Šta je novo?

Cene nekretnina

prodaja narkotika npr. ovako
https://www.krik.rs/mali-vodic-za-pranj ... cev-model/

Belivuk - mozda treba da pogledas i Belivukove ugovore da vidis kako je nezaposlena osoba u Srbiji legalno kupila sebi i inspektorima UKP nekretnine od "neupotrebljivog novca" posto tvrdis da to nije moguce.

majstor - danas svaki ozbiljan i strucan majstor za 4-5 godina zaradi 100000-200000 evra. Raspitaj se o cenama i slobodnim terminima npr. tesara. Sta ce biti sa ovim novcem i da li ce istima nekretnine biti oduzete ako su kupljene u prethodnom periodu?

Da li si ti mozda notar kada tvrdis da ovo nije pravno moguce, ako se vec pozivas na tako nesto molim te da navedes stavke zakona koje su prekrsene od strane notara i advokata ovakvom kes kupovinom.
Ne znam detalje ugovora i da li je naveden tacan iznos za 2 napisana primera, receno mi je da je novac/kes predat prodavcu pre samog potpisa kod notara i sve je zavrseno bez ikakvih problema pre par meseci.

i opet te pitam, gde su zavrsile stotine miliona evra Bitcoina obicnih gradjana na koji nije placen porez na kapitalnu dobit? Koliko je osoba procesuirano?
 
Doka_1":1g76i6gh je napisao(la):
prodaja narkotika npr. ovako
https://www.krik.rs/mali-vodic-za-pranj ... cev-model/

Belivuk - mozda treba da pogledas i Belivukove ugovore da vidis kako je nezaposlena osoba u Srbiji legalno kupila sebi i inspektorima UKP nekretnine od "neupotrebljivog novca" posto tvrdis da to nije moguce.

majstor - danas svaki ozbiljan i strucan majstor za 4-5 godina zaradi 100000-200000 evra. Raspitaj se o cenama i slobodnim terminima npr. tesara. Sta ce biti sa ovim novcem i da li ce istima nekretnine biti oduzete ako su kupljene u prethodnom periodu?

Da li si ti mozda notar kada tvrdis da ovo nije pravno moguce, ako se vec pozivas na tako nesto molim te da navedes stavke zakona koje su prekrsene od strane notara i advokata ovakvom kes kupovinom.
Ne znam detalje ugovora i da li je naveden tacan iznos za 2 napisana primera, receno mi je da je novac/kes predat prodavcu pre samog potpisa kod notara i sve je zavrseno bez ikakvih problema pre par meseci.

i opet te pitam, gde su zavrsile stotine miliona evra Bitcoina obicnih gradjana na koji nije placen porez na kapitalnu dobit? Koliko je osoba procesuirano?
Evo procitao sam taj dokument krika, i on potvrdjuje ono sto ja ovde pokusavam da objasnim. Novac se pere mnogo pre nego sto on dodje do nekretnina, iako sam clanak nema puno veze sa nekretninama.

To za majstore ti je malo kontradiktorno. Ako je ozbiljan i strucan i zaradjuje toliki novac onda nece raditi na crno. Ja do sada nisam cuo za tesara da zivi u npr West 65 ili A Bloku ali sta ja znam.

Ja nisam notar ali sam video dosta kupoprodajnih ugovora iz prve ruke i nikada nisam video nista slicno sto bi moglo da omoguci prodaju za fizicki kes i da je pravno regulisano.
Ti dolazis sa pricom ja sam cuo za nekoga nesto, hajde navedi nesto konkretno.

Odakle ti podatak da postoje stotine miliona od Bitcoina na koje nije placen porez, ili je to tvoja slobodna procena?
 
Ja se slazem sa gmr. Cak i ako postoji to je samo fazon nekretnina se prodaje za 150k kupac kaze prodavcu ajde napisi mi 130k dacu ti 20k u kesu. Vrlo mali broj slucajeva takvih postoji a na primer kad bi kod mene dosao sa tom idejom ja bi te prijavio.
 
Isto mislim. Iskreno ne znam kako bi se sklopio taj ugovor pa molim Doka_1 da kaže ako zna. Jedba je stvar kako vradovic kaže stan vredi 200k ja ti dam 50k u kešu i ti mi prodaš za 150k, a drugo je da neko donese 200k u kešu i notar to bez problema overi. Mislim ne znam, verovatno je moguće ali to onda ostavlja prodavcu da ne mora da potpiše ugovor je nepostoji dokaz o transakciji ili da pristane da opere novac za nekoga na svoju štetu.

i opet te pitam, gde su zavrsile stotine miliona evra Bitcoina obicnih gradjana na koji nije placen porez na kapitalnu dobit? Koliko je osoba procesuirano?

To je kao da pitaš gde su završile stotine miliona evra običnih gradjana koji su zaradili frilensovanjem, a nisu platili porez.
 
Znači ako ti tetka iz Kanade pošalje 200.000 evra koje ti krišom uneseš u zemlju - taj novac ne možeš da iskoristiš da kupiš stan - jer eto svako bi te prijavio, sve funkcioniše savršeno i nema prljavog novca?

A ako ne daj bože imaš 100.000 u kešu za koje ne možeš da objasniš poreklo - najbolje da ih baciš u kantu ili da ih trošiš po kaficu dnevno?

A ako si narko bos koji u štekovima u Bgu transportuje kuririma po 200.000 evra dnevno, jer ako jedan od njih padne zabole te za tu siću, ti nikako ne bi mogao da investiraš milijardu evra u Srbiji u nekretnine, zemljište i paj sad - privatizaciju firmi, jer na bedemu odbrane stoje nepotkupljivi notari, socijalno odgovorne banke i agenti za sprecavanje pranja novca koji 24/7 paze da neki prljavi novac slucajno ne zaluta u Srbiju. I vradovic naravno koji bi te odmah prijavio ako si mu komsija.

Pa dobro bre ne znam ko koga zafrkava ovde…

I ne, ne kupuju samo kriminalci nekretnine naravno / da se neko ne nakaci sa izvrtanjem teze, ali kupuju i oni u velikoj meri jer imaju ogranicene domete sa svim tim kesom koji poseduju..

P.S. Sta bi mi bez ovih notara sa integritetom bivsih sudija
https://www.dw.com/sr/prvi-put-drugi-pu ... a-59518210
 
Kada sam donosio novac za učešće za kredit u banku tražili su mi da potpišem izjavu odluke mi i niko nije imao problem sa "iz slamarice".

E sada, da sam opozicioni političar to bi verovatno Informer objavio pre nego što bih je izašao iz banke...
 
moodboy":34dx1asi je napisao(la):
Znači ako ti tetka iz Kanade pošalje 200.000 evra koje ti krišom uneseš u zemlju - taj novac ne možeš da iskoristiš da kupiš stan - jer eto svako bi te prijavio, sve funkcioniše savršeno i nema prljavog novca?

A ako ne daj bože imaš 100.000 u kešu za koje ne možeš da objasniš poreklo - najbolje da ih baciš u kantu ili da ih trošiš po kaficu dnevno?

A ako si narko bos koji u štekovima u Bgu transportuje kuririma po 200.000 evra dnevno, jer ako jedan od njih padne zabole te za tu siću, ti nikako ne bi mogao da investiraš milijardu evra u Srbiji u nekretnine, zemljište i paj sad - privatizaciju firmi, jer na bedemu odbrane stoje nepotkupljivi notari, socijalno odgovorne banke i agenti za sprecavanje pranja novca koji 24/7 paze da neki prljavi novac slucajno ne zaluta u Srbiju. I vradovic naravno koji bi te odmah prijavio ako si mu komsija.

Pa dobro bre ne znam ko koga zafrkava ovde…

I ne, ne kupuju samo kriminalci nekretnine naravno / da se neko ne nakaci sa izvrtanjem teze, ali kupuju i oni u velikoj meri jer imaju ogranicene domete sa svim tim kesom koji poseduju..

P.S. Sta bi mi bez ovih notara sa integritetom bivsih sudija
https://www.dw.com/sr/prvi-put-drugi-pu ... a-59518210
Klasicna srpska logika. Ako mozes notara tako lako da potkupis, sta mene sprecava sutra da odem sklopim ugovor gde kaze ti meni prodajes stan ja ti vec platio u kesu, dokaza nema sta da se radi, dam par hiljada notaru i opa eto meni novog stana. Mislim logika je van svake pameti, a ako ce notar da laze za dokaz o transakciji sto ne bi mogao da laze da si ti bio tu prisutan i potpisao ugovor. Cak i da uspes da potkupis notara nekako, ugovor posle svakako dolazi do geodetskog zavoda da bi se preveo u katastru, pa sad moras nekoga i tu da potkupis da ne cita nista.

Da neko taj novac gura u nekretnine je cista glupost. On se gura u firme, obicno offshore, pa odatle mozda u nekretnine ali to je veca komplikacija.

Ti ocigledno pricas napamet, pa evo ja cu ti reci, idi sutra u banku donesi im 20k evra i reci hocu da ubacim na svoj racun pa vidi hoce li ti dozvoliti.

Znaci ti, Doka_1 mislite da je to moguce ali nikako neko da napise kako se to izvodi i bar neki primer recenice u ugovoru. Ovako ispade kao jeste jeste rekao mi drug dok smo pili pivo, to ti je tako 100% veruj mi, ne znam tacno kako ali jeste.

unedfined":34dx1asi je napisao(la):
Kada sam donosio novac za učešće za kredit u banku tražili su mi da potpišem izjavu odluke mi i niko nije imao problem sa "iz slamarice".

E sada, da sam opozicioni političar to bi verovatno Informer objavio pre nego što bih je izašao iz banke...
Ukoliko je iznos manji od 15k ne bi trebalo da te neko pita bilo sta. Ako je veci od toga, verovatno su ti zaveli kao zivotna ustedjevina. To ne mozes da radis vise od jednom dva puta… Cak i u tom slucaju moras da imas neku istoriju sa bankom, dokaz da si zaposlen i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891978#p891978:2flzsf1m je napisao(la):
gmr_x » Čet Okt 21, 2021 12:46 pm[/url]":2flzsf1m]
Klasicna srpska logika. Ako mozes notara tako lako da potkupis, sta mene sprecava sutra da odem sklopim ugovor gde kaze ti meni prodajes stan ja ti vec platio u kesu, dokaza nema sta da se radi, dam par hiljada notaru i opa eto meni novog stana. Mislim logika je van svake pameti, a ako ce notar da laze za dokaz o transakciji sto ne bi mogao da laze da si ti bio tu prisutan i potpisao ugovor. Cak i da uspes da potkupis notara nekako, ugovor posle svakako dolazi do geodetskog zavoda da bi se preveo u katastru, pa sad moras nekoga i tu da potkupis da ne cita nista.

Da neko taj novac gura u nekretnine je cista glupost. On se gura u firme, obicno offshore, pa odatle mozda u nekretnine ali to je veca komplikacija.

Ja tebi navodim klasicno srpske javne primere, a nista ne zamisljam. Eto pitaj Vulina kako je kupio stan za tih 200k u kesu koje je preneo preko granice iz 10 puta, ja stvarno pojma nemam - meni je sav novac beo. Valjda imaju ti neki strucnjaci za pranje novca - ja znam samo tog jednog koji je na celu agencije za sprecavanje pranja novca, ali on valjda vise nije u tom poslu.

Nekada kao da zivim u nekoj paralelnoj realnosti sa ljudima sa ovog foruma. Naravno da ne ide narko boss po Beogradu sa cegerom punim sitnih apoena pa kupuje stanove preko Halo oglasa. Mada nekada skokne do televizije, da intervju, pa posmenjuje pola srpske policije koja ga je uhapsila. Pretpostavljam da ide preko ofsora. Ali zvanicno je jedan stari investirao milijardu u stvari koje sam pomenuo - dok ga je drzava jurila. Naslednike je drzava cuvala - oni verovatno koriste novac za lozenje ili kupuju po Svsjcarskoj nekretnine jer je tamo lakse…
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891974#p891974:2ri4fu57 je napisao(la):
moodboy » 21 Oct 2021 11:29 am[/url]":2ri4fu57]I vradovic naravno koji bi te odmah prijavio ako si mu komsija.

Pa dobro bre ne znam ko koga zafrkava ovde…
Ja bi te prijavio i ako susis ves na terasi a kamoli za tako nesto :lool:

Mislim da je to samo neka ustaljena logika tj carsijske price kao to je sve pranje para. Nekim ljudima se to tolikko odomacilo da oni misle sad da je sve pranje para a nisu obavili ni jednu transakciju u zivotu. Gluposti. Ako ima nekih muvanja tog tipa u nekretninama to rade najverovatnije glupi ljudi. Problem za perace novca je sto nema bas kako ni da se izvede.

Evo zamislimo u teoriji da imam 1M u kesu kod kuce u Srbiji. Ja ako odem banku da ga donesem banka ce me pitati odakle ti. Ja moram da popunim formular i onda za toliki iznos banka ti posle par dana blokira racun dok ne dostavis dodatnu dokumentaciju a najverovatnije ides i na informativni razgovor kod finansijske inspekcije.

Drugo ja sad recimo umesto u banku dodjem kod nekog zike i kazem mu ajde evo ti 1M u kesu kupujem tvoju kucu. Kako ce on prvo da zna da cu mu ja stvarno dati novac posle potpisivanja to i da ga ne ispalim za potpisivanje ugovora kod notara, trece kako ce da dobije potvrdu iz banke da je isplacena nekretnina u celosti a na kraju krajeva on ce morati da prijavi kad odnese kes u banku odakle mu je taj novac i opet bi dosao do mene.

Kad kazete mnogo novca iz kriminala ili pranja novca zavrsava u nekretninama treba da nam pojasnite do detalja kako se to zapravo radi posto ja ne znam kako konkretno. Jedno od logicnih objasnjenja je gmr_x mozda preko offshore racuna pa onda kupis stan ali isto tako je mogao da kupi i lambordzini a ne stan. Takodje kako ces ti kes da odneses na Kajmanska ostrva??? Privatnim avionom? postom?? Koliko je takvih slucajeva koji mogu sve ovo da izvedu realno? 0.1% ako i toliko. Velja Nevolja i ekipa su bre retardirani oni ni online banking ne mogu da savladaju kako treba a plus nasli su im od svega toga 60k eura u kesu. Nemojte me zasmejavati. Treba da razumete kriminalci su zapravo klosari koji nemaju za sta pas da ih ujede ali se loze na bmw, kajle i silikonske ribe pa to deuje wow.

Problem sa nasim narodom je sto veruje click bite vestima iz tabloida i slicno pa su umislili da sad tu ima nekog pranja ne znam kakvog a drzava zatvorila i zatvara sve moguce rupe.
 
moodboy":2z91vmp8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891978#p891978 je napisao(la):
gmr_x » Čet Okt 21, 2021 12:46 pm[/url]":2z91vmp8]
Klasicna srpska logika. Ako mozes notara tako lako da potkupis, sta mene sprecava sutra da odem sklopim ugovor gde kaze ti meni prodajes stan ja ti vec platio u kesu, dokaza nema sta da se radi, dam par hiljada notaru i opa eto meni novog stana. Mislim logika je van svake pameti, a ako ce notar da laze za dokaz o transakciji sto ne bi mogao da laze da si ti bio tu prisutan i potpisao ugovor. Cak i da uspes da potkupis notara nekako, ugovor posle svakako dolazi do geodetskog zavoda da bi se preveo u katastru, pa sad moras nekoga i tu da potkupis da ne cita nista.

Da neko taj novac gura u nekretnine je cista glupost. On se gura u firme, obicno offshore, pa odatle mozda u nekretnine ali to je veca komplikacija.

Ja tebi navodim klasicno srpske javne primere, a nista ne zamisljam. Eto pitaj Vulina kako je kupio stan za tih 200k u kesu koje je preneo preko granice iz 10 puta, ja stvarno pojma nemam - meni je sav novac beo. Valjda imaju ti neki strucnjaci za pranje novca - ja znam samo tog jednog koji je na celu agencije za sprecavanje pranja novca, ali on valjda vise nije u tom poslu.

Nekada kao da zivim u nekoj paralelnoj realnosti sa ljudima sa ovog foruma. Naravno da ne ide narko boss po Beogradu sa cegerom punim sitnih apoena pa kupuje stanove preko Halo oglasa. Mada nekada skokne do televizije, da intervju, pa posmenjuje pola srpske policije koja ga je uhapsila. Pretpostavljam da ide preko ofsora. Ali zvanicno je jedan stari investirao milijardu u stvari koje sam pomenuo - dok ga je drzava jurila. Naslednike je drzava cuvala - oni verovatno koriste novac za lozenje ili kupuju po Svsjcarskoj nekretnine jer je tamo lakse…
Sigurno… Kupio je svaki treci stan u Srbiji u par godina. Posle je verovatno seo na jednoroga koji ga je odveo do skadista gde se nalazi jos fizickog novca koji je spreman da ubaci u nekretnine u Srbiji i tako ga opere.

Ne osporavam to za vulina i snsovce, ali isto mislim da je statisticki gledano to jako mali broj transakcija.

PS Cist primer pranja novca ti je BNV gde postoji neki fantomski investitor koji se pojavio jednom pre x godina i nikad vise i to sve gradi sa parama od ko zna cega, dok su kupci sa “legalnim” novcem.
 
taj fantomski investitor nije ulozio svoje pare vec su sve to krediti domacih banaka koje i dan danas drze hipoteku na zemljiste. (moze da se vidi na katastru zabelezba cak i za neke pocetne zgrade). Oni sve sto su dali je know how. Bez njih ne bi uspelo a da nam
vise i nisu potrebni pa i nisu. To je samo marketing. Nema tu nikakvog pranja para. Za njih je to jos jedna fransiza gde ce malo da se ogrebu sa vrlo malo muke. Bez njih ne mozes a sad nam i nisu neophodni kad su svi videli kako se radi :)
 
Ne znam za jednoroga, ali ovo je zvanicna istraga pokazala...

Šarić u Srbiji oprao milijardu evra

BEOGRAD - Grupa Darka Šarića (40), osumnjičena za šverc kokaina iz Južne Amerike, u Srbiji je oprala, prema podacima srpskih istražnih organa, oko milijardu i 350 miliona evra zarađenih od prodaje droge.

Finansijska istraga je do sada otkrila imovinu vrednu oko 100 miliona evra.

Prema operativnim podacima, ovaj narko-klan je uneo u Srbiju milijardu i 350 miliona evra i zato je to najvažnija istraga koju vodi Specijalno tužilaštvo.

Deo novca koji je bez puno posrednika prebačen u legalne tokove lakše se otkriva. Veoma je moguće i da deo novca, koji je završio u privatnim džepovima, nikad neće biti otkriven, rekao je izvor lista blizak istrazi.

Šarićeva grupa je od prodaje droge, po procenama srpskih istražnih organa, zaradila do pet milijardi evra. Taj novac su, osim u Srbiju, ulagali u Crnu Goru i neke zapadnoevropske zemlje.

"Jedan deo novca korišćen je da rašire svoju mrežu i uticaj jer su bili kokainski snabdevači zapadne Evrope", kaže isti izvor.

Crnogorska Uprava za sprečavanje pranja novca (USPS) ispituje poslovanje Hipo Alpe Adrija banke ( HAAB ) u Podgorici zbog sumnje da su milionske transakcije i aranžmani te banke sa lancem firmi povezane sa osobama koje se dovode u vezu sa Darkom Šarićem, osumnjičenim za šverc kokaina, pisao je podgorički nedeljnik "Monitor".

Da pitamo tu Hipo Alpe Adrija banku sto ga nije naterala da potpise izvestaj?

A ovo je 2010. I njega su zaista jurili u Srbiji. Vradovic sada rece kako Srbija zapusava sve rupe, istina, narocito one da ne cure informacije. Klanovi koji su ga nasledili su mnogo ozbiljniji, drze monopol nad kokainom za zapadnu Evropu, a pokrivaju i Aziju. Do 2021. se radi o mnoogoo vecem novcu i operativnoj pomoci drzave. Ali ako mislite da je Belivuk sa 60k evra vrh lanca, ok. Samo nikako da razresim da li me trolujete ili ste naivni - ili sam ja naivan. Uostalom cak je i taj i takav Belivuk imao stanove u novogradnji u Ustanickoj. Verovatno iz kredita za nezaposlene vodje navijaca.
 
moodboy":13cwhgok je napisao(la):
Ne znam za jednoroga, ali ovo je zvanicna istraga pokazala...

Šarić u Srbiji oprao milijardu evra

BEOGRAD - Grupa Darka Šarića (40), osumnjičena za šverc kokaina iz Južne Amerike, u Srbiji je oprala, prema podacima srpskih istražnih organa, oko milijardu i 350 miliona evra zarađenih od prodaje droge.

Finansijska istraga je do sada otkrila imovinu vrednu oko 100 miliona evra.

Prema operativnim podacima, ovaj narko-klan je uneo u Srbiju milijardu i 350 miliona evra i zato je to najvažnija istraga koju vodi Specijalno tužilaštvo.

Deo novca koji je bez puno posrednika prebačen u legalne tokove lakše se otkriva. Veoma je moguće i da deo novca, koji je završio u privatnim džepovima, nikad neće biti otkriven, rekao je izvor lista blizak istrazi.

Šarićeva grupa je od prodaje droge, po procenama srpskih istražnih organa, zaradila do pet milijardi evra. Taj novac su, osim u Srbiju, ulagali u Crnu Goru i neke zapadnoevropske zemlje.

"Jedan deo novca korišćen je da rašire svoju mrežu i uticaj jer su bili kokainski snabdevači zapadne Evrope", kaže isti izvor.

Crnogorska Uprava za sprečavanje pranja novca (USPS) ispituje poslovanje Hipo Alpe Adrija banke ( HAAB ) u Podgorici zbog sumnje da su milionske transakcije i aranžmani te banke sa lancem firmi povezane sa osobama koje se dovode u vezu sa Darkom Šarićem, osumnjičenim za šverc kokaina, pisao je podgorički nedeljnik "Monitor".

Da pitamo tu Hipo Alpe Adrija banku sto ga nije naterala da potpise izvestaj?
Ovde pise da je 100mil vrednost nekretnina, a ne milijarde. Ako se uzme neki prosek od oko 3 milijarde na nekretnine godisne, recimo da im je trebalo 5 godina da ubace 100 mil mada ja misim da je dosta vise, to bi znacilo da su oni uzeli nekih 0.66% nekretnina sto cisto sumnjam da utice na cenu znacajno.
 
Izvinjavam se. Bila je nakon toga novija vest

Šarić je, kako je pokazala dosadašnja finansijska istraga, uz pomoć ljudi iz sveta politike i biznisa, stvorio "mašineriju“ za pranje para.

Osnovano je više od 50 firmi, čiji je cilj bio da u legalne tokove ubace novac zarađen od trgovine kokainom. Dosad prikupljeni podaci pokazuju da je oprano najmanje četiri milijarde evra, ali se sumnja da je ta suma dvaput veća.

Darko Šarić je postao vlasnik oranica, preduzeća po Vojvodini, hotela, ugostiteljskih objekata, diskoteka, stotine stanova... Prave posledice ovakvog ekonomskog poslovanja, naročito kada je reč o privatizacijama, još nisu sagledane do kraja. Ipak, zna se da je kapital "isisan“, radnici su završili na ulici, a Šarić je oprao milijarde i postao bogataš.

Spisak firmi preko kojih je Šarić radio u Srbiji još nije konačan, jer je najmanje desetak njegovih saradnika bilo angažovano na formiranju firmi za pranje para, a opet je svako od njih iz istog razloga napravio svoju mrežu preduzeća.

Šarić je, prema dostupnim informacijama, osnovao tri firme u američkom gradu Delaveru - "Mateniko LLC“, "Durabilly LLC“ i čuvene "Financial angels“. One se kao osnivači pojavljuju u više od 30 firmi, nekoliko klubova, hotela, pa čak i vrtića.

Devet firmi je od tog broja osnovano u Crnoj Gori, dve u Rovinju (Hrvatska), jedna u Pragu (Češka) i čak 25 u Srbiji. Najviše ih je do sada pronađeno u Vojvodini - 16. Tokom suđenja najviše se govorilo o firmi "Municipijum S“, kojom je rukovodio Nebojša Joksović, sada svedok saradnik u postupcima protiv pljevaljskog narko-bosa. "Municipijum S“ se, takođe, pojavljuje kao vlasnik ili suvlasnik mnogih drugih preduzeća.

Hahahah
Ali ovo je nemoguce.
Pa kako kad nije imao potvrdu u poreklu novca.
Cak je i notare uspeo da nadmudri.
Eh taj Saric blesavko. Da se raspitao na forumu znao bi da je to nemoguce.
A zamisli tek sta bi mogao da je imao ministra na speed dialu, i da su mu policija i tajna sluzba pomagale u eliminaciji konkurencije. Ali to je nemoguce da se desi u Srbiji zar ne? Jer - potvrda o poreklu novca i zapusene rupe...

Ili ne ne ne, zamisli tu nemogucu situaciju, da si najveci domaci proizvodjac narkotika ikada uhvacen, i da te brani celokupan drzavni vrh. Znam da je to suvise neverovatno da bi se dogodilo, ali samo zamisljam...

Mozda, ali samo mozda, bi to malcice uticalo, ne neke od tih 80% kupovina nekretnina iz sopstvenih sredstava...
U promilima tako reci...
 
mnogo se pojedini prave naivni kako sistem u Srbiji funkcionise i kako se ovde zavrsvaju kombinacije. Verovatno su neki i clanovi partije...

da zakljucimo: Bitcoin ekipa zavrsava transakcije preko ECD i placa 5%+15%, svi majstori imaju registrovane firme, svaki 4 radnik u Srbiji deo ili celu platu ne prima na ruke, IT ekipa i ostali nisu prevukli milione putem Payonera,...

i sad ce mene neko da uverava o nepostojanju ili neupotrebljivosti ovog novca...
npr. vest iz 2009, propis iz 2002
Kontrola porekla novca za stan
i rezultat 0 procesuriranih za prethodnih 20 godina.
 
Ne bih se ja kladio da ovo sto pisu, pisu jer zaista veruju u savrsenstvo drzavnih (pravnih) institucija.
 
Ljudi sve je to ok sto vi pricate, vulin stvarno nema dokaz o poreklu, samo tuzilastvo bira da ga ne tuzi. Takvih slucajeva ima i uvek ce i biti, ali sad da pricamo da je to znacajan broj ljudi koji kupuje nekretnije nema puno smisla.
Mene zanima vi sto tako pricate, jeste li ikada potpisali kupoprodajni ugovor?
Ja licno ne verujem da sns juri da procesuira njiihove, ali ko nije njihov verujte mi da se trude samo tako. A vi ovde prosipate milijarde evra, a pojma nemate koliki je to novac uopste.

moodboy":3h95te4w je napisao(la):
Izvinjavam se. Bila je nakon toga novija vest

Šarić je, kako je pokazala dosadašnja finansijska istraga, uz pomoć ljudi iz sveta politike i biznisa, stvorio "mašineriju“ za pranje para.

Osnovano je više od 50 firmi, čiji je cilj bio da u legalne tokove ubace novac zarađen od trgovine kokainom. Dosad prikupljeni podaci pokazuju da je oprano najmanje četiri milijarde evra, ali se sumnja da je ta suma dvaput veća.

Darko Šarić je postao vlasnik oranica, preduzeća po Vojvodini, hotela, ugostiteljskih objekata, diskoteka, stotine stanova... Prave posledice ovakvog ekonomskog poslovanja, naročito kada je reč o privatizacijama, još nisu sagledane do kraja. Ipak, zna se da je kapital "isisan“, radnici su završili na ulici, a Šarić je oprao milijarde i postao bogataš.

Spisak firmi preko kojih je Šarić radio u Srbiji još nije konačan, jer je najmanje desetak njegovih saradnika bilo angažovano na formiranju firmi za pranje para, a opet je svako od njih iz istog razloga napravio svoju mrežu preduzeća.

Šarić je, prema dostupnim informacijama, osnovao tri firme u američkom gradu Delaveru - "Mateniko LLC“, "Durabilly LLC“ i čuvene "Financial angels“. One se kao osnivači pojavljuju u više od 30 firmi, nekoliko klubova, hotela, pa čak i vrtića.

Devet firmi je od tog broja osnovano u Crnoj Gori, dve u Rovinju (Hrvatska), jedna u Pragu (Češka) i čak 25 u Srbiji. Najviše ih je do sada pronađeno u Vojvodini - 16. Tokom suđenja najviše se govorilo o firmi "Municipijum S“, kojom je rukovodio Nebojša Joksović, sada svedok saradnik u postupcima protiv pljevaljskog narko-bosa. "Municipijum S“ se, takođe, pojavljuje kao vlasnik ili suvlasnik mnogih drugih preduzeća.

Hahahah
Ali ovo je nemoguce.
Pa kako kad nije imao potvrdu u poreklu novca.
Cak je i notare uspeo da nadmudri.
Eh taj Saric blesavko. Da se raspitao na forumu znao bi da je to nemoguce.
A zamisli tek sta bi mogao da je imao ministra na speed dialu, i da su mu policija i tajna sluzba pomagale u eliminaciji konkurencije. Ali to je nemoguce da se desi u Srbiji zar ne? Jer - potvrda o poreklu novca i zapusene rupe...

Ili ne ne ne, zamisli tu nemogucu situaciju, da si najveci domaci proizvodjac narkotika ikada uhvacen, i da te brani celokupan drzavni vrh. Znam da je to suvise neverovatno da bi se dogodilo, ali samo zamisljam...

Mozda, ali samo mozda, bi to malcice uticalo, ne neke od tih 80% kupovina nekretnina iz sopstvenih sredstava...
U promilima tako reci...
U tekstu lepo pise da je prao preko firmi, a ne da je kupovao u kesu stanove. Tako da opet za pismene pise, sam sebe demantujes covece. Procitaj tekst pre nego sto pocnes da se pravis pametan za stvari o kojima nemas pojma.

Sve je to super, pere se novac i svega toga ima ali ne koliko neuki misle da se to radi preko nekretnina i ne nacin na koji misle. Ja sam pokusao da vam objasnim da to nema misla, al slusajte vi sta se prica u kafani uz pivo pa prosipajte te price dalje…
 
Ljudi imaju prirodnu tendenciju da onoga ko je bolji ili ima vise novca, optuze da se bavi nekim losim stvarima, pa iz tog razloga i ima vise od njih. A posto za sebe smatraju da su posteni i ne zele da se bave nelegalnim poslovima, to je razlog zasto nemaju kesa. To je mehanizam kojim svoj neuspeh opravdavaju pred samim sobom. Otuda i tolika halabuka o pranju para.
Ljudi ne zele da vide bolje od sebe i traze nacin da tudji uspeh omalovaze ili obezvrede, uz obavezno izgovaranje "ko zna sta taj radi".
Svakako ima mahinacija, ali ne koliko to narod voli da misli. Po narodu, i komsija koji je kupio lepsi auto pere pare i odakle mu bre.
 
Vulin je samo ilustracija, onako najblatantnija, da je moguće uzeti keš za koji se ne zna poreklo i kupiti nekretninu. Vulin nije time uticao na cenu nekretnina. Vulinu je to možda jedina investicija, a možda i nije. Vulin je možda jedini koji je to tako uradio, a možda i nije. Šta je verovatnije?

Ali, zvanično je Šarić uneo par milijardi, a ti mi ne reče kako je to moguće da toliki novac bude opran i uložen, kao što vidimo, i u nekretnine? Ti zapravo tvrdiš da to nije moguće i dalje sa tim infantilnim spuštanjem na lični nivo - kakve veze ima da li ja imam 10 godina i živim sa mamom i tatom ili sam magnat nekretnina, sa vešću o onim prljavim milijardama? Da li misliš da je toliki novac, za koji ne pitaš šta koliko košta jer ti je najbitnije da ga skloniš negde, uticao u nekoj meri na ekonomiju u Srbiji?

Kada su tih 50 Šarićevih firmi kupovale stanove, da li je to neki analitičar komentarisao kao investicionu kupovinu, jer nema berze, pa privrednici kupuju stanove da parkiraju novac? Da li misliš da su direktori tih firmi, koji su obavljali kupovine, istetovirani ćelavci ili poslovni ljudi? Pa naravno da nije Šarić išao okolo sa parama na zadnjem sedištu auta, i lepio ime i prezime na interfon kako kupi koji stan... Ali ja sam zaista mislio da mi ne razgovaramo na tom nivou.

I naravno da vlast juri one koji nisu njihovi, ali u tome je kvaka 23 sa kavčanima i Koluvijom npr. Čiji su oni? Mleli su ljude zbog 60k evra?Čiji je tata onaj sto je išao po BGu sa rancem punim para da kupi hotel, koji su nakon toga neki polupali kada je vlasnik odbio? Otkud mu taj keš u rancu? Ko je organizovao rušenje u Savamaloj i zašto mu je bilo toliko stalo da to uradi i da stavi sve na kocku zbog nekog stranog investitora? Ko je rušio, a ko je držao zavezanim ljude koji su se našli tu? Misliš li da je lako naći ljude u Beogradu koji su spremni da vezuju druge ljude u sred grada u sred noći? Ko bi mogli da budu ti ljudi? Da li su to radili besplatno, iz ljubavi prema Beogradu? Ja nemam pojma, ali imam bujnu maštu. A to su stvari za koje smo čuli.

Šta misliš da li ima više stvari za koje smo čuli ili onih za koje nismo?


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892069#p892069:2el23ifg je napisao(la):
shadestudio » Čet Okt 21, 2021 3:57 pm[/url]":2el23ifg]Ljudi imaju prirodnu tendenciju da onoga ko je bolji ili ima vise novca, optuze da se bavi nekim losim stvarima, pa iz tog razloga i ima vise od njih. A posto za sebe smatraju da su posteni i ne zele da se bave nelegalnim poslovima, to je razlog zasto nemaju kesa.

Hahaha psihoanaliza za 10tku. Skroz si u pravu. Neuspešne blesice, nešto smatraju po internetima. Sve se slažem.
Mada ima i ona: to što sam paranoičan, ne znači da me neko ne prati. Ko bi ga sad znao...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892069#p892069:2wdst1i9 je napisao(la):
shadestudio » Čet Okt 21, 2021 3:57 pm[/url]":2wdst1i9]Ljudi imaju prirodnu tendenciju da onoga ko je bolji ili ima vise novca, optuze da se bavi nekim losim stvarima, pa iz tog razloga i ima vise od njih. A posto za sebe smatraju da su posteni i ne zele da se bave nelegalnim poslovima, to je razlog zasto nemaju kesa. To je mehanizam kojim svoj neuspeh opravdavaju pred samim sobom. Otuda i tolika halabuka o pranju para.
Ljudi ne zele da vide bolje od sebe i traze nacin da tudji uspeh omalovaze ili obezvrede, uz obavezno izgovaranje "ko zna sta taj radi".
Svakako ima mahinacija, ali ne koliko to narod voli da misli. Po narodu, i komsija koji je kupio lepsi auto pere pare i odakle mu bre.

A kako se to pravdaju ljudi koji imaju 2x vecu platu od prosecne (a i vise), pa su im opet ove cene sulude? Znam ljude koji su 2sigma daleko od proseka, takodje nece da kupuju sada, pred kim se oni pravdaju? I za koji neuspeh? Niko mi ovde na forumu ne deluje kao da radi bas za prosecnu platu i manje.

Ovaj skok moze da se objasni izmedju ostalog i tako sto mali broj ljudi za kesh kupuje veliki broj nekretnina. Postavlja se pitanje ko su ti ljudi i kako su se toliko namnozili kesh kupci za kratko vreme. Aj da su kreditni kupci vecina, to bi moglo da se opravda nekakvim "skokom standarda", ali i radom u inostranstvu nije lako skupiti 200000 evra da tresnes u keshu. Narocito ne ljudima koji su otisli s porodicama.

Sad mogu anegdoticari, kao i ostali koji su slabi sa statistikom, da nabrajuju price tipa: Znam muza i zenu, oboje programeri po 2000 eur, bla bla bla... Baba prodala stan pa dala unucima. Da l je to uopste prosecan slucaj, da li je i nadprosecan? Takvih je bilo i pre 5 i pre 10 god.
 
moodboy":1srywtmq je napisao(la):
Vulin je samo ilustracija, onako najblatantnija, da je moguće uzeti keš za koji se ne zna poreklo i kupiti nekretninu. Vulin nije time uticao na cenu nekretnina. Vulinu je to možda jedina investicija, a možda i nije. Vulin je možda jedini koji je to tako uradio, a možda i nije. Šta je verovatnije?

Ali, zvanično je Šarić uneo par milijardi, a ti mi ne reče kako je to moguće da toliki novac bude opran i uložen, kao što vidimo, i u nekretnine? Ti zapravo tvrdiš da to nije moguće i dalje sa tim infantilnim spuštanjem na lični nivo - kakve veze ima da li ja imam 10 godina i živim sa mamom i tatom ili sam magnat nekretnina, sa vešću o onim prljavim milijardama? Da li misliš da je toliki novac, za koji ne pitaš šta koliko košta jer ti je najbitnije da ga skloniš negde, uticao u nekoj meri na ekonomiju u Srbiji?

Kada su tih 50 Šarićevih firmi kupovale stanove, da li je to neki analitičar komentarisao kao investicionu kupovinu, jer nema berze, pa privrednici kupuju stanove da parkiraju novac? Da li misliš da su direktori tih firmi, koji su obavljali kupovine, istetovirani ćelavci ili poslovni ljudi? Pa naravno da nije Šarić išao okolo sa parama na zadnjem sedištu auta, i lepio ime i prezime na interfon kako kupi koji stan... Ali ja sam zaista mislio da mi ne razgovaramo na tom nivou.

I naravno da vlast juri one koji nisu njihovi, ali u tome je kvaka 23 sa kavčanima i Koluvijom npr. Čiji su oni? Mleli su ljude zbog 60k evra?Čiji je tata onaj sto je išao po BGu sa rancem punim para da kupi hotel, koji su nakon toga neki polupali kada je vlasnik odbio? Otkud mu taj keš u rancu? Ko je organizovao rušenje u Savamaloj i zašto mu je bilo toliko stalo da to uradi i da stavi sve na kocku zbog nekog stranog investitora? Ko je rušio, a ko je držao zavezanim ljude koji su se našli tu? Misliš li da je lako naći ljude u Beogradu koji su spremni da vezuju druge ljude u sred grada u sred noći? Ko bi mogli da budu ti ljudi? Da li su to radili besplatno, iz ljubavi prema Beogradu? Ja nemam pojma, ali imam bujnu maštu. A to su stvari za koje smo čuli.

Šta misliš da li ima više stvari za koje smo čuli ili onih za koje nismo?


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892069#p892069 je napisao(la):
shadestudio » Čet Okt 21, 2021 3:57 pm[/url]":1srywtmq]Ljudi imaju prirodnu tendenciju da onoga ko je bolji ili ima vise novca, optuze da se bavi nekim losim stvarima, pa iz tog razloga i ima vise od njih. A posto za sebe smatraju da su posteni i ne zele da se bave nelegalnim poslovima, to je razlog zasto nemaju kesa.

Hahaha psihoanaliza za 10tku. Skroz si u pravu. Neuspešne blesice, nešto smatraju po internetima. Sve se slažem.
Mada ima i ona: to što sam paranoičan, ne znači da me neko ne prati. Ko bi ga sad znao...
Covece kakve veze ima sad ko kako pere novac, ja sam ti rekao da nije moguce za fizicki kes kupiti nekretnine a ne da nije moguce oprati novac u Srbiji. Nisam ni jednom ulazio u to ko sta radi u Srbiji i kakvim se kriminalnim aktivnostima bavi, vec sam posmatrao iskljucivo sa gledista nekretnina. U clanku koji si ti postavio pise da je prao novac preko firmi, posle toga nema pravne prepreke da kupi sta god pozeli ukljucujuci i nekretnine. I poceli smo od onoga sto sam rekao u prvom postu na ovu temu, a to je da novi zakon NIKAKO ne utice na trziste jer se odnosi iskljucivo na fizicka lica. Drago mi je da smo na kraju dosli do istog zakljucka. A sad da li je pre uticalo ili ne, verovatno, ali ne mnogo. 100 mil od sarica u nekretninama nije dovoljno da pomeri cene.

Ta prica sa vulinom je cista zloupotreba polozaja ili mito i ko zna sta vec. Ne verujem da to moze da uradi cak ni neki veci krimos.
 
Sad se praviš lud. Pričamo o tome da li je moguće oprati prljav novac od droge kroz nekretnine.
Znači slažemo se da jeste? Naravno, na veliko, ne tako što odete sa umazanim novčanicama i kupite stan.
Ne slažemo se da ima puno novca od droge i korupcije u Srbiji koji se pere na taj način? Ok, ne moramo da se složimo - ti misliš da većina tog novca ide na npr NY berzu, u švajcarske banke, ali ne u ekskluzivne nekretnine - ili misliš da generalno nema mnogo takvog novca u Srbiji?

Ima baš V. Lalić u Nedeljniku tu anegdoticu o prijatelju koji je gradio nešto u Crnoj Gori pre X godina, pa su došli neki ljudi, tako uspešni narodski rečeno i pitali koliko to košta - on rekao, oni doneli novac. Pa kad ih je pitao, čekajte pa valjda hoćete nešto da potpišemo, dali ste novac - oni se samo nasmejali u smislu nema potrebe, a on se zaledio.
 
Vrh