Šta je novo?

Cene nekretnina

Kako ce da utice na cene nekretnina to sto sada Poreska uprava ceslja transkacije nekretninama iz protekle 3 godine pa nadalje?

https://rs.n1info.com/biznis/poreska-ko ... ede-banke/

Evo i zvanicnih podataka za vradolana o kupovini stanova iz "sive zone":

"Kontrolisali smo promet nepokretnosti u Srbiji u poslednje tri godine i utvrdili da za 600.000 nepokretnosti postoji utvrđen porez na prenos apsolutnih prava. Od tog broja, utvrdili smo da je u 3.500 slučajeva kupljena nepokretnost vrednija od 150.000 evra, a da su prihodi nikakvi ili minimalni." ističe Đinović iz Poreske uprave
 
MrGood2016":eu01b7ou je napisao(la):
Kako ce da utice na cene nekretnina to sto sada Poreska uprava ceslja transkacije nekretninama iz protekle 3 godine pa nadalje?

https://rs.n1info.com/biznis/poreska-ko ... ede-banke/

Evo i zvanicnih podataka za vradolana o kupovini stanova iz "sive zone":

"Kontrolisali smo promet nepokretnosti u Srbiji u poslednje tri godine i utvrdili da za 600.000 nepokretnosti postoji utvrđen porez na prenos apsolutnih prava. Od tog broja, utvrdili smo da je u 3.500 slučajeva kupljena nepokretnost vrednija od 150.000 evra, a da su prihodi nikakvi ili minimalni." ističe Đinović iz Poreske uprave
Verovatno nikako. Dosta ljudi zivi u zabludi da se nekretnine u Srbiji kupuju sa nelegalno zaradjenim novcem ali to nema veze sa vezom. Kada se kaze da je neko kupio stan u kesu, to ne znaci da je dosao sa torbom punom kesa, nego da je prebacio novac iz banke a nije digao kredit. Ako se novac nalazi u banci on je vec uveden u legalne tokove i poreska uprava ima uvid u to, nema potrebe da se “pere” preko nekretnina. Novac se uglavnom pere preko izgradnje stanova a ne kupovine, ali to je druga tema…
 
Ne mozes ljudima objasniti jer ne zele da shvate a plus ovih 3.500 "slucajeva" je zapravo 0.5% od ukupnog prometa gde "slucajevi" nemaju prihode ili rade za minimalac. Sto je sasvim u redu. Ja sam u svom periodu zivota imao kada su mi prihodi bili 0 ali sam u toj godini kupio i prodao (u Srbiji) 5 nekretnina. To nema veze sa vezom. Kakve veze da li imas prihode ili nemas sa kupovinom nekretnine. Cak sta vise po meni je logicnije da oni koji trguju sa nekretninama u malo vecem obimu nemaju prihode! Nama tek predstoji rast takvih kupaca.

Evo jedne situacije. Covek na ostavinskoj raspravi u 2017. godini dobio 130.000 eura od stednje svog oca sa njegovog racuna. 2019. odlucio da kupi stan u Beogradu. Nije imao prihode ni 2017 ni 2018. a ni te 2019. godine. Njega vode kao nezaposleno lice bez prihoda a kupio stan.

Koja glupost od statistike!
 
gmr_x":348lm05j je napisao(la):
MrGood2016":348lm05j je napisao(la):
Kako ce da utice na cene nekretnina to sto sada Poreska uprava ceslja transkacije nekretninama iz protekle 3 godine pa nadalje?

https://rs.n1info.com/biznis/poreska-ko ... ede-banke/

Evo i zvanicnih podataka za vradolana o kupovini stanova iz "sive zone":

"Kontrolisali smo promet nepokretnosti u Srbiji u poslednje tri godine i utvrdili da za 600.000 nepokretnosti postoji utvrđen porez na prenos apsolutnih prava. Od tog broja, utvrdili smo da je u 3.500 slučajeva kupljena nepokretnost vrednija od 150.000 evra, a da su prihodi nikakvi ili minimalni." ističe Đinović iz Poreske uprave
Verovatno nikako. Dosta ljudi zivi u zabludi da se nekretnine u Srbiji kupuju sa nelegalno zaradjenim novcem ali to nema veze sa vezom. Kada se kaze da je neko kupio stan u kesu, to ne znaci da je dosao sa torbom punom kesa, nego da je prebacio novac iz banke a nije digao kredit. Ako se novac nalazi u banci on je vec uveden u legalne tokove i poreska uprava ima uvid u to, nema potrebe da se “pere” preko nekretnina. Novac se uglavnom pere preko izgradnje stanova a ne kupovine, ali to je druga tema…
Dosta ljudi u Srbiji zivi u zabludi da se neoporezovani novac trosi zajedno sa legalnim novcem za kupovinu nekretnina. U toj zabludi su i donosioci Zakona o poreklu o imovini, ali i oni kojima je poverena kontrola krsenja tog zakona.

Sada se konacno radi nesto da tu zabludu raskinka (ili potvrdi).

Bice super da pocetak primene ovog zakona ne utice nikako na one koji trose neoporezovani novac na kupovine nekretnina, da nastave to da rade. Da moze ta ekipa iz poreske za zaradi svoju koru hleba i da opravda svoje postojanje. Jasno je ko ce da budu njihovi klijenti. Pravom klijentelom oni se naravno nece baviti (osim po potrebi). Za tetke iz Kanade i bugarske doktore ce i dalje novinari biti jedini zaduzeni, a i po koja bivsa supruga.
 
vradovic":9d1kzjlh je napisao(la):
Ne mozes ljudima objasniti jer ne zele da shvate a plus ovih 3.500 "slucajeva" je zapravo 0.5% od ukupnog prometa gde "slucajevi" nemaju prihode ili rade za minimalac. Sto je sasvim u redu. Ja sam u svom periodu zivota imao kada su mi prihodi bili 0 ali sam u toj godini kupio i prodao (u Srbiji) 5 nekretnina. To nema veze sa vezom. Kakve veze da li imas prihode ili nemas sa kupovinom nekretnine. Cak sta vise po meni je logicnije da oni koji trguju sa nekretninama u malo vecem obimu nemaju prihode! Nama tek predstoji rast takvih kupaca.

Evo jedne situacije. Covek na ostavinskoj raspravi u 2017. godini dobio 130.000 eura od stednje svog oca sa njegovog racuna. 2019. odlucio da kupi stan u Beogradu. Nije imao prihode ni 2017 ni 2018. a ni te 2019. godine. Njega vode kao nezaposleno lice bez prihoda a kupio stan.

Koja glupost od statistike!
Da ti zelis doci da kupaca nekretnina koji su te nekretnine platili neoporezovanim novcem (ne novcem iz nelegalnih izvor) na koji nacin (koji nije glupost) bi dosao do polaznog skupa koji potom dalje proveravas i suzavas?

Btw, nedavno si izjavio da nekretnine koje sada kupujes ne planiras da prodas a u proslosti si imao i po 5 kupovina i prodaja u jednoj godini. Sta se promenilo?
 
MrGood2016":389r8rpe je napisao(la):
gmr_x":389r8rpe je napisao(la):
MrGood2016":389r8rpe je napisao(la):
Kako ce da utice na cene nekretnina to sto sada Poreska uprava ceslja transkacije nekretninama iz protekle 3 godine pa nadalje?

https://rs.n1info.com/biznis/poreska-ko ... ede-banke/

Evo i zvanicnih podataka za vradolana o kupovini stanova iz "sive zone":

"Kontrolisali smo promet nepokretnosti u Srbiji u poslednje tri godine i utvrdili da za 600.000 nepokretnosti postoji utvrđen porez na prenos apsolutnih prava. Od tog broja, utvrdili smo da je u 3.500 slučajeva kupljena nepokretnost vrednija od 150.000 evra, a da su prihodi nikakvi ili minimalni." ističe Đinović iz Poreske uprave
Verovatno nikako. Dosta ljudi zivi u zabludi da se nekretnine u Srbiji kupuju sa nelegalno zaradjenim novcem ali to nema veze sa vezom. Kada se kaze da je neko kupio stan u kesu, to ne znaci da je dosao sa torbom punom kesa, nego da je prebacio novac iz banke a nije digao kredit. Ako se novac nalazi u banci on je vec uveden u legalne tokove i poreska uprava ima uvid u to, nema potrebe da se “pere” preko nekretnina. Novac se uglavnom pere preko izgradnje stanova a ne kupovine, ali to je druga tema…
Dosta ljudi u Srbiji zivi u zabludi da se neoporezovani novac trosi zajedno sa legalnim novcem za kupovinu nekretnina. U toj zabludi su i donosioci Zakona o poreklu o imovini, ali i oni kojima je poverena kontrola krsenja tog zakona.

Sada se konacno radi nesto da tu zabludu raskinka (ili potvrdi).

Bice super da pocetak primene ovog zakona ne utice nikako na one koji trose neoporezovani novac na kupovine nekretnina, da nastave to da rade. Da moze ta ekipa iz poreske za zaradi svoju koru hleba i da opravda svoje postojanje. Jasno je ko ce da budu njihovi klijenti. Pravom klijentelom oni se naravno nece baviti (osim po potrebi). Za tetke iz Kanade i bugarske doktore ce i dalje novinari biti jedini zaduzeni, a i po koja bivsa supruga.
Hajde objasni mi sta se to sada novo radi i sta to ovaj zakon donosi cega pre nije bilo?

Kako se to tacno “mesa” neoporezovani novac sa legalno zaradjenim?

Evo ti primer, tetka iz Kanade nekome da novac, i ta napredna osoba zeli da kupi stan sa njim. On mora da novac ubaci u banku, od tog trenutka poreska ima uvid u taj novac. Da l on stajao u banci, ili se trosio na bilo sta nema nikakve veze, kupovina nekretnina ne menja nista u tom trenutku.

Ovaj zakon je cisto zamajavanje javnosti i apsolutno nista novo ne donosi.

Znaci ja se slazem da poreska treba da proverava neke stvari, recimo kupce u BNV, pa razne licnosti sa estrade, politicare itd ali realno od tog posla nece biti nista, pa su smilili ovo da kazu da nesto rade kad ih neko pita.
 
vradovic":18rs58yi je napisao(la):
Ja sam u svom periodu zivota imao kada su mi prihodi bili 0 ali sam u toj godini kupio i prodao (u Srbiji) 5 nekretnina. To nema veze sa vezom. Kakve veze da li imas prihode ili nemas sa kupovinom nekretnine. Cak sta vise po meni je logicnije da oni koji trguju sa nekretninama u malo vecem obimu nemaju prihode! Nama tek predstoji rast takvih kupaca.
Kako su ti prihodi bili 0 ako si prodavao nekretnine ? Morao si imati velike prihode, jer to nisi poklanjao već prodavao.
Dakle ko god trguje nekretnina mora imati ogromne prihode, ali i rashode...
 
Mozda ga zbunjuju termini prihod/promet, profit, zarada, plata, licni dohodak.
 
A mozda i troluje :)

Sto se poreske tice, nesto se pisalo da su tako krenuli i u proveru turistickih aranzmana preko 5.000 evra, pa im upali neki ministri i neki saradnici u mrezu, pa je ideja obustavljena...

Ono u sta sam siguran, a na osnovu do sada nikada vidjenog urusavanja pravnih institucija sa aktuelnom aferom Jovanjica, je da sigurno nece biti proveren niko ko bi trebao da bude...

Iskreno, pocinjem da naginjem vradovicevom 5000-evra-u-mirjevu-ako-imas-srece scenariju, ali iz potpuno drugacijih razloga od njegovih...
 
Pa, sto je najgore od svega, moguce je... Pre nego sto odes da se prijavis za porez, kupis nekretninu, koju knjizis kao aktivu preduzeca :D

Npr, na racunu firme imas 100000 eur, a stize prolece, moraju porezi da se plate, na kapitalnu dobit ode 20%. A ti lepo, brze bolje svih 100000 ulozis u neki stan koji tvojoj firmi sluzi za izdavanje. Formalno imas 0 eura zarade na racunu, nemaju na sta da ti naplate porez, sem na imovinu. Isto kao da si ulozio u sredstva za proizvodnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466:2u07urkz je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":2u07urkz]
Hajde objasni mi sta se to sada novo radi i sta to ovaj zakon donosi cega pre nije bilo?

Proverava se poreklo imovine, ne samo poreklo novca. To je novo izmedju ostalog.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466:2u07urkz je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":2u07urkz]
Kako se to tacno “mesa” neoporezovani novac sa legalno zaradjenim?
Evo ovako:
riffle.gif


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466:2u07urkz je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":2u07urkz]
Evo ti primer, tetka iz Kanade nekome da novac, i ta napredna osoba zeli da kupi stan sa njim. On mora da novac ubaci u banku

Hm, investitori ne vole i odbijaju keshovinu? :shock:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466:2u07urkz je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":2u07urkz]
Ovaj zakon je cisto zamajavanje javnosti i apsolutno nista novo ne donosi.
Netacno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466:2u07urkz je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":2u07urkz]
Znaci ja se slazem da poreska treba da proverava neke stvari, recimo kupce u BNV, pa razne licnosti sa estrade, politicare itd ali realno od tog posla nece biti nista, pa su smilili ovo da kazu da nesto rade kad ih neko pita.
Neka rade, sta ti fali? Ekipica od njih 4 drlja po podacima o transakcjama. Nece njihove plate da kostaju poreske obveznike puno, ako te to brine?
 
MrGood2016":b42v3gib je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":b42v3gib]
Hajde objasni mi sta se to sada novo radi i sta to ovaj zakon donosi cega pre nije bilo?

Proverava se poreklo imovine, ne samo poreklo novca. To je novo izmedju ostalog.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":b42v3gib]
Kako se to tacno “mesa” neoporezovani novac sa legalno zaradjenim?
Evo ovako:


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":b42v3gib]
Evo ti primer, tetka iz Kanade nekome da novac, i ta napredna osoba zeli da kupi stan sa njim. On mora da novac ubaci u banku

Hm, investitori ne vole i odbijaju keshovinu? :shock:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":b42v3gib]
Ovaj zakon je cisto zamajavanje javnosti i apsolutno nista novo ne donosi.
Netacno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891466#p891466 je napisao(la):
gmr_x » Sre Okt 20, 2021 8:47 am[/url]":b42v3gib]
Znaci ja se slazem da poreska treba da proverava neke stvari, recimo kupce u BNV, pa razne licnosti sa estrade, politicare itd ali realno od tog posla nece biti nista, pa su smilili ovo da kazu da nesto rade kad ih neko pita.
Neka rade, sta ti fali? Ekipica od njih 4 drlja po podacima o transakcjama. Nece njihove plate da kostaju poreske obveznike puno, ako te to brine?
Ja ne znam jesi li ozbiljan ili je ovo neka sala. Sta investitori zele ili ne zele nema nikakve veze. Ovo je ono sto sam napisao u par postova iznad. Kada se kaze kupovina za kes, ne misli se na torbu kesa nego na transakciju iz banke bez kredita. Znaci niko ne moze da kupi nekretninu ili bilo sta vece za ficicki kes jer postoji nesto sto se zove zakon o sprecavanju pranja novca koji ne dozvoljava investitorima da prime novac u tom obliku.
Isto vazi i za prodaju sa fizickim licima. Ako se neko pojavi u banci sa torbom kesa koju je dobio od nekoga iz bilo kog razloga (npr prodaje nekretnine) dobije se jedan formular koji se popunjava pre nego sto je banka u mogucnosti da ubaci novac na racun, i kada se popuni i novac “legne” transakcija se salje poreskoj automatski.
Znaci molim te informisi se pre nego sto pocnes javno da pises takve stvari, jer onda to sve izgleda smesno.
 
Pitao si sta ovaj zakon novo donosi, i dobio si odgovor - proverava se poreklo imovine, ne samo poreklo novca kao do sada. Ili zelis da kazes da je postojeci zakon i postojeci mehanizam sa tim formularom koji si opisao savrsen i da je samim tim novi zakon potpuno nepotreban? :)
 
MrGood2016":29xwtprg je napisao(la):
Pitao si sta ovaj zakon novo donosi, i dobio si odgovor - proverava se poreklo imovine, ne samo poreklo novca kao do sada. Ili zelis da kazes da je postojeci zakon i postojeci mehanizam sa tim formularom koji si opisao savrsen i da je samim tim novi zakon potpuno nepotreban? :)
Hocu da ti kazem da je to vec postojalo godinama, pa svi ti koji poseduju dosta nekretnina verovatno su kupljene “legalno” i njihova provera nece znaciti apsolutno nista, samim tim taj novi zakon o poreku u sustini nece naci nista novo u znacajnoj meri, naravno uvek ima izuzetaka.
Da li je trenutni mehanizam dobar ili nije je nebitno jer novac se uvodi u legalne tokove dosta pre nego sto se iskoristi za kupovinu nekretnine, tako da mozemo reci da je novi zakon nepotreban jer proveravaju novac prekasno u tom celom toku.
Primera radi, sta bi moglo da pomogne je da se vrsi bolja kontrola da ako se stan vodi na pravno lice, tj firmu, kako moze fizicko lice tu da zivi, jer koliko sam video taj novi zakon o poreklu imovine se odnosi iskljucivo na fizicka lica.
Ali nema potrebe da se zavaravamo, oni nikad nece doneti zakon koji ce stetiti njima samim. Zato smo dobili ovaj koji je zamajavanje javnosti i da, potpuno nepotreban.
 
i danas mozes sa kesom iz dzaka da kupis stan, nema potrebe za bankarskom transakcijom. Znam 2 primera gde je ove godine fizickim licima za kupovinu stana novac isplacen iz "dzaka". Novac je obezbedjen prodajom Bitcoina fizickim licima uz 5% fee, isplatom "na ruke".
 
I kako su napravili ugovor tako iz dzaka? gde je dokaz o transakciji?
 
Doka_1":zecb9fdj je napisao(la):
i danas mozes sa kesom iz dzaka da kupis stan, nema potrebe za bankarskom transakcijom. Znam 2 primera gde je ove godine fizickim licima za kupovinu stana novac isplacen iz "dzaka". Novac je obezbedjen prodajom Bitcoina fizickim licima uz 5% fee, isplatom "na ruke".
Ako je tako onda je prodavac morao da taj stan preda kao poklon, i onda on zavrsi za dzakom novca. I sta onda? Taj prodavac ima dzak novca sa kojim ne moze da raspolaze nikako. Broj takvih transakcija je mizeran, i obicno se radi za male parcice zemlje na nekoj livadi, ili za stanove ekstremno niske svrednosti, pa onda to priloze u banku i zavedu kao zivotna ustedjevina.
Uglavnom tu sve ide na stetu prodavca.
 
Nije isto bitcoin i pare iz "dzaka". Kod notara ne moze da se overi ugovor ako je isplata u kešu preko 10k ili 15k eur. Mora preko računa. Znam da ECD.rs nudi posredovanje u isplatama kriptovalutama.
Evo malo danasnjih vesti iz daleke nam Kine:

HONG KONG -- Officials across China are moving to stabilize housing prices as the market starts to wobble amid Beijing's forceful clampdown on the real-estate sector.

The interventions from local governments, which include extending subsidies to younger home buyers and banning developers from offering "malicious price cuts" on new homes, reflects the delicate balance that authorities are trying to strike in dampening runaway prices and reining in developer debt -- all without sparking a wider panic in the critical market.

Pokusavaju da spasu trziste. Cene su pocele da padaju posle 6. godina rasta. U nekim provincijama su pale na nivo iz februara.
 
@mariks
ugovor je napravljen, notara ne zanima nacin isplate, kupac se izjasnio da je primio novac.

@gmr_x
zivimo u Srbiji..., a propis o unakrsnoj proceni imovine i prihoda postoji od 2002 i rezultirao je procesuiranjem 0 lica. Gde su zavrsile stotine miliona ili mozda milijarde evra povucenih Bitcoina u prethodnom periodu?

@chiki
koliko mi je poznato, notar je u obavezi samo da upozori stranke da bi moglo biti problema sa dokazivanjem porekla novca, a na onima koji kupuju/prodaju je da to dokazu ako bude bilo potrebe ili ako on proceni da se radi pranju novca ili drugim sumnjivim aktivnostima da obavesti upravu.
Ako se nekad i dokaze da je stranacki notar prekrsio zakon, iznos kazne koja mu sledi je 80-1200 evra.
Preko EDC je 4% + 15% drzavi, a to naravno vecine nece platiti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891751#p891751:2aftmb0j je napisao(la):
Doka_1 » Sre Okt 20, 2021 7:16 pm[/url]":2aftmb0j]
@gmr_x
zivimo u Srbiji..., a propis o unakrsnoj proceni imovine i prihoda postoji od 2002 i rezultirao je procesuiranjem 0 lica. Gde su zavrsile stotine miliona ili mozda milijarde evra povucenih Bitcoina u prethodnom periodu?

To mnogima odgovara, i takvi su najglasniji protivnici novog zakona o poreklu imovine.
 
Doka_1":uagv0u0i je napisao(la):
@mariks
ugovor je napravljen, notara ne zanima nacin isplate, kupac se izjasnio da je primio novac.

@gmr_x
zivimo u Srbiji..., a propis o unakrsnoj proceni imovine i prihoda postoji od 2002 i rezultirao je procesuiranjem 0 lica. Gde su zavrsile stotine miliona ili mozda milijarde evra povucenih Bitcoina u prethodnom periodu?

@chiki
koliko mi je poznato, notar je u obavezi samo da upozori stranke da bi moglo biti problema sa dokazivanjem porekla novca, a na onima koji kupuju/prodaju je da to dokazu ako bude bilo potrebe ili ako on proceni da se radi pranju novca ili drugim sumnjivim aktivnostima da obavesti upravu.
Ako se nekad i dokaze da je stranacki notar prekrsio zakon, iznos kazne koja mu sledi je 80-1200 evra.
Preko EDC je 4% + 15% drzavi, a to naravno vecine nece platiti...
Ukoliko je neko povukao novac preko kriptovaluta u 2020 i pre, ne verujem da je lako mogao da ga pretvori u nekretnine jer tada nije postojao zakon o digitalnoj imovini. Danas je to druga prica, platis 15% i zavrsio si. Svakako ne verujem da su tu prosle milijarde evra.

Ja do sada nisam video ugovor gde pise da je kupac isplatio prodavcu iznos a nije prilozen dokaz o uplati i nasao se neki notar da to potpise. Ali eto, nisam ni ja video sve…
Hajde da razmotrimo i tu vrlo neverovatnu situaciju da su se nasli prodavac i kupac i da su se dogovorili da zavrse to sve sa torbom kesa a notar nije trazio potvrdu o uplati i overio je to. Kupac dobija nekretninu, i upada u taj mali procenat koji bi poreska proveravala a prodavac je izasao sa dzakom kesa koji je prakticno neuptrebljiv osim za npr odlazak do prodavnice i ispijanje kafe narednih godina. Tu niko nije dobar.
Pricu da je neko sastavio ugovor u kom pise da ce kupac naknadno “isplatiti” (predati u torbi) novac prodavcu necu ni da komentarisem…
Znaci ja opet ponavljam, postoji pranje novca preko nekretnina ali to nije preko kupovine istih kao sto dosta ljudi misli. To obicno pricaju ljudi koji kupoprodajni ugovor u zivotu videli nisu.
 
Ako ne verujes da je konvertovano u nekretnine ili u druge legalne stvari, gde su te stotine miliona evra, po tvojim recima neupotrebljivih, onda zavrsile? Gde zavrsavaju milijarde od prometa narkotika?

Kako je nezaposleni Belivuk kupovao stanove sebi i inspektorima UKP?
Gde zavrsava novac obicnih majstora koji vecinom rade na crno, a svaki mesec prihoduju 1.5-4000 evra?
U prethodnih 20 godina 0 osoba procesurino, a ovde se spominje "neupotrebljiv novac"...
 
Doka_1":1ka14ug2 je napisao(la):
Ako ne verujes da je konvertovano u nekretnine ili u druge legalne stvari, gde su te stotine miliona evra, po tvojim recima neupotrebljivih, onda zavrsile? Gde zavrsavaju milijarde od prometa narkotika?

Kako je nezaposleni Belivuk kupovao stanove sebi i inspektorima UKP?
Gde zavrsava novac obicnih majstora koji vecinom rade na crno, a svaki mesec prihoduju 1.5-4000 evra?
U prethodnih 20 godina 0 osoba procesurino, a ovde se spominje "neupotrebljiv novac"...
Okej ajmo polako, recimo da neko ima milione od prodaje narkotika, npr iznos od 30 mil, objasni mi na koji nacin ta osoba novac (u tom slucaju vise dzakova fizickog novca) konvertuje u nekretnine?
Znaci tu govorimo o 150-60 luksuznih stanova. Posto ima dzak novca ne moze ih kupiti od investitora, a da trazi fizicka lica je prakticno nemoguce.

To za belivuka nemam pojma ni na koga se vodi stan i da li je u necijem vlasnistvu i kako je pravno regulisano a i ne pratim…

Sto se tice majstora, iskreno poznajuci srpski mentalitet ne verujem da moze da ustedi za luksuzni stan bez kredita tako da taj novac vrv trosi od meseca do meseca ili skuplja za novi auto da se dokaze komsiji.

Ja do sada nisam video kupoprodajni ugovor koji kupcu to omogucava i sreo prodavca koji ce da prihvati u sustini da opere taj novac za kupca na svoju stetu, a ako ti jesi molim te napisi nam svima primer pa da se edukujemo ovde.

Evo navedi nam primer iz ta dva slucaja sto si rekao da znas gde su kupili nekretnine na taj nacin, sta pise u ugovoru i kako je to regulisano.
“Kupac ce prodavcu dostaviti navedeni iznos u kolicima ispred vrata od kuce”
ili
“Kupac je platio za stan prethodno ali to se ne moze dokazati”
Notar to procita, overi i ti taj ugovor posle nosis recimo ne znam u mup da prebacis prebivaliste, katastar i to sve tako lepo radi? Ne znam jesi tako zamislio?
 
Vrh