Šta je novo?

Crna Gora

Prolazi li se kroz tunel? Ima li neko snimak?
Ako misliš ns tunel Klisura izmedju Kolasina i Berana čuo sam da su pokrali neku opremu u tunelu i da sada nedozvoljavaju nikome ko nije direktno vezan za radove u tunelu.
Sada koliko ima istine neznam ako neko zna neka napise i kada se očekuju pustanje.
 
OVDE JE SVE LEPO OBJASNJENO ZASTO JOS NIJE GOTOV PUT BERANE -KOLASIN

Ako stvarno planiraju da terete ovu dvojicu koja su, to je svima jasno tesko zloupotrebili svoj polozaj, onda i da razumem sto se dodatno kasni. Ali ako se radi o klasicnoj tresla se gora-rodio se mis prici, onda je to jako jako lose. Bolje onda da zaborave na bilo kakvo krivicno gonjenje i da se fokusiraju na zavrsetak radova.
 
OVDE JE SVE LEPO OBJASNJENO ZASTO JOS NIJE GOTOV PUT BERANE -KOLASIN

OVDE JE SVE LEPO OBJASNJENO ZASTO JOS NIJE GOTOV PUT BERANE -KOLASIN

Prvo da ga zavrse i otvore jer u suprotnom vrpca se nece sjeci ni u 2024 godini. Meni djeluje da je ovo svjesno pustanje preko medija upozorenja da se ovo privodi kraju. Ako se ne varam i poslije prvog pisanja bilo je naglog ubrzanja dinamike izvodjenja radova.
 
1000013747.jpg
 

PROTESTI TUNEL JEZERINE I LUBNICE | Vijesti online​


Kao sto je letos nama dobro rekao @KrCan da je mart 2024 godine rok za zavrsetak. Ovo ako budu sada pustali oko nove godine u probni rad to je samo zbog pritiska da to urade.
 
Poslednja izmena:
Док се неко не осуди, извођач не плати пенале....биће овога још широм Хелма!
 
Samo u teoriji. Nema glavnog projekta na osnovu kojih bi trebalo da se konkurise za bespovratna sredstva EU. Nakon toga tender da se raspise i realizuje. Izabere izvodjac i organizuje radove. Ali da budemo optimisti.
 
Samo u teoriji. Nema glavnog projekta na osnovu kojih bi trebalo da se konkurise za bespovratna sredstva EU. Nakon toga tender da se raspise i realizuje. Izabere izvodjac i organizuje radove. Ali da budemo optimisti.
Nije mi jasno sto nisu odmah u startu radili do Andrijevice . To je od Mateseva još nekih 22 km i to bi do sada i zavrsili i manje para dali nego što sada rade tih 22 km
 
Nije mi jasno sto nisu odmah u startu radili do Andrijevice . To je od Mateseva još nekih 22 km i to bi do sada i zavrsili i manje para dali nego što sada rade tih 22 km
Sa ove tacke gledista si u pravu. Ali 2015 godine je kineski kredit bio preko 25% GDP, pitanje je jesu li imali hrabrosti vise da se zaduze. Uvijek je tu pitanje i da li su Kinezi htjeli da daju vise novca kao i geopolitike kod velikih infrastrukturnih projekata.
 
Moje mišljenje,ne znam jesam li u pravu,da do rekonstrukcije puta,skijaliste 1450-Kolašin neće moći da saobraćaju autobusi i kamioni,a sve šoferi na protestiću.
 
Moje mišljenje,ne znam jesam li u pravu,da do rekonstrukcije puta,skijaliste 1450-Kolašin neće moći da saobraćaju autobusi i kamioni,a sve šoferi na protestiću.
U teoriji si u pravu. Ali zbog efekta globalnog zagrijavanja zimska sezona trajace sve krace(prosle godine max 8 nedelja) a ljetnja ima spic 45 dana tako da se ipak radi o manjem dijelu godine(tunel Lubnice). Glavni problem je sto tu nije ni donesen DUP Kolasin na osnovu kojeg bi se mogla pokrenuti realizacija tog projekta. Takodje, vec tradicionalno postoji naknadna pamet, nesto sto je jasno i djaku prvaku kao sto je put Kolasin-Matesevo zakasnio sa rekonstrukcijom.
 
U teoriji si u pravu. Ali zbog efekta globalnog zagrijavanja zimska sezona trajace sve krace(prosle godine max 8 nedelja) a ljetnja ima spic 45 dana tako da se ipak radi o manjem dijelu godine(tunel Lubnice). Glavni problem je sto tu nije ni donesen DUP Kolasin na osnovu kojeg bi se mogla pokrenuti realizacija tog projekta. Takodje, vec tradicionalno postoji naknadna pamet, nesto sto je jasno i djaku prvaku kao sto je put Kolasin-Matesevo zakasnio sa rekonstrukcijom.
Zamišljam da se mimoilaze dva šlepera ili dva autobusa na putu Mazeševo Kolašin,skoro nemoguće. Mada kolašinci bolje znaju taj put
 
U teoriji si u pravu. Ali zbog efekta globalnog zagrijavanja zimska sezona trajace sve krace(prosle godine max 8 nedelja) a ljetnja ima spic 45 dana tako da se ipak radi o manjem dijelu godine(tunel Lubnice). Glavni problem je sto tu nije ni donesen DUP Kolasin na osnovu kojeg bi se mogla pokrenuti realizacija tog projekta. Takodje, vec tradicionalno postoji naknadna pamet, nesto sto je jasno i djaku prvaku kao sto je put Kolasin-Matesevo zakasnio sa rekonstrukcijom.
Ubedjen sam da nisu rekonstruisali puteve oko Kolasina kada se gradio autoput samo da bi se u svoje dzepove stavili pare. Nelogicno mi je da put koji ima mali saobracaj od Kolasin do Mateseva nerekonstruisu dok se gradi autoput/ pet godina/ dok mozda tim putem prodje malo vozila nego cekaju da ga rekonstruisu po pustanju autoputa.
takodje Berane -Kolasin . Kada budu pustili saobracaj i kada budu dosta vozila krenulo preko Jelovice ka Kolasinu oni ce da rekonstruisu put od Jezerina do Kolasina, i da rade obilaznicu oko Kolasina.
 
Vrh