Šta je novo?

Cene nekretnina

Koji ste to vi!? Zar vas ima više u gomili, da ne koristite više naloga!? Inače ja navijam i hvalim projekte koji će da donesu nešto lepo Srbiji, a ne ko neki samo za svoj džep, i još nam ovde prosipaju fore kao da žive u Monte Karlu ili Sent Moricu, pazi molim te probala gospoda fondue pa im sve srpsko seljačko i banalno, sve im smrdi, sarma im je fuj...a glavne pare su ovde zaradili a ne tamo na zapadu, i to još na nefunkcionalnosti, nekvalitetu i nekreativnosti koju su usput skupo prodali (čitaj uvalili) na domaćem tržištu pričajući mu bajke! Ovde voze crne džipove i gledaju sa visine, a tamo na zapadu sa svojom stručnošću ne bi mogli ni kontejner da prodaju ili sagrade.
I onda će takvi budući došavši u našu glavnu palanku da omalovažavaju one manje i udaljenije palanke...ma kako da ne!

Prosto niko nije savršen, ali moramo uvek sagledavati sve uglove i prednosti a ne samo rekla-kazala, puko ogovaranje i besomučno skakanje ko da smo opareni na nešto što nam se ne sviđa. Konačno taj nivo nekulture se ne očekuje od nekoga ko živi u prestonici

Izgleda se nastavlja povoljan ciklus za investiranje u nekretnine, stanodavci prijavili povećanu tražnju...
Istrigerova se čovek u po sekunde.
Ko da sam pitao za Danila.
Nisam pitao za tvoj ukus gradnje, niti društvenu kritiku nego za tvog poslodavca.
 
Ništa se ne umišlja nego mngo zapinješ, botuješ za zlatibor ko da radiš na normu.
Niko tvoju palanku ne omalovažava samo se iskuliraj malo i promeni diskurs.
 
Labude ako bude 3.5h planiraj i riblji restoran o mom trošku...

p.s. Sa sve granicom bg-bd ako bude 5h biće sjajno
Od Surčina do Požege oko 150km, Požega - Boljare oko 107km i deo kroz CG 170km, ukupno oko 430km. Prosek je 130km/h, ispada 3h18min

Auu ala ćeš se naplaćati, znaš da je u dosta zemalja povećano i na 140km/h... ;)
 
ako si prodavac, meni je suludo da dam 2% agenciji, pogotovo ako imas dobar stan. jednostavno ne daju ti nikakvu uslugu, ali nikakvu.
teoretski ti treba advokat za ugovor/predugovor u zavisnosti kakav je kupac.

kao kupac, za starogranju moras da angazujes advokata da ti proceslja papire kako treba, da te ne zavlace, jer agencije ni to ne znaju da urade kako treba


edit: mislim vecina agenata zna da bude skart iz drugih profesija
Moj poznanik je stavio jako lep stan sa garažom na oglase, sa sve napisanom parolom "Agencije stop-kupite od vlasnika"

Posle mesec-dva taj oglas je nestao i on je stan oglasio u dve agencije.

U međuvremenu je prodao stan, ali nisam se setio da ga pitam, kad sam ga video, zašto je angažovao agencije.
 
Idem za neki dan tuda pa ću baš da izmerim koliko će mi trebati, s tim što je pošteno da računamo od momenta izlaska iz zgrade pa dok ne stignem, a ne od ulaska na autoput.
 
Zini da ti kažem! Ne znam samo šta je ovaj umislio
Umislio je da ako neko za druge prejudicira radno mesto (sto.si bezbroj puta do sada radio) i poslodavca (sto si danas radio), da treba za sebe da kaze koje mu je radno mesto I ko mu je poslodavac. To sto previs antireklamu za zlatibor je manje bitno.
 
Bilo je skoro situacija gde ljudi kradu delove pruge i jedan sudar... ali rade i na prosirivanju kapaciteta pa ce biti bolje, nije bas da se cesto desavaju takve stvari ali u poslednjih mesec-dva jeste bilo par situacija.

Ja sam putovao godinama BG vozom dok sam studirao kod Vukovog spomenika, mislim da sam mozda imao jedno 10ak puta situacije da kasnim tako da generalno je pouzdan.
Ja se vozim 12 godina, i za to vreme je bilo možda deset puta da je otkazan, i petnaestak da je kasnio ozbiljnije (10+min). Pre nego su radili prugu kinezi išao je na svakih 15min u špicu.
Ako kreće od Ovče kod Vuka je u sekund, a obrnuto nekad kasni par minuta jer se nagomilaju sitna kašnjenja.
Lepo udješ, sedneš, prelistaš net i za 28min si od Vuka u Bataji, a za 11 min na NBg
BgVoz je spas, a to što ljudi ne znaju/ne koriste, još bolje. Manja gužva. .
 
Ništa se ne umišlja nego mngo zapinješ, botuješ za zlatibor ko da radiš na normu.
Niko tvoju palanku ne omalovažava samo se iskuliraj malo i promeni diskurs.
Izvini ali moram da ti kažem da onda umišljaš, jer ne reaguješ na fejk vesti o onome što te ne interesuje, a ima ih, i onda kad se nešto prenese gde se pokušavaju povezati sva ta turistička mesta sa Beogradom (a Zlatibor je najveće) onda se javi njih nekoliko iz ekipe da umanje i ogovaraju. Čudi me da to nisi provalio i reagovao...!

Idem za neki dan tuda pa ću baš da izmerim koliko će mi trebati, s tim što je pošteno da računamo od momenta izlaska iz zgrade pa dok ne stignem, a ne od ulaska na autoput.
Uh, pa to nije baš najbolje, jer iz nekih delova Beograda nam treba i po sat vremena kad su gužve samo do petlje, a neki put svega 15min. Trebalo bi računati samo od glavne petlje (ulazak na AP Miloš Veliki), eventualno kasnije možemo razmatrati deo od Sava Centra recimo do petlje ma da se i tu znaju stvoriti velike gužve u delu Nbgd ili tamo ka aerodromu ako se ide tuda...mislim da je tako najkorektnije
 
Ne mislim uopšte na broj, nego na vrstu komentara koje bacaš. Provokacije, prozivanja, sarkastično-ironične opaske i sl. Zadnjih ne znam koliko strana si se dohvatio Zlatibora kao da to nekog osim Labuda zanima na ovoj temi. Ne pamtim da si napisao nešto da nije bilo usmereno na to da "poklopiš" nekog drugog člana na temi.

Bilo bi lepo za promenu da napišeš šta kupuješ/prodaješ, gde, kako ide potraga itd. Svi ostali na temi su bar napisali nešto o svom ličnom iskustvu na tržištu, ti samo figuriraš kao neki provokatorski AI.
Ali ume da bude zabavan.
 
Gde nalazis te informacije, delujes neozbiljno.
Bataja - hotel Moskva = 18 km.
Google maps. 3 različite rute putovanja. Od 20-34km. Bilo koja opcija javnim prevozom je 51 minut. Kolima je najdalji put od 31km najbrži i potrebno je 31 minut. Jbg. Tako je. Proveri.
 
Izvini ali moram da ti kažem da onda umišljaš, jer ne reaguješ na fejk vesti o onome što te ne interesuje, a ima ih, i onda kad se nešto prenese gde se pokušavaju povezati sva ta turistička mesta sa Beogradom (a Zlatibor je najveće) onda se javi njih nekoliko iz ekipe da umanje i ogovaraju. Čudi me da to nisi provalio i reagovao...!
Pa što bih reagovao, na svaku fejk vest.Cenim da ovde ljudi imaju dovoljno kefala da filtriraju takve stvari.
Šta sam ja neki cenzor?
Sv cool
 
@Anon

Molimo za komentar.
Pa nemam sta da komentarisem, jeste se promenilo zbog politike u to nema sumnje, svakako je zbog nesigurnosti sta ce biti dalje.
 
Pa što bih reagovao, na svaku fejk vest.Cenim da ovde ljudi imaju dovoljno kefala da filtriraju takve stvari.
Šta sam ja neki cenzor?
Sv cool
Pa što si se onda danas javio za reč?

Nego da vidimo kolika je cena izgradnje u 10 prestonica EU...
 
@Anon

Molimo za komentar.
Mislim da sam već pisao neće još biti pada pravog. Možda je ovo samo privremena korekcija (mislim možda nedelju ili dve) ali indexi prvenstveno S&P 500 će još da ide gore do 6100-6300 poena posle sledi veliki i oštar pad (oko 50%)! Recesija u EU i US će početi tek krajem ove godine i po predviđanjima biće dosta žestoka (ali opet niko ne zna da li su te prognoze tačne).
Ono što se vidi iz podataka da ekonomija US usporava, da većina poslova koji su oglašeni su državni poslovi. Sve u svemu mislim da nas interesantan period čeka. Opet ko se bavi investiranjem u akcije, ETF-ove mislim da će uskoro (sledeće godine ovo vreme) biti mnogo povoljnije da se pazare.
Što se Srbije i nekretnina tiče - ne znam ni sam. Dosta zavisi od medija i kako će predstaviti tu krizu ili recesiju. Koliko će duboka ili plitka niko ne zna. Kako će uticati na nekretnine isto se ne zna.
 
Mislim da sam već pisao neće još biti pada pravog. Možda je ovo samo privremena korekcija (mislim možda nedelju ili dve) ali indexi prvenstveno S&P 500 će još da ide gore do 6100-6300 poena posle sledi veliki i oštar pad (oko 50%)! Recesija u EU i US će početi tek krajem ove godine i po predviđanjima biće dosta žestoka (ali opet niko ne zna da li su te prognoze tačne).
Ono što se vidi iz podataka da ekonomija US usporava, da većina poslova koji su oglašeni su državni poslovi. Sve u svemu mislim da nas interesantan period čeka. Opet ko se bavi investiranjem u akcije, ETF-ove mislim da će uskoro (sledeće godine ovo vreme) biti mnogo povoljnije da se pazare.
Što se Srbije i nekretnina tiče - ne znam ni sam. Dosta zavisi od medija i kako će predstaviti tu krizu ili recesiju. Koliko će duboka ili plitka niko ne zna. Kako će uticati na nekretnine isto se ne zna.
Ono sto pricam od pocetka godine. Isto tako pokusavam da skontam kako ce nasi ljudi skontati krizu i ono sto me isto malo plasi je sta ce biti narativ za tako jaku krizu (ako bude jaka).
 
Ono sto pricam od pocetka godine. Isto tako pokusavam da skontam kako ce nasi ljudi skontati krizu i ono sto me isto malo plasi je sta ce biti narativ za tako jaku krizu (ako bude jaka).
Pitao sam, jer mi se sve više čini da će ovo u Francuskoj biti neki okidač početka krize u Evropi. Ali vidim da ti i @G.I.Joe očekujete razvitak situacije tek krajem godine.
 
Pitao sam, jer mi se sve više čini da će ovo u Francuskoj biti neki okidač početka krize u Evropi. Ali vidim da ti i @G.I.Joe očekujete razvitak situacije tek krajem godine.
Verovatno zato sto ceka US, zato i spominje njihove indekse, gledamo najjacu ekonomiju a svi se slazu da ce biti do kraja godine jer obicno od prve pauze FED-a sa podizanjem kamata pa do same recesije je potrebno u proseku da prodje 18 meseci, oni su sa pauzom poceli prosle godine u maju ako se dobro secam. Otud to da mora da se desi do kraja godine.
 
Verovatno zato sto ceka US, zato i spominje njihove indekse, gledamo najjacu ekonomiju a svi se slazu da ce biti do kraja godine jer obicno od prve pauze FED-a sa podizanjem kamata pa do same recesije je potrebno u proseku da prodje 18 meseci, oni su sa pauzom poceli prosle godine u maju ako se dobro secam. Otud to da mora da se desi do kraja godine.
Ne vidiš scenario u kome Evropa prva ide u recesiju? ECB je smanjila kamatne stope, FED nije...
 
Vrh