Šta je novo?

Cene nekretnina

Potpisujem svaku reč, gambler. Lično sam gledao odlične stanove u Palmi, po "beogradskim" cenama, a sa neuporedivo boljim kvalitetom života.
 
https://grow.acorns.com/dont-buy-a-home ... -can-wait/

Looking for a home? ‘If you don’t have to buy, then wait,’ says CEO of housing research firm.

Paying over the appraised value for a house can be bad for your pocketbook, and it can be a bad long-term investment, too.

Home price appreciation is not sustainable at these levels.

The market could start to cool in ’12 to 18 months’

Her best advice is to wait it out: “The housing market is going to run out of steam.”

Zdravorazumski savet da se ne uzima nesto sto je precenjeno. Isto vazi i za nas. Sem toga kada se Zapad ohladi bice i kod nas popusta. U slucaju da se u medjuvrwmenu nadje nesto dobro i bude ok racunica kada se sve stavi na papir onda nije velika steta i da kasnije padnu cene.
 
Hunchback":mex195z3 je napisao(la):
https://grow.acorns.com/dont-buy-a-home-right-now-if-you-can-wait/

Looking for a home? ‘If you don’t have to buy, then wait,’ says CEO of housing research firm.

Paying over the appraised value for a house can be bad for your pocketbook, and it can be a bad long-term investment, too.

Home price appreciation is not sustainable at these levels.

The market could start to cool in ’12 to 18 months’

Her best advice is to wait it out: “The housing market is going to run out of steam.”

Zdravorazumski savet da se ne uzima nesto sto je precenjeno. Isto vazi i za nas. Sem toga kada se Zapad ohladi bice i kod nas popusta. U slucaju da se u medjuvrwmenu nadje nesto dobro i bude ok racunica kada se sve stavi na papir onda nije velika steta i da kasnije padnu cene.
To i ja mislim. Mi smo za sada odustali, više mi se isplati plaćat kiriju, jer kredit po ovim cijenana za stan kakav nam treba ne mogu da dobijem. Neki dan gledam u katastru razlika između oglasene cijene i cijene za koju je prodat za stan u istom bloku i iste kvadrature je 20 000, pod pretpostavkom da je ovaj sto je prodat u izvornom stanju

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja stvarno ne znam zasto bi neki balkanski gastos kupovao stanove po Valensiji, umesto u BG sada kada mu citajuci samo Alo i izbegavajuci Pandorina dokumenta Srbja izgleda nikad uredjenija, naprednija, bolja, ekonomski jaca i brza (bar sto se pruga tice)??? Spanska groznica, spanski scenario za koronu.. pa tamo nista dobro nema. U toj Valensiji obicna izbetonirana ulica kao setalista, a u BNV najbolje setaliste na svetu a i sire. Evo sad ce i linijski park da dobijemo, bolji od tog u Valensiji.

Zar ima boljeg nacina za ulaganje novca od BNV investivionih solitera? Kupi se par stanova tu sad po cenama nizim nego sto ce ikada biti, izdaju se Madjarima koji budu dolazili brzom prugom da vide sta je prava evropska metropola, a posle ti stanovi ostaju za sigurnu starost jer nema grada u evropi sa boljim klinickim centrom. Plus je renta tu nebitna, poenta je da posedovanje stana u BNV investivionim soliterima sama po sebi predstavlja plus. A tek kad se ta investicija proda drugom investitoru, tada plus tezi beskonacnosti.
 
U Španiji svako ko legalno zarađuje bruto nekih 2200 eur i više stiče pravo boravka.
u Grčkoj svako ko iskešira 250k u bilo šta od nekretnina do fondova i akcija takođe.
Dobijaš EU Schengen papire. U Srbiji dobijaš rizik da ti neko obije stan i da ga nikad ne pronađu ili da ti smeste iukradu ti ceo stan jer nema pravnog poretka.
 
U BNV svako ko iskesira 250k dobija besplatnu overu ugovora kod notara.
 
MrGood2016":7z4jkkyd je napisao(la):
U BNV svako ko iskesira 250k dobija besplatnu overu ugovora kod notara.
Al samo ako donese u torbi pare

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
To je u Srbiji nemoguce! Srbija je uredjena pravna drzava!!1! Evo cak i u Bugarskoj moras preko ofshor firmi da kupujes stanove.
 
Ovde postoji ekipa ljudi koji troluju i pisu neku SNS propagandu i takodje ekipa ljudi koji troluju samo anti SNS propaganda. I jedni i drugi veze nemaju sa zivotom. Nadje se po neki komentar koji realno sagleda situaciju i to je to…
 
Da, da, Madjari da vide grad u kome se fekalije ispuštaju direktno u reku, deponije smeća koja gore. idealni preduslovi za srpsku groznicu.
Ja volim svoju zemlju, želim da bude bolja, radim šta je do mene, plaćam sve poreze i sl. ali sam alergičan na tu nadmenost pojedinaca kod nas ili možda zamlaćivanje ljudi koju nisu dalje videli od par novih solitera.
 
Isticem ponovo konkretan podatak, u vezi plata gore pomenutih IT-evaca koji rade sa inostranstvom, posto ima dosta nagadjanja na forumu u poslednje vreme.

Prosecna plata freelance-ra (u koje spadaju i ovi IT-evci) u Srbiji je 80.000 dinara bruto (izvor: Analiza Centra za istrazivanje javnih politika).
 
Lose tumacis podatke do kojih dolazis. Za pocetak platu imaju drzavni radnici, svi ostali imaju zaradu.

Vec smo apsolvirali, zvanicne statistike su nebitne. Na cene nekretnina veci uticaj imaju "u mom okruzenju", "sve koje sretnem", "znam programera koji", "evo ja sam zaradio xxx".

I to je zaista tako - ljudi koji zaista zaradjuju, nisu vidljivi u statistikama plata/zarada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893795#p893795:16dnlqzz je napisao(la):
Tin » Sre Okt 27, 2021 7:42 pm[/url]":16dnlqzz]Isticem ponovo konkretan podatak, u vezi plata gore pomenutih IT-evaca koji rade sa inostranstvom, posto ima dosta nagadjanja na forumu u poslednje vreme.

Prosecna plata freelance-ra (u koje spadaju i ovi IT-evci) u Srbiji je 80.000 dinara bruto (izvor: Analiza Centra za istrazivanje javnih politika).

Ta statistika nastala je u oktobru prosle godine kada je bila poreska hajka na frilensere.
Sprovedena je preko online ankete, a poenta je bilo da se predstavi da svi frilenseri zaeadjuju jako malo i da vlast ne treba da ih dira. Stoga je svaki frilenser imao u interesu da upise sto manju cifru. I sam sam bio nekada frilenser.
Pa setite se samo frilensera iz nisa koji je dobio poresko resenje na oko 100 000e.
Ali ovde se opet brka frilenser koji nema firmu, i frilenser koji ima registrovanu firmu(pravno on je preduzetnik, ali princip rada je frilens). Ti sa firmom zaradjuju mnogo.
 
Pa dolazi do zasicenja. Ali videcemo da li ce gore ili dole. Dosta ljudi pocinje da se suzdrzava od kupovine jer pocinje da vlada misljenje da kvadrat koji kosta 3000e tesko moze skociti za 25%. Vec smo u sedmoj godini rasta, nista ne traje vecno. Ja danas ne bih kupio ni blesav, pre dve godine je bilo prihvatljivo.
 
Verovatno iz tog razloga ovih godinu dana BNV upumpava ogromnu kolicinu novca u marketing, a i sluzi se "kreativnim" potezima (free notari) i prljavim potezima (spam).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893749#p893749:3psjf7w6 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 27, 2021 4:44 pm[/url]":3psjf7w6]Ovde postoji ekipa ljudi koji troluju i pisu neku SNS propagandu i takodje ekipa ljudi koji troluju samo anti SNS propaganda. I jedni i drugi veze nemaju sa zivotom. Nadje se po neki komentar koji realno sagleda situaciju i to je to…


Bitno da ti imas pojma pa si se onoliko izodvaljivao i istrolovao i isfantazirao na raspravi cena na Lionu.

Da te pozdravim u to ime i kazem da su meni bliski ljudi pre nekoliko dana stan iza Lipovog lada prodali za 2600 po kvadratu i da apsolutno svaki noviji stan u tom kraju toliko kosta. Kao i u Kajmakcalanskoj i okolini koja je na istoj toj Zvezdari i kod Vuka opet na istoj toj Zvezdari. Sve oko ili preko 3 hiljadarke. Jer se zna sta je najlepsi i elitni kraj sa itekako najlepsim ambijentom i isto tako dobrim zgradama. valjda konjusnice na i oko juznog i ostalih jezivih delova vracara opravdano po tebi imaju cenu sad vec oko 3000 u izgradnji. To je top kraj i ambijent, kao i zgrade, jer pise vracar na tabli koje cesto nema? To bas tako ide…

Gejmuj i fantaziraj na nekom drugom mestu. Tvoja odvala od 1800 evra po kvadratu za elitni kraj u centru… pa nema dalje hahahahhaha. Idi kupi i na lekiniom ili u stepi, trosarini za ispod 2000 nesto.. a kamoli negde bolje nesto. a kamoli negde bolje nesto… A ovi sto su ti pohvalili post su isti oni koji cekaju i isto tako fantaziraju da kupe u centru za 1300.

Smanji malo ton i prestani da solis pamet i ovde vuces na stranu kako tebi odgovara. Ocigledno da imas neki interes na raspalom nbg tacnije tosinom bunaru, zamisli savada 3 tosin bunar… hahahaha pa dovoljno da se kaze tosin bunar, ali ti hoces da istrolujes na drugoj temi kako je to nesto urbano i luksuzno. Vrati se malo u realnost, da te opet zaboli, Lion je centar i itekako ekskluzivna lokacija, itekako se prodaje kao takva i itekako oko Lipovog lada kvadrat za sve novije ide oko 2700, za razliku od supa koje pokusavas da spinujes. A sad se slikaj ;)
 
realnostt":30wnuwuo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893749#p893749 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 27, 2021 4:44 pm[/url]":30wnuwuo]Ovde postoji ekipa ljudi koji troluju i pisu neku SNS propagandu i takodje ekipa ljudi koji troluju samo anti SNS propaganda. I jedni i drugi veze nemaju sa zivotom. Nadje se po neki komentar koji realno sagleda situaciju i to je to…


Bitno da ti imas pojma pa si se onoliko izodvaljivao i istrolovao i isfantazirao na raspravi cena na Lionu.

Da te pozdravim u to ime i kazem da su meni bliski ljudi pre nekoliko dana stan iza Lipovog lada prodali za 2600 po kvadratu i da apsolutno svaki noviji stan u tom kraju toliko kosta. Kao i u Kajmakcalanskoj i okolini koja je na istoj toj Zvezdari i kod Vuka opet na istoj toj Zvezdari. Sve oko ili preko 3 hiljadarke. Jer se zna sta je najlepsi i elitni kraj sa itekako najlepsim ambijentom i isto tako dobrim zgradama. valjda konjusnice na i oko juznog i ostalih jezivih delova vracara opravdano po tebi imaju cenu sad vec oko 3000 u izgradnji. To je top kraj i ambijent, kao i zgrade, jer pise vracar na tabli koje cesto nema? To bas tako ide…

Gejmuj i fantaziraj na nekom drugom mestu. Tvoja odvala od 1800 evra po kvadratu za elitni kraj u centru… pa nema dalje hahahahhaha. Idi kupi i na lekiniom ili u stepi, trosarini za ispod 2000 nesto.. a kamoli negde bolje nesto. a kamoli negde bolje nesto… A ovi sto su ti pohvalili post su isti oni koji cekaju i isto tako fantaziraju da kupe u centru za 1300.

Smanji malo ton i prestani da solis pamet i ovde vuces na stranu kako tebi odgovara. Ocigledno da imas neki interes na raspalom nbg tacnije tosinom bunaru, zamisli savada 3 tosin bunar… hahahaha pa dovoljno da se kaze tosin bunar, ali ti hoces da istrolujes na drugoj temi kako je to nesto urbano i luksuzno. Vrati se malo u realnost, da te opet zaboli, Lion je centar i itekako ekskluzivna lokacija, itekako se prodaje kao takva i itekako oko Lipovog lada kvadrat za sve novije ide oko 2700, za razliku od supa koje pokusavas da spinujes. A sad se slikaj ;)

Opet ti sa zvezdarom. Ako je to istina to je najgluplja kupovina za koju sam cuo u skorije vreme. Cestitke
u moje ime. Znaci prestani da se tripujes, Zvezdara nikada nije niti ce ikada biti luksuz i to je to. A to sto oglasavaju za toliko par stanova na oglasima, ako prodje prodje ako ne nikom nista. Sad mogu da nadjem mirijevo za 2k npr, pa je l to znaci da je to realna cena? Trenutna situacija je takva da ljudi koriste hajp i pokusavaju da prodaju nesto po nenormalnim cenama, dok vecina tih nekretnina zapravo ostane na oglasima. Deo oko vuka nema veze sa ostatkom, valjda to znas i sam. Ako ti je to centar, sta je onda stari grad? Realno niko ne uzimam ozbiljno pojam siri centar, jer tu vec moze da se ukljuci i karaburma npr i slicno sto veze sa centrom nema. Covece ponasas se kao dete, ako ti imas tu stan to ne znaci da je to najbolje.

A za nbg i komentar na drugoj temi, nikakvog interesa nemam, ali nije tajna da mi se dopada nbg i rekao sam vise puta da sada gledam stan to je jedina lokacija na kojoj bih ga uzeo. Ako se bude gradila neka pristojna novogradnjanza par godina, i uzecu. Benefite nbg u odnosu na stari deo grada necu ni da pisem, jer vec sam ih napisao prethodno a i svaka normalna osoba ih moze videti.

Drago mi je da me pratis, bice bas super ako moj ekstremno veliki uticaj uspe da izmanipulise nekog potencijalnog kupca hahaha
 
Kako su jutros oni sto misle da je realna cijena 5000 €, jesu li otvorili prozore i udahnuli čist i svjež vazduh?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Cena nekretnina je proporcionalna kolicini pm2 cestica.

Osim toga, ulaganje u na primer BNV investicione solitere je dugorocna investicija, a za godinu najvise 2 Beograd ce imati metro (aparat za prodaju karata vec imamo, ostaje samo da se izglasa izgled vagona) i posto je zivotni standard sve veci do tada ce i svi preci na elektricne automobile tako da ce vazduh u Beogradu biti najcistiji u novijoj srpskoj istoriji.
 
Bivsi guverner Šoškić sinoc, istina samo usput, je pomenuo kako kod nas stanogradnja utice znacajno na statistiku BDPa, iako to nije nesto sto zaista pomera privredu napred, i kako bi neko mogao da kaze da do skokova cena dolazi usled korupcije.

U Gvozdicevoj - odmah preko puta Lipovog lada, u lepo opremljenoj novogradnji, bio je stan za 2.300 i moglo je da se pregovara, ali me nije zanimao jer je premali. Ne znam da li je jos uvek aktuelan, ali stoji na oglasima…
 
Guverner u Hrvatskoj upozorava na moguci skok rata za kredite do 20%. NBS smatra da je u Srbiji to malo verovatno - zbog odgovorne politike, sigurne privrede itd.
Otprilike kao kad je Jelasic savetovao da ne uzimate kredite u svajcarcima - a neko drugi da tu nema rizika.

Ne znam da li se ovo racuna u botovanje.
 
Botovanje je sve sto se nekom ne svidja da cuje. E sada zavisi sta ko voli.
Kŕediti trenutno jesu povoljni, ali se lako moze okrenuti za koju godinu.
 
Vrh