Šta je novo?

Cene nekretnina

Fascinantan podforum.😊

Nikada više neće biti pojeftiinjenja u gradovima, moj je 2c.

Bumo videli, ali nekretnine, i recimo zlato, dakle, sve što odražava antropološki obzir spram stabilnosti, nikada više neće otići na dole.

Možda grešim. 😊
 
Poslednja izmena:
Nisam "invested" niti u jedno, no mi se čini da je već, a tek sledi, vreme neizvesnosti, pa odatle prizilazi ulaganje u sigurnost.

Ne znam, možda grešim. 😉
 
Pa ima, to je poenta...

Humanoidi volu konkretno - žuto, sobe u gradu...

Nije to naivno. 😊
 
2023 je završeno 30 000 stanova u novogradnji tako da su i kupili 1500 stanova u novogradnji to je 5%. Naravno nije sve novogradnja tako da je udeo Rusa na tržištu na nivou statističke greške. Po pričam sam očekivao da je to više...
U Srbiji ima 6.7 miliona stanovnika, a Rusa sa aktivnim boravišnim dozvolama ima 30.000, dakle manje od 0,5% populacije, dakle na nivou statisticke greške. Efekat koji su Rusi imali u protekle 2 godine na tržište najma nekretnina u gradovima je sve samo ne na nivou statističke greške. Bojim se da je slededeći veliki pritisak biti na strani kupovine, narucito za Ruse koji planiraju da ostanu ovde na duže staze.
 
Nisu sve super lokacije koje si naveo. Vidikovac i Mirijevo nisu "super" lokacije, to su periferne lokacije na margini grada i treba nazvati stvari pravim imenom umesto da se ovde gura propaganda.

Ti si agent je li tako? Sećam se da si pomenuo to negde... Treba biti realan, trebalo bi bar da znaš šta je super lokacija u gradu.
Nisam agent. Ne znam gde si se ti rodio, ja sam se rodio Na Karaburmi, ziveo na Senjaku, Novom Beogradu, B.Brdu i sad zivim u Mirijevu.. Mirijevo, Cerak i Vidikovac nisu periferija, osim ako ti je sve van centralne 4 opstina periferija.. Iz kog si kraja?
 
Ovaj da prati BB forum znao bi da je trziste u kolapsu, da niko nista ne kupuje, i da moze da planira samo padove cena.

"Sa te strane, Beograd na vodi diktira i trendove kako stanovanja, tako i cena. Iz našeg iskustva, a prodajemo 1.500 stanova godišnje, mogu da kažem da nema nikakvog zastoja tržišta. Naše tržište je konstantno, čak i raste i imamo planove da raste, naročito do 2027. i do Ekspa, kada se planira novo povećanje cena i u ovom projektu", naveo je direktor prodaje bnv Savic
 
Ovaj da prati BB forum znao bi da je trziste u kolapsu, da niko nista ne kupuje, i da moze da planira samo padove cena.

"Sa te strane, Beograd na vodi diktira i trendove kako stanovanja, tako i cena. Iz našeg iskustva, a prodajemo 1.500 stanova godišnje, mogu da kažem da nema nikakvog zastoja tržišta. Naše tržište je konstantno, čak i raste i imamo planove da raste, naročito do 2027. i do Ekspa, kada se planira novo povećanje cena i u ovom projektu", naveo je direktor prodaje bnv Savic
Savić ne gleda TV, pa još ne zna za dešavanja u Rusiji i početak trećeg svetskog rata i naše uloge u velikom ratu.
 
A da li moze moderator foruma da postavi anketu ovde na forumu da glasamo ko planira da kupi stan, ko je kupio stan u poslednjih godinu dana, dve godine ili tako nekako :) I onda drugu anketu - da li ce padati cene ili nece ili ce ostati iste?
 
Nisam agent. Ne znam gde si se ti rodio, ja sam se rodio Na Karaburmi, ziveo na Senjaku, Novom Beogradu, B.Brdu i sad zivim u Mirijevu.. Mirijevo, Cerak i Vidikovac nisu periferija, osim ako ti je sve van centralne 4 opstina periferija.. Iz kog si kraja?

Rodio se i živeo dugo na Paliluli, posle na Dorćolu, trenutno na Karaburmi. Znam dobro gde je i šta Mirijevo, a Vidikovac sam imao priliku da posetim nekoliko puta, i mogu za obe lokacije da kažem komotno da su periferne.

Ali sam ranije i rekao da ne smatram mesta kao Obrenovac, Grocka i slično periferijom, već odvojenim naseljima. Gledam urbani kontinuitet Beograda kao ono što ovaj grad realno jeste. A Mirijevo i Vidikovac se nalaze na obodima istog.
 
Rodio se i živeo dugo na Paliluli, posle na Dorćolu, trenutno na Karaburmi. Znam dobro gde je i šta Mirijevo, a Vidikovac sam imao priliku da posetim nekoliko puta, i mogu za obe lokacije da kažem komotno da su periferne.

Ali sam ranije i rekao da ne smatram mesta kao Obrenovac, Grocka i slično periferijom, već odvojenim naseljima. Gledam urbani kontinuitet Beograda kao ono što ovaj grad realno jeste. A Mirijevo i Vidikovac se nalaze na obodima istog.
Pa s obzirom da ti sad i sa Medaka treba izjutra sat i kusur do Nbg-a, Mirijevo je itekako periferija, a bogami i Vidikovac. Ja sam rođen u Bg, i promenio sam jedno 4,5 lokacija života dosad, te mi iskustvo govori apsolutno isto što ste naveli.
 
Clanovi BB foruma koji smatraju da su ove cene realne: "Agencije ne uticu na cene nekretnina, ne dizu cene, njima je samo u interesu da se nekretnina proda".
Agencije za nekretnine:
1711199076142.png
 
A da li moze moderator foruma da postavi anketu ovde na forumu da glasamo ko planira da kupi stan, ko je kupio stan u poslednjih godinu dana, dve godine ili tako nekako :) I onda drugu anketu - da li ce padati cene ili nece ili ce ostati iste?
Ima jedno 10 dana otkad sam se učlanio ovde; pročitao sam svašta, malo proćaskao sa ljudima, saslušao mišljenja, i na kraju seo i odlučio da neću da kupujem ništa. Nagledao sam se oglasa, uživo gledao sve i svašta, i jedino što sam shvatio je da je kupovina stana ovde za običnog čoveka samo stres i nikakvo zadovoljstvo. Što da žurim, imam 30 godina, oročiću pare, mogu da sačekam još 2, 3. 4. Nek raste ekonomski tigar, neka cene divljaju, nek kupuje ko hoće i može. Mislim da je pametnije da se ovaj cirkus gleda iz daljine.
 
Clanovi BB foruma koji smatraju da su ove cene realne: "Agencije ne uticu na cene nekretnina, ne dizu cene, njima je samo u interesu da se nekretnina proda".
Agencije za nekretnine:
Pogledajte prilog 193468
"Realno" je subjektivna kategorija. 60m2 za 200k u zgradi iz 1960 kod Juge je za nekog ko ima pola miliona u kešu i hoće baš tu stan sasvim ok prilika. Za mene je recimo ludost. Koliko nas ima sa koje strane?
 
mislim da potcenjujes kolicinu ljudi kojima je ta lokacija super i da imaju taman para da bi kupili odmah. Ne branim tu lokaciju, kada sam kupovo stan sam je izbacio iz svoga spiska. Ali sam se iznenadio kada sam izasao malo iz svoga babla, koliko postoji razlicitih kriterujuma kod ljudi. Jos kada ubace reference, normalno da ce tu da bude 3k kada je u bloku 61 2k
 
"Realno" je subjektivna kategorija. 60m2 za 200k u zgradi iz 1960 kod Juge je za nekog ko ima pola miliona u kešu i hoće baš tu stan sasvim ok prilika. Za mene je recimo ludost. Koliko nas ima sa koje strane?
I ja da izvlacim milione preko tendera ove cene bi mi bile super realne i povoljne. Ali ako prolivas krv i znoj da bi zaradio svaki dinar, onda je ludost placati ove cene makar imao i platu od 2k, 3k ili 4k evra :)
 
mislim da potcenjujes kolicinu ljudi kojima je ta lokacija super i da imaju taman para da bi kupili odmah. Ne branim tu lokaciju, kada sam kupovo stan sam je izbacio iz svoga spiska. Ali sam se iznenadio kada sam izasao malo iz svoga babla, koliko postoji razlicitih kriterujuma kod ljudi. Jos kada ubace reference, normalno da ce tu da bude 3k kada je u bloku 61 2k
U pravu ste, malo sam preterao sa tih "pola miliona". Hteo sam da kažem baš to da je za nekog sasvim ok; lokacija za Beograd među najboljima, pristup svemu itd. Još ako imaš para, tim bolje.
 
I ja da izvlacim milione preko tendera ove cene bi mi bile super realne i povoljne. Ali ako prolivas krv i znoj da bi zaradio svaki dinar, onda je ludost placati ove cene makar imao i platu od 2k, 3k ili 4k evra :)
Ne bih rekao da je ludost. Ja pošteno radim, imam ok posao, kao i žena. Ali ne zarađujem puno za sadašnje cene u Beogradu, pa mi je skupo i morao bih da se zadužim dosta. Iz tog razloga mi se ne isplati da dajem 200k za neke gluposti. Ko zarađuje, 2,3 x više od mene verovatno ima dosta opcija i ne smatra ludošću da se skući ako već želi ili mora. Zašto bi plaćao kiriju ako ima mogućnosti za kupovinu pod ovim uslovima.
 
Ne bih rekao da je ludost. Ja pošteno radim, imam ok posao, kao i žena. Ali ne zarađujem puno za sadašnje cene u Beogradu, pa mi je skupo i morao bih da se zadužim dosta. Iz tog razloga mi se ne isplati da dajem 200k za neke gluposti. Ko zarađuje, 2,3 x više od mene verovatno ima dosta opcija i ne smatra ludošću da se skući ako već želi ili mora. Zašto bi plaćao kiriju ako ima mogućnosti za kupovinu pod ovim uslovima.
To se slazem. Jedina veca ludost od kupovine stana po ovim cenama jeste placanje kirije po ovim cenama, tako da ko nema svoj stan, placa kiriju, a moze da kupi stan, treba da ga kupi. :) Mislim, malo karikiram sa izrazom "ludost", ali jasna je poenta :)
 
Vrh