Šta je novo?

Cene nekretnina

Do sada smo na forumu zaključili sledeće:

- više ljudi vrti istu priču sa bukvalno istim frazama
- ima puno ljudi koji su stručnjaci za sve i daju sebi za pravo da pričaju o stvarima koje su čuli samo na TV-u
- ima ljudi koji nisu sigurni koji su pol
- ima ljudi koji pišu malo ijekavicu, malo ekavicu, a malo nešto između
- ima ljudi koji pričaju o Bg-u na osnovu onog što slušaju na TV-u, a daj Bože da su bili ikad u Bg-u
- ima ljudi koji ne vide da kučići kaku masovno, na svakom koraku u Bg
- ima ljudi kojima Bg GSP i nije toliko loš iako je pre neki dan izmerena temperatura u tramvaju od 48C
- ima ljudi za koje je najveći razvoj u istoriji Srbija doživela u proteklih 10 godina
- ima ljudi koji Bg porede sa Budimpeštom, Bečom, Amsterdamom...kao i Srbiju sa Italijom, Španijom, Nemačkom, Holadnijom

Ima došta materijala za Kursadžije :D

Jeste malo palo da osveži, al' odmorite ljudi malo, velike su vrućine :D
Pa ti koji tako pišu "gluposti" ne shvataju da ovde nije takva publika koju možeš tako lako da izmanipulišeš. Neke teze oni i opravdaju ali jedno 80% ne i providni su. Kad naiđu na argument promeni se tema okrenu priču ili se naprave ludi. U nekom javnom prostoru bili bi osramoćni i izvrnugi ruglu a ovde vrte bez blama šta god.

Dakle gledaocima Pinka Happy i sl možeš da prodaš kakvu oćeš priču ako je ponovljaš i praviš se stručan koristiš specifične termine strane reči razne tehnike za manipulaciju.. jednostavno druga vrsta ljudi je na internetu uz dužno poštovanje i gledaocima Pinka i ovima ovde koji pokušavaju da opravdaju rast cena i unose blagu paniku među ljude.

Onako poprilične nebuloze tipa da je SFRJ manje izgradila nego ova država. A spoljni dug je tad bio višestruko manji, proizvodili su se naši automobili, naše patike, televozori, autoputevi.. pričamo o ratom razorenoj zemlji iz 1945. i poredimo sa sadašnjom zemljom koja je ipak nešto nasledila i nije doživela razaranja kao 1945. Ne ulazim u politiku i da li je ta država bila pogrešna nego samo činjenice da u Bg-u tada nisu bili ni potrebni dodatni mostovi pa pogledajte koliko je tada Bg bio pust na starim snimcima itd.
Čista manipulacija govoriti koliko je tada izgrađeno bilo mostova koji nisu bili ni potrebni i porediti sa ovim gužvama u Bg a ne govoriti o celokupno izgrađenoj putnoj i železničkoj infrastrukturi aerodromima, hidroelektranama, teškoj industriji itd itd.
Jer je za tim postojala potreba pa je to po prioritetu izgrađeno umesto dodatnih mostova da zvrje prazni. Sada postoji potreba za strujom pa je uvozimo umesto sami da proizvedemo iako imamo znanje i mogućnost da je proizvedemo.

Vremena možda nisu uporediva i društva su sada više potrošačka i drugi je sistem..pa samim tim i cene mogu da idu gore ali ne u nedogled.. kad pukne onda odoše dole. Bogato društvo može da trpi jak rast cena na srednji i dugi rok. Siromašno ne može.
 
Poslednja izmena:
Najviše ima onih koji 5-10 godina pričaju kako cijene nekretnina evo samo što nisu pale, 10 %, 30%, evo sačekajte još malo, samo što nije.
Ima dosta korisnika koji ubiše pisanjem, a o nekretninama i njihovim cjenama najblaže rečeno ne znaju mnogo.
Evo konkretno, cjenjeni kolega @Echo je prije godinu ipo dana postavio pitanje da li površina ispod unutrašnjih zidova stana, ulazi u neto korisnu površinu stana!?
 
Ima i onih koji kazu da je biroktarija u Nemackoj losa kao u Srbiji.
Samo nek uporede i zeleznicu, cisto radi zezanja:
Birokratija u Nemačkoj je lošija nego u Srbiji.

Ti čoveče ne znaš gde biješ.
 
Pa ti koji tako pišu "gluposti" ne shvataju da ovde nije takva publika koju možeš tako lako da izmanipulišeš. Neke teze oni i opravdaju ali jedno 80% ne i providni su. Kad naiđu na argument promeni se tema okrenu priču ili se naprave ludi. U nekom javnom prostoru bili bi osramoćni i izvrnugi ruglu a ovde vrte bez blama šta god.

Dakle gledaocima Pinka Happy i sl možeš da prodaš kakvu oćeš priču ako je ponovljaš i praviš se stručan koristiš specifične termine strane reči razne tehnike za manipulaciju.. jednostavno druga vrsta ljudi je na internetu uz dužno poštovanje i gledaocima Pinka i ovima ovde koji pokušavaju da opravdaju rast cena i unose blagu paniku među ljude.

Onako poprilične nebuloze tipa da je SFRJ manje izgradila nego ova država. A spoljni dug je tad bio višestruko manji, proizvodili su se naši automobili, naše patike, televozori, autoputevi.. pričamo o ratom razorenoj zemlji iz 1945. i poredimo sa sadašnjom zemljom koja je ipak nešto nasledila i nije doživela razaranja kao 1945. Ne ulazim u politiku i da li je ta država bila pogrešna nego samo činjenice da u Bg-u tada nisu bili ni potrebni dodatni mostovi pa pogledajte koliko je tada Bg bio pust na starim snimcima itd.
Čista manipulacija govoriti koliko je tada izgrađeno bilo mostova koji nisu bili ni potrebni i porediti sa ovim gužvama u Bg a ne govoriti o celokupno izgrađenoj putnoj i železničkoj infrastrukturi aerodromima, hidroelektranama, teškoj industriji itd itd.
Jer je za tim postojala potreba pa je to po prioritetu izgrađeno umesto dodatnih mostova da zvrje prazni. Sada postoji potreba za strujom pa je uvozimo umesto sami da proizvedemo iako imamo znanje i mogućnost da je proizvedemo.

Vremena možda nisu uporediva i društva su sada više potrošačka i drugi je sistem..pa samim tim i cene mogu da idu gore ali ne u nedogled.. kad pukne onda odoše dole. Bogato društvo može da trpi jak rast cena na srednji i dugi rok. Siromašno ne može.

Iskreno, oni koji ovde najvise kukaju na druge meni i nisu mnogo iznad nivoa gledaoca Pinka i Hepija. Ista plitkoca razumevanja, samo smer obrnut.

Ima i onih koji kazu da je biroktarija u Nemackoj losa kao u Srbiji.
Samo nek uporede i zeleznicu, cisto radi zezanja:

Evo primer, pricamo o birokratiji on navodi zeleznicu, zar je mnogo ocekivati jednu koherentnu misao i tezu sa glavom i repom a ne random nabacane dzivdzan zbori fraze?
 
Iskreno, oni koji ovde najvise kukaju na druge meni i nisu mnogo iznad nivoa gledaoca Pinka i Hepija. Ista plitkoca razumevanja, samo smer obrnut.



Evo primer, pricamo o birokratiji on navodi zeleznicu, zar je mnogo ocekivati jednu koherentnu misao i tezu sa glavom i repom a ne random nabacane dzivdzan zbori fraze?
Nadao sam se da ces reci da je i u Nemackoj zeleznica losa, to je tvoj fazon....
 
Gde rekoh palo da osveži.
Kako Tanjug javlja opet kiša iznenadila, poplava i to na ulicama NBG-a i Zemuna. U Vojvodjanskoj, tamo gde niču nove zgrade, opet potrebna amfibija :D, Bežanija kolaps...Labud je sve ovo očekivao, pa beži od Bg-a, i najpre će se opariti. Samo još da promeni planinu. :D
 
Najviše ima onih koji 5-10 godina pričaju kako cijene nekretnina evo samo što nisu pale, 10 %, 30%, evo sačekajte još malo, samo što nije.
Ima dosta korisnika koji ubiše pisanjem, a o nekretninama i njihovim cjenama najblaže rečeno ne znaju mnogo.
Evo konkretno, cjenjeni kolega @Echo je prije godinu ipo dana postavio pitanje da li površina ispod unutrašnjih zidova stana, ulazi u neto korisnu površinu stana!?
Stevo, spominjao si Ledine skoro i neku premium gradnju. Evo predloga danas da skokneš do Ledina da vidiš kako je tamo. :)
 
Cene nekretnina su u direktnoj vezi sa kvalitetom gradnje, infrastrukturom koje neka naselja i zgrade imaju ili nemaju a kisa koja je upravo pala to pokazuje i odlican je test toga i mnogih drugih stvari.


Zato, najljubaznije Vas molim Igore da vratite naše postove ovde jer je bilo reči o kvalitetu nove i stare gradnje i šta je razlog potapanja vozila u nekim delovima Bg. Mi nismo komentarisali tu temu na koju su prebačeni postovi nego isključivo i samo isključivo u kontekstu kvaliteta stanova i odnos sa cenom i to se podrazumeva bez pravljenja referemce na cenu svaki put.
 
Plate rastu vec 7 godina, a inflacija je globalna i traje tek godinu i po. Al ok, i po ostatku teksta jasno je da ne znas o cemu pricas. Zasto gledati konkretne podatke kada dzivdzan zbori fraze i pricanje napamet skupe vise lajkova.
Plate ako rastu, rasle su slabo - to sto je raslo su prijavljene plate, odnosno vise je islo na belo. Plate su rasle u drzavnom sektoru zaposljavanjem sns kadra koji potpisuje administrativne zabrane i slicna cuda kojima deo plate uplacuje stranci - sto se vise dize plata, vise ide stranci - to valjda i sam znas bar po ovim postovima - trudnicama na porodiljskom isplacuju minimalac, ostalo stranka uzima (znam iz primera iz okoline) i ti isti ljudi i dalje glasaju za to. I onda imas tako izvestacenu statistiku.
Isto tako dzabe gledas taj sajt - vrati se unazad te godine i usporedi cene pa reci da cene ranije nisu rasle… To mozes reci nekome ko nije ziveo u Srbiji proteklih godina ili ko je bio maloletan pa nije kupovao namirnice, placao racune i slicno…
 
Naravno, sve statistike su vestacke, samo u Srbiji, odnosno samo ako slucajno nisu toliko lose za Srbiju, mi radimo analize samo na osnovu anegdota, tako mozes da dokazes sta god zelis.
 
Cene nekretnina su u direktnoj vezi sa kvalitetom gradnje, infrastrukturom koje neka naselja i zgrade imaju ili nemaju a kisa koja je upravo pala to pokazuje i odlican je test toga i mnogih drugih stvari.


Zato, najljubaznije Vas molim Igore da vratite naše postove ovde jer je bilo reči o kvalitetu nove i stare gradnje i šta je razlog potapanja vozila u nekim delovima Bg. Mi nismo komentarisali tu temu na koju su prebačeni postovi nego isključivo i samo isključivo u kontekstu kvaliteta stanova i odnos sa cenom i to se podrazumeva bez pravljenja referemce na cenu svaki put.
Kao da smo pisali o nekim nebitnim stvarima, a ne o totalnom kolapsu u glavnom gradu nakon svake kiše. Koliko vidim u Vojvođanskoj će se usrećiti ljudi u svojim premium kvadratima. Biće plivanja.
 
Kao da smo pisali o nekim nebitnim stvarima, a ne o totalnom kolapsu u glavnom gradu nakon svake kiše. Koliko vidim u Vojvođanskoj će se usrećiti ljudi u svojim premium kvadratima. Biće plivanja.
Meni to nisu jasne stvari. Ono pa mora ovakva stvar da se desi nekad jednom u 3 godine i kao sad neko hoce da poredi cenu stana sa nekim jačim gradovima. Kao onda kad smo pisali da je jedan dobar deo Zemuna otprilike favela i sad je to uporedivo sa Valensijom ili Budimpeštom ili čime god. Da ne pričamo Ledine. Cena kvadrata na Ledinama =cena kvadrata u Valensiji.

Jedino ali jedino što većinu sprečava da promene svoj život iz korena jeste to što nemaju radne dozvole za EU. Cena je na maximumu. Mogu još malo da plaše i dižu paniku među ljudima i to je to. Prolazi kovid.. Rusi su već dali neke ponude da ovo prestane.. Zapad takodje nagovara Ukr da odustanu od istocnih teritorija= zapadu se žuri i gledaju sto bezbolnije da obustave brukanje u svom dvoristu. Do Nove god najkasnije to ce biti gotova prica a sa tim prestaje se i sa pricom o krizi parkiranju love lancima snadbevanja inflaciji lukama u Kini i čipovima ..i sta cemo onda drugovi forumaši kad nas prime u EU 2025?
 
Kraj rata ce da obori cene? Ok.
Pa, ako se Rusi i Ukrajinci vrate u Rusiju (ovo zvuci malo rusofilski, al aj :ROFLMAO:), splasnuce trziste. Danas je jedan od argumenata da cene skacu zbog izbeglica. Po meni, a i mojoj okolini, balon je treb'o da pukne pre dve god. Po vradovicu i njegovima, sve je ovo dzabe, samo sto mi ne shvatamo, portiri rade za 600 eur. Agenti kazu - sad ili nikad, kao i obicno.

I da, koliko god da se Srbija popravila, i dalje je po gdp per capita iza Rumunije i Bugarske, da ne pominjem ozbiljnije zemlje. A i Rumunija i Bugarska imaju jos vecu dijasporu koja se vratila tokom kovida, pa su i dalje jeftiniji. Nisam pametan, al nije ni bitno, mozda ovo vise i nije tema za mene :censored: Mozda treba da pokrenem topik - Kako se sadi krompir i paprika i zasto ne?
 
A niko za kišu da opovrgne da pada i drugde na drugim meridijanima i da ne bi trebalo to da ima veze sa cenama?
 
Pa, ako se Rusi i Ukrajinci vrate u Rusiju (ovo zvuci malo rusofilski, al aj :ROFLMAO:), splasnuce trziste. Danas je jedan od argumenata da cene skacu zbog izbeglica. Po meni, a i mojoj okolini, balon je treb'o da pukne pre dve god. Po vradovicu i njegovima, sve je ovo dzabe, samo sto mi ne shvatamo, portiri rade za 600 eur. Agenti kazu - sad ili nikad, kao i obicno.

I da, koliko god da se Srbija popravila, i dalje je po gdp per capita iza Rumunije i Bugarske, da ne pominjem ozbiljnije zemlje. A i Rumunija i Bugarska imaju jos vecu dijasporu koja se vratila tokom kovida, pa su i dalje jeftiniji. Nisam pametan, al nije ni bitno, mozda ovo vise i nije tema za mene :censored: Mozda treba da pokrenem topik - Kako se sadi krompir i paprika i zasto ne
Pa jel Ukrajinci i Rusi kupuju po Srbiji ili ne? Jesu li to izmisljotine agenata ili realnost?

Rumunija i Bugarska i mene cude, ali se ne razumem dovoljno u njihovo trziste. Rumunija je prva u svetu po home owenrship rate-u pa ie mozda iednostavno ponuda i dalje veca od potraznje. Za Bugarsku je znam, mozda letovalista na Crnom Moru odvlace visak kapitala koji bi se inace slivao u Sofiju.
Slicno je i sa Hrvatskom, Zagreb bi verovatno bio dosta skuplji da nema konkirenciju na obali.

A niko za kišu da opovrgne da pada i drugde na drugim meridijanima i da ne bi trebalo to da ima veze sa cenama?

Ostavio sam post sa primerima iz cele Evrope ove godine al je obrisan. Ne znam sta tu uopste ima da se opovrgne ali ajd.
 
Poslednja izmena:
Rumunija i Bugarska i mene cude, ali se ne razumem dovoljno u njihovo trziste. Rumunija je prva u svetu po home owenrship rate-u pa ie mozda iednostavno onuda i dalje veca od potraznje. Za. Ugarsku je znam, mozda letovalista na Crnom Moru odvlace visak kapitala koji bi se inace slivao u Sofiju.
Iselili su se u velikom broju. Oko 2-3m Rumuna od 17m iselilo se čim su primljeni u EU. Slično i Bugari. Inače Bugari mislim da gledaju na nas kao nešto razvijenije (kao mi možda na Hr ili Madjare).
Zagreb je mnogo manje tržište neuporedivo sa Bg. Interesantni su strancima a i njihovim povratnicima jer je jeftinije za penziju i sl i imaju obalu i važno je da su deo EU.
 
1945 jeste bio novi početak u političkom smislu ali imaj na umu da je zbog čitavog spleta okolnosti Jugoslavija sve do 1951/2 bila na ivici gladi (razlaz sa sssr, suša, nepoverljivost zapada prema socijalistickoj jugoslaviji, nedostatak ljudstva da se obrađuju Vojvodina i Slavonija u prvim poratnim godinama itd.). Iz tih, a i mnogih drugih razloga napredak u periodu od 1945 do 1967 je miljama ispred napretka 2000-2022. Kad pominjes broj automobila po glavi stanovnika, zanimljivo je imati na umu da je pre drugog svetskog rata čak i Albanija imala veći broj radio aparata po stanovniku nego Kraljevina Jugoslavija
I ta glad je nastala najvećim delom uvođenjem sovjetskog sistema i proganjanjem seljaka, lično sam upoznao neke koji su trunuli po zatvorima, a bili su srećni jer su mnoge i ubili. I drugo, tada je cela Evropa bila razorena, a devedesetih se svet razvijao dok smo mi propadali, samim tim je današnje poređenje sa svetom nepovoljnije. To što mi nismo prošli kao Rumunija ili Poljska je zato što je Zapad pritisnuo Tita da liberalizuje mnoge stvari, ako hoće da dobija pomoć od njih. Da su se naši komunisti pitali živeli bi možda i gore od Rumuna. A ovo za radio aparate mi je stvarno teško da poverujem. Kraljevina imala ozbiljnu avio-industriju i razvila lovac na nivou najboljih nemačkih i britanskih, a bila zaostalija od Albanije.
 
Vrh