Šta je novo?

Centralno grejanje (Grejanje po utrošku)

Toplovodne cevi u Bulevaru Milutina Milankovića

IMG_8084.jpg
 
Да, ускоро креће постављање, а ево три слике од 24.10.2022., када су довозили и истоварали прве испоруке тих цеви. Заборавих скроз да поставим ове слике.

IMG_20221024_144149_resized_20221026_014342853.jpg
IMG_20221024_144152_resized_20221026_014343241.jpg
IMG_20221024_144154_resized_20221026_014343601.jpg
 
Greju kao da je napolju jedno 20 stepeni, pa malo cisto da puste.
 
Zavisi verovatno od dela grada, podstanice, broja rebara itd. Npr kod mene na poslu su vreli radijatori, držim otvoren prozor u kancelariji, toplana Nbgd. Kod mojih toplana Miljakovac u sobi od 9 kvadrata gde ima 14 rebara visine 89cm temperatura je 29,5 stepeni. Jeste malo lošije grejanje od kako su postavili one merače temperature spoljnog vazduha, ranije je u toj istoj sobi išlo do 32,5 stepeni pri spoljnoj od -5.
 
Ja koliko shvatam ukoliko je u 18 u temperatura bila niza od 1 stepena grejanje mora da bude celu noć uključeno. Zašto sada su hladni radijatori kod mene. A prilično sam siguran da je bio 1 stepen u 6 sati
 
Ako si na Savskom vencu, to je onda zato što su mamlazi negde uspeli da skembaju toplovod. Nezvanično se šuška da su mudrice presekle nešto tokom gradnje Beograda na vodi.
 
Ako si na Savskom vencu, to je onda zato što su mamlazi negde uspeli da skembaju toplovod. Nezvanično se šuška da su mudrice presekle nešto tokom gradnje Beograda na vodi.
Nisam, zvezdara kod Vuka.
 
Valjda ako je niza od 1 stepen u 18h greju 24h, a kod nas svaki dan je bas 1 stepen u 18h 🤣

Inace, sto se tice ovog mog kukanja od gore, taj dan sam slucajno, ne znam kako, zavrnuo radijator u sobi 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Ima li ko da napiše kako je OVE zime prošao sa - podnim grejanjem na elektricne kablove.(150 - 250 w/h ) sa osvrtom na upotrebljenu ličnu tehniku i taktiku zbog utroška 😃
 
20230728_135504.jpg

Da li je neko prolazio skorije jesu završili ovo ispred mupa u savskoj
20230728_135500.jpg
 
Zavisi od lokacija, npr juče sam bio u 37. bloku i radilo je grejanje popodne, a živim u 45. i tu npr nije bilo grejanja ni jutros . Tako da radi, samo ne svuda, čaki i kada ista elektrana pokriva to područje
 
Radi na Banjici, na Banovom brdu je neki kvar...
 
Mene treba da greje toplana Cerak, nije kvar. Znači, kako ko ima sreće.
 
Zavisi od lokacija, npr juče sam bio u 37. bloku i radilo je grejanje popodne, a živim u 45. i tu npr nije bilo grejanja ni jutros . Tako da radi, samo ne svuda, čaki i kada ista elektrana pokriva to područje
Hm, da nema to neke veze sa bunjenjem oko uklanjanja splavova kod vas❓ :D
 
Ma gde, pa svi iz blokova su za to da se uklone splavovi. ja pre mislim da je sa time što su raskopalli svaku drugu raskrsnicu na NBG menjanjem nekih cevi
 
Vukov spomenik kod mene radijatori od jutros vreli.
 
Glavni problem prvih dana grejanja svake godine su iskjučene pumpe u podstanicama. Radnici dođu preko leta u podstanicu da urade redovan remont i bilo šta da rade moraju da isključe pumpu. Onda ili zaborave da je uključe ili planiraju da je uključe kasnije, pa opet zaborave.. a podstanica u Beogradu ima nekoliko hiljada.. i tako pumpa ostane isključena. Ovo je uzrok 99% "nemanja grejanja" prvih dana sezone.
 
I sto se pumpe kradu svaka podstanica treba da ima 2 obično jedna fali
 
Можда једног дана одлуче да преселе и топлану у Сурчин нпр. да буде као догревање топловода из Обреновца, а овде никне нови центар града.
 
Можда једног дана одлуче да преселе и топлану у Сурчин нпр. да буде као догревање топловода из Обреновца, а овде никне нови центар града.
Pro sam pomislio "šta ovaj priča?!?" a potom sam se podsetio da su ovi iselili železničku stanicu i da hoće da isele Sajam zbog stanogradnje... a i ovde na forumu nekima je mrska toplana na Dorćolu i zovu je "sulundar", tako da to što si napisao u ovoj ludoj državi uopšte nije nemoguće. Voleo bih da to nisi napisao jer je si upravo pustio još jednog zlog duha iz boce...
 
Vrh