Šta je novo?

Centralno grejanje (Grejanje po utrošku)

Bezobrazluk, evo ni dalje nema grejanja a temperatura je ispod 12 stepeni odavno. I kome da se žališ, takve stvari bi morali da umanje na računima. Hipotetički kako su sve toplije zime, oni mogu da ne greju po 2 meseca u grejnoj sezoni, ali uredno će naplatiti kao da greju svaki dan od 15.10. do 15.04.
 
Da li kod vas greju ujutru? Ja radim od kuće do 12-1 se smrzavam. Klima mi ne pomaže jer je radna soba daleko od dnevne.Ne kapiram zašto se grejanje ne pušta ujutro kada je do podne ispod 12 stepeni.
 
Greju, ali puštaju sistem polako. Treba mu cca 7 dana da se razradi. Da im od.pritiska.ne rokne šta.

Problematično je da to počinje 15.10 a trebalo bi da počne 1.10. Ovako do novembra nema normalnog grejanja
 
Meni je 19c hladno ali dobro svakom svoje, nisam navikao u jakni da radim, ruke mi budu hladne, a kanc mi ima sunca 2h dnevno sada, ako i toliko. CG !
 
И није то ни питање субјективног осећаја. Треба да се купамо, туширамо у хладном стану, и крећу прехладе и остале радости. А на плус 19, после хладне ноћи у стану је непријатно хладно. Јуче поподне и увече није грејано, ујутру крену у 8 и килаве. Требало би померити на 1 октобар и док се разради недељу дана, било би у реду.
 
Ja volim prohladan stan, ali da ovo je baš bezveze...
Moj stan nema sunca uopšte, i uglavnom je u stanu mnogo hladnije nego napolje. Na proleće, ja do tipa juna ne palim klimu, jer je hladno u njemu.
Sada oni upale od 6 do 12 i to jedva je toplo... To ni ne stigne da se zagreje...
 
Данашњи чланак из Курира

Novi Beograd i Bežanija sutra dobijaju grejanje: Beogradske elektrane objasnile za Kurir ko ima pravo na umanjenje računa!
Objavljeno 17.10.2024. 15:38h
Neretko se dešava da su objekti bez grejanja zbog radova koje su vlasnici stanova bez znanja i saglasnosti preduzeća, upravnika ili skupštine stanara obavljali tokom leta, naveli su iz JKP "Beogradske elektrane".
Pojedini građani na Novom Beogradu i Bežanijskoj kosi ovih dana nisu imali grejanje, a kako nam je rečeno intervencija je obavljena i očekuje se da će ovi korisnici već sutra imati tople radijatore u stanovima!

https://www.kurir.rs/vesti/beograd/9466695/novi-beograd-i-bezanija-sutra-dobijaju-grejanje
 
Синоћ су се умилостивили. На Бановом брду су пустили увече грејање иако је тек после 22:00 температура пала испод 12⁰C.
 
bilu su rano ujutru topli

mozda je vreme da se smederevac ugradi u terasu
 
Vracar radi, zadnji sam sprat pa nema još dovoljno toplote. Sad će da ugase, prešlo 15
 
Da li je ovo pravilo da grejanje ne radi ako je napolju preko 15 stepeni bilo i ranijih godina?
Ne kapiram kako zamisljaju da se neko kupa na 15 stepeni, pogotovo deca.
 
Skojevsko naselje, ujutru su radijatori toliko mlaki, da se to ne može smatrati grejanjem. U 9 sati su potpuno hladni. Sreća pa mi je ceo stan sunčan, grejem se na solarnu energiju.
Pokušala sam da zovem elektrane, posle pola sata čekanja, samo se prekine veza. Bezobrazluk i nesposobnost na maximumu.
 
Vrh