sutra overim, ako stignem... Po fotkama deluje OK (sto se nekako podrazumeva buduci da nema pravu konkurenciju, kada ih bude bilo cetiri-pet tad mozemo da vrsimo bolja poredjenja)
 
dragan":3hzuatfz je napisao(la):
dragan":3hzuatfz je napisao(la):
Možeš ovde da prošetaš malo po ZTC Delta City i pregledaš sve nivoe.
Hvala Dragane! Ovo je bilo brzo! :)
 
Ja sam bio juce u 10:45. Odmah posle otvaranja.
Ulaz kolima u podzemnu garazu je OK. Gomila gorila usmerava kola i objasnjava gde je ulaz. Izgleda da su me zamenili sa nekim budzom, samo sto nisu vodili oralnu ljubav samnom. Doveli me do lifta koji prima 20 ljudi, mala voznja i eto me na grund-levelu.. Inace parking je 45 min posle otvaranja bio 1/4 popunjen. Mesta koliko hoces.
Sam DC je lep i najbolji je centar do sada kod nas.
Opremljenost je prosecna. Velicina je prosecna.
Bio sam u nekoliko , prakticno istih i DC nije nista epohalno.
najveci centar koji sam posetio je neuporedivo bolje opremljen i veci je , bez preterivanja , nekoliko puta. U gradu DonGuan u Kini. fakat je da i tamo ima iste robe kao kod nas u DC ( pazi, potpuno iste) ali otprilike isto i kosta... Ali ima i druge robe i drugih sadrzaja, posebno tehnika ima neverovatnu ponudu.
 
Ajde evo jos par stvari kojih sam se setio.

Na prvom spratu po vertikali odmah iznad ulaza u DC stoji neki tansformator/generator nemam pojma sta je, ali zaista ruzno izgleda da to stoji na sred DC-a.

Iako meni prostorno DC nije delovao veliki, moram da priznam da ipak izgleda da jeste jer se moje drustvo podelilo u cetiri grupice (posto je svako hteo svojim tempom da gleda itd.) i za sve vreme koliko smo bili tamo nije se desilo da smo "naleteli" jedni na druge. Iako juce nije bio maksimalan broj kupaca, i dalje je bilo dosta ljudi i moram da priznam da sam se vrlo komotno mogao kretati po DC-u.

Mozda stvar koja mi najmanje od svega smeta to je logo tj. oni bilbordi sto stoje napolju. Ne znam da li je neko bio u bershki ovog leta, ali ko jeste znace o cemu pricam. Ta ljubicasta boja sa tim nekim nacrtanim cveticima ili sta su vec je preuzeta iz kampanje bershke prolece/leto 2007, znaci tu sam se najvise razocarao, mislim mogli su da angazuju nekog vrhunskog dizajnera da im osmisli neki unikatni izgled loga i ostalih stvari. Ovo nije prvi put da se ovako nesto radi kod nas, setimo se samo imena stadiona crvene zvezde, pa zar je bas moralo marakana, mogli su nesto drugo da osmisle.

E da, unutra ima malo klupica za regularno sedenje.

Da ne bude da samo imam zamerke, meni se podrazumeva da sve bude ok, zato isticem one stvari koji su pokvarile takav utisak.

p.s. i dalje umoran od jucerasnjeg dana
 
Prilicno sam iznenadjen da Telenor,Vip i MTS nemaju svoje prodavnice u DC-u.Narocito Telenor
 
^^Da, vidis, to jeste interesantno! Oni se obicno "trpaju" u takve centre... Mozda postave neki stand po sred srede, kao u Mercatoru.
 
pa ima kako nema comtrade je zastupnik za vip, a tehnomarket za telenor i mts!!!!
 
ja mislim da prvih dana rade do 24. tako sam negdeprocitao, a na sajtu njihovom pise do 22 pa nisam siguran...
 
Vrh