Šta je novo?

Cene nekretnina

Da ali ta tacka nije fiksna vec zavisi od domace potraznje.
 
Drugar mi je poslovođa na gradilištu sa 150 armirača. Satnica im je između 4 i 6 evra, a u proseku oko 1000 evra mesečno sto je odlično za Srbiju. Inače to je nista prema onome sta zarađuju vodovodžije, majstori za grejanje i dobri keramičari.
 
I treba da zaradjuju toliko.
Niko nece da radi, svi hoce u office da budu "frilenseri".
 
ma ta prica oko freelancera je smesna...
hoce svi da rade samo ne za 300, ponudi coveku 1000 neto kao gore pomenuti pa ce biti i radnika. Proslog leta sam renovirao stan, 4 meseca sam cekao keramicara da bude slobodan, na kraju kad sam podvukao crtu 160 evra po danu je uzimao kod mene.
 
Ova izjava je kontradiktorna.

Kazes da si jedva nasao keramicara iako zaradjuje 160 E na dan.
A onda kazes ponudi coveku dobre pare i bice radnika.

Odluci se za jedno od ova 2, ne moze oboje.
 
napisano se odnosi na freelancere i tvoju tezu "niko nece da radi". Prosecan freelancer zaradjuje bruto 600 evra i bar 80% bi oberucke prihvatili pomenutih 1000 neto.
"samostalni" majstori bilo koje nise ako su u stanju da izguraju projekat pa makar i delom isfuserili posao ne rade ispod 100-150 po danu, grejanje/struja/voda/tesari/keramicari/... cak mislim da je realnija prica da izlaze dnevno sa 200-250..
 
Malo si ti to pogresno ukapirao, rekao sam da niko nece da radi kao armirac ili keramicar. Frilensera imamo ko kusih pasa.

Recimo sto ti frilenseri koji se pate za 300 E ne prihvate da budu armiraci za 1000 E, posao dobijaju u roku od odmah, ili keramicari pa da razvaljuju jos vise.
Verovatno ima neki razlog, pitam se koji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795501#p795501:myvstzsb je napisao(la):
elcamino » 22 Nov 2020 01:38 am[/url]":myvstzsb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794751#p794751:myvstzsb je napisao(la):
tragac » Čet Nov 19, 2020 5:09 pm[/url]":myvstzsb]Ne paranoišite.
To je isto kao da si rekao, ako poskupi stan u Beogradu, poskupi i u Cacku, a kad poskupi u Cacku poskupi i u Trsteniku.. da li je bas tako?
Cena rada armiraca je porasla zato sto je dosta gradjevinskih radnika otislo u Nemacku, Rusiju i slicne zemlje, odnosno zato sto postoji deficit radne snage u gradjevinskoj indrustriji u Srbiji.
Ovde nije rec o inflaciji, s obzirom da su se cene stanova povecale za 30% u poslednje 3 godine, to bi znacilo da je evro za ove tri godine devalvirao za isti procenat. Takodje ni prosecne plate nisu porasle za 30% za isti period. Jedina stvar koja se povecala je marza odnosno profit investitora, jer sve sto su napravili uspeli su da prodaju po nerealno visokim cenama. Dakle stvar je potraznji, ciji se dobar deo finansira iz sumnjivih izvora. Svakoj robi koje traznja raste, raste i cena, i obratno.
To je zatvoren sistem, gde buržuji prave i prodaju drugim buržujima. Svet za sebe. A njih definitivno ima dovoljno da apsorbuju postojeću ponudu novih stanova na boljim lokacijama.

Zato dođi kod mene u Rakovicu, ovde svako ko ponudi kvadrat za preko 1300 evra neće nikad videti kupca. Tako je već godinama, bar pet godina ovde stanovi nisu značajnije poskupeli. Buržuji ni ne znaju gde je Rakovica. Prosečna cena ovde je zakucana na oko 1000-1050 evra, ima i za manje od toga. Novogradnje, dabome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796072#p796072:3349wt12 je napisao(la):
tragac » Uto Nov 24, 2020 1:12 pm[/url]":3349wt12]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795501#p795501:3349wt12 je napisao(la):
elcamino » 22 Nov 2020 01:38 am[/url]":3349wt12]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794751#p794751:3349wt12 je napisao(la):
tragac » Čet Nov 19, 2020 5:09 pm[/url]":3349wt12]Ne paranoišite.
To je isto kao da si rekao, ako poskupi stan u Beogradu, poskupi i u Cacku, a kad poskupi u Cacku poskupi i u Trsteniku.. da li je bas tako?
Cena rada armiraca je porasla zato sto je dosta gradjevinskih radnika otislo u Nemacku, Rusiju i slicne zemlje, odnosno zato sto postoji deficit radne snage u gradjevinskoj indrustriji u Srbiji.
Ovde nije rec o inflaciji, s obzirom da su se cene stanova povecale za 30% u poslednje 3 godine, to bi znacilo da je evro za ove tri godine devalvirao za isti procenat. Takodje ni prosecne plate nisu porasle za 30% za isti period. Jedina stvar koja se povecala je marza odnosno profit investitora, jer sve sto su napravili uspeli su da prodaju po nerealno visokim cenama. Dakle stvar je potraznji, ciji se dobar deo finansira iz sumnjivih izvora. Svakoj robi koje traznja raste, raste i cena, i obratno.
To je zatvoren sistem, gde buržuji prave i prodaju drugim buržujima. Svet za sebe. A njih definitivno ima dovoljno da apsorbuju postojeću ponudu novih stanova na boljim lokacijama.

Zato dođi kod mene u Rakovicu, ovde svako ko ponudi kvadrat za preko 1300 evra neće nikad videti kupca. Tako je već godinama, bar pet godina ovde stanovi nisu značajnije poskupeli. Buržuji ni ne znaju gde je Rakovica. Prosečna cena ovde je zakucana na oko 1000-1050 evra, ima i za manje od toga. Novogradnje, dabome.
U Mirijevu su cene novogradnje pre par godina bile 800-900 evra po kvadradu pa su sad sad 1100-1200e.
Pitanje je zasto se uopste stanovi kod tebe u Rakovici oglasavaju sa takvim nerealnim cenama, jer verujem da ima takvkih slucajeva. Pre tri godine si mogao da kupis renoviran stan na Novom Beogradu po toj ceni(pricam iz licnog iskustva). Pre dve godine jedan investitor je na Miljakovcu prodavao stanove za 1000e po kvadratu, a sad u novoj zgradi odmah pored stare prodaje stanove po 1300e. Nije tacna prica da su se cene povecale samo u najpopularnijim gradskim opstinama. U ovom slucaju moze da se kaze da ako poskupi stan na Vracaru, poskupece i na Banjici, a ako poskupi na Banjici poskupece i u Rakovici, jer ce taj talas prenapumnanih cena da zapljusne sve opstine, neke manje neke vise.
 
meni je Rakovica super, Miljakovac, Vidikovac... gledao sam pre neki dan super stan, 1350e po kvadratu... drugi stan, nije uknjizen ceo, isto na Vidikovcu 1100e po kv..stara gradnja, pri tome je ovaj za 1350e poslednji sprat jos na to agencija podigne cenu namerno, da bi se opaarili sto vise...
Ako neko zna nekoga ko prodaje u Rakovic neka mi se javi :D
 
Nikad. U siromašnim i nerazvijenim državama kao što je Srbija nekretnina je najsigurnija investicija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cena novih stanova neće padati ali će i rast malo da uspori. Cena starih možda nešto malo padne jer će kad tad na red doći renoviranje tih zgrada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Padaće cene, odnosno spustiće ih ukoliko ne bude bilo kupaca koji žele ili mogu da plate.

Kako sve cveta, a tek će da se rascveta, zašto bi spuštali...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797477#p797477:dfioo1l3 je napisao(la):
bgvozd » Sub Nov 28, 2020 4:56 pm[/url]":dfioo1l3]Padaće cene, odnosno spustiće ih ukoliko ne bude bilo kupaca koji žele ili mogu da plate.

Kako sve cveta, a tek će da se rascveta, zašto bi spuštali...
:?: Odlična analiza !Stučno,koncizno i potrepljeno konkretnim činjenicama... :shock:
 
Logično bi bilo da u narednom periodu padnu cene budući da se korona kriza neće baš tako brzo rešiti kako se očekivalo. Čak i da bude efikasna vakcina, tek 2022. se možemo nadati povratku životu kao pre korone. U međuvremenu ljudi ostaju bez posla, neizvesnost i nesigurnost rastu. Verujem da se mnogi sada teže odlučuju na kupovinu, već 8 meseci traje agonija, čak je i šoubiznis u dubiozi, a tu se vrti ogroman novac, perači para su se sada više okrenuli na kladionice i kockarnice, činimi se. Beograd na vodi je dobrim delom uticao na rast cena nekretnina, jer je svojim nerealno visokim cenama praktično naterao i ostale investitore da podignu cene. Sa druge strane tamo će tek na kraju da dođe do korekcije cene, ako uopšte i dođe do toga.
 
Balon je počeo da se naduvava isključivanjem iz prometa nepokretnosti u legalizaciji. Zatim su balonu, pored ograničene ponude i velike potražnje, doprineli povoljni krediti i niske kamatne stope.

Ako su zgrade poput Viste cca 4.000, onda je logično da šupa s druge strane Savske košta bar 2.000.

I biće tako bar dok krem estrade i ostali krem ne dođe u krizu sa otplatom kredita...
 
Ja se ne slazem.

Vise zavisi od ekonomske globalne aktivnosti. Ako ova vakcina da kazes bude uspesna i turizam se povrati bice nabujao turizam odjednom jer je dosta njih nestrpljivo da putuje. Ta pojacana aktivnost ce biti jos jaca zbog razno-raznih stimulansa.

https://calmatters.org/health/coronavir ... alifornia/
Everyone else will likely have to wait a few more months. “Mass vaccination is unlikely to occur anytime soon,” Newsom said. Public health officials have estimated broader vaccine availability will come in the spring.

Znaci realno jun je pocetak. Tada krece skok na berzi, krece oporavak turizma. Sve zavisi kako ce se odigrati. Mislim da ce razno-razni stimulansi da dovedu do toga da ljudi podignu cene nekretnina preko noci.
 
"da ljudi podignu cene nekretnina preko noci" ....nikada se nije desio rast ili pad cena nekretnina brzo (čak i kada je bilo bombardovanje ili kada je evro zamenio marku).Za razliku od berze promena cene nekretnina je inertan proces koji uvek kasni i za vidljivije promene je potrebno najmanje 1-2 godine.Ne slažem se sa Vradovićem da sledi skok, tipujem na Status quo cena.
 
Naravno ali nikada nije planeta bila u ovakvoj situaciji kakvoj je danas.

Stimulans na stimulans = recept za katastrofu.

Ako ekonomija krene napred jedini nacin da povratis stimulanse koje si dao a da ne udjemo u zesci problem devalvacije novcanica je da udaris nenormalne poreze (moguce) i da novac koji dobijas vracas sav taj helihopterski novac ili da podignu kamatne stope. Mislim da nece to uraditi jer bi onda usli u recesiju od 10-20-30 godina. Najverovatniji scenario je da ce pustiti da nekretnine, akcije poskupe na realnu vrednost sa novim stanjem pod stimulansima. Kada vecina naroda shvati (ne ovi sa BB) nego globalno da je drzati novac u kesu suludo i da je najbolje biti u sto vecem dugu potracace da kupuju kao manijaci. Naravno ovo sve pod uslovom da vakcina vrati ekonomiju tamo gde je bila 2019.
 
cene u Beogradu neće pasti zato što je potražnja ostal ista, tj velika. JOš uvek se novi stanovi prodaju kao alva, još u sivoj fazi.
 
Vrh