Šta je novo?

Cene nekretnina

Izvinjavam se što pitam ovde u Mićinoj temi, ali ona o regulacionim planovima je prilično mrtva. Elem, nabasao sam na plan detaljne regulacije koji obuhvata i jednu kuću koju posedujem (neuknjižena). Plan je iz 2020. Pošto planiram da prodam uskoro tu nekretninu, pitao sam se da li se išta može zaključiti iz ovakvih planova, tj. jesu li oni "mrtvo slovo na papiru" - možda i nikad ne dođe do realizacije, ili su dugoročni - možda za 20 godina se nešto uradi, i sl. Pitanje je iz perspektive nekoga kome nije frka da proda odmah, jer ako postoje šanse da se krene sa realizacijom plana u skoroj budućnosti, možda ne bih tako brzo prodavao. Ne vidim da se u planu pominju bilo kakvi rokovi za realizaciju, pa ako neko zna kako je u praksi, cenio bih info.
 
Verovatno su terase bez armature u BW popadale zbog mladih talenata 😉
Da li je bilo ili nije bilo armaure ne mogu da govorim. Videlo se na nekim slikama da je bilo armature, ali ne znam provereno.
Pod silom pada ozbiljnog tereta(paleta keramike), došlo je do loma betona(kao da je to prvi slučaj u gradjevini).
Inače stepeništa su armirana da podnesu mnogo ljudi jer je to protivpožarni put u slučaju nekih vanrednih situacija.
Sigurno neću donositi zaključke na osnovu nekog naslova.
Da su moji mladi taletni bili , verovatno bi bilo kao i do sada odradjeno kako treba i kako je u projektu, to je barem osnovno, kada je dobar mentor i njegovi talenti😉...
Negde imate na papiru profesionalce koji nisu prisutni dok se rade odredjene stvari...
Zezajte se vi ali nece ti najveci strucnjak u toj oblasti biti uvek tu(da gleda i broji armaturu), gubljenje vremena za ozbiljne Inženjere.
Postoje fotoaparati, slike, dronovi, mora se napredovati i ići u korak sa vremenom i u ovom poslu.
Jedna novina vezano za NS. Listam oglase agencija i naleteo sam na jednu zanimljivost. Šta su se setili mangupi 🙂. Jedan veliki investitor ne odobrava popuste u direktnoj prodaji. Umesto toga, daje odredjene stanove da agencije prodaju sa cenom koja je 10% manja 🙂.
Zanimljivo 😀
Kako si saznao to?
NS je na ceni, pa i u nekim slučajevima i skuplji od BG-a što se tiče stanova.
O životu ne bih da komentarišem jer sam subjektivan 😉
 
Da li je bilo ili nije bilo armaure ne mogu da govorim. Videlo se na nekim slikama da je bilo armature, ali ne znam provereno.
Pod silom pada ozbiljnog tereta(paleta keramike), došlo je do loma betona(kao da je to prvi slučaj u gradjevini).
Inače stepeništa su armirana da podnesu mnogo ljudi jer je to protivpožarni put u slučaju nekih vanrednih situacija.
Sigurno neću donositi zaključke na osnovu nekog naslova.
Da su moji mladi taletni bili , verovatno bi bilo kao i do sada odradjeno kako treba i kako je u projektu, to je barem osnovno, kada je dobar mentor i njegovi talenti😉...
Negde imate na papiru profesionalce koji nisu prisutni dok se rade odredjene stvari...
Zezajte se vi ali nece ti najveci strucnjak u toj oblasti biti uvek tu(da gleda i broji armaturu), gubljenje vremena za ozbiljne Inženjere.
Postoje fotoaparati, slike, dronovi, mora se napredovati i ići u korak sa vremenom i u ovom poslu.

Zanimljivo 😀
Kako si saznao to?
NS je na ceni, pa i u nekim slučajevima i skuplji od BG-a što se tiče stanova.
O životu ne bih da komentarišem jer sam subjektivan 😉
Video na oglasima slučajno. Radi se o A. Naselju 🙂. Znaš na koga mislim 😉. Agencija prodaje po manjoj ceni od investitora ali samo pojedine stanove🙂.
 
Evo i procene stanovnistva Beograda. Nikad veca gradnja uz pad stanovnistva - u prevodu nema ko da kupuje i iznajmljuje visak nekretnina, zato i rente idu dole, sledece su cene stanova.

1724099481088.png
 
Paleta keramike teži tonu ipo. To je smješna težina za svaku betonsku konstrukciju. Pogotovo što je ravnomjerno raspoređena na cca 1 ipo M2 površine. Kod mene su slagali dvije palete jednu na drugu i kad sam se ja brinuo sprdali su se sa mnom.
 
Poslednja izmena:
Video na oglasima slučajno. Radi se o A. Naselju 🙂. Znaš na koga mislim 😉. Agencija prodaje po manjoj ceni od investitora ali samo pojedine stanove🙂.
Ok možda misliš na Square i dalje ne znam ništa.
Možda se prodaju stanovi na lošijoj mikrolokaciji u samoj zgradi.
Vidim da to sada ozbiljniji Investitori uračunavaju u cenu.
Ja kada sam neke stanove kupovao nije se pridavala ta važnost niti su bili skuplji a sada se ispostavlja da jesu.
Na primer: viši sprat sa dobrim pogledom, i da nije na raskrsnici zbog buke itd...
 
Govorimo o dugorocnim tendecijama.
Vec sam pricao o zgradi na Nbg-u gde sam odrastao, koja ima prakticno prazne stanove - neki zive na selu, neki su u inostranstvu, neki su umrli, a stanovi se ne iznajmljuju itd...
Od 20 stanova nekih 6 je fakticki prazno.
Ti stanovi ce u nekom momentu izadji na trziste.
 
Govorimo o dugorocnim tendecijama.
Vec sam pricao o zgradi na Nbg-u gde sam odrastao, koja ima prakticno prazne stanove - neki zive na selu, neki su u inostranstvu, neki su umrli, a stanovi se ne iznajmljuju itd...
Od 20 stanova nekih 6 je fakticki prazno.
Ti stanovi ce u nekom momentu izadji na trziste.
Zasto sada ne izadju na trziste? Sta sprecava naslednike?
 
Filipe graditeljstvo je zanat od pamtiveka, nema veze jesi li inzinjer ili radnik, prvo segrtovanje godinama, pa onda polako do nekih pozicija sa odgovornošću…plašim se da danas se sve banalizovalao, ljudi završavaju neke privatne škole/vecernje kurseve i kao “talenti” se odmah preuzimaju velike odgovornosti…ne ide to tako, a sektor gradjevine ozbiljno usporava trenutno, s ozbirom da si u poslu, a ne tako iskusan, malo pripazi u koje projekte ulazis, da se ne opeku prsti…
 
Jeste, graditeljstvo postoji od pamtiveka.
Gradjevinski fakulteti spadaju u sam vrh najtežih fakulteta u Srbiji.
Imamo odličan kadar u Srbiji od radnika do inženjera i project managera.
Naši ljudi, moje kolege, koje su otišle u inostranstvo da rade na mega gradilištima(kojih nema u Srbiji), veoma brzo(2god posle studija) postaju šefovi gradilišta nekog sektora ili project manageri itd... Veoma smo cenjeni u inostranstvu u ovoj oblasti i znanju i sposobnosti naših ljudi.
Ne brinite se, ja svojim potpisom kao i moje kolege i krivično odgovaramo za sve projekte.
Slažem se da je veoma odgovoran posao i ne bih mogao da kažem da je banalizovan.
Čak naprotiv imamo ozbiljne kontrole i zakone i pravilnike, koeficiente sigurnosti itd. u gradjevinarstvu.
Kao i u svakom poslu dese se nekad greške i ne može svuda da bude sve isto, prosto zavisi od mnogo faktora.
Katastrofalno gradjenje smo videli nazalost posle zemljotresa u Turskoj.
Prošao sam ja kroz baš mnogo projekata i trenutno sam u dosta njih, ali eto izgleda mi je došlo do zasićenja i to prepuštam drugima, dok ću ja da kažem u ekonomiju.
Tako da eto ne brinite za moje opekotine na prstima 😉
 
Obožavam ovakve prodavce

low.PNG


Inače jako veliki broj njih "spušta" cenu u procentu 0-2% posle nekog vremena... To mi je uvek delovalo komično s obzirom da iznos od par stotina pa do 1-2k evra ne pravi nikakvu razliku potencijalnom kupcu. Jedino ne znam da li se nešto menja u algoritmu oglasnih sajtova kad oni spuste cenu za taj minimalni iznos?
 
Obožavam ovakve prodavce

Pogledajte prilog 208718

Inače jako veliki broj njih "spušta" cenu u procentu 0-2% posle nekog vremena... To mi je uvek delovalo komično s obzirom da iznos od par stotina pa do 1-2k evra ne pravi nikakvu razliku potencijalnom kupcu. Jedino ne znam da li se nešto menja u algoritmu oglasnih sajtova kad oni spuste cenu za taj minimalni iznos?
Neki sajtovi imaju poseban odeljak ili filter u pretrazi 'Nekretnine sa popustom' pa se mozda nadaju da ce tu da naleti neki kupac
 
Ne brinite se, ja svojim potpisom kao i moje kolege i krivično odgovaramo za sve projekte.
Slažem se da je veoma odgovoran posao i ne bih mogao da kažem da je banalizovan.
Čak naprotiv imamo ozbiljne kontrole i zakone i pravilnike, koeficiente sigurnosti itd. u gradjevinarstvu.
Kao i u svakom poslu dese se nekad greške i ne može svuda da bude sve isto, prosto zavisi od mnogo faktora

Kako objasnjavas rusenje terasa zbog jedne palete plocica na novoj zgradi u Beogradu na vodi?
 
Pa tu nema objasnjenje. Ima samo pretpostavka da je paleta pala, ne da je spustena ciljano. A da je paleta pala, je informacija koju nisam video nigde. Da li to Filip ima neku insajdersku info?
 
Paleta keramike (u zavinosti koje i da li je puna) može da teži nekoliko tona. Rizično je i sa armaturom, a kamoli bez. Ko zna šta se desilo.
 
Zar se nije oglasio neko od izvodjaca na nekoj drustvenoj mrezi i rekao da je paleta pala? Cak i na redditu sam video da komentarise neki lik sa gradilista da se to desilo
 
Pa tu nema objasnjenje. Ima samo pretpostavka da je paleta pala, ne da je spustena ciljano. A da je paleta pala, je informacija koju nisam video nigde. Da li to Filip ima neku insajdersku info?
Video sam ovde na forumu u temi Savski amfiteatar da je neko okačio odgovor od Izvodjača radova koji su se oglasili povodom toga.
Opisali su i kako su armirali i šta se desilo.
Prvu informaciju o padu sam dobio od tašte koja je sve saznala na Instagramu, gde su i prvo bilo objavljene slike.
Kaže mi: Zete odustaj od kupovine stana u Begradu na vodi što si razmišljao jer sam saznala da rade bez armature 😉
 
Vrh