Šta je novo?

Cene nekretnina

Ni meni nije normalno da se nekome duplira plata za 5god i da kaže da živi najgore u poslednjih 30god jer ne može da kupi još par stanova pored onoga kojeg imaju, a takvih je vidim nekoliko. Ne kažem da su cene realne samo i neki ljudi su po malo nerealni sa nekim pogledima.
 
mariks":3pe3qiho je napisao(la):
Ni meni nije normalno da se nekome duplira plata za 5god i da kaže da živi najgore u poslednjih 30god jer ne može da kupi još par stanova pored onoga kojeg imaju, a takvih je vidim nekoliko. Ne kažem da su cene realne samo i neki ljudi su po malo nerealni sa nekim pogledima.
Meni je normalno da mi plata raste, jer ni moje iskustvo nije isto sad kao prije 5 godina, jer kad dobiješ unapređenje obično očekuješ i povećanje, bar ja to očekujem. Kako taste odgovornost raste i plata, tako da mi je to apsolutno normalno i opravdano.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
mariks":3jfs6iw0 je napisao(la):
Ni meni nije normalno da se nekome duplira plata za 5god i da kaže da živi najgore u poslednjih 30god jer ne može da kupi još par stanova pored onoga kojeg imaju, a takvih je vidim nekoliko. Ne kažem da su cene realne samo i neki ljudi su po malo nerealni sa nekim pogledima.
A što se tiče kupovine stanova, ne bih ulagala u nekretnine sasvim sigurno, mislila sam na kupovinu prvog stana.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ma oni ocekuju da ti pohvalis SNS i jednog gospodina za rast svoje plate. Nista rad, nista tvoja licna inicijativa. Neko ko je zavrsio tezak fakultet, nasao posao kod stranaca pre 10+ godina i pregrmeo gomilu sertifikacija, doskolovavanja, menjao poslodavce... I takvi treba da budu zahvalni sadasnjoj garnituri.
 
Ne, to samo ovi koji ne mogu da izbace politiku iz svoje glave pa sada kada hoće da kupe 10ti stan kriva im je ova garnitura jer su cene poskupele. Navikli kod Slobe da nikome ništa ne plaćaju i da samo talože u slamarice i kupe po koji stan, a ako je moguće i da im neko pokloni. Znamo i kako nam se 90ih i 2000tih plata lako duplirala i kako si lako radio za strance i td... Živimo gore nego u poslednjih 30god i to treba da nam bude jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893228#p893228:2eyza8yn je napisao(la):
moodboy » Uto Okt 26, 2021 7:41 am[/url]":2eyza8yn]Ako inflacija izaziva rast cena nekretnina za preko 25% u zadnje dve godine - onda su nam najmanji problem cene nekretnina. Mi imamo vecu inflaciju od EU zone, a imamo zakucan kurs dinara iz dnevno politickih razloga - ne bio nam u kozi kad se podignu kamatne stope da se zauzda inflacija.

Nisam rekao da je inflacija razlog sto su nekretnine porasle u zadnje dve godine. Rasle su iz vise razloga a ne zbog inflacije. Inflacija je sada glavni razlog zasto cene nekretnina ne padaju i zasto ce ici gore. Da nema inflacije sada bi se vec cene stanova i nekretnina zaustavile i cak bi krenule malo dole. Ali zbog inflacije toga nece biti. :)
 
O nasem uzletu u neslucene visine ne bih pisao, vecini je jasno koliko ima sati.
Vradovicu, ako vec kazes da ne citas KRIK, onda nemoj ni da kacis RTS/Informer prilog kako Mali prica da je posten covek bez nelegalno kupljenih stanova u Bugarskoj, nije u redu da siris njegovu propagandu ako nisi placen za to, pa i tada, jedino ako si placen njegovim, a ne nasim novcem.

Posto vlast cesto prica da je nas BDP bio oko 33 milijarde kada su zajahali i da je povecan oko 50% na 52 milijarde trenutno sa tendencijom daljeg rasta, a posto vidim da neki u to veruju, mogu pogledati koliko je to daleko od istine recimo ovde:

https://tradingeconomics.com/serbia/gdp ... 0in%202000.

2011. smo imali BDP od skoro 50 milijardi. To znaci da stagniramo poslednjih 10 naprednih godina, ali izgleda da je dovoljno da nam kazu na RTSu ili mozda Pinku i ne samo da cemo poverovati, nego ubedjivati i druge ljude da je tako.
 
Jasno, ali mislim da nazalost inflacija jos nije stigla, i da ce ona zapravo imati obrnutu posledicu na cenu nekretnina, potpuno paradoksalno…

Ni meni nije normalno da se nekome duplira plata za 5god i da kaže da živi najgore u poslednjih 30god jer ne može da kupi još par stanova pored onoga kojeg imaju, a takvih je vidim nekoliko. Ne kažem da su cene realne samo i neki ljudi su po malo nerealni sa nekim pogledima.

U bilo kojoj IT firmi, dizajn agenciji, arh. birou ako krenes kao junior sa 600 evra, za 5 godina ces biti senior sa najmanje 1.200. Kakve to veze ima sa bilo cim?

Ja sam 2007 radio za platu. Za 4 meseca je porasla za vise od 50%. Pazi taj rast. Kako je to uticalo na tebe?
 
gamblerNBG":7jqj82ih je napisao(la):
Ma oni ocekuju da ti pohvalis SNS i jednog gospodina za rast svoje plate. Nista rad, nista tvoja licna inicijativa. Neko ko je zavrsio tezak fakultet, nasao posao kod stranaca pre 10+ godina i pregrmeo gomilu sertifikacija, doskolovavanja, menjao poslodavce... I takvi treba da budu zahvalni sadasnjoj garnituri.
Nije problem pohvaliti kada je nesto dobro. Ali hoću da kažem da na svom ličnom primjeru kao neko ko je apsolutno apolitičan ali mi kao normalnom čovjeku i građaninu ove zemlje neke stvari smetaju. Ok porasle su plate, porastao minimalac, ali je sve drugo skočilo duplo i skače nekontrolisano, jedno što neko reče su kamate na kredite male, i par ljudi iz okruženja koje znam rade za minimalac ali hoće da prpdaju stan i da svima od toga kupe stan, ovo IT i ostala zanimanja sto imaju para gleda da bjezi iz Bg napolje jer im smeta guzva u saobraćaju, zagađen vazduh, smeće po ulicama, jednostavno se osjećaju nezadovoljno iako imaju stan i plate veće. A ovom ekspanzijom zgrada bez prateće infrastrukture samo se pogoršava situacija,tako da će ti sa parama da odu a ne da se vraćaju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
mariks":28vrkwbo je napisao(la):
Ne, to samo ovi koji ne mogu da izbace politiku iz svoje glave pa sada kada hoće da kupe 10ti stan kriva im je ova garnitura jer su cene poskupele. Navikli kod Slobe da nikome ništa ne plaćaju i da samo talože u slamarice i kupe po koji stan, a ako je moguće i da im neko pokloni. Znamo i kako nam se 90ih i 2000tih plata lako duplirala i kako si lako radio za strance i td... Živimo gore nego u poslednjih 30god i to treba da nam bude jasno.

Prvo nemam pojma kome se obracas :D ne znam odakle ti ta cifra od 30 god. Ne znam da li sam uopste prozvan ovim postom. Ja uvek koristim samo brojeve i argumente, a neki skacu ko opareni ako se ti argumenit ne slazu sa mantrom vodece partije. Ja ne politizujem, ako je politika samo kopi pejstovati brojeve i statistiku, onda nista...
 
Meni je normalno da mi plata raste, jer ni moje iskustvo nije isto sad kao prije 5 godina, jer kad dobiješ unapređenje obično očekuješ i povećanje, bar ja to očekujem. Kako taste odgovornost raste i plata, tako da mi je to apsolutno normalno i opravdano.

Naravno, samo što se nekome plata ne duplira ni za 10god pa je vrlo verovatno da se takvi bave nekim kriminalnim aktivnostima čim se tako lako zaradjuju pare. Što je samo činjenica koliko živimo lošije u odnosu na predhodnih 30 godina. Ako Vam se ne žuri sačekajte da cene padnu jer kada se "ova" garnitura promeni moći će da se kupi stan po ceni od 1000e m2 i to u Knezu.

A što se tiče kupovine stanova, ne bih ulagala u nekretnine sasvim sigurno, mislila sam na kupovinu prvog stana.

Pa dobro, vidimo i ovde na temi nekoliko "investitora" u nekretnine kojima sigurno ne treba prvi stan. Vama ako se ne žuri i kirija Vam nije problem sačekajte jer ćete kuovinom samo održavati cene.

U bilo kojoj IT firmi, dizajn agenciji, arh. birou ako krenes kao junior sa 600 evra, za 5 godina ces biti senior sa najmanje 1.200. Kakve to veze ima sa bilo cim?

Ja sam 2007 radio za platu. Pocetna je bila 700, 4 meseca kasnije je bila 1.100. Pazi taj rast. Kako je to uticalo na tebe?

Uticalo je tako što vidim da samo kriminal može da ima taj novac i da se živi gore nego u predhodnih 30god jer je nekome sada skupo da kupi 5ti stan.
 
Teski kriminalci, narocito ti dizajneri seniori, koje pominjete :D Dosli sa 600 na 1200, pa se bahate, kupuju 10ti stan :D a Vucicu ni hvala da kazu... eee...
 
Meni koji nemam taj novac je sve to kriminal, uzimaju se pare ni iz čega, senjori, dizajniori... Motike u ruke pa da vidite kako se radi za 300e. Eh Slobo, da si još živ...
 
Pa ako ti mislis da se sa bilo kojom platom izmedju 1.000 i 3.000 eura (u sta se uklapa 99.9 posto seniora u Bgu) moze kupiti stan za kes po ovim cenama - onda imas ozbiljno iskrivljenu percepciju…

A ti koji imaju istu platu od stotinak hiljada dinara jos od 2012, malo malo pa im ispliva neki stancic..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893278#p893278:2icq84mx je napisao(la):
mariks » Uto Okt 26, 2021 10:37 am[/url]":2icq84mx]Meni koji nemam taj novac je sve to kriminal, uzimaju se pare ni iz čega, senjori, dizajniori... Motike u ruke pa da vidite kako se radi za 300e. Eh Slobo, da si još živ...
U njegovo doba su mafija i bezakonje nastali.
 
Pa ako ti mislis da se sa bilo kojom platom izmedju 1.000 i 3.000 eura (u sta se uklapa 99.9 posto seniora u Bgu) moze kupiti stan za kes po ovim cenama - onda imas ozbiljno iskrivljenu percepciju…

Može za nekoliko godina, ili da se digne kredit, a zatim je tu i lokacija. Što mora centar? Mnogo toga igra ulogu, a već sam rekao da su i meni cene prevelike. Uglavnom vidimo da svi kukaju na druge da su "siromašni" ili da su "kriminalci" i da baš oni zaslužuju da imaju više i da mogu da kupe više jer su svojim radom zaslužili. Malo je njima iskrivljena percepcija, pogotovo ovima kojima je kriva "ova garnitura" koja je tu minimum 20god, a neki datiraju i pre 30.
 
Na kredit mogu. I svuda u “normalnom svetu” su skocile cene zbog kupovina na kredit. Samo ovde i jos ponegde je anomalija…
 
Mariks, ne bih da zvucim nadmeno, al nauci prvo da racunas :D pa se mozda i resis motike i Slobe i 300 eur. Ajde sedi lepo izracunaj koliko moze da se ustedi za nekoliko godina se navedenim platama, pametan si decko.

Ovde se prica o nekim kesh kupcima koji stoje u redu ko na pijaci, kakav kredit... Kes kupci se nadmecu za stanove od 50 kvadrata za 125000. 2000 evra po kvadratu za starogradnju, bog te tvoj... i to ne u centru... :grand:

Sedi, lepo sracunaj, pre nego sto nesto napises, lagano bez pritiska... :grand: moze digitron...
 
Da li ti stvarno mislis da neko ko ima 2-3k E platu uspeva da steka 2000 sastrane ?
Uglavnom vec imaju neki kredite, placaju kola, stan, zive normalnije od ostalih, putuju, izdrzavaju porodice itd...
Nije ovde nista mnogo drugacije od inostranstva, u smislu da mora da rade dvoje sa dobrom platom pa da nesto stvore, ali to ne znaci da ni tamo ni ovde nije nepravedno po tom pitanju. Ovde je nepravednije, jer velika vecina ni ne moze da pomislja o tim stvarima pa ih to ni ne tangira, ali hvala socijalizmu sto je omogucio dobrom delu stanovnistva da obezbedi krov nad glavom za manje novce pa sada eto sada mogu da cekaju da se roditelji trajno "check out" kako bi imali svoj krov, do tada ili zajednica ili renta i to je to.

Vise ne treba ni trositi reci na pro vlast trolovanje...
Nisam ni za ovo obrnuto trolovanje da se razumemo.

Samo facts. E sad mozda ima svoj deo kolaca biznisa sa drzavom, onda je opravdano :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893290#p893290:12xyp1in je napisao(la):
gamblerNBG » Uto Okt 26, 2021 11:13 am[/url]":12xyp1in]Mariks, ne bih da zvucim nadmeno, al nauci prvo da racunas :D pa se mozda i resis motike i Slobe i 300 eur. Ajde sedi lepo izracunaj koliko moze da se ustedi za nekoliko godina se navedenim platama, pametan si decko.

Ovde se prica o nekim kesh kupcima koji stoje u redu ko na pijaci, kakav kredit... Kes kupci se nadmecu za stanove od 50 kvadrata za 125000. 2000 evra po kvadratu za starogradnju, bog te tvoj... i to ne u centru... :grand:

Sedi, lepo sracunaj, pre nego sto nesto napises, lagano bez pritiska... :grand: moze digitron...

Hoću, kada ti nama kažeš koji po redu stan kupuješ i od kojih para ;) Sve nam je kriva "ova" garnitura.

Dakle tebi smeta što sam Ja siromašan pa koristim poštenu motiku i zbog toga i ne zaslužujem da kupim stan. Divno.

Na kredit mogu. I svuda u “normalnom svetu” su skocile cene zbog kupovina na kredit. Samo ovde i jos ponegde je anomalija…

Normalno da je ovde anomalija kad se "ne zna" ko pije ko plaća. na kredit mogu da biraju ali oni sada pošto im je plata nekoliko puta veća od proseka misle da treba da imaju mogućnosti da kupe 100m2 na Terazijama za keš. Eto 2k mesečno, dvočlana porodica 4k. Nek ode 500e mesečno to je 42000e godišnje. Ako ode 1000e mesečno na bahatiji život to je 36000e. Za 3 godine to je oko 100k evra. Prevedeno u stanove to je oko 80m2 u Borči i okolini, 50m2 u širem centru, 30m2 u strogom centru i td... E sad ima i drugih stvari, neće da vozi auto od 3-5000e nego mora od bar 20-30k, ne idu u Sutomore za 300e nego idu all inclusive Turska, Grčka, Španija... za 2k, pa onda zimovanje i td...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893243#p893243:3f5qv029 je napisao(la):
gamblerNBG » Uto Okt 26, 2021 9:32 am[/url]":3f5qv029]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893232#p893232:3f5qv029 je napisao(la):
Dalmatinac » Uto Okt 26, 2021 8:52 am[/url]":3f5qv029]
Sto se tice cena kvadrata i plata, malo je reci da plate nisu ispratile rast cena nekretnina. Razlozi su prosti. Vise radnih mesta u gradovima. Gotovo svi hrle u gradove i na taj nacin se unistava selo, a cene nekretnina divljaju.
Cim bude postojala infrastruktura u nekom od obliznjih sela, kupicu jeftino neko vece imanje i putovati za grad. Ljudi vise nemaju pojma da zive, samo gledaju da se zarobe u betonske kaveze i udisu smog. Izgleda da su to spremni i da plate.

Razlozi su jako prosti, seljak nije imao para na selu, pa pohrlio brze bolje da kupi stan od 50 kvadrata za 150000 u Beogradu, jer tamo ima posla... Da li vi ljudi citate sta pisete uopste...

Kome nije jasno da se nesto "cudno" zbiva sa nasim trzistem nekretnina, ne vredi mu objasnjavati... Najjadnija ekonomija, najmanje plate, politicki najnestabilniji, al nekretnine cepaju... Ako vam je to normalno, onda nista. Bitno da niko slucajno ne pomene korupciju i prljav novac u nekretninama, sve je to navodno legalno.

A sta ti pises leba ti. Nece sigurno neko stariji ici sa sela, ali njegovi potomci da. Znam bezbroj primera gde su ljudi iz sela okolina Kikinde dosli za Suboticu. Tu imaju platu 500 eur a iznajmljuju stanove za 200, ali barem rade i mogu da prezive. Oni koji kupuju nove stanove su ili dvoje koji se nadju sa platama po 500 eur pa uzmu kredit da ne placaju stanarinu 200 ili oni koji vec imaju vise stanova koje izdaju za 200 eur mesecno.
Znam najmanje troje ljudi koji imaju po vise od 3 stana u Subotici a jednog cak koji ima vise od 10.

Znam i ljude koji imaju recimo nekretninu u BG i velike mesecne prihode od iste tako da samo od toga u SU mogu da zive kao mali bogovi
 
mariks":2mqsa0ed je napisao(la):
Hoću, kada ti nama kažeš koji po redu stan kupuješ i od kojih para ;) Sve nam je kriva "ova" garnitura.

Dakle tebi smeta što sam Ja siromašan pa koristim poštenu motiku i zbog toga i ne zaslužujem da kupim stan. Divno.

Ne smeta mi sto si "siromasan", nego sto neces da racunas. A sad me sa ovim postom zabrinjavas, jer mi deluje da neces ni da citas :) Iskreno...
Ja se ovde polomih objasnjavajuci da ovde ne moze da se zivi od postenog rada i motike, te da nisu ovo cista posla, a ti meni ovako... :D I ne boj se, nisam ni ja bogat, zato i talasam.

Nije ova garnitura kriva za SVE ikad, ali oni su trenutno na vlasti, ne mogu valjda da krivim pokojnog kralja Peru?
 
Celi IT sektor u Srbiji i grane koje se oslanjaju na njega zaradjuju po tebi prljav novac. Niko vam nije kriv prekvalifikujte se ako mislite da je to lak dinar. Plata 2400+ eur moze da se nadje lagano ako dovoljno znas
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893305#p893305:1k7p1rxy je napisao(la):
Dalmatinac » Uto Okt 26, 2021 11:59 am[/url]":1k7p1rxy]
A sta ti pises leba ti. Nece sigurno neko stariji ici sa sela, ali njegovi potomci da. Znam bezbroj primera gde su ljudi iz sela okolina Kikinde dosli za Suboticu. Tu imaju platu 500 eur a iznajmljuju stanove za 200, ali barem rade i mogu da prezive. Oni koji kupuju nove stanove su ili dvoje koji se nadju sa platama po 500 eur pa uzmu kredit da ne placaju stanarinu 200 ili oni koji vec imaju vise stanova koje izdaju za 200 eur mesecno.
Znam najmanje troje ljudi koji imaju po vise od 3 stana u Subotici a jednog cak koji ima vise od 10.

Znam i ljude koji imaju recimo nekretninu u BG i velike mesecne prihode od iste tako da samo od toga u SU mogu da zive kao mali bogovi

Sam si sebi odgovorio ovim boldovanim, da li znaci ti sto jedva mogu da prezive dizu cenu nekretninama, ili neko drugi? :D Opet, ovde se poteze teza da kad kreditni kupci budu vecina, da ce cene padati. Znaci ovde se bukvalno veruje da je u toku masovna navala kes kupaca posledica doseljavanja sa sela u gradove... Nidje veze...
 
Da a svi su jadni i na selu pa niko nije nikad kupio nikakvu zemlju. Pa niko nije dosao prodao komad zemlje da se kupi stan u gradu i slicno. Ako ja zaradim 2500 i zena isto, zasto mi ne bi kupili jedan stan godisnje u Subotici? I sad mi reci da smo jedini. Ajde molim te. To sto si ti okruzen takvim ljdima ne znaci da su svi. Gledaj siru sliku, ima ljudi koji ne znaju u sta da ulazu pa su im nekretnine "sigurna" investicija.
Probaj naci programera danas. Ja kad sam pocinjao trazili su cuda, sad samo da hoces da radis. Vec na fakultetima otimaju studente zavrsnih godina.
 
Vrh