Šta je novo?

Cene nekretnina

Verujem da u ovoj temi ima osoba koje smatraju da ce ta unca vredeti €1000-€4000...
Zato me zanima vasa projekcija vrednosti iste u evrima 2027?

Ima i onih koji propagiraju da ce 2027. ta unca zlata vredeti 0.005 m2 u BNV investicionim soliterima.

Za zeljene projekcije najbolje da posetis ovaj sajt http://milantarot.com/
 
У прва три месеца ове године у Србији је умрло чак 35.736 особа, а рођено свега 14.838 беба, говоре најновији подаци Републичког завода за статистику, који упозоравају да је у периоду од јануара до априла у матичне књиге умрлих уписана 2.201 особа више него у првом триместру прошле године. Бројке такође говоре да је само на основу негативног природног прираштаја, то јест разлике између броја рођених и броја умрлих, Србија остала без града од 20.898 становника, величине једне Лознице.

I ovo ce imati uticaja kada se stabilizuje situacija.
 
Zasto bi imalo uticaja? U ovoj temi je propagirano da za veliku potraznju i rast cene m2 u BG investicionim soliterima nije potreban veci broj stanovistva, vec mali broj bogatih koji ce kupovati XYZ stanova godisnje i medjusobno ih preprodavati. Takodje i da je kirija tu nebitna, vec da zarada lezi u tome sto ce stalno rasti cena stanova u BG.
 
Pa, na dugi rok ce ipak imati uticaja.

Ta prica o preprodaji kao motoru trzist avazi smao dok se pare ovkao masovno stampaju, a to je vec godinama.
privreda EU vise ne moze bez stampanja novca.
 
vrlo si duhovit ;) ali je istina sve sto si napisao i ako si to napisao maliciozno.

Broj stanovnika u Beogradu se neprestano povecava.
 
Stanovništvo se smanjuje već četvrt veka a cene u Beogradu rastu. To ima veći uticaj na sela i nerazvijene gradove.
 
У прва три месеца ове године у Србији је умрло чак 35.736 особа, а рођено свега 14.838 беба, говоре најновији подаци Републичког завода за статистику, који упозоравају да је у периоду од јануара до априла у матичне књиге умрлих уписана 2.201 особа више него у првом триместру прошле године. Бројке такође говоре да је само на основу негативног природног прираштаја, то јест разлике између броја рођених и броја умрлих, Србија остала без града од 20.898 становника, величине једне Лознице.
Da li je umrlo 35 hiljada ljudi u Beogradu, ili u celoj Srbiji? Da li se smanjuje broj ljudi u Beogradu, ili kompletno u Srbiji? Da li je depopulacija u selima ili u velikim gradovima? Da li su umrli planirali da kupe stan u svojih 80 godina? Da li se uvećavaju porodice kada se rode bebe, ili smanjuju kada umre baba? Da li je ta baba živela sa unukom i njegovom ženom, ili će beba živeti sa roditeljima, pa će roditelji gledati da kupe veći stan?

Da li smanjenje broja stanovnika u Srbiji ujedno i smanjuje potražnju za stanovima? Zašto se onda to nije desilo do sad, već dvadeset godina se smanjuje stanovništvo, a potražnja za nekretninama samo ide gore. Da li se dovode neki stranci da rade u Srbiji? Da li će da rentaju stan, kuću u Pančevu, ili minibus, ili će da žive u Košutnjaku? Hoće li oni smanjiti jaz između umrlih i rođenih? Nekad je bio crnogorac, sad će biti turčin, ali svejedno. Da li neko ko ode preko da radi, prestane da misli na srpskom? Ili se podjednako interesuje za dešavanja ovde kao dok je i fizički bio ovde? Menja se samo da je nekad zidao čardake u rodnom selu, sad jednoiposobne u Beogradu.

Da li postoje ljudi koji kupe stan da imaju, ne žive u njemu, ne rentaju ga, nego da imaju, kad dođu u Beograd, ili na leto u rodni kraj? Da li je u Londonu 5% stanova prazno, tj. ne živi niko? Baš evo mislim da ti ljudi što imaju nekretnine u Londonu, a ne izdaju ih, evo baš mislim da grcaju ne znaju šta će, baš mislim to.

Rekao sam već jednom reći ću opet, stan nije socijalna kategorija. Niti je obavezno da svako poseduje stan, niti je čudno da neko kupi pet stanova i da ih ne izdaje. Jednostavno, u zavisnosti od prihoda, stvari se menjaju eksponencijalno. Neko grca ceo život da otplati garsonjeru, neko kupuje dva stana godišnje, od viška para. Ako neko može, kupiće stan od dvesta kvadrata, i onda će u jednoj zgradi biti 4-5 stanova, a ne 15. Možete reći da je opala prodaja ako gledate broj prodatih stanova, možete reći da prodaja raste ako gledate broj kvadrata. A potpuno istu stvar gledate.

Nemojte prilagođavati informacije svom stavu, nego ih posmatrajte odmaknuti, pa gledajte da izvučete neki zaključak. A ne kao tarot da čitate, i tražite da se nešto poklopi i kažete "evo i ovo je pogodio".
 
vrlo si duhovit ;) ali je istina sve sto si napisao i ako si to napisao maliciozno.

Broj stanovnika u Beogradu se neprestano povecava.
Ne samo u Beogradu. Povecava se u celoj Srbiji i masovno se gradi i rastu cene. Nebitan je prirodni prirastaj kad imamo masovni povratak iz dijaspore kao i polazak Bečlija, Bugara, Mađara, Rusa, Ukrajinaca, Pakistanaca, Sirijaca, itd. Srbija je prenaseljena i cene će tek eksplodirati.
 
Rekao sam već jednom reći ću opet, stan nije socijalna kategorija. Niti je obavezno da svako poseduje stan,
Slazem se sa drugim delom recenice.
Posedovanje stana nije socijalna kategorija, ali koriscenje stana jeste.
Ne moraju svi da poseduju stanove, ali svi moraju imati mogucnost da ih koriste.
 
Ne samo u Beogradu. Povecava se u celoj Srbiji i masovno se gradi i rastu cene. Nebitan je prirodni prirastaj kad imamo masovni povratak iz dijaspore kao i polazak Bečlija, Bugara, Mađara, Rusa, Ukrajinaca, Pakistanaca, Sirijaca, itd. Srbija je prenaseljena i cene će tek eksplodirati.
Masovni povratak dijaspore?
 
Svakako je da statistika ne pokazuje nikakve znake usporavanja trzista.
Screenshot 2022-04-29 at 12.15.19.png


Ono sto me cudi je i obrtanje trenda rasta kreditnih kupovina ove godine (vratili smo se na nivo iz 2019.). Da li je to samo rezultat trenutnog straha od inflacije, pa ljudi ubrzano prazne slamarice ove godine, ili samo neka trenutna anomalija, videcemo kada se zaokruzi godina. Takodje, ovde se moze videti i da ona cesto ponavljana fraza da se 85% stanova kupuje za kes, nije tacna. trenutno je to 72% a prosle godine je bilo 62%.

Screenshot 2022-04-29 at 12.15.28.png
 
Zasto bi imalo uticaja? U ovoj temi je propagirano da za veliku potraznju i rast cene m2 u BG investicionim soliterima nije potreban veci broj stanovistva, vec mali broj bogatih koji ce kupovati XYZ stanova godisnje i medjusobno ih preprodavati. Takodje i da je kirija tu nebitna, vec da zarada lezi u tome sto ce stalno rasti cena stanova u BG.
Kako se kretala cena m2 na po selima? Tamo imas jeftine m2 jer ljudi odlaze ka centrima, i ka inostranstvu. Mnogi prodaju zemlju i idu u grad.
U Bgu nemas smanjenje populacije. Isti slucaj kao sa Spanijom. Provincija jeftina, a Barselon 10 000e m2.

Jedan od razloga sto vise ljudi umre je zato sto umire generacija rodjena 40ih i 50ih. Do tada je bilo normalno da imas petoro dece. Jer zbog bolesti i loseg zivota mozda dvoje dozive zrelo doba. Medjutim napretkom medicine 60ih sve manje dece je umiralo, tj. od 5 rodjenih 4,5 je dozivelo starost Svi oni su i danas zivi i sada umiru prirodnom smrcu. Vec 80ih porodice su imale po dvoje dece u proseku, jer nije bilo bojazni od bolesti koje su ranije kosile decu.
Zato sada imamo dramaticnu razliku izmedju broja rodjenih i umrlih. Ona ce kroz koju deceniju nestati ili se smanjiti kako bude otisla generacija iz 50ih i 60ih. Ovo je slucaj svuda u razvijenom svetu.
 
Ima i onih koji propagiraju da ce 2027. ta unca zlata vredeti 0.005 m2 u BNV investicionim soliterima.

Za zeljene projekcije najbolje da posetis ovaj sajt http://milantarot.com/
Pa tako će i biti. Zlato se ne jede, a i ne možeš da ga izdaš po paprenim cenama kao stanove u soliterima u BNV gde po stanu imaš cca 50 zainteresovanih za najam. Bukvalno kolko rešiš da lupiš rentu dobićeš.
 
Jel ovde na forum moraju da dođu po kazni agenti koji ne ostvare target pa moraju da ostavljaju promotivne komentare ili kako?

Pa nije valjda toliko teško prodati kada je toliko navala da morate ovde da se bavite predviđanjima.. očigledno je onima koji čitaju da niste ni malo objektivni malo gubi smisao vaš rad tj tragikomično je čak i da se po nešto desi od toga što predviđate:)

Sigurno ima i časnijih načina da se zaradi hleb:)
 
Jel ovde na forum moraju da dođu po kazni agenti koji ne ostvare target pa moraju da ostavljaju promotivne komentare ili kako?

Pa nije valjda toliko teško prodati kada je toliko navala da morate ovde da se bavite predviđanjima.. očigledno je onima koji čitaju da niste ni malo objektivni malo gubi smisao vaš rad tj tragikomično je čak i da se po nešto desi od toga što predviđate:)

Sigurno ima i časnijih načina da se zaradi hleb:)
Izgleda je 40 godina udbe ostavilo posledice na narod, stalno sumnja u neke infiltrirane elemente, cak i na temi koju cita 30 ljudi🤪. Najcasnije bi bilo ne nazivati neistomisljenike placenicima i agentima. Pretpostavljam da tu mislis i na mene, sa obzirom da sam u suprotnom taboru od tvog. Ja sam rekao ranije, odgovarao bi mi i pad cena, pa da jeftinije kupim ako budem kupovao. Ali jedno je sta ja zelim, a drugo je sta vidim da se desava.
 
Izgleda je 40 godina udbe ostavilo posledice na narod, stalno sumnja u neke infiltrirane elemente, cak i na temi koju cita 30 ljudi🤪. Najcasnije bi bilo ne nazivati neistomisljenike placenicima i agentima. Pretpostavljam da tu mislis i na mene, sa obzirom da sam u suprotnom taboru od tvog. Ja sam rekao ranije, odgovarao bi mi i pad cena, pa da jeftinije kupim ako budem kupovao. Ali jedno je sta ja zelim, a drugo je sta vidim da se desava.
Jel ti kupujes ili prodajes?
 
Izgleda je 40 godina udbe ostavilo posledice na narod, stalno sumnja u neke infiltrirane elemente, cak i na temi koju cita 30 ljudi. Najcasnije bi bilo ne nazivati neistomisljenike placenicima i agentima. Pretpostavljam da tu mislis i na mene, sa obzirom da sam u suprotnom taboru od tvog. Ja sam rekao ranije, odgovarao bi mi i pad cena, pa da jeftinije kupim ako budem kupovao. Ali jedno je sta ja zelim, a drugo je sta vidim da se desava.
Kad smo kod najcasnijeg ponasanja, mozda bi za pocetak bilo dovoljno neistomisljenike ne nazivati matorim majmunima.
 
Ok, mislim kad je kredit vec dzabalesku a plate skocile
Ja ne mogu da dobijem kredit, nemam platu. Posto sam organizujem svoj posao, danas moze da ga ima, sutra da ga nema, ne bi ga uzimao kredit i da mogu. Meni je cilj samo ono sto imam da sacuvam. Kao i mnogima koji su ulozili u nekretninu.
 
Vrh