Šta je novo?

Cene nekretnina

Koliko sam čitao zakon platiš porez 15% ako nemaš dokumentovano poreklo ili 7.5% ako ulažeš (tipa posao ili nekretnina) bez obzira da li je plus ili minus. Ako imaš dokkumentovano plaćaš valjda samo porez na zaradu, ukoliko nisi zaradio nikom ništa.
 
U sustini ako imas nelegalnih milion, nije lose da das 150k da bi legalizovao. Brzo i jednostavno, a nije kao da su sami zaradili pa da im je zao da daju.
 
150k za porez + % za povlačenje novca preko menjačnice ili ovlašćenog menjača. Izadje opet oko 20% ukupno sve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906857#p906857:2riln9r2 je napisao(la):
MrGood2016 » Пет Дец 10, 2021 12:03 am[/url]":2riln9r2]Zasto da padnu zbog toga ako je udeo kreditnih kupaca dosta manji nego kesh kupaca? Plus medju kreditnim kupcima je mali procenat "investitora/spekulanata" vec dominiraju kupci kojima je stan potreban za zivot pa traznja medju njima nije previse fleksibilna.
Раст каматних стопа представља систематски ризик за тренутну макроекономску политику. Оволико дуго држати каматне стопе од -0.5 до +0.25 је без преседана.

У праву си за однос кеша и кредита, што је још један чинилац који нема смисла у редовном току ствари. Тај однос би свакако требало да смањи ризик од драстичног пада.
 
Podizanje kamatnih stopa ne utice samo na rate kredita, vec izaziva niz povezanih reakcija. Postoji realna mogucnost da bi to zaustavilo rast, a verovatno i izazvalo pad - ali toga svakako nece biti u 2022.

Bice zanimljivo videti odnos kes i kreditnih kupaca u ovom kvartalu.

U Kini ce cene pasti 30% - ako se to racuna.
 
Niske kamatne stope - visoka potrosnja. Dizati kamatu za vreme krize izazvane kovidom bi bila katastrofa. Takodje zaustaviti stampanje novca sada bi takodje bio veliki rizik...verujem da iz tog razloga cene ostaje visoke jos neki period a onda sledi blaga korekcija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo uzmite u obzir da su ovde rast napravili kes kupci, prosecan Beogradjanin vise nije ni kreditno sposoban da uzme prosecan stan u starogradnji, cak i uz ovakve kamatne stope. E sad da l je to firma koja je uzela kredit, pa dala pare drugoj firmi ili sta vec. Uglavnom cista posla nisu.

Ako pogledate malo bolje statistiku, 2018. je bilo 77% kes kupaca, pa je to pocelo lagano da pada. Znaci pik kes kupovina je bio neke 2017. Sta se bese desilo u svetu kriptovaluta 2016, 2017.. Slucajnost? Nisam siguran... :dil: Ako je tacno da ovako lako oprati prljav kesh kroz kripto, kao sto kaze mariks, onda mislim da cemo tek citati o velikom pranju love u drugoj dekadi 21.veka, na globalnom nivou.
 
:arrow: :arrow: :arrow:
https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=5143

Otvorio sam novu temu: Izdavanje nekretnina

Index foruma>OSTALE DISKUSIJE>Relax>Izdavanje nekretnina

Sve u vezi izdavanja-rentiranja nekretnina iz pozicije zakupodavca.

Isplativost ulaganja u nekretnine namenjene rentiranju.
Koliko godina treba da se povrate uložene pare u nekretninu?
Saveti i lična iskustva u izdavanju nekretnina.
Ugovori o izdavanju,porezi i rešavanje problema sa zakupcima.

Pridružite se diskusiji! :kk:
 
Stan u kojem ja zivim vodi se na moju majku.
Sada prodajem taj stan.
Sav novac od prodaje tog stana, odmah ce biti preusmeren na kupovinu novog/veceg/skupljeg stana.
Sada me interesuje, da li majka moze da prebaci novac na moj racun, a ja samo prosledim mom prodavcu?
Taj deo novca od prodaje ce mi biti ucesce, a ostatak sam uzeo kredit.
U postanskoj su mi rekli da prilozim samo mamin kupoprodajni ugovor i to je to, mada su mi oni nekako nesigurni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907338#p907338:2uddj3f0 je napisao(la):
Tintoreto » Ned Dec 12, 2021 8:54 am[/url]":2uddj3f0]Stan u kojem ja zivim vodi se na moju majku.
Sada prodajem taj stan.
Sav novac od prodaje tog stana, odmah ce biti preusmeren na kupovinu novog/veceg/skupljeg stana.
Sada me interesuje, da li majka moze da prebaci novac na moj racun, a ja samo prosledim mom prodavcu?
Taj deo novca od prodaje ce mi biti ucesce, a ostatak sam uzeo kredit.
U postanskoj su mi rekli da prilozim samo mamin kupoprodajni ugovor i to je to, mada su mi oni nekako nesigurni.
Sve je kako si napisao. Njima treba samo neka potvrda da je legalan
 
Imflacija u USA je sve veca i veca.
Samo radi prevencije skoka kamata na trzistukratkorocnih pozajmica emituje se 120 milijardi mesecno.
Sledece godine ocekujem jos vecu inflaciju u jos vise cene nekretnina.
 
FGbXtOIWUAAtpPl

https://twitter.com/INArteCarloDoss/sta ... 47/photo/1
 
Ne možemo nikako da poredimo krizu iz 2008 i ovo sad. Sad se naštampalo previše para i ne može se lako predviditi šta će se dešavati. Do pada će sigurno doći ali u kojoj meri i kada ostaje da vidimo. :kafa:
 
Je ne verujem da ce se desiti pad skoro. Jer ne verujem da ce prestati da stamapju skoro. Pad moze da se desi samo u nekim drzavama koje zapadnu u vrtlog haosa kao na primer Juzna afrika, Izrael, Sirija i slicno. Sledece gde ocekujem da krene haos su Arapski Emirati tj Dubai ali u Srbiji ne ocekujem nista osim rasta. Zato ja jurim jos nekretnina da investiram u Beogradu sto pre.
 
Slažem se da nece skoro
verujem u coronu, dok je forsiraju nema potresa ,

Potrese ocekujem svuda ali po završetku ,,pandemije,, koja je zapravo potrošačko društvo gurnulo jedan stepenik višlje (uzdigla) nego što je iko očekivao od društvenog dostignuca..
... al to je vec neka dr. tema
:sesir:
 
I meni deluje da cene nece dole.

Danas mi prijatelj prica kako je poslao poruku investitoru cim je cuo da je predao za lokacijske uslove - medjutim vec je sve bilo rasprodato u zgradi. Valjda ima jos 50tak kupaca na cekanju.

Medjutim nisam siguran ni da ima prostora da idu gore jos mnogo. Svakako ne bih bio u kozi onih koji sada traze da kupe stan za zivot.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907889#p907889:2vp7v7i5 je napisao(la):
Jeremiah » Pon Dec 13, 2021 11:20 pm[/url]":2vp7v7i5]I meni deluje da cene nece dole.

Danas mi prijatelj prica kako je poslao poruku investitoru cim je cuo da je predao za lokacijske uslove - medjutim vec je sve bilo rasprodato u zgradi. Valjda ima jos 50tak kupaca na cekanju.

Medjutim nisam siguran ni da ima prostora da idu gore jos mnogo. Svakako ne bih bio u kozi onih koji sada traze da kupe stan za zivot.
Ja sam od tih koji kupuju za zivot. Nazalost, i meni deluje isto, cene nece ici na dole. Neke investitore ne mogu ni da dobijem, jer ih verovatno boli uvo za lika koji hoce na kredit da kupuje stan. Cim cuju kredit, samo kazu da ce se javiti, vise se ne javljaju, a kada ih zoves, ne zele da se jave, cim ti zapamte broj.

A s druge strane, ne vidim prostor za rast jos vise. Realno Zemun pocinje da bude 2400e plus pdv, dok je BW 2700e plus pdv, i nije mi jasno kako moze da bude tako mala razlika izmedju ove dve lokacije koje su nemerljive. I ne mislim samo na BW, mislim i na NBG gde isto imas cene od 2700e, dok je duboko u Zemunu 2200-2400e plus pdv.
 
Nikad veci jaz ovde na forumu izmedju "balon samo sto nije pukao" i "cene idu jos gore".
Cene su stvarno nerealne za prosecne plate... A opet do danas se i dalje penju

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
A opet ima stanova po oglasima već skoro dve godine koje pratim, samo dižu cene nadajući se da će da uleti neka bu**** i ostaju neprodati...ima svega i svačega...piše renovirano a ono bolje da nije...itd.
Više se pere para kroz novogradnju, običan čovek tu već nema šta da traži...
 
Velika potražnja je jedino za malim stanovima. Prijatelj mi prodaje 90+ kvadrata na početku Trgovacke (odmah pored Maxija) za 100 hiljada. Treba se malo uložiti u stan, ali je jako dobra lokacija. Ja sam razmišljao da to kupim od njega i podelim u 2 manja stana, ali nemam živaca da se bakcem sa birokratijom.
 
Svi ti na oglasima sto dizu cene kako vreme prolazi - ili im se ne zuri, pa gledaju da se sto vise ovajde ili gledaju da kupe drugi stan, pa moraju da prate cene.
90% "renoviranih" stanova bih rusio do cigle, jer tu retko sta valja.
I ja sam primetio taj trend za novi bg i zemun da se sve izjednacava, sto meni apsolutno nema smisla. Nisam hteo pre 2 godine da platim 1500 zemun, a tek sad necu 2500. Po meni je glavni pokazatelj da je naduveno to sto cene izdavanja stoje jos uvek. Jednostavno je nemoguce u Beogradu da se izdaje prosecan dvosoban stan za 500e. Kad uzmemo u obzir i to kako se izjednacava cena centra i periferije, meni je jasno da tu nema mesta za rast, nego vlada opsta pohlepa vlasnika stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907889#p907889:3jr6ijlp je napisao(la):
Jeremiah » Pon Dec 13, 2021 11:20 pm[/url]":3jr6ijlp]I meni deluje da cene nece dole.

Danas mi prijatelj prica kako je poslao poruku investitoru cim je cuo da je predao za lokacijske uslove - medjutim vec je sve bilo rasprodato u zgradi. Valjda ima jos 50tak kupaca na cekanju.

Medjutim nisam siguran ni da ima prostora da idu gore jos mnogo. Svakako ne bih bio u kozi onih koji sada traze da kupe stan za zivot.

Koja je lokacija u pitanju tj koji deo grada?
 
Ja sam takodje od onih koji kupuju za zivot. Pratim ovu temu od ranije. Prema odnosu price to incame Beograd je u samom vrhu https://www.numbeo.com/property-investm ... region=150. Prosecna cena oglasenih stanova u Beogradu je oko 2000eura u Zagrebu 2200eura a Sarajevu 1200eura. Prosecna cena oglasenih polovnih automobila u Beogradu oko 4000 eura u Zagrebu oko 12000eura a u Sarajevu 7500eura. Na osnovu automobila koji se voze bi se mogao proceniti zivotni standard i zakljuciti da su cene stanova u Beogradu nerealne sto je predstava izrazite nerealnosti prosecnog stanovnika Srbije koja je oduvek postojala. Takodje inflacija hrane u Srbiji je 9.8 posto najveca u Evropi posle Rusije i Ukrajine. Cene nece padati do izbora pretpostavljam a u buducnosti postepeno sigurno hoce.Ne bi me cudilo da su statistike o prodajnim cenama u Beogradu delimicno lazne i neistinite sa ciljem visih cena.
 
Vrh