Šta je novo?

Cene nekretnina

Vlado":3locp7m1 je napisao(la):
Је л' по вама вреди 2800 евра - м2 у ПЕТИЦИ, блок 63. Неки двоипособан стан је око 160-170 хиљ. евра. Добра куповина или не? Ако не, препорука за нешто друго?! или је можда боља опција ризиковати и чекати... неки нови стамбени комплекс (нпр. бивши ИМТ) или неко чудо и пад цена... ?!
Ovde imas ljude koji ne znaju da zarade ni milion ali znaju da ce neki balon da pukne, da su cene nekretnina naduvane i da samo sto nisu pale.

A imas i milionera koji sve pare sto ima ulaze u BNV investicione solitere jer je Srbija ekonomski tigar a cene nekretnina bagatela i samo sto nisu eksplodirale do 15k m2 u Mirijevu.

Tako da kada budes slusao savete obrati iz kog skupa dolazi davalac saveta.
 
Šta god da se desi, mi ćemo saznati. Poslednji. Na teži način.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906418#p906418:khp5kj6i je napisao(la):
Vlado » Sre Dec 08, 2021 3:32 pm[/url]":khp5kj6i]Је л' по вама вреди 2800 евра - м2 у ПЕТИЦИ, блок 63. Неки двоипособан стан је око 160-170 хиљ. евра. Добра куповина или не? Ако не, препорука за нешто друго?! или је можда боља опција ризиковати и чекати... неки нови стамбени комплекс (нпр. бивши ИМТ) или неко чудо и пад цена... ?!
Sto se cene tice, moras sam da procenis, malte ne smo do juce mislili da je ova cena za ovu lokaciju suluda, a sad ispade ...
Ono sto je moj licni utisak, mesto na kome je zgrada je bezveze, uz sine, front ka Jurija gagarina je potpuno go pa nema zastite od buke i prasine, a pogled je bogu plakati. Sam kraj je sirotinjski, te zgrade oko petice su otprilike najjadnije u bloku 63. U neposrednoj blizini su pumpa, pecenjara i nekavi kiosci, a sav prostor je vec popunjen, pa ne ocekuj da ce se komsiluk popravti u buducnosti. Parking je mission impossible.
S druge strane, ne mogu ti sazidati zgradu na pola metra, gradski prevoz je ok, u siroj okolini imas i trzne centre i markete.
Ono sto je nepoznato je kvalitet gradnje. GDS se nije bas proslavio ranije, ovo deluje kvalitetnije ali pitanje da li samo deluje tako.
Od IMT -a se ne nadaj mnogo, kako za sada prica stoji , iza kupovine placa stoji AIK banka, tj Kole i ekipa. Verovatni scenario je da njegova banka (koja je dala kredit pravom kupcu) oduzme taj plac zbog neisplacivanja rata. Posle treba naci ko ce i na koji nacin da gradi na placu. Dok se samo pravne zavrzlame rese proci ce par godina. Dok ne niknu prve zgrade - 5 do 6. Ako imas vremena da cekas, cekaj , ali mislim da ce to biti nazovi lux gradnja, a uz to ide i "lux" cena.
 
Agencija kaže dobiće 20 k više za stan??? Pa naravno, prodaće ga na kukovo leto, a u međuvremenu će oni prodavati svoje stanove po kao nižoj ceni...Pump and dump - neko će ostati kratkih rukava.Prodaja stanova u ovom momentu je kao piramidalna štednja (ko posl.izađe izgubio).Svakako Srbija je odavno prezadužena, i sada dolazi gomila kredita za naplatu + ekonomska kriza od proleća dolazi po svoje, a cene neće lagano padati već preko noći, jer ko visoko leti (a nema krila), tresne jače o zemlju.Proverite usput koliko je firmi ugašeno od Oktobra ove godine...
 
Svi koji su upuceni kazu da je ovaj lik lazov. Kada vec hoce da bude Satosi jedino sto treba da uradi je da aktivira neki od prvih novcanika koji stoje zapecaceni sto on nije uradio niti ce jer gotovo sigurno laze.
Nije on 100%.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906418#p906418:2qk0si8w je napisao(la):
Vlado » 08 Dec 2021 03:32 pm[/url]":2qk0si8w]Је л' по вама вреди 2800 евра - м2 у ПЕТИЦИ, блок 63. Неки двоипособан стан је око 160-170 хиљ. евра. Добра куповина или не? Ако не, препорука за нешто друго?! или је можда боља опција ризиковати и чекати... неки нови стамбени комплекс (нпр. бивши ИМТ) или неко чудо и пад цена... ?!

Dzabe realno.
 
https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik ... ri/6nry6bp
Ona je parafrazirala jednog od njih koji je navodno kazao:
- Menjam i kredite i stan u Dubaiju, štednju, sve, za najsitnije parče zemlje na Rudniku. Ova zemlja je blagorodna. Vidimo da šta god se ovde zasadi od poljoprivrednih kultura uspeva i niče kao od šale.


Naravno da je logicno da iz Krsbajia bezis u Srbiju. Mislim svakako da sam svestan da sve to deluje cudno pogotovo za nase ljude koji zive u Srbiji ali treba prihvatiti da se trendovi menjaju. Mnogo je bolje imati 10 m2 u Srbiji nego 100 m2 u Dubaiju takvo vreme dolazi. Cudno i naopako. Prodavati danas stan u Srbiji je po meni totalno neracionalna odluka (osim ako neko bas mora).
Po mom misljenju dolazi "Mother of all bull run" i krece vreme kad ce biti borba izmedju kupaca.

Inace bio je Balcan Property Forum 2021.
https://www.property-forum.eu/forums/co ... 8/speakers
 
Stvarno smo u svemu u vrhu, bogom dani... Najzagadjeniji, najkorumpiraniji, javni prevoz takodje u vrhu malo ispred Bangladesa...

Na zalost ne moze covek u svemu da bude prvi, bdp po glavi nam je medju najnizima u Evropi, ali pare ljude kvare, a i sve te statistike nisu tacne. Evo moja baba iz Kanade kupila pet stanova i vlu na kopaoniku. Krecila stanove, pa se zaradilo.
 
Kako saznajemo, u pitanju su supruge Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, kao i Belivukova tašta, dok je četvrta osoba nevenčana supruga optuženog pripadnika kriminalne grupe Filipa Ivanovskog.

Kako saznaje portal Nova.rs, sumnja se da su uhapšeni prali novac stečen kriminalom, tako što su kupovali nepokretnosti i druge vrednije pokretne stvari na svoje ime.

Istraga je utvrdila da Marko Miljković, "desna ruka" Veljka Belivuka, zvanog Velja Nevolja, u Beogradu poseduje tri stana i kuću i sve to u vrednosti od preko milion evra,

Kupio za kes nekretnine od milion evra?
A notari?
Nista nisu cuvali u kesu, samo nekretnine i bitcoini.
 
Izvršni odbor Narodne banke Srbije (NBS) odlučio je na današnjoj sednici da referentnu kamatnu stopu zadrži na nivou od jedan odsto, saopšteno je iz kabineta guvernera, uz poruku da će, u kontekstu inflacije, biti očuvana dugogodišnja relativna stabilnost deviznog kursa "koja predstavlja snažno sidro cenovne stabilnosti".

Znaci nista inflacija.
Branimo kurs.
Ovo kad pukne - bice kao lira.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906689#p906689:2ilb8okz je napisao(la):
Jeremiah » Čet Dec 09, 2021 2:17 pm[/url]":2ilb8okz]
Kako saznajemo, u pitanju su supruge Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, kao i Belivukova tašta, dok je četvrta osoba nevenčana supruga optuženog pripadnika kriminalne grupe Filipa Ivanovskog.

Kako saznaje portal Nova.rs, sumnja se da su uhapšeni prali novac stečen kriminalom, tako što su kupovali nepokretnosti i druge vrednije pokretne stvari na svoje ime.

Istraga je utvrdila da Marko Miljković, "desna ruka" Veljka Belivuka, zvanog Velja Nevolja, u Beogradu poseduje tri stana i kuću i sve to u vrednosti od preko milion evra,

Kupio za kes nekretnine od milion evra?
A notari?
Nista nisu cuvali u kesu, samo nekretnine i bitcoini.

Možda nije za keš, možda mu je "poklonjeno" :) Kao što ti reče 150k je ok štednja za nekoga u 40tim.
 
Ne razumem poentu.
Kao on dao kes investitoru, a ovaj napravio ugovor o poklonu? Ili mu “poslodavac” nije davao kes nego nekretnine?

Kakve veze ima to sa stednjom, i sa tim sto sam nekome na drugoj temi, ko je krenuo da iznosi detalje svoje finansijske istorije, rekao da ne slusa mnogo po forumu (jer smo zakljucili da onaj sto ga savetuje nije bas onaj za koga se izdaje)? Jel 100.000 stvarno nerealna stednja za bracni par u 40tim? To je dvoje sa po 20god radnog staza skoro - da je svako ustedeo po 2.500 godisnje to je to?
 
Sa 20 godina ne može da se štedi 2500 e godišnje, jer se uglavnom studira, stažira ili usavršava zanat (dr, arhitekte, el.inž, vodoinstalateri i drugo), ozbiljnije pare se zarađuju sa 35 + godina, od kojih malo njih može da štedi 5000 eura po porodici godišnje (školovanje dece, studije, auta i drugo).Samo stipse bez porodice mogu da uštede u slamarici i da ih ulože u stan u Bnw.Prođe život ljudi bre, dok vi štekate za stan od 150 k eura, a ljudi imaju po 3 dece, a ko mislite da će živeti posle nas i vas ovde? Prodaja je pukla, ali se boje da objave, pa panično šire "vesti" kako je prodaja nikad bolja.Kada sam tvrdio da će franak skočiti na 120, pre 12 godina svi su se smejali, a sad se češu.Beograd je po prvi put u novijoj istoriji prošle godine imao negativan priraštaj, znači veći broj ih ode u Wienu, Berlin, Kanade, i nebo, nego što ih dolazi iz unutrašnjosti.Ne nasedajte na priče onih koji vole samo sebe i pare.Kažu narasle cene zbog korone...svuda u svetu pale cene za 30 %, a kod nad porasle za 30 %, pa zaključak izvedite sami kako će ovo da se završi.
 
Sa 20 godina nisam mogao da uštedim 2500 e godišnje

Evo ispravio sam ti ovo.
Neko moze, neko ne moze. Tip o kome pricamo je ustedeo. Nekom prodje zivot, nekom ne prodje. Niti smo svi isti, niti imamo iste price, niti kapacitete, niti mogucnosti, niti prioritete. Besmislene price.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906791#p906791:12rl8xir je napisao(la):
MrGood2016 » 09 Dec 2021 07:33 pm[/url]":12rl8xir]daj par primera gde je cena nekretnina u svetu pala za 30%
Dubai ali je krenulo ponovo da raste relativno skoro.
 
Tamo je od pocetka panedmije cena sa 1000AED pala na 900AED. To je daleko manje od 30%.

Ima li neki drugi primer gde cena pala priblizno za 30% od pandemije do sada, trebalo bi da ih ima mnogo ako "svuda u svetu pale cene za 30% samo kod nas porasle za 30% zbog korone"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906420#p906420:12wigfu9 je napisao(la):
mariks » Сре Дец 08, 2021 3:37 pm[/url]":12wigfu9]6god je dug period, a opet zavisi od trenutka kupovine. Mene npr kada su savetovali 2018te da ne kupujem jer je balon tada su cene bile niže nego sada. Kada sam pričao da me to ne zanima jer kupujem za život ispalo je da mi je krivo jer sam kupio nekretninu u balonu. Završio sam kupovinu marta 2019te (ali sam je započeo u decembru 2018te, problemi sa bankom). Dakle uskoro će 3 godine razlike, ulazim u četvrtu, cene otišle gore, a kamate se nisu menjale. E sad da li će i kada napokon cene padnu kamate biti iste ili veće i kada će cene pasti i koliko? To je ozbiljna računica za nekoga ko kupuje stan za sebe jer se može desiti da više da na kiriju nego razliku u ceni. U medjuvremenu stižu i deca, potrebe se menjaju...

Jedina razlika u odnosu na sadašnje vreme je to što je manje bilo novogradnji i što su se stvarno stanovi prodavali u roku od odmah, retko gde je bilo slobodnih stanova. Negde neće ni da ti prodaju ako kupuješ preko kredita. Negde te odbiju i da pogledaš stan u slučaju da neko odustane. Danas eto ima stanova u ponudi. Pre neki dan mi reče kolega da mu je drug stavio stan na oglas i da su ga odmah zvale agencija da ga zastupaju i da mu kažu da može da uzme više. Da će oni staviti 20000e veću cenu i da će se verovatno prodati. To su po meni indikacije da smo blizu vrha, e sad da li će uslediti stagnacija par godina ili pad to niko ne zna.
Ако цене падну, то ће највероватније бити због раста каматних стопа.
 
Zasto da padnu zbog toga ako je udeo kreditnih kupaca dosta manji nego kesh kupaca? Plus medju kreditnim kupcima je mali procenat "investitora/spekulanata" vec dominiraju kupci kojima je stan potreban za zivot pa traznja medju njima nije previse fleksibilna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906802#p906802:199ac8v1 je napisao(la):
Jeremiah » Čet Dec 09, 2021 9:07 pm[/url]":199ac8v1]
Sa 20 godina nisam mogao da uštedim 2500 e godišnje

Evo ispravio sam ti ovo.
Neko moze, neko ne moze. Tip o kome pricamo je ustedeo. Nekom prodje zivot, nekom ne prodje. Niti smo svi isti, niti imamo iste price, niti kapacitete, niti mogucnosti, niti prioritete. Besmislene price.
Koji tip je uštedeo? Onaj što mu je rodbina muljala sa robnim rezervama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906755#p906755:3i5hba35 je napisao(la):
Jeremiah » Čet Dec 09, 2021 6:54 pm[/url]":3i5hba35]Ne razumem poentu.
Kao on dao kes investitoru, a ovaj napravio ugovor o poklonu? Ili mu “poslodavac” nije davao kes nego nekretnine?

Kakve veze ima to sa stednjom, i sa tim sto sam nekome na drugoj temi, ko je krenuo da iznosi detalje svoje finansijske istorije, rekao da ne slusa mnogo po forumu (jer smo zakljucili da onaj sto ga savetuje nije bas onaj za koga se izdaje)? Jel 100.000 stvarno nerealna stednja za bracni par u 40tim? To je dvoje sa po 20god radnog staza skoro - da je svako ustedeo po 2.500 godisnje to je to?

Da, ugovor o poklonu. Kao što je taj lik "uštedeo" 130k od poklona i sada hoće da kupi stan. Takodje ima opcija i da se da deo keš investitoru i da kupi po duplo manjoj ceni. Meni je 130k uštedjevine u 40god preveliki novac. Takodje 20 godina staža u 40tim je takodje problem(meni) jer to onda znači da je počeo da radi iz srednje škole maltene. Što naravno ne znači da nije moguće, drugačija su danas vremena i šrihvatam sve, samo što se ovde potencira da je zapravo nemoguće i da takvi ljudi nepostoje (ili ih je veoma mali broj) sem ako su kriminalci.
 
Kako je regulisano ako samo kupis i prodas neku kripto valutu? Da li mozes samo da kazes da si zaradio trejdovanjem, platis porez i to je to?
 
Vrh