Šta je novo?

Cene nekretnina

Jeftinije od Svecke.
Evo krenuli naši da se javljaju iz Švedske, smetaju im porezi. Preporučujem povratak u rodnu grudu, da se pomogne ekonomiji koja se zahuktava. Naći će se i po neka povoljna nekretnina, periferija je spremna da k sebi primi sve povratnike.
 
Eto uzmi sazidaj jos jednu zgradu sa ortacima u Jarkovu pa im prodaj kvadrat 2500e koliko kosta u Stokholmu blok70 samo na steroidima.
Pisao sam i izneo tacne cifre o porezima pre jedno 300 stranica, necu da ponavljam racunicu. Ukupan porez koji ode drzavi na prosecnu platu je otprilike par procenata veci u Stokholmu nego kod nas. Postoji zvanicni kalkulator gde se tacno vidi bruto, neto, porez koji placa poslodavac. Da ne ulazimo u to sta se dobija za taj porez.
 
@Pera Zdera Šta bi po tebi trebalo da radi čovek koji hoće ovde da kupi nekretninu za život? Evo, ja imam fin posao, ženu, decu, ovde mi je sve potaman. Samo što, eto, ne mogu da odgovorim baš na ove cene. I? Da se selim u Švedsku?
 
A sta bi ti falilo? Kad mogu svi ti stranci da nagrnu u nase blagostanje, mogu i nasi malo van. Ako neces onda kupi gde mozes, ali to mene ne sprecava da uporedjujem cene pa ko kako voli.
@centarfor A sto da se ne sprdamo. On se stalno suptilno sprda predlaganjem nekih zabiti na 10 dana jahanja od prve skole. A onako medju nama, da ne cuju drugi, dosta zvuci kao neki agent prodaje il nesto tako sto ima veze sa nekretninama.
 
Ako smo se svi složili da su jednim delom(10%)kupci nekretnina u Srbiji upravo naši ljudi iz inostranstva(ovde ih ima dosta na forumu).

Kako i zašto nisu uložili tamo gde žive ili u nešto profitabilnije?

Da li možda taj jedan deo koji kupuje nekretnine po BG-u i stvarno misli da je ovde bolje za njih i da vide napredak i prosperitet za budućnost, kako za život tako i eto za izdavanje tih nekretnina i zaradu u budućnosti?

Da li stvarno misle da je u Srbiji to jest u Beogradu bolje nego tamo gde trenutno žive?

Ako se nisu snašli tamo u inostranstvu, odakle im novci za luksuzne nekretnine po Beogradu?

Mislim da najgore prodju oni koji odu preko i ne ostvare ono što su zamislili(poslovno, napredak, zaradu pa i to stambeno pitanje).
Pošto su van svoje zemlje i kako su se ovde podigle cene, nije više ni jednostavno doći.
U mom okruzenju ti povratnici uglavnom moraju da kreću posao sa dosta manjim platama od nekog ko se ovde trudio i napredovao.
 
Kada jednog dana nestane pijaće vode, pa kao i u Zrenjaninu cela Srbija krene da kupuje flaširanu vodu. Hoće li i tad ljudi investirati u par kamiona vode, pa neka stoje jer vodi i onako stalno skače vrednost?

Napravili smo ceo krug. Bili smo robovi, pa smo se oslobodili a sada smo došli do toga da debelo platimo da budemo robovi.
 
Loša prodaja ovih dana čim su se ovako uzjogunili i ustremili na Zlatibor, a on ustvari obara sve rekorde već godinama unazad po svim zvaničnim podacima, razbijajući i sve otvorene laži i piskaranja...a uskoro prelazi sa novim planom razvoja znatno više u Premium klasu (Golf teren, aerodrom za privatne džetove i dr.)...tako da je bolje brinuti se kako da se reši pitanje promaje po showroom-ovima ;)

Kopaonik, Vrnj.banja, Sokobanja i naročito Zlatibor koji će zbog razvoja ostvariti najveći ROI, bi trebalo biti glavna mesta za investiciono ulaganje u nekretnine kako bi se gradovi rasteretili za obične kupce koji kupuju stanove za život.

Auu moj labudu znaci toliko lose ide na Zlatiboru da mora od babe da se pravi djevojka tj od soc i lower standard zgrada da se pravi primijum? Ne znam oce li to moci tako lako moj labudu. Pa evo Suzana Mancic ugradila vestacki kuk, cak isla i na orosavanje ko taj svecki dzet set sto kazes da ce da dodje na Zlatibor, pa nesto sumljam da je ona sada primijum? Ili planiras kao Hotel Jugoslavija da se srusi ceo Zlatibor pa lepo iz pocetka kako valja da se pravi?

Kop, vrbanja, sokobanja odlican predlog za investicione kupce da se rastereti trziste u Beogradu za obične kupce koji kupuju stanove za život. Za Zlatibor samo ko razmislja navrnunučiće da obezbi tj decu svojih cukununucica posto sa 3.5eur po coveku po danu ROI na Zlatiboru ispada oko 180 godina a to je mozda malo puno, bolje da je oko 20-25 godina.
 
Ja mogu par primera da dam u šta može da se ulaže:
1.Proširenje posla, lični napredak, obrazovanje, decu...
2. Otvaranje posla/biznisa
3. U zemlju/poljoprivredu, ulaganje u obnovljivu energiju itd...
4. Nekretnine

Izbacio bih lično akcije/ETF jer tu najveći profit imaju korporacije, zbog kojih i jeste na neki način u svetu jako izražena nejednakost.
Verujem da se i tu razlikuje i da postoje i veoma odlične kompanije zbog kojih i imamo na neki način napredak u svetu.

Pošto smo na temi nekretnine:
Ulaganjem ili kupovinom nekretnina može se doprineti i svojim prijateljima, kolegama, radnoj sredini to jest beneficijama na poslu itd...
Neke firme ili pojedinci mogu da izdaju za jeftinije nekom nekretninu ili čak i daju na korišćenje, firme mogu svojim zaposlenima da daju besplatan boravak u apartmanima na planinama ili moru.

Kačio sam ovde postove vezano za Nemačku gde se razmatra o nekom tipu ustupljivanju drzavi praznih stanova.
Priča se i o dodatnom poreskom oporezivanju praznih stanova.

Postoji i opcija da se bude human ukoliko se uzimaju nekretnine koje nisu za život.
 
A sta bi ti falilo? Kad mogu svi ti stranci da nagrnu u nase blagostanje, mogu i nasi malo van. Ako neces onda kupi gde mozes, ali to mene ne sprecava da uporedjujem cene pa ko kako voli.
@centarfor A sto da se ne sprdamo. On se stalno suptilno sprda predlaganjem nekih zabiti na 10 dana jahanja od prve skole. A onako medju nama, da ne cuju drugi, dosta zvuci kao neki agent prodaje il nesto tako sto ima veze sa nekretninama.
Pošto iznosiš lično mišljenje o meni, moram da odgovorim, da ne bi doveo u zabunu druge članove sa ovim tvojim ,,mišljenjima,,.
U prethodnim postovima sam se i predstavio i opisao čime se bavim pa pošto smo i na ovoj temi šta i za koliko sam tačno kupovao, slobodno svako može da pogleda istoriju postova...
Nisam agent nekretnina, ali jesam u tom svetu da kažem gradjevine pre svega(i to sam opisivao u postovima i znaju članovi iz ličnih prepiski).
Tebi se svakako ne pravdam i nije mi problem ni da dobijem 50hejtera ako uspem nekolicini da pomognem.
Poz iz Srbije to jest Novog Sada sa periferije 😉
Povodom ovoga se neću nastavljati više sa tobom da ne bi išli u offtopic i zamarali članove.
 
Ako dozvolis da pogadjam, house flipper? 😉
Predlozio bih ti drugarski da malo picnes onaj stan, nemoj bas u izvornom stanju da prodajes. Stavis pvc stolariju i sibnes ga kao lux. Al opet ti imas iskustva, sigurno znas sta radis.
 
Prijatelji, zena i ja smo resili da kupimo stan, tako da, pozelite mi srecu u ovom ludom svetu. Trazimo 45-60kv, NBG (ne Ledine 😂), kredit i tako to, tako da, bice veselo. Citao sam jako dugo i komentarisao ovde, ali prosto je zena koja nam izdaje stan godinama odlucila da nam podigne kiriju sa 500 na 700, sto nam je pomoglo da prelomimo.
 
Ako dozvolis da pogadjam, house flipper? 😉
Predlozio bih ti drugarski da malo picnes onaj stan, nemoj bas u izvornom stanju da prodajes. Stavis pvc stolariju i sibnes ga kao lux. Al opet ti imas iskustva, sigurno znas sta radis.
Nisam house flipper 😂
Ako te zanima, pronadji moj post gde sam i opisao čime se bavim.
Nijednu nekretninu do sada nisam prodao, ni ne planiram, čak naprotiv.
Ovu prodajem jer je većinskim delom vlasništvo na mladjeg brata, a on prodaje kako bi kupio veći stan pošto je proširio porodicu.
Ako je drugarski predlog, hvala 😉
Nemam vremena za sredjivanje, čak nisam ni otišao da ja malo bolje slikam stan itd..
Plan je dati jeftinije stan nekim poznanicima, prijateljima pa neka oni sredjuju, kako i šta hoće....
Čak mislim da stolarija i ne mora da se menja.
A i bolje da to kupac sve odradi kako on hoće.
Zato i jeste jeftinija cena tog stana od svih oglašenih stanova na toj lokaciju i kao što sam ovde opisao cena ce na oglasima biti 2200 jer hocu da ga brzo prodamo i zbog eto mogućnosti cenkanja, a dajemo ga sada prijateljima za 2100.
Bratu su agenti već savetovali da može za više da se proda(2300-2400), ali da bi verovatno potrajalo
 
Prijatelji, zena i ja smo resili da kupimo stan, tako da, pozelite mi srecu u ovom ludom svetu. Trazimo 45-60kv, NBG (ne Ledine 😂), kredit i tako to, tako da, bice veselo. Citao sam jako dugo i komentarisao ovde, ali prosto je zena koja nam izdaje stan godinama odlucila da nam podigne kiriju sa 500 na 700, sto nam je pomoglo da prelomimo.

Ako kupujes za zivot, onda Stockholm. Ako kupujes za investiciju onda Zlatibor, ali premijum ako bude imalo nekad u buducnosti, za sada samo soc i lower standard ima ali izgleda da ce da ruse pa da prave nov Zlatibor.
 
Prijatelji, zena i ja smo resili da kupimo stan, tako da, pozelite mi srecu u ovom ludom svetu. Trazimo 45-60kv, NBG (ne Ledine 😂), kredit i tako to, tako da, bice veselo. Citao sam jako dugo i komentarisao ovde, ali prosto je zena koja nam izdaje stan godinama odlucila da nam podigne kiriju sa 500 na 700, sto nam je pomoglo da prelomimo.

Javi ovde ako budeš našao nešto. Ja kad god otvorim oglase za tu opštinu, to je da se krstiš i levom i desnom. Kad sam tek počeo da gledam stanove, obilazio sam po NBG pa sam na kraju odustao i počeo da gledam Palilulu, Čukaricu itd. Sad mi deluje situacija još grđa.
 
A to pretpostavljam nije normalno kad nešto treba da platiš 150k+ EUR? :) Čovek kad kupuje polovan auto od 5k evra zagledaće ga sa svih strana i teraće ga kod mehaničara, ali za stanove je norma postala da svaka rupa vredi 2500+ EUR.
Naravno da nije...najbolje da kupuješ šta ti se kaže. ;)
Jer ako ti se kaže, i malo oči zamaže,
da je Zlatibor low end soc tuc&muc, i da nema puno auta preko 100k eur,
da je zagađen i nije zdrav, ima da veruješ, i još da stojiš prav...
Jer one NBgd zgrade što ti mi velikodušno nudimo
Mi ćemo to da ti za velike pare sredimo
I stoga uvek kad se dvoumiš daj nam svojih para i kaži uraaa,
jer mi smo beton&armatura - "expert" MrGood2016 agenturaaa :cool:
 
Nisam house flipper 😂
Ako te zanima, pronadji moj post gde sam i opisao čime se bavim.
Nijednu nekretninu do sada nisam prodao, ni ne planiram, čak naprotiv.
Ovu prodajem jer je većinskim delom vlasništvo na mladjeg brata, a on prodaje kako bi kupio veći stan pošto je proširio porodicu.
Ako je drugarski predlog, hvala 😉
Nemam vremena za sredjivanje, čak nisam ni otišao da ja malo bolje slikam stan itd..
Plan je dati jeftinije stan nekim poznanicima, prijateljima pa neka oni sredjuju, kako i šta hoće....
Čak mislim da stolarija i ne mora da se menja.
A i bolje da to kupac sve odradi kako on hoće.
Zato i jeste jeftinija cena tog stana od svih oglašenih stanova na toj lokaciju i kao što sam ovde opisao cena ce na oglasima biti 2200 jer hocu da ga brzo prodamo i zbog eto mogućnosti cenkanja, a dajemo ga sada prijateljima za 2100.
Bratu su agenti već savetovali da može za više da se proda(2300-2400), ali da bi verovatno potrajalo
Eh malo sam se razocarao 😏 Nisam bas najbolje ispratio par desetina stranica unazad. Ako cemo ozbiljno, tu se slazem da je bolje da se nista ne dira u toku prodaje nego da se stavlja bezveze stolarija i laminat.
Nego gle Mrguda konacno da napise realan komentar. Kupovina stana za zivot u Stokholmu je zaista pun pogodak. Ogroman i odlican izbor. Za porodicu od 2500 do 4000e po m2 da biras lokacije koje su kao nbg samo dosta ocuvanije. Ovo sto ide ka 4k su takoreci novogradnje iz 2018. Zasto bi se neko sa prosecnom platom zarobio u kredit koji isto kosta u Beogradu kao i ovde? Ili da se zakopa u kredit od 150-200k eura ili da napravi kompromis i ode u neko prigradsko naselje, jer to sto ovde neki predlazu nije ni periferija.
 
Vrh