Šta je novo?

Crowne Plaza/ex-continental - [Hotel]

хотел тик уз магистралу? лоше решење ако мене питате, поготово што су сада ту и генекс апартмани и савоград апартмани. притом тај мост не знам ни где би се улио...у савску? :/ притом би морали да купе од делте плац делта тауера.

аутор је исти. јединствена целина. сава центар+хотел београд су круна архитектуре позних 70.
 
Po ovome ne deluje kao pešački:

dsc04023.jpg


Ali ko zna da li će to ikada biti izgrađeno... Mislim da je on ucrtan u fazonu: "ako ikada krenemo da gradimo nešto u Savskom amfiteatru, možda bi trebalo tu onda napraviti još jedan most". Možda će naši unuci diskutovati o njemu na Beobuildu :D
 
Ова слика ме подсети да живим за дан када ће оно дивље село на новобеоградској страни савског амфитетра бити сравњено са земљом.

Иначе,малопре прођох Газелом и чини ми се да је нови картон сити никао под њом али са друге стране моста,код паркинга Сава центра.
 
Izvor: Beobuild.rs

Beogradska Crowne Plaza

121115-CPL-14.jpg


Najveći beogradski hotel iz premijum kategorije u narednih godinu dana biće potpuno obnovljen i modernizovan, ali ovog puta funkcionisaće pod imenom “Crowne Plaza”.

Nekadašnji hotel “Intercontinental Beograd” izgrađen je u sklopu Sava Centra davne 1979. godine. Hotel je gradilo preduzeće “Trudbenik” u saradnji sa 50 kooperanata, a podignut je u rekordnom roku kako bi u oktobru te 1979. ugostio učesnike generalne skupštine Međunarodnog monetarnog fonda i Međunarodne banke za obnovu i razvoj. Pregovori između vlasnika, kompanije “Generaleksport” i američke korporacije “Intercontinental” bili su završeni još ranije, pa je otvoren kao 81. član ove čuvene hotelske franšize, pod nazivom “Intercontinental Beograd”.

Licencu je izgubio 2006. godine nakon čega je radio pod nazivom “Continental” sve do jula 2012. kada je zatvoren, kako bi se pripremio za rekonstrukciju. Radovi su počeli u septembru i trajaće 12 meseci. Hotel je 2008. godine kupio “Delta Holding”, koji je u međuvremenu potpisao novi menadžerski ugovor sa IHG, pa će novi hotel posle rekonstrukcije osvanuti kao beogradska “Crown Plaza”. Vrednost cele investicije se procenjuje na 35 miliona evra.

Celu vest kao i foto reportazu koja ukljucuje unutrasnjost hotela mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/580.html
 
Igor":3mjv7f9e je napisao(la):
Izvor: Beobuild.rs

Najveći beogradski hotel iz premijum kategorije u narednih godinu dana biće potpuno obnovljen i modernizovan, ali ovog puta funkcionisaće pod imenom “Crowne Plaza”.

Onoliko objašnjenja Staklene_Wool_nice da se ne radi o premijum kategoriji i ništa... :?
 
Preleteo sam postove staklene w. ali nikako nisam nasao tu striktnu podelu. Buduci da nisam bio na razgovoru u delti ne mogu da tvrdim ali cini mi se da se oni sami tako kategorisu i da zele da imaju povoljnih 5 zvezdica. Nisam strucnjak u hotelrijertvu ali spreman sam da cujem svako strucnije misljenje i kritiku tj da uvidim tacno gde je propust tj gde je ta nijansa
 
Igor":thkegt0u je napisao(la):
Preleteo sam postove staklene w. ali nikako nisam nasao tu striktnu podelu. Buduci da nisam bio na razgovoru u delti ne mogu da tvrdim ali cini mi se da se oni sami tako kategorisu i da zele da imaju povoljnih 5 zvezdica. Nisam strucnjak u hotelrijertvu ali spreman sam da cujem svako strucnije misljenje i kritiku tj da uvidim tacno gde je propust tj gde je ta nijansa

Da su doveli InterContinental iz IHG portfolia, mogli bi da kažu da su doveli premium brand. Ovako, CP će imati 5* ali nije premium, niti luksuzni brend. 5* govori samo o tome da će hotel gostima nudi dovoljno različitih proizvoda i usluga koji mu omogućavaju takvu kategorizaciju. Kvalitet sadržaja i usluga koji gostima pruža CP je u rangu Hyatt Regencya, dok je InterContinental bliži Park Hyattu i Sheratonu.
 
Zina Vukin":29fyg7c1 je napisao(la):
Da su doveli InterContinental iz IHG portfolia, mogli bi da kažu da su doveli premium brand. Ovako, CP će imati 5* ali nije premium, niti luksuzni brend. 5* govori samo o tome da će hotel gostima nudi dovoljno različitih proizvoda i usluga koji mu omogućavaju takvu kategorizaciju. Kvalitet sadržaja i usluga koji gostima pruža CP je u rangu Hyatt Regencya, dok je InterContinental bliži Park Hyattu i Sheratonu.

Od kada je Sheraton luksuzni brend?! Bio sam u velikom broju Sheraton-a, i to su uglavnom hoteli za poslovne ljude 4/5* ali daleko od luksuznih hotela. Iako je Sheraton jedno od najprepoznatljivijih hotelskim imena, i sama verovatno znaš da Starwood ima segmentaciju po kome se luksuznim mogu smatrati St. Regis, W Hotels, i The Luxury Collection.

Budući da se baviš hotelijerstvom, a nije daleko, svrati do Sheraton-a u Zagrebu i videćeš na listu mesta o čemu govorim.
 
Zina Vukin":3hbk86w0 je napisao(la):
Da su doveli InterContinental iz IHG portfolia, mogli bi da kažu da su doveli premium brand. Ovako, CP će imati 5* ali nije premium, niti luksuzni brend. 5* govori samo o tome da će hotel gostima nudi dovoljno različitih proizvoda i usluga koji mu omogućavaju takvu kategorizaciju. Kvalitet sadržaja i usluga koji gostima pruža CP je u rangu Hyatt Regencya, dok je InterContinental bliži Park Hyattu i Sheratonu.

Краун Плаза, Хајат Ригенси и Вестин су исти ранг (5*, али не луксузан, тј. upscale). ИнтерКонтинентал, Парк Хајат, Лакшри Колекшн, Ст. Режис и W хотелс су луксузни хотели. Шератон је негде између
 
Mene zanima da li i u kojoj meri postoji greska u vesti oko terminologije gde smo naveli da je premium kategorija za Crowne Plazu. Jos ako ima neko malo objasnjenje bilo bi super verujem da bi mnoge zanimalo da vide te tanke prelaze po kategorijama i nomenklaturi
 
442doBGD":18di6nmh je napisao(la):
Zina Vukin":18di6nmh je napisao(la):
Da su doveli InterContinental iz IHG portfolia, mogli bi da kažu da su doveli premium brand. Ovako, CP će imati 5* ali nije premium, niti luksuzni brend. 5* govori samo o tome da će hotel gostima nudi dovoljno različitih proizvoda i usluga koji mu omogućavaju takvu kategorizaciju. Kvalitet sadržaja i usluga koji gostima pruža CP je u rangu Hyatt Regencya, dok je InterContinental bliži Park Hyattu i Sheratonu.

Od kada je Sheraton luksuzni brend?! Bio sam u velikom broju Sheraton-a, i to su uglavnom hoteli za poslovne ljude 4/5* ali daleko od luksuznih hotela. Iako je Sheraton jedno od najprepoznatljivijih hotelskim imena, i sama verovatno znaš da Starwood ima segmentaciju po kome se luksuznim mogu smatrati St. Regis, W Hotels, i The Luxury Collection.

Budući da se baviš hotelijerstvom, a nije daleko, svrati do Sheraton-a u Zagrebu i videćeš na listu mesta o čemu govorim.

Ne sporim ovo što si napisao, ali nije baš tako crno-belo. InterContinental, Hyatt Park i Sheraton su "tu negde", InterContinental je premium brend IHG grupacije, i jeste luksuzan. Sheraton je upper upscale (bliži novim Crowne Plazama i Hyattu) i luskuzan brend (bliži InterContinentalu) - kako na kom tržištu, a brend Luxury Collection je malo iznad, a St. Regis je baš iznad i on se pozicionira kao "iconic luxury". Pošto IHG nema ekvivalent Starwoodovom St. Regisu, onda je InterContinental njihov premium brend. Stare Crowne Plaze su bliže Westinu, baš kao što je JohnnyLee naveo.
 
Igor":owboqii8 je napisao(la):
Mene zanima da li i u kojoj meri postoji greska u vesti oko terminologije gde smo naveli da je premium kategorija za Crowne Plazu. Jos ako ima neko malo objasnjenje bilo bi super verujem da bi mnoge zanimalo da vide te tanke prelaze po kategorijama i nomenklaturi

Baš i ne postoji, samo izraz premium se koristi više za brendove, mi smo do kategorizacije koja prati novi zakon o turizmu imali naše izraze - prva (5*), druga (4*), treća (3*)... kategorija hotela. Ja sam nostalgičar :D
 
ја колико знам, некада је било А (4*), Б (3*), Ц (2*), Д (1*) и Л (5*) категорија :)
 
"Trenutno su radovi na rekonstrukciji hotela "Kontinental“, koji će naredne godine postati deo čuvenog lanca "Kraun plaza“, kažu u "Delta holdingu“.

"Upravo ovih dana gost nam je potpredsednik Interkontinental grupe za centralnu Evropu Rolf Hubner, koji je posetio gradilište, podržao projekat i pohvalio rad menadžmenta Delta real estejt“.
 
Изгледа да су радови стали.Већ неко време не примећујем тамо било какву активност нити раднике.
 
Ipak nisu stali, možda su imali malu pauzu, ali koliko primećujem iz busa, radovi na fasadi fino napreduju :) Već sam na temi o "Delta planetu" napisao i da je "Delta" danas imala konferenciju za štampu gde je predstavila rezultate rada u protekloj godini. Zanimljivo je da je ovo prvi put da to rade, i čini se da je to deo njihovih pojačanih PR aktivnosti u prethodnom periodu iz dobro nam znanih razloga.

Elem, evo šta kažu za rekonstrukciji "Kontinentala":

On (Dejan Jeremič, predsedavajući borda direktora "Delte") je napomenuo i da se investicija u hotel "Continental" od 148 mil EUR nije isplatila zbog ekonomske krize.

- Hotel i poslovni prostori u okviru "NBGD Properties" dobro posluju, čak je i 100% popunjenost poslovnog prostora, ali se investicija nije pokazala uspešnom – rekao je Jeremić i podsetio da je sredinom prošle godine počeo da radi renovirani hotel "Park" u centru Beograda.

On je istakao da se rekonstrukcija hotela "Continental", vredna 30 mil EUR, odvija planiranom dinamikom, i da se otvaranje hotela "Crowne Plaza" može očekivati na jesen ove godine.

Izvor: eKapija
 
Дефинитивно нису стали.Малопре прођох поред.На страни ка НБГ скоро сви стаклени панели су постављени
 
Prođoh malopre pored Kontinentala, nije me mrzelo da napravim par fotografija. :) Bilo je veoma malo radnika.

6.jpg


10.jpg


7.jpg


cam003161.jpg


4.jpg
 
подизвођач фасаде је у проблему, и он највише успорава радове.
постоји могућност да се додатно одложи рок изградње.
унутра радови фино напредују, често је доста радника.
 
Ima li nekih novih fotki fasade, ili nekih "insajderskih" fotki? :D
 
Boga mi, fasada je skoro pa gotova. Pokušaću da ufotkam hotel ovih dana :)
 
Ajde nek produže na Sava centar..da kompletiramo..
 
Vrh