Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo je ona nekretnina kod crkve na Kosi koja je otisla za 176.000 evra, a prodavac je uzeo oko 130.000 (ljudi zive u ino, i bili su u fazonu whatever, njima je sve to manje vise sica), ostalo je uzeo agent.
Ja sam imao direktan kontakt i mogao sam da ostvarim kupovinu da sam na vreme reagovao.
Ergo treba skupljati kes i vrebati priliku.
1722131213304.png
 
Prvo kupi TI lično pa posle "pomaži" drugima!
De si Dzo, malo slabije pises u poslednje vreme. Filip ti preuzeo stafetu.
Nesto te pamcenje slabo sluzi, vise puta sam ti odgovorio na isto pitanje da mi za sada ne treba, jer tako sam u mogucnosti.
Matematika je prosta, Racunaj na kamatu od 5% sto je za sada varijabilna kolika je mesecna rata ajde da kazemo za stan od 4000e za m2 koliko kosta starogradnja iz 2018 jer ne volis socijalne plocice gde je 2500e/m2. Za 55m2 ispadne 220k plus malo prenos. Lokacije znas, vidis da je cak i Mrgud zapamtio. Na 200k eura kredita, skoro 1400e na 30 godina. Na to dodaj 300e infostan.
Naglasavam ako si zaboravio da ovde podstanari ne placaju infostan kao kod nas, a ja placam manje nego sto bih samo placao kamatu banci tako da ne vidim racunicu, jos sam novac orocio.
Nista ne brini, da mi treba stan, za jedno popodne bih nasao jer je odlicna ponuda, a sutra bih vec mogao da potpisujem ugovor.
 
Evo je ona nekretnina kod crkve na Kosi koja je otisla za 176.000 evra, a prodavac je uzeo oko 130.000 (ljudi zive u ino, i bili su u fazonu whatever, njima je sve to manje vise sica), ostalo je uzeo agent.
Ja sam imao direktan kontakt i mogao sam da ostvarim kupovinu da sam na vreme reagovao.
Ergo treba skupljati kes i vrebati priliku.
Pogledajte prilog 206290
Molim Vas da mi objasnite kako je agent uzeo 46k eura?
Već smo imali jedanput ovakvo iznošenje vezano za prodaju nekretnina, pa se ispostavilo da nije baš tako.
Kako da su prodavci dobili samo 130k, a da je to prodato za 176k?
Hvala unapred
 
De si Dzo, malo slabije pises u poslednje vreme. Filip ti preuzeo stafetu.
Nesto te pamcenje slabo sluzi, vise puta sam ti odgovorio na isto pitanje da mi za sada ne treba, jer tako sam u mogucnosti.
Matematika je prosta, Racunaj na kamatu od 5% sto je za sada varijabilna kolika je mesecna rata ajde da kazemo za stan od 4000e za m2 koliko kosta starogradnja iz 2018 jer ne volis socijalne plocice gde je 2500e/m2. Za 55m2 ispadne 220k plus malo prenos. Lokacije znas, vidis da je cak i Mrgud zapamtio. Na 200k eura kredita, skoro 1400e na 30 godina. Na to dodaj 300e infostan.
Naglasavam ako si zaboravio da ovde podstanari ne placaju infostan kao kod nas, a ja placam manje nego sto bih samo placao kamatu banci tako da ne vidim racunicu, jos sam novac orocio.
Nista ne brini, da mi treba stan, za jedno popodne bih nasao jer je odlicna ponuda, a sutra bih vec mogao da potpisujem ugovor.
Perice ti savetuješ ljude da kupe nekretninu, a ti je nisi kupio, a ponuda odlična i cene odlične? Sada si me malo razočarao 😏

Kada se kupi stan, onda se otplaćuje svoj stan.
Kada se daje kirija kao podstanar onda se ne otplaćuje svoj budući stan.
Ako neko ima oročeno toliko novaca da od kamate isplacuje kiriju onda je jedino ok.(i to pod pretpostavlom da cene nekretnina neće rasti u budućnosti 😂)
Ali onda ne možeš brzinski da reaguješ za kupovinu(jedino ako nije štednja po vidjenju, tada je i kamata mizerna).
 
Evo je ona nekretnina kod crkve na Kosi koja je otisla za 176.000 evra, a prodavac je uzeo oko 130.000 (ljudi zive u ino, i bili su u fazonu whatever, njima je sve to manje vise sica), ostalo je uzeo agent.
Ja sam imao direktan kontakt i mogao sam da ostvarim kupovinu da sam na vreme reagovao.
Ergo treba skupljati kes i vrebati priliku.
Pogledajte prilog 206290
To je odlična lokacija i dobre su gajbe, šteta što nisi uzeo.
 
sta bi ti falilo? Kad mogu svi ti stranci da nagrnu u nase blagostanje, mogu i nasi malo van. Ako neces onda kupi gde mozes, ali to mene ne sprecava da uporedjujem cene pa ko kako voli
Nisam baš video da si izneo neko zaista iscrpno poređenje, bacio si par nekih linkova nasumično, makar otkad sam ja na forumu.
Osim povoljnijih cena nekretnina, šta naš čovek dobija tamo još, baš me zanima? Pitam ozbiljno, šta bih tamo dobio što nemam ovde, a što će mi značajno promeniti život.
Da li Šveđani sa oduševljenjem prihvataju našu decu u njihovo društvo? Da li im je zdravstvo omogućeno kao kod nas? Čujem da je generalno zdravstvo (kao i policija) poprilično sporo. Kako se ostvaruje društveni život tamo, kako se provode te njihove dugačke zime? Da li ima raznovrsnih vidova zabave, hrane? Da li njihova deca možda imaju bolji odnos sa nastavnicima u školama?
Nije deo teme, ali pošto se na svakih sedam, osam poruka pojavi Švedska, baš bih voleo da čujem šta još dobijamo tamo u paketu sa jeftinim nekretninama.
 
Ja sam bio turistički u Stokholmu i meni je on lepši i otmeniji od Kopenhagena, Helsinkija i Geteborga i Malmea. Smešten u Rissneu iza Sundbyberga, naselje fantazija, sve zgrade 2 sprata, garaža, zelenilo, ima vrtići, šuma, mir, tu je metro pored koga je mini TC sa samoposlugama. Za 20min si u centru., sam grad jako interesantan.
Ne znam koliko košta kvadrat tu ali deluje mi jako ugodno za život, možda Pera može da prokomentariše ako zna.
 
To zvuci kao naselje gde bi Svede zivele, a tu Perica ime dedino ne zalazi. Plus 20 min od centra. Koliko sam razumeo, Pericu zanimaju samo krimi kvartovi iz kojih su svede pobegle zbog brojnih razloga, i to samo ako su 15 min od centra jer je on iz dvojke kruga pa ne voli te periferije poput nbg, vozda itd
 
Perice ti savetuješ ljude da kupe nekretninu, a ti je nisi kupio, a ponuda odlična i cene odlične? Sada si me malo razočarao 😏

Kada se kupi stan, onda se otplaćuje svoj stan.
Kada se daje kirija kao podstanar onda se ne otplaćuje svoj budući stan.
Ako neko ima oročeno toliko novaca da od kamate isplacuje kiriju onda je jedino ok.(i to pod pretpostavlom da cene nekretnina neće rasti u budućnosti 😂)
Ali onda ne možeš brzinski da reaguješ za kupovinu(jedino ako nije štednja po vidjenju, tada je i kamata mizerna).
Ti se kao i neki odvde pravis naivan da ne razumes koncept kamate? Nije tvoj stan sve dok ga ne otplatis, bar veci deo. Sve to vreme placas debelu kamatu banci. Posto i ti pomazes nekima da kupe stan kod nas na periferiji, bar im pokazi usput i plan otplate na kredit koji uzmu od banke, koliko ide na otplatu kredita, koliko na kamatu. Prvih 10 godina otplatis neku mizeriju od samog kredita.
Kao sto sam rekao i Dzou, nista ne brini, uzecu kada mi treba. Hvala bogu da ne moram da slusam savete agenata.

@Suzuman Pa ti si mlad na forumu. Iznosio sam par puta detaljne analize jos od pocetka teme koja je napucana za ove 3 godine. Pored toliko stranaca, mi im vise nismo ni zanimljivi. Zdravsto je poprilicno bolje od naseg. Postoje standardi koji se postuju i svako dobija isto. Besplatno, a to sto dobijaju pocevsi od samog doma zdravlja, kakva ispitivanja i analize, nasi ljudi mogu samo da sanjaju da odrade besplatno cak i u tercijarnim ustanovama, eventualno privatno ako nadju dobrog lekara da ih vodi kroz sve to.
Zabava preko zime, isto kao i kod nas, samo sto je vazduh kao na planini pa mozes da izadjes da setas. Drustveni zivot organizujes sam sebi tako da ne ocekuj da te neko zabavlja ako ne naucis jezik ili nisi socijalan. Ako bas hoce da razbiju monotoniju, uzmu 2 nedelje odmora, odu na neku egzotiku.
Hrana ovde? Pa o tome sam pisao x puta. Pocevsi od supermarketa, cene kao kod nas manje vise, a restorani da biras, kuhinje sa svih krajeva sveta. To kod nas nema. Imas i nase klasicne restorane ako ti bas to nedostaje i dobri su.
Vrtici se nesto sitno placaju, pisalo se i o tome, za razliku od ovih drugih iz EU gde im deci skidaju kozu sa ledja.

@ViktorViktor
Rissne je preko puta Stora Ursvik gde zivim pa cesto svacam tamo do marketa. Stambeno naselje kao i Ursvik samo sa lepim parkom kao sto kazes. Imaju i liniju metroa dok liniju za Ursvik tek sada privode kraju.
A cene, da ne kacim posebno neki stan, evo trenutne ponude. Kada se klikne na slutpriser vide se ranije prodaje. Cena se u poslednje vreme krece od 2900e/m2 koliko vidim pa na vise.

Trudim se da ne pisem puno o Stokholmu da ne smorim posten narod, ali kad vidim kakve bljuvotine ovde neki iznose onda bude jace od mene.
 
Pa ti si mlad na forumu. Iznosio sam par puta detaljne analize jos od pocetka teme koja je napucana za ove 3 godine.
Hvala na odgovoru. Pitao sam, jer sam čuo i dosta negativnih stavova o njihovom zdravstvo i policiji prevashodno od nekoliko poznanika. Ali uvažavam tvoje mišljenje. Verujem da se nisu baš najbolje snašli.
 
Ti se kao i neki odvde pravis naivan da ne razumes koncept kamate? Nije tvoj stan sve dok ga ne otplatis, bar veci deo. Sve to vreme placas debelu kamatu banci. Posto i ti pomazes nekima da kupe stan kod nas na periferiji, bar im pokazi usput i plan otplate na kredit koji uzmu od banke, koliko ide na otplatu kredita, koliko na kamatu. Prvih 10 godina otplatis neku mizeriju od samog kredita.
Kao sto sam rekao i Dzou, nista ne brini, uzecu kada mi treba. Hvala bogu da ne moram da slusam savete agenata.

@Suzuman Pa ti si mlad na forumu. Iznosio sam par puta detaljne analize jos od pocetka teme koja je napucana za ove 3 godine. Pored toliko stranaca, mi im vise nismo ni zanimljivi. Zdravsto je poprilicno bolje od naseg. Postoje standardi koji se postuju i svako dobija isto. Besplatno, a to sto dobijaju pocevsi od samog doma zdravlja, kakva ispitivanja i analize, nasi ljudi mogu samo da sanjaju da odrade besplatno cak i u tercijarnim ustanovama, eventualno privatno ako nadju dobrog lekara da ih vodi kroz sve to.
Zabava preko zime, isto kao i kod nas, samo sto je vazduh kao na planini pa mozes da izadjes da setas. Drustveni zivot organizujes sam sebi tako da ne ocekuj da te neko zabavlja ako ne naucis jezik ili nisi socijalan. Ako bas hoce da razbiju monotoniju, uzmu 2 nedelje odmora, odu na neku egzotiku.
Hrana ovde? Pa o tome sam pisao x puta. Pocevsi od supermarketa, cene kao kod nas manje vise, a restorani da biras, kuhinje sa svih krajeva sveta. To kod nas nema. Imas i nase klasicne restorane ako ti bas to nedostaje i dobri su.
Vrtici se nesto sitno placaju, pisalo se i o tome, za razliku od ovih drugih iz EU gde im deci skidaju kozu sa ledja.

@ViktorViktor
Rissne je preko puta Stora Ursvik gde zivim pa cesto svacam tamo do marketa. Stambeno naselje kao i Ursvik samo sa lepim parkom kao sto kazes. Imaju i liniju metroa dok liniju za Ursvik tek sada privode kraju.
A cene, da ne kacim posebno neki stan, evo trenutne ponude. Kada se klikne na slutpriser vide se ranije prodaje. Cena se u poslednje vreme krece od 2900e/m2 koliko vidim pa na vise.

Trudim se da ne pisem puno o Stokholmu da ne smorim posten narod, ali kad vidim kakve bljuvotine ovde neki iznose onda bude jace od mene.
Perice ja samo hocu da ukažem i podsetim da kada otplacujes stan da otplacujes svoj stan! Kada plaćaš kiriju plaćaš boravak u nečijem stanu!
Znam za kamatu naravno kao i svi, e sada da li je bolje čekati godinama ili decenijama kao što ti i drugi predlažu, jer su nerealne cene? Ili da budu migranti?
Svi su do sada loše prošli ako slušaju savete da će balin pući, pa ko onda čini uslugu tim ljudima ako im kaže da treba da kupe sada ono što mogu ili ako imaju uslova za stambeni kredit?
 
Pero hvala na odgovoru. Ova ponuda deluje jako primamljivo u odnosu na njihov standard. Ponavljam, išao sam turistički pa nemam iskustvo života tamo ali mi se jako dopalo, uredno, zeleno, mnogo istorije i kulture, prevoz super.. Gamla stan, Opera, Kraljevska palata, Djurgarden sa restoranima odmah pored organskih bašti i u kojima svi peru svoje sudove i slažu posuđe nakon ručka, labudovi koji dremaju pored, pa brodice, kafići itd.
Nažalost nemamo svi EU papire, a ni profesije koje se traže tamo..to nam je što nam je.
 
De si Dzo, malo slabije pises u poslednje vreme. Filip ti preuzeo stafetu.
Nesto te pamcenje slabo sluzi, vise puta sam ti odgovorio na isto pitanje da mi za sada ne treba, jer tako sam u mogucnosti.
Matematika je prosta, Racunaj na kamatu od 5% sto je za sada varijabilna kolika je mesecna rata ajde da kazemo za stan od 4000e za m2 koliko kosta starogradnja iz 2018 jer ne volis socijalne plocice gde je 2500e/m2. Za 55m2 ispadne 220k plus malo prenos. Lokacije znas, vidis da je cak i Mrgud zapamtio. Na 200k eura kredita, skoro 1400e na 30 godina. Na to dodaj 300e infostan.
Naglasavam ako si zaboravio da ovde podstanari ne placaju infostan kao kod nas, a ja placam manje nego sto bih samo placao kamatu banci tako da ne vidim racunicu, jos sam novac orocio.
Nista ne brini, da mi treba stan, za jedno popodne bih nasao jer je odlicna ponuda, a sutra bih vec mogao da potpisujem ugovor.
Služi mene pamćenje dobro. Ali od tebe nikada kupca!!
Drugo nemoj savetovati druge da kupuju ili ne kupuju kad sam nisi to uradio. Kad sam to uradiš 1-2x onda možeš.
To s kamatom i te priče pusti. Kiselo grožđe!
A Stokholm- klima je za ubistvo. Pa u NL je ovo leto samo 3 dana bilo 30 stepeni. A Švedskoj možda i manje. Pogledaj BG! Skoro non stop!
E to vredi više od hladnog vazduha i depresije gratis.
 
Molim Vas da mi objasnite kako je agent uzeo 46k eura?
Već smo imali jedanput ovakvo iznošenje vezano za prodaju nekretnina, pa se ispostavilo da nije baš tako.
Kako da su prodavci dobili samo 130k, a da je to prodato za 176k?
Hvala unapred
Da to sam ja izneo - i to je taj stan.
Lako prodavci su na ruke dali agentu 50.000 evra.
 
Auu Stokholm je bas nepristupacan lokalnom stanovnistvu sa sveckim platama. Pa tamo gore nego u Parizu, a to uopste nije lako.
Stocholm je jedan od najboljih gradova na svetu za socijalne slučajeve i migranate. Na žalost, to je na uštrb lokalnog stanovništva koje plaća sumanute poreze da bi ovakvi kao @Pera Zdera mogli da žive na ler i još se hvale kako im se ne žuri da kupe stan jer žive u socijalnim stanovima subvencionosanim od strane države. Zato se Šveđani iseljavaju iz Švedske, njima je najgore u sopstvenoj zemlji.
 
Nemate vi ljudi pojma, slusajte Peru Zderu, orocite na 3% kamate u banci svoj kes i cekajte 5 godina dobar dil dok inflacija i rast cena nekretnina vam jede ustedjevinu, to je dobitna kombinacija, a za to vreme umesto banci da dajete kamatu davacete drugome pare da on otplacuje svoj stan i to jedno 20-30 hiljada eur kroz 5 godina sigurno.
 
Da, to je na zalost istina. Po ovom grafiku su cak i Oslo i Zeneva sa astronomskim cenama, priustiviji lokalnom stanovnistvu. Izgleda da za Svecku vazi "Hladno, ali standard vise nije ko pre".
 
Prethodno si postavio link gde je prikazana realizovana cena od 176k, dakle to je cena iz ugovora. Ono što se nekome da na ruke, nije obuhvaćeno statistikom. U svakom slučaju, priča ne pije vodu.
Sta ne pije vodu, realizovana cena 176.0000 evra, agentu dato 46.000 evra.
Ja sam vidjao cene po oglasima za dve iste nekretnine koje se razlikuju u 50.000 evra, tako da ne verujem da je ovo usamljeni slucaj.
Mislim briga me, misli sta hoces tvoja stvar.
Govorim zbog ljudi kojima ova informacija moze da bude od korisit, ja u svakom slucaju gledam da zaobidjem agenta-posrednika, tako da sam zaobisao i za prvu nekretninu i ustedeo nekih 20.000-30.000 evra. Isto znam slucaj gde su rodjaci prodavali nekretninu, i rodjak im je rekao da hoce toliko i toliko para, oni su prodali za neke vece pare i uzeli razliku sebi.
Ja sam hteo da kupim tu nekretninu i uvek su izbegavali da ja direktno stupim u kontakt sa prodavcem-rodjakom koji prodaje.
 
Sta ne pije vodu, realizovana cena 176.0000 evra, agentu dato 46.000 evra.
Ja sam vidjao cene po oglasima za dve iste nekretnine koje se razlikuju u 50.000 evra, tako da ne verujem da je ovo usamljeni slucaj.
Mislim briga me, misli sta hoces tvoja stvar.
Govorim zbog ljudi kojima ova informacija moze da bude od korisit, ja u svakom slucaju gledam da zaobidjem agenta-posrednika, tako da sam zaobisao i za prvu nekretninu i ustedeo nekih 20.000-30.000 evra. Isto znam slucaj gde su rodjaci prodavali nekretninu, i rodjak im je rekao da hoce toliko i toliko para, oni su prodali za neke vece pare i uzeli razliku sebi.
Ja sam hteo da kupim tu nekretninu i uvek su izbegavali da ja direktno stupim u kontakt sa prodavcem-rodjakom koji prodaje.
Mislim da ti ne razumeš osnovne stvari. Ako je realizovana cena 176.000 eur, to znači da je taj iznos uplaćen na račun prilikom zaključenja ugovora. Nadam se da znaš da u se novac kojim se plaćaju nepokretnosti u Srbiji ne donosi u džaku, već se isplata vrši preko računa? Ako već govoriš o ispalti na ruke, onda bi jedini mogući scenario bio da su vlasnici iz inoatranstva koji nemaju pojma ni o čemu ovlastili agenta da im proda stan za 130k eur, da je agent našao kupca koji se složio da zaključi ugovor na 130k, a da agentu na ruke da još 46k eur. Onda bi ta priča mogla da prođe, ovako kako si je ti izložio uopšte nema nikakvog smisla.
 
Mislim da ti ne razumeš osnovne stvari. Ako je realizovana cena 176.000 eur, to znači da je taj iznos uplaćen na račun prilikom zaključenja ugovora. Nadam se da znaš da u se novac kojim se plaćaju nepokretnosti u Srbiji ne donosi u džaku, već se isplata vrši preko računa? Ako već govoriš o ispalti na ruke, onda bi jedini mogući scenario bio da su vlasnici iz inoatranstva koji nemaju pojma ni o čemu ovlastili agenta da im proda stan za 130k eur, da je agent našao kupca koji se složio da zaključi ugovor na 130k, a da agentu na ruke da još 46k eur. Onda bi ta priča mogla da prođe, ovako kako si je ti izložio uopšte nema nikakvog smisla.
Sta imam da razumem. Poenta price je da covek dobio 46k eura za prodaju nekretnine kao agent, ostali detalji kako je dobio da li mu je uplaceno na racun, da li je ugovor formulisan ovako ili onako, koji je dogovor postojao izmedju prodavca i agenta, da li su rodjaci, prijatelji itd...meni nije bitna informacija, kao ni vecini ljudi na forumu verovatno.
 
Služi mene pamćenje dobro. Ali od tebe nikada kupca!!
Drugo nemoj savetovati druge da kupuju ili ne kupuju kad sam nisi to uradio. Kad sam to uradiš 1-2x onda možeš.
To s kamatom i te priče pusti. Kiselo grožđe!
A Stokholm- klima je za ubistvo. Pa u NL je ovo leto samo 3 dana bilo 30 stepeni. A Švedskoj možda i manje. Pogledaj BG! Skoro non stop!
E to vredi više od hladnog vazduha i depresije gratis.
Druze Dzo, nisi ni ti kokoska, al valjda znas sta je mucak? Ako tebi treba sunce onda lepo pravac Spanija, Grcka ili eto Srbija pa tamo zivi i radi. Nego cekaj malo, i ti hvalis Srbiju i vreme kod nas, a zivis i radis, pazi sad u kisnom Amsterdamu. Tamo nema depresije zbog loseg vremena? U jednom postu samog sebe demantujes, skoncentrisi se :ROFLMAO:
@Viktor To sam vise puta napisao, nesreca naroda, a sreca vlasti je sto nismo u EU inace bi lakse ljudi odlazili, makar i da probaju. Narod zarobljen u kazanu oko koga sedi ekipa iz vlasti i njihovi pajtosi kriminalci. Ekipa lesinara koja nabija marze gde god moze, nekretnine, hrana, gorivo, tehnika i cedi suvu drenovinu.
 
Vrh