Šta je novo?

Cene nekretnina

Da pojasnim posto me niste razumeli. Ono sto sam hteo da kazem je da po ijekavici kojom pisete mogu da zakljucim da niste iz Srbije, tako da je to vec dovoljan razlog da ne morate i vi sa strane da nam botujete o platama od 900 evra i nenormalnom rastu cena nekretnina koji je samim tim neminovan. Sto naravno ni jedno ni drugo nece biti tako, jer to sve nije to bas tako jednostavno kao kad se kaze pozeli ili sta vec...
 
Kao prvo, nikakvog botovanja nema, prosto sam pitao za misljenje sta ce biti sa cijenama nekretnina ako se obistini najava prosjecnih plata 2025.
Drugo, ijekavica je podjednako zvanicna u srpskom jeziku kao ekavica. Tako da ako ti smeta ijekavica, to je tvoj licni problem. Ako te interesuje, zivim u Srbiji. Mada, ne razumijem zasto bi neko bio protiv toga da ljudi koji ne zive ovde ucestvuju na ovom forumu.
 
Stvar je u tome što tih 900 evra zvuči totalno nerealno u ovom trenutku. Dobar deo ljudi sumnja u verodostojnost i sadašnje prosečne plate od 550 evra...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867317#p867317:2ye7updn je napisao(la):
Dart » Pon Jul 26, 2021 10:56 am[/url]":2ye7updn]Stvar je u tome što tih 900 evra zvuči totalno nerealno u ovom trenutku. Dobar deo ljudi sumnja u verodostojnost i sadašnje prosečne plate od 550 evra...
Slazem se, zato bih htio da cujem misljenje drugih o tome kakav bi uticaj to imalo na cijene nekretnina ako se koji slucajem desi..

A evo sta moze imati veliki uticaj na buduce cijene..

https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-f ... ju/vdey1we
 
Ako sve ozakone dekretom cene će sasvim sigurno nadole i to znatno. Mada sam lično sumnjicav i prema tome, jer je upravo sadašnja vlast uvela zabranu prometa tih nepokretnosti i tako kumovala ovom divljanu cena...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867884#p867884:yl8kkq9u je napisao(la):
hardmetal » Sre Jul 28, 2021 7:09 pm[/url]":yl8kkq9u]Potražnja za stanovima skočila, stranci plaćaju kiriju i preko 700 evra

https://cityexpert.rs/blog/trziste-nekr ... q-2bufiWvQ

Nema nikakvih izvora za podatake koje navode, ovaj tekst je na nivou sponzorisanog rekla-kazala smeća koje se plasira u Blicu i sličnim listovima. Sa celim tim "ima ko ima" narativom se stvara potpuno nerealna slika, bilo da su to tzv. strani IT stručnjaci, radnici na visokim pozicijama u stranim firmama, gastarbajteri i ko sve već. Ovde hronično nedostaje normalno novinarstvo.
 
Ne poredite vise ovu seljacku zemlju i trziste sa bilo kojom drugom, jer ovo sve kako je ovde, nigde nema.

nemam pojma kako ce se kretati cene nekretnina u beogradu (realno, to niko ne zna), ali ovaj stav nema veze sa mozgom... ja sam jedna od tih iz inostranstva, imam veliku nekretninu tamo, a kupila sam pre tri godine stan u beogradu i verovatno cu jos neki. beograd je fenomenalno mesto za zivot koje ne pati od mnogih problema - problema koji su mnogo krupniji i teze resivi nego neokrecene fasade, grafit, klima uredjaji i sl - od kojih pate veliki gradovi na zapadu. za ono sto se dobije, ovaj kvalitet zivota, cene nekretnina u centru beograda su jos uvek vrlo povoljne. mnogo je dobar zivot u beogradu, ja sam sad u inostranstvu i jedva cekam da se vratim. koliko ce njih po svetu to shvatiti i drzati te cene ili ih uvecavati, ne znam. u mom krugu ih ima poprilicno koji su svesni toga.
 
A da li mozete da navedete neke razloge zbog kojih je mnogoo dobro u Beogradu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
novi kolacic":21htncvc je napisao(la):
A da li mozete da navedete neke razloge zbog kojih je mnogoo dobro u Beogradu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
1. Cist vazduh, a za 50 godina kad svi automobili budu elektricni ima da bude jos cistiji.
2. Odlicna saobracajna infrastruktura, a od pocetka najavljivanja matroa je proslo vec 50 godina i realno za 50 godina ima da bude prva linija gotova i saobracaj ce biti jos rastereceniji
3. Zdravstvo i pravosudje su vrh brate
4. Gradonacenlik je knjizevnik, za 50 godina ce sigurno i Nobrlovu nagradu da dobije
5. Novogodisnja rasveta, ukrasi, Deda Mraz i beli medved su na ulicama 6 meseci godisnje
6. Centar je pun migranata, a za 50 godina cemo biti u rangu evropskih glavnih gradova po tome
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867891#p867891:dpw4kwq0 je napisao(la):
bushwick » Sre Jul 28, 2021 7:44 pm[/url]":dpw4kwq0]
Ne poredite vise ovu seljacku zemlju i trziste sa bilo kojom drugom, jer ovo sve kako je ovde, nigde nema.

nemam pojma kako ce se kretati cene nekretnina u beogradu (realno, to niko ne zna), ali ovaj stav nema veze sa mozgom... ja sam jedna od tih iz inostranstva, imam veliku nekretninu tamo, a kupila sam pre tri godine stan u beogradu i verovatno cu jos neki. beograd je fenomenalno mesto za zivot koje ne pati od mnogih problema - problema koji su mnogo krupniji i teze resivi nego neokrecene fasade, grafit, klima uredjaji i sl - od kojih pate veliki gradovi na zapadu. za ono sto se dobije, ovaj kvalitet zivota, cene nekretnina u centru beograda su jos uvek vrlo povoljne. mnogo je dobar zivot u beogradu, ja sam sad u inostranstvu i jedva cekam da se vratim. koliko ce njih po svetu to shvatiti i drzati te cene ili ih uvecavati, ne znam. u mom krugu ih ima poprilicno koji su svesni toga.
https://youtu.be/qTZ1KUUKOog?t=701
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867891#p867891:12vtxfiw je napisao(la):
bushwick » Sre Jul 28, 2021 7:44 pm[/url]":12vtxfiw]
Ne poredite vise ovu seljacku zemlju i trziste sa bilo kojom drugom, jer ovo sve kako je ovde, nigde nema.

nemam pojma kako ce se kretati cene nekretnina u beogradu (realno, to niko ne zna), ali ovaj stav nema veze sa mozgom... ja sam jedna od tih iz inostranstva, imam veliku nekretninu tamo, a kupila sam pre tri godine stan u beogradu i verovatno cu jos neki. beograd je fenomenalno mesto za zivot koje ne pati od mnogih problema - problema koji su mnogo krupniji i teze resivi nego neokrecene fasade, grafit, klima uredjaji i sl - od kojih pate veliki gradovi na zapadu. za ono sto se dobije, ovaj kvalitet zivota, cene nekretnina u centru beograda su jos uvek vrlo povoljne. mnogo je dobar zivot u beogradu, ja sam sad u inostranstvu i jedva cekam da se vratim. koliko ce njih po svetu to shvatiti i drzati te cene ili ih uvecavati, ne znam. u mom krugu ih ima poprilicno koji su svesni toga.


Imate dobar smisao za humor, priznajem... Opet da kazem kao rodjeni Beogradjanin, iz centra, pa valjda i ja znam nesto... Kvalitet zivota je blago receno ispod margine u svakom smislu i segmentu, sem za nekolicinu njih koji su svoje stado koje su cuvali napustili pre par godina i dobro se preko vlasti i ovde uhlebili.. njima je ovo vrh vrhova, nesto sto nikada nisu sanjali da ce ziveti u ovakvom gradu i na nacin na koji zive.

Zato zanemaruju sve faktore koje je napisao gore mr good, a kojih mozemo da dodamo jos milijardu. Toliko su zaslepljeni svim tim blagodetima nezaradjenog novca i statusa... mnogo takvih ima, zato je situacija sto se svega tice ovakva, zato je trziste ovakvo, zato su nam svima inflacijom izbili pare iz dzepova, itd.. zato mi iz Beograda treba da se zavucemo negde ili nestanemo, a najbolje da nestanemo u te tako ‘problematicne’ zemlje i gradove, nego nam pasos nista ne vredi nazalost... pa ni to ne mozemo sem da opet na marginama zivimo kao gradjani drugog reda u tim zemljama.


I da, zahvaljujuci takvom sloju ljudi i kupaca POLA GRADA SE PRODAJE KAO VRACAR I DORCOL, iako su to Zvezdara, Lekino brdo, zvezdarski deo Crvenog krsta, Dunav stanica, Viline vode itd u stvari.. Kajmakcalanska i cela njena okolina su najvracarskije ulice u prici iako nisu ni blizu granice sa Vracarom, vec su od pocetka do kraja Zvezdara.. Ceo Crveni krst i Lion koji su na Zvezdari najvecim delom, su u oglasima najveci Vracar u Beogradu i najelitnije ulice na Vracaru... sto je sramota jer upravo taj kraj jeste jedan od lepsih u Beogradu i Vracar ga nije dostojan, ali nema rec Zvezdara istu tezinu kao Vracar.. sve to zbog svih tih novokomponocanih polupismenih koji kad kupuju nose te pare kao pero jer su ih tako lako zaradili i njima moze sve da se prodaje i prica da je Dorcol i Vracar... jer samo to zele da cuju..
 
Naravno da je dobro ljudima koji imaju platu 3000+ evra i koji sebi na osnovu iste mogu da priuste lagodan zivot o kojem u maticnim drzavama mogu samo da sanjaju. Koliko kosta usluga lekara, zubara, mehanicara... u Nemackoj, USA... Magistru farmacije koji radi u Liliju za 600 evra Beograd je manje ruzicast.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867964#p867964:18rx1ugl je napisao(la):
Doka_1 » 29 Jul 2021 06:59 am[/url]":18rx1ugl]Naravno da je dobro ljudima koji imaju platu 3000+ evra i koji sebi na osnovu iste mogu da priuste lagodan zivot o kojem u maticnim drzavama mogu samo da sanjaju. Koliko kosta usluga lekara, zubara, mehanicara... u Nemackoj, USA... Magistru farmacije koji radi u Liliju za 600 evra Beograd je manje ruzicast.
Sve je to relativno.
$200,000 USD godisnje u San Francisku ili 2.000e u Beogradu ja pre biram 2k u Beogradu. Posto ces sa time sigurno bolje ziveti. A za nekretninu ce ti biti podjednako tesko svakako.
 
Čoveče, svima super Beograd, ali moraju da se muče i pate u tom bednom i siromašnom inostranstvu, gde je nikakav kvalitet života :/
 
Izlazi se iz teme s ovom pričom gde se bolje živi.

Kao neko ko je živeo i napolju i ovdje (i još sam jednom nogom vani ;) ) sve je to isključivo individualno. Neko živi ko kralj u Bg, zarađuje 2-3k evra unutar porodice i ne pada mu na pamet nigde. Drugi je imao ukupna mesečna primanja 1,2k evra ovde i preporodio se u Holandiji/Švedskoj gde radi niže plaćeni posao, ali živi pristojno šta ovde nije mogao.

Da ne ulazim u pitanja profesionalnog razvoja, ličnih osećanja i sl. Priča o tome gde je bolje razlikuje se unutar članova iste porodice, a gde neće među šarolikom ekipom s foruma.

Šta se tiče teme, mislim da je priča o stanovima naduvana, ima ih slobodnih još dosta i K distrikt, i BW, o malim zgradama koje niču ko pečurke posle kiše da ne pričam. Ne treba nasedati na "još malo pa nestalo".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868001#p868001:255fvl9z je napisao(la):
Vlad000 » Čet Jul 29, 2021 10:54 am[/url]":255fvl9z]
Šta se tiče teme, mislim da je priča o stanovima naduvana, ima ih slobodnih još dosta i K distrikt, i BW, o malim zgradama koje niču ko pečurke posle kiše da ne pričam. Ne treba nasedati na "još malo pa nestalo".

Upravo ovo. Ceo narativ je kao da je nemoguce kupiti stan od tolike navale - a gotovo u svakoj novogradnji imate jos preostalih stanova, a tek nas ceka navala novogradnji - jer sad svi grade da iskoriste rast cena. S druge strane cene su istisnule iz igre mnoge kreditne kupce, tako da se drasticno smanjio broj ljudi koji kupuju stan da u njemu zive - vecinom se kupuju bilo kao investicije, bilo kao nacin da gastrabajteri sacuvaju vrednost novca zbog price o inflaciji (u Srbiji se stednja ne smanjuje - tako da tu ljudi manje ulazu ustedjevine u nekretnine). Ono sto ce biti zanimljivo jeste sta ce se desiti kada se podignu ref. kam. stope - a one idu gore sigurno - prvo jer ce to dovesti do porasta rata za kredite, drugo jer ce dovesti do porasta kamate na stednju.

S druge strane ljudi koji su uzeli stanove kao investiciju zelece da zarade na njima. Sta ce se desiti ako mozda ne budu mogli svi da ih izdaju? A moraju da placaju infostan i odrzavanje zgrade? Sta ce se desiti kada se ispeglaju anomalije izazvane pandemijom? Sta ako ipak ne bude galopirajuce inflacije?

Meni je ovo mnogo zanimljiv i turbulentan period, tokom kog biram da se primirim i sacekam prolece - strm rast uvek dovodi do strmog pada - verovatno tek 2023, ali to su isto pricali i za cene drvne gradje u USA…

Videcemo…
 
vradovic":1iurdvvo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867964#p867964 je napisao(la):
Doka_1 » 29 Jul 2021 06:59 am[/url]":1iurdvvo]Naravno da je dobro ljudima koji imaju platu 3000+ evra i koji sebi na osnovu iste mogu da priuste lagodan zivot o kojem u maticnim drzavama mogu samo da sanjaju. Koliko kosta usluga lekara, zubara, mehanicara... u Nemackoj, USA... Magistru farmacije koji radi u Liliju za 600 evra Beograd je manje ruzicast.
Sve je to relativno.
$200,000 USD godisnje u San Francisku ili 2.000e u Beogradu ja pre biram 2k u Beogradu. Posto ces sa time sigurno bolje ziveti. A za nekretninu ce ti biti podjednako tesko svakako.
To je razlike između oko $49,000 i $200,000 godišnje bruto. Numbeo kaže da je ekvivalent plate od 2000€ u Beogradu nekih $100,000 godišnje neto u Frisku. Ne znam koliko dođu state tax i federal tax zajedno ali bih rekao da je ipak $200,000 bruto godišnje u SF ipak nešto bogatije nego 2000€ mesečno u Bg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868098#p868098:15jeu24v je napisao(la):
unedfined » Čet Jul 29, 2021 8:00 am[/url]":15jeu24v]
vradovic":15jeu24v je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867964#p867964 je napisao(la):
Doka_1 » 29 Jul 2021 06:59 am[/url]":15jeu24v]Naravno da je dobro ljudima koji imaju platu 3000+ evra i koji sebi na osnovu iste mogu da priuste lagodan zivot o kojem u maticnim drzavama mogu samo da sanjaju. Koliko kosta usluga lekara, zubara, mehanicara... u Nemackoj, USA... Magistru farmacije koji radi u Liliju za 600 evra Beograd je manje ruzicast.
Sve je to relativno.
$200,000 USD godisnje u San Francisku ili 2.000e u Beogradu ja pre biram 2k u Beogradu. Posto ces sa time sigurno bolje ziveti. A za nekretninu ce ti biti podjednako tesko svakako.
To je razlike između oko $49,000 i $200,000 godišnje bruto. Numbeo kaže da je ekvivalent plate od 2000€ u Beogradu nekih $100,000 godišnje neto u Frisku. Ne znam koliko dođu state tax i federal tax zajedno ali bih rekao da je ipak $200,000 bruto godišnje u SF ipak nešto bogatije nego 2000€ mesečno u Bg.

pre bih zivela u beogradu sa 2000 neto evra nego u SF sa $300,000 bruto. cak ni 400k mi ne bi bilo dovoljno da mi parkovi budu puni klosara, da gledam drogiranje na ulicama svakog dana, da decu ne mogu da posaljem u djubrad od skola, da ne mogu da koristim nebezbedan i nedovoljno razvijen gradski prevoz... nije tacno da je kvalitet zivota u beogradu samo vezan za one koje imaju para, mada naravno da je nama najudobnije. ali u beogradu i neko sa platom od 500 evra i dalje bez mnogo razmisljanja moze da salje decu u najblizu skolu - luksuz koji u SAD moze da priusti samo mali broj ljudi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868131#p868131:2v1qlm3a je napisao(la):
bushwick » Čet Jul 29, 2021 5:00 pm[/url]":2v1qlm3a]
pre bih zivela u beogradu sa 2000 neto evra nego u SF sa $300,000 bruto.

Da li imate izbor izmedju te dve opcije, ili govorite hopoteticki?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868131#p868131:2v1qlm3a je napisao(la):
bushwick » Čet Jul 29, 2021 5:00 pm[/url]":2v1qlm3a]cak ni 400k mi ne bi bilo dovoljno da mi parkovi budu puni klosara, da gledam drogiranje na ulicama svakog dana,

Koliko k je dovoljno da to gledate u centru beograda tik uz bg h2o?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868131#p868131:2v1qlm3a je napisao(la):
bushwick » Čet Jul 29, 2021 5:00 pm[/url]":2v1qlm3a]da decu ne mogu da posaljem u djubrad od skola

Da li biste poslali dete u skolu u kojoj ne reaguju na prijave vrsnjackog nasilja sve dok dete ne izvrsi samoubisvo?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868131#p868131:2v1qlm3a je napisao(la):
bushwick » Čet Jul 29, 2021 5:00 pm[/url]":2v1qlm3a]da ne mogu da koristim nebezbedan i nedovoljno razvijen gradski prevoz...

Gradski prevoz u Beogradu je bezbedan, to sto su ginula deca i starci prilikom izlaska iz autobusa je njihova greska ne vozaca. I svaki put kada se autobus zapali tokom voznje, niko ne bude povredjen nesto strasno, malo se nagutaju dima jaka stvar.
 
ne znam sto sam uletala u ovu raspravu jer samo odavno zakljucila da rasprave sa ljudima poput vas nemaju nikakvog smisla. vi prosto nemate nikakvu referentnu tacku, poredite zivot u beogradu sa nekom fantazijom i fokusirate se na relativno beznacajne i resive manjkavosti. zivela sam godinama na menhetnu i mogu slobodno da kazem da je zivot u beogradu trenutno bolji nego sto je u njujorku. nije uvek tako bilo, i mozda nece to dugo ni trajati, ali trenutno jeste. i to ne za najbogatije, tu je zapravo razlika najmanja, nego bas za srednju klasu, visu i narocito nizu, koja ne moze da sanja tako kvalitetan zivot u nekom americkom gradu. i da, saljem svoju decu u najblizu skolu, naravno, koja je besplatna, mada tako dobru skolu u SAD bukvalno nikakvim parama ne mogu da kupim.
 
Vrh