Šta je novo?

Cene nekretnina

Meni su Stari Banovci zanimljivi, mirnije mesto, Dunav, 30 minuta do Gazele, osnovne skole su super, bolje nego Beogradske prigradske, jedino je problem Banovci ne pripadaju Beogradu pa bi zdravstvena zastita bila problem jer vas upucuju na bolnicko lecenje u Sremsku Mitrovicu. Sad nama mladima to i nije problem jer smo zdravi, ali evo recimo mojim roditeljima u penziji bi to bio problem.
Sto se Beograda tice, toliko je zagadjenje od oktobra do aprila tako da je svakako za izbegavanje. A kad bih vec morao i mogao da biram onda bi to bila blizina Kosutnjaka.
 
Beograd je postao grad za izbegavanje. Cemu vracanje? Bolje nesto u okolini ili neki manji grad. sad zavisi i od dece, skola i ostalog.
Уф, питање које захтева позамашан одговор и потенцијалан одлазак ван домена теме.

Живео сам и радио у пар земаља у протеклих 10 година (Србија, Немачка, Аустрија и ево сад Холандија). Холандија по мени нуди најбољи стандард и квалитет живота за ИТ струку у ЕУ кад се све сабере и одузме (мој лични утисак), и ја лично не бих имао проблем да уз повремене посете и рад из Србије трајније останем у Холандији, али повратак због деце (што многима може да звучи чудно јер је многима управо то разлог за одлазак). Образложићу, деца која одрасту у другој земљи су у суштини странци сутра у сопственој земљи а и у земљи у којој су одрасли, што ни мени ни жени никада није био циљ. Мислим да са добрим примањима у Србији, човек може себи да приушти бољи квалитет живота него негде другде где све то кошта далеко више (кључ је добра примања).

А сад да умешамо и тему у причу, зашто баш БГ, па мислим да упркос тренутним очигледним манама, БГ није доживео трансформације које су доживели градови у Европи који нису имали ратове и кризе попут нас. Што оставља солидан потенцијал за будући развој. На жалост непланска градња је доста нашкодила али просто геостратешки потенцијал је међу најбољима у Европи (две реке, две планиме у залеђини, довољно равне површине за развој и ширење...).

Такође Бг је до сад био "поштеђен" глобализације и доласка странаца у већој мери. Оно у шта сам скоро сасвим убеђен јесте да нас то очекује у наредним годинама (не кажем да је добро или да то прижељкујем али је неминовно да се деси) све то може да утиче на то да ако сад купите стан скоро сасвим сигурно ће имати већу цену за 10ак - 15 година, тј може доћи до одређене корекције у међувремену али ако не буде неке апокалиптичне кризе мислим да ћемо за 10 година бити на вишој тачки него сад.

На крају се сведе на ваш субјективни осећај.
 
Meni su Stari Banovci zanimljivi, mirnije mesto, Dunav, 30 minuta do Gazele, osnovne skole su super, bolje nego Beogradske prigradske, jedino je problem Banovci ne pripadaju Beogradu pa bi zdravstvena zastita bila problem jer vas upucuju na bolnicko lecenje u Sremsku Mitrovicu. Sad nama mladima to i nije problem jer smo zdravi, ali evo recimo mojim roditeljima u penziji bi to bio problem.
Sto se Beograda tice, toliko je zagadjenje od oktobra do aprila tako da je svakako za izbegavanje. A kad bih vec morao i mogao da biram onda bi to bila blizina Kosutnjaka.
mesto je lepo, ali na obodu grada ima dosta kriminala, kazu da je tamo recimo centar prostitucije
 
I) Ne dolazi do globalizacije zbog lepe reke i planine vec zbog privrednog razvoja.

Srbija i Beograd miljama daleko od globalnih metropola i po privlacenju globalnih kretanja.
Zadnjih godina GDP zasnovan na gradjevinarstvu (finansirano rastom spoljnjeg duga) koje je fertilno po pitanju stvaranja nove vrednosti, sto je put u ponor.


II) Nasi koji se vrate iz inostranstva to urade iz 2 razloga:
1) Poslovno nisu uspeli
2) Vuku ih emocije (porodica, prijatelji u Srbiji)

Tacka 2. sve manje zbog neizdrzivog stanja po psihu u Srbiji zadnjih nekoliko godina.

Niko se ne vraca zbog dece jer sa skolama na zapadu deca imaju neuporedivo bolju buducnost.

Lazni profili i propaganda o propasti zapada i zlatnom dobu u Srbiji.
 
Mnogi se vracaju sa zapada.
Ne radi se ni o kakvom neuspehu.
USA ima perspektivu, koa velika zamlja kojaposeduje izvore energije.
EU je osudjena na propast.
 
Neuporedivo više ih beži odavde i to baš zbog dece.
Da ne bi morali da žive u mafijaškoj državi gde neko može da ih ubije i dobije nanogicu godinu dana.
Gde za posao mora da lepi plakate i gde doktori nauka rade u pekari.
Tako da mi je čudno kad se neko vrati zbog dece pogotovo što je odvajanje od porodice i prijatelja
samo po sebi teška odluka koju je već doneo i otišao u inostranstvo.
EU je već propala kao institucija ali države EU teško.
Što se tiče života u Americi mislim da je lošiji od skoro svake države Evrope.
A život u Holandiji je vrhunski, možda je jedina bolja država Austrija.
A ovo za strance u Beogradu i skok cena nekretnina su gluposti neslućenih razmera.
Pa ne dolaze stranci random u države Evrope nego tamo gde ima dobrih poslova.
Ono što ćemo mi videti od stranaca u narednim godinama su ekonomski migranti iz ono malo država
u kojima su plate manje nego kod nas: Bangladeš, Pakistan, indijska sirotinja, možda po koji Afrikaner ili Ujgur i to je to.
Eno ih već rade u Hrvatskoj na moru. Primaju ih i bez znanja jezika,
Polako su krenuli i kod nas da dolaze i već se raspituju za BNV kulu. Hahaha.
 
>A život u Holandiji je vrhunski, možda je jedina bolja država Austrija.
ziveo sam u Holandiji, nije bas tako vrhunski
 
Šteta. Idi ponovo.
Daću ti neke smernice za top provod. :)
 
Уф, питање које захтева позамашан одговор и потенцијалан одлазак ван домена теме.

Живео сам и радио у пар земаља у протеклих 10 година (Србија, Немачка, Аустрија и ево сад Холандија). Холандија по мени нуди најбољи стандард и квалитет живота за ИТ струку у ЕУ кад се све сабере и одузме (мој лични утисак), и ја лично не бих имао проблем да уз повремене посете и рад из Србије трајније останем у Холандији, али повратак због деце (што многима може да звучи чудно јер је многима управо то разлог за одлазак). Образложићу, деца која одрасту у другој земљи су у суштини странци сутра у сопственој земљи а и у земљи у којој су одрасли, што ни мени ни жени никада није био циљ. Мислим да са добрим примањима у Србији, човек може себи да приушти бољи квалитет живота него негде другде где све то кошта далеко више (кључ је добра примања).

А сад да умешамо и тему у причу, зашто баш БГ, па мислим да упркос тренутним очигледним манама, БГ није доживео трансформације које су доживели градови у Европи који нису имали ратове и кризе попут нас. Што оставља солидан потенцијал за будући развој. На жалост непланска градња је доста нашкодила али просто геостратешки потенцијал је међу најбољима у Европи (две реке, две планиме у залеђини, довољно равне површине за развој и ширење...).

Такође Бг је до сад био "поштеђен" глобализације и доласка странаца у већој мери. Оно у шта сам скоро сасвим убеђен јесте да нас то очекује у наредним годинама (не кажем да је добро или да то прижељкујем али је неминовно да се деси) све то може да утиче на то да ако сад купите стан скоро сасвим сигурно ће имати већу цену за 10ак - 15 година, тј може доћи до одређене корекције у међувремену али ако не буде неке апокалиптичне кризе мислим да ћемо за 10 година бити на вишој тачки него сад.

На крају се сведе на ваш субјективни осећај.
I ja sam IT-ovac. pa slazem se da u Srbiji zbog sadrzaja Beograd je daleko ispred svih. I kulturnih i zabavnih i naravno medicinskih. Medjutim, tolike guzve, odlazak i dolazas s posle po sat vremena kreni stani, nedostatak parking mesta, sve manje zelenila, puni trotoari parkiranih kola, prljave ulice, trotoari, prepuni rupa, neravnina itd... novogradnja u poslednjih 10 godina koja je uzasno poruznela grad i napravila ga nefunkcionalnim, guzve za vikend, jer svi idu tada da setaju a nedostatak sadrzaja u gradu i okolini, prepuni restorani, kafici, parkinzi, to je nesto sto ne moze da se resi decenijama. I naravno nezdrav vazduh koji je kancerogen. Metro ako se uradi ovako bice polu koristan. Tako i da cene nekretina nisu ovakve, i da se vrate na nivo iz 2015-te ja zaista ne bih znao gde bi zeleo da zivim u ovom gradu, kada je sve tako uzasno. Strane radne snage nema zbog standardna, i ne verujem da ce toga biti uskoro, jer oni dolaze za mnogo vece plate nego sto su kod nas. Sto se tice dece, ja idem od toga da je ceo svet njihova kuca tako da je nebitna lokacija vec da smo blizu. Mozda cemo biti normalna zemlja za 30-50 godina ali dotle ce i oni da imaju decu... Holandija je fenomelana zemlja, Amsterdam mi se ne svidja ali zato Roterdam, ili Hag sa Seveningenom mi je prelep. Ali ipak meni je favorit Nemacka, tj Bavarska zbog blizine Alpa. Naravno ne bih imao nista protiv i da zivim u Svajcarskoj, u nekom manjem mestu npr okolina Lucerna ali za mlade ipak mozda Minhen i okolina.
 
Kapiram da svako ima drugaciju percepciju. Ja sam bio malo i po Aziji i Americi i guzve po Beogradu su mi mala maca. Danas evo sa Nbg do Vracara za 25 min u vreme najveceg spica, nista mi tu nije tako tragicno. Jos tamo gde ima zutih traka i javni prevoz/taksi cesto ide brze od kola.

Ne lozim se mnogo na germansku sterilnost pa su mi svi nabrojani gradovi ne bi bili ni u top 30 izbora. U Nemackoj samo Berlin i to bas zato sto je poludivlji ko Bg. Ali ok, kapiram da je mnogima bas ta sterilnost glavno merilo pri ocenjivanju.

Isto tako razumem i svakoga ko ovde ne moze da zaradi bar neki minimum za pristojan zivot i zbog toga ide preko. I ja bih u tom slucaju.

Ali isto tako ljudi treba da razumeju da postoje ljudi kojima se ovde svidja. Ne zato sto nemaju izbora, ne zato sto nisu videli drugo, nego bas zbog toga. Ziveo sam malo na skoro svim kontinentima, prakticno svake nedelje dobijam ponude za odlazak preko, ali ja i glavom i srcem i dalje biram Bg, sa svim njegovim manama, kojih ima napretek.

IgorNbgd je gore ispisao svoju perspektivu i odma se naslo par da ga optuzi da je lazni nalog. Ljudi puni gorcine ne mogu ni da zamisle izgleda da neko ne deli njihov turoban pogled na svet. Bojim se da nece to ni minhenske ciste ulice izleciti.
 
А сад да умешамо и тему у причу, зашто баш БГ, па мислим да упркос тренутним очигледним манама, БГ није доживео трансформације које су доживели градови у Европи који нису имали ратове и кризе попут нас. Што оставља солидан потенцијал за будући развој. На жалост непланска градња је доста нашкодила али просто геостратешки потенцијал је међу најбољима у Европи (две реке, две планиме у залеђини, довољно равне површине за развој и ширење...).


Paradoks je da ovde ima dosta tih koji zbog svojih pozicija navijaju za pad cena (navijam i ja za kraj ovog ludila i stabilnost, pa i korekciju, ali sam skeptik), pozivaju se na urbanistički haos i neplansku gardnju kao 1 od argumenata da cene moraju dole, a sa druge strane bi legalizovali 1.4 miliona nelegalno podignutih objekata, jer to kao sprečava cene da padnu!

Razumem potrebu rešavanja stambenog pitanja domicilnog stanovništa zbog gomile razloga, pre svega demografije, ali postoji način da se veštački obore cene progresivnim porezima (druga stvar je što država tu nema interes). U normalnim zemljama bi sve to rušili.
 
Millions face mortgage misery: HSBC, Barclays, First Direct and Virgin Money hit homeowners with rates rise within HOURS of Bank of England's hike to 1.25% - and some face paying DOUBLE the bank's 0.25% increase

1.png
 
Ana, ko bi legalizovao nelegalne objekte zbog svoje pozicije?
Ti i tvoj ortak volite da izvrćete reči drugih. To je vaš zadatak ovde.
Ok rekao si neće pući balon. Super, garant neće.
Ko što se kamata i euribor neće povećati.
 
Da je ovo normalna država tih nelegalnih objekata ne bi ni bilo.
Nego cepaj sine. Najproduktivnija grana nam je korupcija.
Svi su gledali kako niču tih milion nelegalnih objekata i nikom ništa.
Neko prijavi, ali se u zemlji dembeliji ništa ne dešava. Zoveš inspekciju, ništa.
Zoveš policiju da ti ruše kuću, ništa. Mafija, gospođo.
I onda neki odlikaš kaže da se i u Švajcarskoj mulja. Haha.
Pa tamo ti dođe murija ako si smeđe ostavio ispred vrata.
Možeš ti da muljaš gde hoćeš. Pitanje je šta će država da uradi.
Tamo ćeš ležati debelo, a ovde ćeš postati gradonačelnik verovatno.
 
Ispravka smeće ispred vrata.
Da ne bude ono drugo:) hahaha
 
Kapiram da svako ima drugaciju percepciju. Ja sam bio malo i po Aziji i Americi i guzve po Beogradu su mi mala maca. Danas evo sa Nbg do Vracara za 25 min u vreme najveceg spica, nista mi tu nije tako tragicno. Jos tamo gde ima zutih traka i javni prevoz/taksi cesto ide brze od kola.

Ne lozim se mnogo na germansku sterilnost pa su mi svi nabrojani gradovi ne bi bili ni u top 30 izbora. U Nemackoj samo Berlin i to bas zato sto je poludivlji ko Bg. Ali ok, kapiram da je mnogima bas ta sterilnost glavno merilo pri ocenjivanju.

Isto tako razumem i svakoga ko ovde ne moze da zaradi bar neki minimum za pristojan zivot i zbog toga ide preko. I ja bih u tom slucaju.

Ali isto tako ljudi treba da razumeju da postoje ljudi kojima se ovde svidja. Ne zato sto nemaju izbora, ne zato sto nisu videli drugo, nego bas zbog toga. Ziveo sam malo na skoro svim kontinentima, prakticno svake nedelje dobijam ponude za odlazak preko, ali ja i glavom i srcem i dalje biram Bg, sa svim njegovim manama, kojih ima napretek.

IgorNbgd je gore ispisao svoju perspektivu i odma se naslo par da ga optuzi da je lazni nalog. Ljudi puni gorcine ne mogu ni da zamisle izgleda da neko ne deli njihov turoban pogled na svet. Bojim se da nece to ni minhenske ciste ulice izleciti.

Naravno da se nekim ljudima svidja. Beograd je centar celog regiona. Dakle svako onaj ko iz recimo iz CG ili BiH ili manjeg mesta trazi posao i karijeru, prva adresa je Beograd. Beograd je uveliko bolji od bilo kog grada u okruzenju po svemu. Nije prljavo samo ovde, svuda je priljavo. Nije zagadjeno samo ovde, svuda je, Beograd je samo glavni grad ove nesrecne Srbije. Nista vise srece nemaju ni bivse Ju republike sa izuzetkom Slovenije. Kad vec spomenih Sloveniju, eto u Ljubljani bih ziveo, jeste mozda dosadno i malo, ali je blizu i Italija i Austrija pa za neke turisticke izlete dobra lokacija. a i ljudi su mi super.

Meni kao rodjenom Beogradjaninu se ne svidja sta je ovaj grad postao. Takodje isto komentarisu i moji drugari sa kojima sam odrastao. Ulica u kojoj sam rastao je bila mesto za deciju, igru, setnju, druzenje... danas ta ista ulica je kanjon kojim se jedva prolazi, sa parkiranim vozilima na trotoarima, legalne kuce i zgrade sa P+2+PK, su zamenile 4+2 ili 3 povucena sprata i jedan glomazni trzni centar. Moja bivsa kuca je bila prva kuca gradjena po projektu cak iz 1939-te i imala je u kamenoj fasadi suvernir iz rata, bastu za zelenilom u ruzama, udaljenost od ulice nekolimo metara. Sada je tu kic zgrada do pocetka trotoara, koja ima 4+2 divlja sprata. Dakle kad prodje nazovi tehnicki prijem menjalo se. Ima garazu za samo trecinu stanara i to za manja vozila, zauzet trotoar za parking 3 automobila, ali je prodato sve i jako brzo, zgrada ima lift samo iz garaze sa kljucem a ostali moraju uskim stepenicama na nivo 2. sprata gde je ulaz u zgradu. Pa onda ovi sto zive u prizemlju ili na 1. spratu idu dole stepenicama a ostali idu gore.

Beograd u kome bi ziveo bi u nekoj paralelnoj stvarnosti bi bio grad koji bi mozda podsecao na istocnonemacke gradove koji su bili pod velikim uticajem komunizma pa se sad menjaju.
Komunizam je gradio funkcionalne blokove grada, siroke bulevare, sa dosta zelenila. Umesto popunjavanja zgradama grad je trebalo siriti, a stare zgrade i fasade obnoviti da ne izgledaju tako surobno komunisticki. Grad je poceo da se unistava krajem 80-tih, onda u 90-tim, pa nastavio u 2000-tim ali zadnjih 10 godina SNS vlasti ovo je kataklizma.

Ne znam sta znaci sterilnost grada? Da li pricamo o gradu ili ljudima? Minhen je bas sarolik. Nemci, crnci, Arapi, Azijati... grad je kao svaki Nrmacki fenomenalno organizovan. A meni se licno svidja blziina Alpa, 45 minuta do Garmis-partenkirhena a i sam Minhen je mislim na oko 500m nadmorske visine.

Takodje ne znam sta se nekome ovde svidja osim da je bolje nego u nekom manjem mestu kao sto sam napomenuo. Beograd ima par lepih stvari, siroke reke, ali nesredjeno priobalje, o splavovima da i ne pricam. Ima Adu i Kosutnjak i Kalemegdan. Ostalo se sve svodji na isto, ruzne zgrade, asfalt, guzve, divlje parkiranje, djubre, haoticnost.
Ljudi mahom komentarisu da im se ne svidjaju Turci u Becu ili Arapi ili ne znam ko vec, ali tema su nekretnine. A drugo ne znam da li tim domacinima, Austrijancima ili Nemcima mi Srbi izgledamo bolje od ovih gore napomenutih. Ja prvi put kad sam bio u Becu kao klinac, u metrou cuo neki deda da smo nasi, pa kaze znate glavni kriminalci su Rumuni pa nasi...
 
Ana, ko bi legalizovao nelegalne objekte zbog svoje pozicije?
Ti i tvoj ortak volite da izvrćete reči drugih. To je vaš zadatak ovde.

Tin bukvalno ima to u svom potpisu lol.

Takodje ne znam sta se nekome ovde svidja osim da je bolje nego u nekom manjem mestu kao sto sam napomenuo. Beograd ima par lepih stvari, siroke reke, ali nesredjeno priobalje, o splavovima da i ne pricam. Ima Adu i Kosutnjak i Kalemegdan. Ostalo se sve svodji na isto, ruzne zgrade, asfalt, guzve, divlje parkiranje, djubre, haoticnost.
Ljudi mahom komentarisu da im se ne svidjaju Turci u Becu ili Arapi ili ne znam ko vec, ali tema su nekretnine. A drugo ne znam da li tim domacinima, Austrijancima ili Nemcima mi Srbi izgledamo bolje od ovih gore napomenutih. Ja prvi put kad sam bio u Becu kao klinac, u metrou cuo neki deda da smo nasi, pa kaze znate glavni kriminalci su Rumuni pa nasi...

Meni bas i nije sve isto. Odes sa Nbg na Zemun, pa Banovo Brdo, Knez, Dorcol, Vracar, Kosutnjak, kao da si u pet razlicitih gradova.
Volim sto grad nikad ne spava, uzurban je a opet toliko mesta ima za opustanje svakog tipa.
Volim sto je dovoljno mali da nijedan deo nije bas predaleko i nepoznat ali dovoljno veliki da mozes stalno da ga istrazujes. A stalno se nesto menja. Udjes u neku spolja raspalu zgradu a unutra top sredjen restoran, kancelarija, prodavnica itd.
Ne znam zasto su splavovi za ne pricati. I tu imas za svakoga po nesto, od privatnih za zivot na reci, preko restorana svakog tipa do zurki svake vrste. Nemac bi sve to uniformisao i propisao da izgubi svaku draz.
Volim sto je bezbedno, sto nema no go zona i cak i nocu i zensko samo moze da se krece svuda.
I najvaznije, volim nase ljude. Svoje blisko okruzenje prvenstveno ali i generalno karakter naseg naroda. Njegovu snalazljivost, kreativnost, humor. Taj miks slovenskog, mediteranskog, orijentalnog pa cak i nesto germanskog mentaliteta.

Ne mislim da je sve idealno, isao sam na stotine protesta i ici cu ih na jos toliko, uvek cu se pre boriti da ovde gde jesam bude bolje, nego da odem negde gde je sve sredjeno da me Nemac gleda sa visine iako je taj Nemac u proseku nesposoban za zivot van svoje uredjene kutije.

Zivot je da se zivi i iskusi u svim svojim bojama a ne da ti je sve propisano i ususkano. Zato se osecam vise zivim u jednom Bangaloru nego u jednom Stutgartu.
 
Sad će još da ispadne da Beograd hrani Srbiju, ma jel te!? A kako je Beograd došao do tih 40% bdp-a, jesi li se zapitao? Jel lakše onom privredniku sa juga da dobije kredit ili ovom ovde u Beogradu!? A gde se više ulagalo sve ove godine? A ko je sve raznim radnjama više kapitala usmeravao u Beograd!?

Kamo lepe sreće da Beograd pravi 10% bdp-a a ostali deo Srbije 90% !
 
Sad će još da ispadne da Beograd hrani Srbiju, ma jel te!? A kako je Beograd došao do tih 40% bdp-a, jesi li se zapitao? Jel lakše onom privredniku sa juga da dobije kredit ili ovom ovde u Beogradu!? A gde se više ulagalo sve ove godine? A ko je sve raznim radnjama više kapitala usmeravao u Beograd!?

Kamo lepe sreće da Beograd pravi 10% bdp-a a ostali deo Srbije 90% !
ja se nadam da si sarkastican.
 
Neuporedivo više ih beži odavde i to baš zbog dece.
Da ne bi morali da žive u mafijaškoj državi gde neko može da ih ubije i dobije nanogicu godinu dana.
Gde za posao mora da lepi plakate i gde doktori nauka rade u pekari.
Tako da mi je čudno kad se neko vrati zbog dece pogotovo što je odvajanje od porodice i prijatelja
samo po sebi teška odluka koju je već doneo i otišao u inostranstvo.
EU je već propala kao institucija ali države EU teško.
Što se tiče života u Americi mislim da je lošiji od skoro svake države Evrope.
A život u Holandiji je vrhunski, možda je jedina bolja država Austrija.
A ovo za strance u Beogradu i skok cena nekretnina su gluposti neslućenih razmera.
Pa ne dolaze stranci random u države Evrope nego tamo gde ima dobrih poslova.
Ono što ćemo mi videti od stranaca u narednim godinama su ekonomski migranti iz ono malo država
u kojima su plate manje nego kod nas: Bangladeš, Pakistan, indijska sirotinja, možda po koji Afrikaner ili Ujgur i to je to.
Eno ih već rade u Hrvatskoj na moru. Primaju ih i bez znanja jezika,
Polako su krenuli i kod nas da dolaze i već se raspituju za BNV kulu. Hahaha.
Прођите кроз било који блок Новог Београда, Земуна, кеја, Београда на води, Видиковца, Церака или чак центра града и видећете децу која слободно трче без претераног надгледања и надзора. Пуне кафане и кафиће. Слобода коју су на западу заборавили. Срећна деца зими и лети.

Доктор наука који у 2022. ради у пекари је можда промашио професију. Све ређе се срећу такви промашаји. Лепо звучи за театралну песму неког пропалог рокера из 90тих или инфатилног репера из 2000тихм али то није реалност нити је масовна појава. Данас барем посла има прегршт, а чак ни не треба чланска карта.

Живот у Холандији је врхунски када неко воли стерилну хладноћу, екстремну влагу, кише, скупоћу, конзервативне арапе и муслимане на сваком ћошку заједно са кебабом који је главни извор њихових прихода и тихи расизам који чучи генетски у њима и онима који су их примили. Да не спомињеом шизофрени ЛГБТ+-ЉКЏЊЧЏ. Ствар избора.

Како вас не мрзи да живите у земљи коју толико мрзите.
 
Vrh