Šta je novo?

Cene nekretnina

U bloku 38 je pre nekih dva meseca prodat stan od 53kvm za 125k, prvi sprat, izvorno stanje...možda si ga ispratio bio je kratko na oglasima za 130.000.
Imaš sada stan 49m2 oglašen u 38. početna cena 119800, isto 1/8. Nego ti što su uzeli taj prethodni su se zeznuli samo tako, još ako je iz kredita onda je zez ^2.
 
Da, to bukvalno samo u Srbiji ima.





Ovo je samo nasumicno izabrano u poslednjih tri nedelje.

Objasnjenje nije ‘peru se pare ali to je mali procenat’, vec ‘peru se pare ali prvenstveno izgradnjom i drugim metodama, u kupovinu idu vec uglavnom vec oprane pare’.

Nije mnogo tesko ako se cita sa razumevanjem.

Realnost trivijaliziju oni koji celo trziste nekretnina svode na ‘kriminal, koji je tu od kad su ovi na vlasti’.
U svom maniru si dao dva primera koja veze nemaju sa ovim što se nama dešava.
Brani ih, nemam ja ništa protiv. To ti je posao. Pronađi još neke gluplje primere.
Nađi mi u ta dva primera da je rušen deo grada i da se policija nije odazivala na poziv građana i da je privatna vojska pored policije tukla građane.

In the case of the protests around the condominium’s beachside pool, the law is on the citizens’ side: a lower court in Puerto Rico ruled in favor of demolishing the structure earlier this year, but the condominium owners have repeatedly appealed the court’s decision.

Da vidim ovde da sud dosudi sličnu stvar. Recimo da dosudi robije totalnim idiotima iz Savamale.
 
Ne branim ja njih, savamala je poraz pravne drzave i sam sam isao na malo milion protesta zbog nje.

Medjutim, nije ni to jedino objasnjenje za ono sto se desava(lo) sa cenama. Malo se ovde broaju uzeok i posledica. Krpelji su debeli jer je kuce nagojeno a ne obrnuto.
 
Kriminal nije mnogo "zaslužan" za ogromnu cijenu nekretnina.
Drugi parametri tu igraju mnogo veću ulogu.
Kriminal u stanogradnji i u vezi sa njom je prisutan od druge polovine 90-ih pa cijene nisu bile ovolike. Za vrijeme vlasti SPO-a na lokalu i kasnije Demokrata, procvjetala je gradjevinska i urbanistička mafija. Nije to samo specijalitet ovih sadašnjih koji se u tome isto i te kako dobro snalaze.
Nije skok kriminala doveo do skoka cijena unazad par godina.
Kriminala je uvijek bilo, on je na žalost neka konstanta u jednačini, a ogroman skok unazad par godina je izazvan drugim parametrima koji su promjenljive prirode.
 
Kad smo kod kriminala i korupcije.

Evo godinu dana proslo od najave vlasti da ce resiti pitanje 1,36 miliona stambenih objekata ciji su promet zabranili 2018. godine i tako drasticno smanjili ponudu, stvarajuci uslov za rast cena i ekstra profit investitorima i povezanima.

I dalje se nista ne desava.


Po zakonu do 2023. treba resiti ovo.
 
Nemam problem kada neki ljudi kažu da nije istina da SAMO kriminalci i muljatori prodaju i pazare stanove po Beogradu, pogotovu skuplje.
Ali imam problem kada se implicira da je tih kriminalaca i muljatora na nivou statističke greške, a ostali su svi razni Leriji Pejdževi, Steve Džobsovi, Iloni Maskovi, Novaci Đokovići, i tako dalje. Znači Srbija ima 20 Lerija Pejdževa, 30 Ilona Maskova, 50 Novaka Đokovića... Mislim tako ispada.

Na primer sve verujem da neko ko krajem 2010ih kupi više hiljada kvadrata u Beogradu nadomak Slavije nije imao nikakve veze, ako ne sa kriminalom, onda bar sa mutnim ljudima i mutnim radnjama. Pogotovu ako znamo da je u Nacionalnom parku Srbija fudbal jedna od najplemenitijih i najčistijih profesija, koju nikad nisu pratile nikakve kontroverze i muljaže, a kamoli masovni i organizovani kriminal i upliv države i politike u klubove koji ga nose... Mda.. Sve su to (ti iz fudbala i politike) čisti i plemeniti ljudi... Ok...

Ili kada neko ko je upleten u politiku (bio član stranke ili ne, ali upleten, i više puta javno viđan sa političkim figurama) kupi nekoliko skupocenih stanova po Beogradu, a od škole ima tipa srednju školu ili diplomu Više Osnovne ili isturenog odeljenja Ekonomskog faksa univerziteta Union Nikola Teska u Foči i slično. Da, baš verujem da su njegove pare čiste i legimitne, i da je do svega toga došao poštenim i mukotrpnim radom. I da, on je svakako izuzetak. Uopšte nije prosek i većina u Srbiji. Srbija uopšte nije prepuna kriminala, muljatora, politikanata i profitera raznih vrsta. U Srbiji se poštuju zakoni i zna se red. Tek jedan u 100.000 se desi da je neki blago mutan tip. Svi ostali koji su puni ko brod a u glavi šuplji kao bure, su sigurno sve sami geniji i trudbenici koji su te stanove pokupovali čistim i poštenim tokovima...


E takve implikacije mi smetaju na ovoj temi. Neke od njih se direktno iznose ovde, a neke indirektno. Recimo indirektno bi bilo ''a šta ste vi ljubomorni na sve koji su kupili nešto skupoceno?'' Pa ne, jedno je biti ljubomoran na Novaka Đokovića (mada, sve više ljudi i njemu zamera što je nezasit i bahat sa terenima). A drugo je biti kritičan prema npr bivšim fudbalerima koji pitaj Boga s kime su se sve lizali i na šta su sve pristajali da bi se dokopali para i moći. Ili biti kritičan prema Željku Mitroviću, koji je X puta otvoreno kršio zakon a bogatstvo su mu fundirali država i JUL a kasnije SNS, isto mimo zakona. Znači, ko kritikuje razne Mitroviće, fudbalere, političare, krimose, muljatore, špekulante, profitere i ono što rade, kako gradu tako i društvu... on je ljubomorac i negativac. Aha. Pa dobro.
 
Poslednja izmena:
@Bender
Diploma nema veze sa time da li neko moze da zaradi milione (posteno) a ti eto ne mozes.
Drugo niko ne kaze da je promil nego nemamo nigde nekakvu statistiku (pa je sve spekulacija) ali od "uhvacenih" definitivno je realno promil ili tako nesto beznacajno.

Veliki deo po mom misljenju 97%+ je iz legalnih izvora iz raznih situacija. Na primer prodao firmu pa kupio nekretnine (jedan od cescih slucajeva), sportisti, dobio na lotou, influenceri, estrada, neki veci biznis isplatio sebi dobit pa kupio nekretnine i dijaspora. Ja se ne slazem da je 20% dijaspora. Mislim da je znacajno veci procenat. Vecina od njih imaju tipa licnu kartu iz Srbije, pasos ali kad popricas sa njima shvatis da je uglavnom doslo to iz inostranstva. Da ti ne kaze nikad ne bi ni pogodio jer nemaju ti ljudi "akcenat" nego sve normalno.

Ja mogu da ti kazem da kod mene u BW Residence je uglavnom tako sto se tice komsiluka. Ja naravno ne mogu da znam sad za svaku osobu da li u stanu gaji marihuanu pa krisom iznosi u rancu i prodaje na promenadi ali sam prilicno siguran da si u zestokoj zabludi. Jednostavno ljudima koji rade u fabrici od 9-5 je to neshvatljivo ali tako je. Da mozes na legalan nacin da zaradis znacajne kolicine u Srbiji ako si uspesan u biznisu na primer ili da plata u Kaliforniji moze da bude 600-700k godisnje pa kad vec ne mozes da kupis u Palo Alto, CA ti uzmes i kupis stan u BNV.
 
Poslednja izmena:
Nisu mutni likovi statisticka greska, ali pitanje je dal je procenat nesto znacajno porastao bas 2015.

Takodje, definicija 'mutnog lika' je dosta sarolika. Od Belivuka do malog preduzetnika koji nekad ne izda pravu fakturu.
 
Legalnih izvora na papiru.

Ovde se implicira da svako ko kritički gleda na jedan deo (otprilike 2/3) današnjih investitora i kupaca skupih stanova, da je on samo ljubomorni Srbenda koji kipi od muke i zlobe, a da su svi ti ljudi čisti kao suze. Čisti su kao suze u očima zakona, u formalnosti. Ali u realnosti, zna se dobro u društvu ko je nešto stekao čisto, a ko: ili kriminalom, ili muljažama, ili profiterstvom, ili politikom.

I jedan Darko Šarić je u očima zakona čist i pošten čovek. I šta, sutra taj Darko Šarić kupi 20.000 kvadrata kod Slavije i napravi kulčinu i dvorac i ako neko ovde dođe i kaže ''jbt šta nam rade sa gradom i kakvi sve muljatori ovde vladaju'', to je čista izmišljotina, ljubomora i zavist? Jer se kao kritikuje čovek koji je formalno čist i pošten, pa nije u redu? Ok...



Svake godine izađu izveštaji, i formalni i neformalni (WikiLeaks i slično) o brdima i brdima para i o hiljadama i hiljadama ljudi u zapadnjačkim zemljama koji svesno i namerno taje poreze i bogate se nezakonitim i nemoralnim radnjama. I to je jedna svetska javna tajna. Svi znaju, samo nikoga od međunarodnih ''organizacija'' nije briga da urade nešto povodom toga. A za to vreme se ovde na ovoj temi, u jednoj korumpiranoj kartelskoj i partokratskoj Srbiji, implicira da ljudi kao što su Darko Šarić, Vazura, Dejan Stanković, Sale Popović, Željko Mitrović, Filip Cepter, Petar Matić, Miodrag Kostić, Petar Matijević i mnogi drugi čija imena nikad nećemo ni saznati (ili bar ne povezati sa stanovima)... sve same poštenjačine bez reda u dosijeu i ikakve mrlje na obrazu koji eto, kupuju sve i svašta jer su stekli poštenim i časnim radom. Važi.


Nemam nikakav problem da neko stalno ističe ''nisu SVI kupci isti, i zato ne budite zavidni!'' Ali imam problem kada to ode u ''ma ti mutnih pozadina i sumnjivih morala su na nivou statističke greške, šta ste bre tako zlobni i zavidni, hoćete još da nam kažete da je i Darko Šarić nemoralan i nepošten čovek? Sram vas bilo bla bla...''
 
Poslednja izmena:
Ovde se implicira da svako ko kritički gleda na jedan deo (otprilike 2/3) današnjih investitora i kupaca skupih stanova
Pa ovde je malo problem. Mozda je 2/3 investitora (mada verovatno i to je preterivanje), ali tesko da je 2/3 kupaca. A kupci su ti koji dizu cenu.

A i ti ovde trpas Sarica i npr. Ceptera u isti kos, mislim sa takvim mentalitetom 'cim ima pare to je kriminal', i necemo mnogo napredovati. Neki krupni kapital je neminovnost, ili ce biti strani pa cemo biti kolonija, ili ce biti drzavni pa ce partokratija biti jos jaca, il ce biti privatni domaci, pa cemo imati tajkune.
 
Legalnih izvora na papiru.

Ovde se implicira da svako ko kritički gleda na jedan deo (otprilike 2/3) današnjih investitora i kupaca skupih stanova, da je on samo ljubomorni Srbenda koji kipi od muke i zlobe, a da su svi ti ljudi čisti kao suze. Čisti su kao suze u očima zakona, u formalnosti. Ali u realnosti, zna se dobro u društvu ko je nešto stekao čisto, a ko: ili kriminalom, ili muljažama, ili profiterstvom, ili politikom.

I jedan Darko Šarić je u očima zakona čist i pošten čovek. I šta, sutra taj Darko Šarić kupi 20.000 kvadrata kod Slavije i napravi kulčinu i dvorac i ako neko ovde dođe i kaže ''jbt šta nam rade sa gradom i kakvi sve muljatori ovde vladaju'', to je čista izmišljotina, ljubomora i zavist? Jer se kao kritikuje čovek koji je formalno čist i pošten, pa nije u redu? Ok...



Svake godine izađu izveštaji, i formalni i neformalni (WikiLeaks i slično) o brdima i brdima para i o hiljadama i hiljadama ljudi u zapadnjačkim zemljama koji svesno i namerno taje poreze i bogate se nezakonitim i nemoralnim radnjama. I to je jedna svetska javna tajna. Svi znaju, samo nikoga od međunarodnih ''organizacija'' nije briga da urade nešto povodom toga. A za to vreme se ovde na ovoj temi, u jednoj korumpiranoj kartelskoj i partokratskoj Srbiji, implicira da ljudi kao što su Darko Šarić, Vazura, Dejan Stanković, Sale Popović, Željko Mitrović, Filip Cepter, Petar Matić, Miodrag Kostić, Petar Matijević i mnogi drugi čija imena nikad nećemo ni saznati (ili bar ne povezati sa stanovima)... sve same poštenjačine bez reda u dosijeu i ikakve mrlje na obrazu koji eto, kupuju sve i svašta jer su stekli poštenim i časnim radom. Važi.


Nemam nikakav problem da neko stalno ističe ''nisu SVI kupci isti, i zato ne budite zavidni!'' Ali imam problem kada to ode u ''ma ti mutnih pozadina i sumnjivih morala su na nivou statističke greške, šta ste bre tako zlobni i zavidni, hoćete još da nam kažete da je i Darko Šarić nemoralan i nepošten čovek? Sram vas bilo bla bla...''
Ne implicira da su to postenjacine nego da si ti judgemental. Pises o ljudima koje ne poznajes. Ja poznajem jednog sa liste i recicu ti da je za tebe licno izmislio ljubav prema Srbiji. Takvi kao ti sa takvim stavovima su zapravo kancer ovog drustva i jako mi je zao sto imas toliko iskrivljenu sliku o zivotu. Slicno kao ravnozemljasi ili je to ili bolesna zavist.

Treba razdvojiti dve stvari. Teski krimial (belivuk) i korupcija/pranje novca.
Sve u svemu rast cena nije uzrokovan kriminalom jer su kriminalci socijalna kategorija. Belivuku su nasli 60k eura u kesu? Smesno. I to po njima jedan od najjacih kriminalaca?? Ej 60k eura mozes misliti. Malo sposobniji biznismen to potrosi za mesec dana.

Korupcija i pranje novca postoji svuda na svetu. Postoji i kod nas ali u mnogo manjoj meri nego u nekim drzavama. Da li to utice na cene nekretnina? Ne.
Ako i utice onda je to beznacajan procenat rasta cak i ako utice znacajnije onda Srbija nije nista posebna anomalija nego je to svuda.

Na primer za ovog "carniskog agenta" koji je nista drugo nego privatni spediter su prvo pisali kako je kupio stan u Kuli Beograd a covek u opste nije kupio stan. Takve vesti da se isprave i da kazu DA SLAGALI SMO covek nije kupio stan u Kuli Beograd videti neces. Ovde se odmah objavilo kako je kupio stan a ispravka nikad nije ni objavljena. Takvih senzacija ima koliko hoces i na kraju od svega toga NE BUDE nista vec obicne ili medijske izmisljotine ili tracevi.

Nikog ne zanima istina vec samo SENZACIJA. Na primer za Dinkica je toliko izlazilo po novinama da je pokrao postansku stedionicu milijarde a covek i dan danas otplacuje kredit za stan na NBG pa sta radi sa milijardama ceka da ih odnese u grob? Sve nebuloze medijske i carsijski tracevi.

Da postoje slucajevi postoje ali ne toliko preuvelicano kao sto pisu medili ili ljudi misle.
 
Poslednja izmena:
Napisao sam tu "skupih stanova". Dakle ne mislim na celo tržište i sve potencijalne stanare nego ove skuplje. Moje mišljenje je da oko 2/3 čine neke mufte (to ''mufte'' može da ide od kriminala do profiterstva ili političarenja, znači ne mora da bude čist kriminal a la mafija). Jer kažem, nije ovo Palo Alto ili Tajvan niti mi imamo armije Lerija Pejdževa, Stiva Džobsova i Novaka Đokovića. Imamo NEKE takve ljude svakako, i ja verujem da je to ona druga 1/3, ona preostala trećina.

No dobro,možda i ja grešim. Samo sam hteo da kažem to da razumem zašto neki članovi su došli na ovaj forum i ovu temu ranije, da bi apelovali i grdili ljude koji zavide ili opanjkavaju SVE imućne, kao da su svi do jednog isti. Na to mi je skrenuo pažnju jedan od članova i od tada drukčije gledam na celu stvar i nismo ni imali džapanja od tada a i ređe dolazim ovde. Ne znam ni sam što sam opet pisao ovde, valjda jer videh da se opet povela priča o kriminalu, muftama i statistikama, pa reko samo da istaknem to. U redu mi je da neko insistira da nisu SVI imućni ovde neki muljatori i nečasni. Ali daleko od toga i da su statistička greška.
 
Ne implicira da su to postenjacine nego da si ti judgemental. Pises o ljudima koje ne poznajes. Ja poznajem jednog sa liste i recicu ti da je za tebe licno izmislio ljubav prema Srbiji. Takvi kao ti sa takvim stavovima su zapravo kancer ovog drustva i jako mi je zao sto imas toliko iskrivljenu sliku o zivotu. Slicno kao ravnozemljasi ili je to ili bolesna zavist.

Treba razdvojiti dve stvari. Teski krimial (belivuk) i korupcija/pranje novca.
Sve u svemu rast cena nije uzrokovan kriminalom jer su kriminalci socijalna kategorija. Belivuku su nasli 60k eura u kesu? Smesno. Sveo ostalo su senzacionalisticki naslovi po medijima.

Korupcija i pranje novca postoji svuda na svetu. Postoji i kod nas ali u mnogo manjoj meri nego u nekim drzavama. Da li to utice na cene nekretnina? Ne.
Ako i utice onda je to beznacajan procenat rasta cak i ako utice znacajnije onda Srbija nije nista posebna anomalija nego je to svuda.

Na primer za ovog "carniskog agenta" koji je nista drugo nego privatni spediter su prvo pisali kako je kupio stan u Kuli Beograd a covek u opste nije kupio stan. Takve vesti da se isprave i da kazu DA SLAGALI SMO covek nije kupio stan u Kuli Beograd videti neces. Ovde se odmah objavilo kako je kupio stan a ispravka nikad nije ni objavljena. Takvih senzacija ima koliko hoces i na kraju od svega toga NE BUDE nista vec obicne ili medijske izmisljotine ili tracevi.
Ah, ono kada ti o rodoljublju, poštenju, ponašanju i osuđivanju drže lekcije oni koji na forumu glume anđelčiće i dobročinitelje a onda im na temi o Savskom mostu i o Savskom amfiteatru iskoči osigurač pa pišu kako bi slali ljude na prisilno iseljavali iz kuća, dinamitom rušili sve što koči širenje Beograda na vodi i uopšteno, slali na robiju svakoga ko se ne slaže sa njima. 😄

Danju kapitalsita, liberal i bog zna kako fin, noću diktator i Kim Džong Il.

A da ne zaboravimo i ovo 😄
Zato sto je to sve sto si nabrojao nedovoljno. Iz perspektive koliko ti ljudi uticu u nasem BDP-u je nedovoljno. Doprinose BDP-u toliko zanemariv procenat da su nebitni. Zato sam i napomenuo da nam treba vlast koja gleda Nacionalni Interes a ne interes bas svih gradjana. Nas nacionalni interes je povecanje BDP-a a ne da li ce stanovnicima u Grockoj da bude lepo.

Imamo jednu drzavu i jedan nacionalni interes. Metro se gradi zbog ubrzanja protoka ljudi. Brzi promet ljudi, roba i usluga dovodi do povecanja BDP-a. Naravno da je mnogo vaznije da li ce onaj sa Dedinja da stigne na odrediste nego da li ce 500 ljudi sa Vidikovca morati autobusom. Kada nasi ljudi pocnu tako da gledaju na stvari bice nam bolje.
Tako da ćuti brale i pokrij se ušima, nemoj da se blamiraš još više 😄

P.S.
Naći ću i onaj post gde si pričao kako bi slao neistomišljenike na robiju i rušio uzduž i popreko sam' da se završi ili proširi BnV. Samo da vidim jel nije izbrisan, ako nije, naći ću i njega. :)
 
Poslednja izmena:
A i ti ovde trpas Sarica i npr. Ceptera u isti kos, mislim sa takvim mentalitetom 'cim ima pare to je kriminal', i necemo mnogo napredovati.
Uh, pa ovim si mi mnogo rekao o sebi, odnosno potvrdio ono što sam i ranije mislio.

Ali i bolje tako, jer si me bar podsetio zašto je bolje ne dolaziti na ovu temu i pustiti da sama odumre u rukama vas pojedinaca koji ne ne puštate da bude bilo šta drugo osim vašeg sredstva masovne (samo)obmane i samopotvrđivanja. U pravu si ti, sram me bilo što ih trpam u isti koš. Živela Srbija i živelo zlatno doba. Evo ti ga i vradovic pa možete da nastavite po redovnim aktivnostima kao i pre. Živeli.
 
Hvala Biografe moj, javi se kad budeš hteo na tu kafu da odemo. Živ mi bio i jednog dana odrast'o.

P.S.
Zanimljivo kako ti nasumično dođeš na ovu temu baš kad sam ja na njoj. Da ne znam drugačije, pomislio bih da pratiš moje aktivnosti. 😄 Pa se aktiviraš i trigeruješ samo kada vidiš mene ovde kako vam kvarim žurkicu i iluzije. Ali u redu je, ne brini, verujem ti ja da si ti baš sad nasumično ušao u temu i slučajno naleteo na mene. Ionako sam ja čest na ovoj temi u zadnje dve nedelje. 😄
 
Drago mi je da nisi shvatio loshe post :) Ovo za Vidikovac i dalje stojim ali treba da imas u vidu da je bilo slikovito opisano da bi ljudi shvatili.

Nema tolikog pranja novca ili muljaza zao mi je sto moram to da ti kazem. To rade ili "pilicari" (sitni biznismeni) ili oni koji su tek poceli pa misle da sve znaju i pre svega nemoralni ljudi. Ja na primer kad mi neko kaze ajde da ti prodam nekretninu daj mi 100k preko racuna 20k u keshu sa takvom osobom se vise ne cujem i sa takvima ne radim. Jer ako je spreman da mulja za to ko zna na sta je jos spreman i te logike se drzim. Boli me bas ona stvar sto mora drzavi da plati 10% dobiti na 20k eura i ako mu je to problem onda treba da ide da se leci. A reci cu ti da sam propustio jedan zesci dil da kupim jednu zemlju i kucu (gde mi za moje imanje bas smeta) samo zato sto mi je rekao daj mi deo u kesu. U pitanju je ruralni deo kod Uzica. Jednostavno od tada vise nikad nisam progovorio sa tom osobom i ako mi je prvi komsija. Ozbiljni sa liste nece da se blamiraju za gluposti. Plus kada si velika firma imas obavezne revizije i slicno.

Ovo u BNV sa izuzetkom Kule i nisu "skupi stanovi" nista posebno. To sto su nam plate jos nedovoljno niske u Srbiji to je skroz druga stvar ali 200-300-400k za stan u BNV ako si u dijaspori ili imas neka primanja od nekog biznisa i nije nesto posebno tesko da se uradi. Em imas mogunost da kreditiras em ako prodas nesto pa dodas i slicno.
 
Poslednja izmena:
Hvala Biografe moj, javi se kad budeš hteo na tu kafu da odemo. Živ mi bio i jednog dana odrast'o.

P.S.
Zanimljivo kako ti nasumično dođeš na ovu temu baš kad sam ja na njoj. Da ne znam drugačije, pomislio bih da pratiš moje aktivnosti. 😄 Pa se aktiviraš i trigeruješ samo kada vidiš mene ovde kako vam kvarim žurkicu i iluzije. Ali u redu je, ne brini, verujem ti ja da si ti baš sad nasumično ušao u temu i slučajno naleteo na mene. Ionako sam ja čest na ovoj temi u zadnje dve nedelje. 😄

Bio sam na odmoru sa zenom, dosli juce, mogu ti pustim par slika ako zelis da odmoris oci? Inace te redovno pratim znas i sam, al je bilo nemoguce te omasiti bukvalno je cela strana tvojih postova hahahahahahaah
 
@vradovic
Pa znam s kim imam posla, kao što sam lepo i opisao ovde :)
Ne znam zašto trošite vreme na vradovića, on će uvek hvaliti i braniti sve što je novo. Bukvalno da neko izbaci projekat Nacionalnog vašara posred Kalemegdana, on bi pao od oduševljenja. Isto važi i za tehnologije i ekonomiju. Zar niste do sad videli malo po forumu kakvim se stvarima on oduševljava. A i zar niste videli koliko često troluje i provocira. Npr ovo za imenovanje parka u Đokovića piše samo da bi provocirao vas ovde. Voli čovek pažnju i pometnju, prosto nije još potražio stručnu pomoć. I to je to što se njega tiče.

@Biografe
Pa za koj moj si išao na odmor ako ćeš već prvog dana po povratku opet da se opterećuješ i manišeš ovom temom?
A znam da ne možeš bez mene, pa ionako ima nekoliko nedelja otkako smo se čuli, kapiram da te je uhvatila kriza, vidim i iz ovog psihotičnog smeha.
 
. Jer kažem, nije ovo Palo Alto ili Tajvan niti mi imamo armije Lerija Pejdževa, Stiva Džobsova i Novaka Đokovića. Imamo NEKE takve ljude svakako, i ja verujem da je to ona druga 1/3, ona preostala trećina.
Pa ako nije Palo Alto onda ni od kriminala nece biti toliko para. Mislim i te kriminalne pare dolaze odnekle, ne stvaraju se iz vazduha. Da bi npr reketirao nekoga, taj neko treba da stvori te pare koje ce ti dati. Ako krades pare iz budzeta, mora taj budzet nekako i da se puni.

I realno, vrlo je jasno da nismo Palo Alto niti Tajvan. Beograd je, i sa ovim rekordnim cenama i prometom, realno smesno malo trziste u odnosu na skoro svaki veci grad u Evropi.

Uh, pa ovim si mi mnogo rekao o sebi, odnosno potvrdio ono što sam i ranije mislio.

Ali i bolje tako, jer si me bar podsetio zašto je bolje ne dolaziti na ovu temu i pustiti da sama odumre u rukama vas pojedinaca koji ne ne puštate da bude bilo šta drugo osim vašeg sredstva masovne (samo)obmane i samopotvrđivanja. U pravu si ti, sram me bilo što ih trpam u isti koš. Živela Srbija i živelo zlatno doba. Evo ti ga i vradovic pa možete da nastavite po redovnim aktivnostima kao i pre. Živeli.
Ja zaista ne znam sta si ti zakljucio iz tog posta, ali ja sam ti lepo naveo sta su nam tri opcije. Taj 'ima pare, pa odakle mu bre' mentalitet je upravo ono sto je dovelo i odrzava i trenutnu vlast, to im je omiljena batina kad nekoga treba da zveknu u medijima po glavi.

Kod nas novac=mutljavina=sramota, pa se uspesni ljudi i klone javnog zivota i politike, pa se cudimo sto u istu ulazi samo polusvet.
 
Pa ako nije Palo Alto onda ni od kriminala nece biti toliko para. Mislim i te kriminalne pare dolaze odnekle, ne stvaraju se iz vazduha. Da bi npr reketirao nekoga, taj neko treba da stvori te pare koje ce ti dati. Ako krades pare iz budzeta, mora taj budzet nekako i da se puni.
Ne volim ovaj termin ali...

LMAO!

Gde ti živiš čoveče? Šta, nikada nisi čuo za fudbalsku mafiju? Nikada nisi video da imamo više kladionica neog neke mnogo veće zemlje? Nikada nisi čuo za partijsko reketiranja pa i običnih ljudi? Au brate...

Hajde sada, reci mi da preterujem i da je sve izmišljotina. Počni od priče da je fudbalska i kladioničarska mafija i industrija u Srbiji samo izmišljotina.

Jbt, kakav čovek u zabludama. Ne vredi, ti i ja prosto ne živimo u istom gradu.
 
Definitivno zabludama i oblacima :)

Ovi u Evropskoj uniji izgleda rekorderi u pranju para razvalise i nas za x3.

All in all, in the 27 Member States of the European Union, the average price increased by 45 percent.
 
Ne volim ovaj termin ali...

LMAO!

Gde ti živiš čoveče? Šta, nikada nisi čuo za fudbalsku mafiju? Nikada nisi video da imamo više kladionica neog neke mnogo veće zemlje? Nikada nisi čuo za partijsko reketiranja pa i običnih ljudi? Au brate...

Hajde sada, reci mi da preterujem i da je sve izmišljotina. Počni od priče da je fudbalska i kladioničarska mafija i industrija u Srbiji samo izmišljotina.

Jbt, kakav čovek u zabludama.
Molim te citaj sa razumevanjem. Ne govorimo o postojanju mafije vec o tome da je i njen profit uslovljen velicinom privrede. Reketiranje uzima neku stvorenu vrednost, ne stvara pare iz vazduha.
 
Definitivno zabludama i oblacima :)

Ovi u Evropskoj uniji izgleda rekorderi u pranju para razvalise i nas za x3.

All in all, in the 27 Member States of the European Union, the average price increased by 45 percent.

Jedino ako u Madjarskoj peraci para kupuju na kredit.
Ceo tekst je na temu kredita.
To nisi pomenuo ;)

Btw. 45%, ali u sedam godina, sto je prosecno godisnje 7,2% ukljucujuci 2020-2022 vanserijske godine usled pandemije, rata, inflacije,... koje vuku prosek na gore.

Scenario se bas ne poklapa sa Srbijom.

Jel moze bar jedan komentar prodaje bez pokusaja manipulacije?
 
Vrh