Šta je novo?

Cene nekretnina

Koliko kod tebe ima procentualno više ugovora nego kod wolf-a?
 
Kad ukucam na Goranovom sajtu 9 naselja u Novom Sadu koja me zanimaju dobijem prilično lep pad cene kvadrata u odnosu na prošli mesec:

novi sad | bistricabratstvo telepdetelinaragavrilo principjugovićevojužni teleplimanliman 3nikola tesla telep​

cena €/m² — novembar 2023.​


novogradnja
novembar
2022
1.673
+12.79%
oktobar
2023
1.707
+10.54%
1.887
€/m²

starogradnja
novembar
2022
1.666
-0.54%
oktobar
2023
1.785
-7.17%
1.657

€/m²
 
Zivis u Beogradu, zanima te cak 9 naselja u Novom Sadu, nista sem centra i okoline fakulteta videla nisi niti znas koliko vremena i kako busom da se ide izmedju tih naselja?

O, Bože. Postoji Google map, možeš da vidiš kako izgledaju naselja, a možeš i da se raspitaš na forumima gde ima dobrih parkova, mesta za rekreaciju ili šta te već zanima.

Ja sam Freelancer i moje relacije su otprilike stan - park/kej/šuma. Sa ostalim relacijama nemam mnogo veze.

Uzgred da pomenem da je Novi Sad ipak manje zagađen od Beograda. Nije sjajan ni malo po tom pitanju, ali nije toliko loš kvalitet vazduha. Beograd je izvan konkurencije.
 
O, Bože. Postoji Google map, možeš da vidiš kako izgledaju naselja, a možeš i da se raspitaš na forumima gde ima dobrih parkova, mesta za rekreaciju ili šta te već zanima.

Odluku o kupovini stana donosis na osnovu foruma, a lokaciju stana biras pomocu gugle mape i foruma. Vrlo mudro.

Ja sam Freelancer i moje relacije su otprilike stan - park/kej/šuma.

Zasto onda tolika tvoja opsesija kreditima pa ih neprestano komentarises? Koja banka bi tebi dala stambeni kredit a ti mudra pa neces?

Btw ne znam sto freelancer pises sa velikim pocetnim slovom? Da pogadjam, glupi google voice opet?

Uzgred da pomenem da je Novi Sad ipak manje zagađen od Beograda. Nije sjajan ni malo po tom pitanju, ali nije toliko loš kvalitet vazduha. Beograd je izvan konkurencije.
O, Bože. Pa postoje real time air quality maps, mozemo tamo da vidimo sve.
 
Lani je udio Nijemaca koji posjeduju svoje domove čak pao s 49 na 47 posto.
2% porodica u u zemlji od 80m stanovnika je mnogo, neka bude u apsolutnom iznosu 300k. Izguglao sam vest, da proverim, i drugi sajtovi pisu isto.

Primećujem 2 logična pitanja.

Kod koga je završilo tih makar 300k stanova i kuća, jer jedan vlasnik moze da ima i više nekretnina.

Zašto bi 300k Nemaca u ovo vreme prodalo svoje nepokretnosti u kojima žive da bi postali podstanari, migrirali, šta li se već desilo?
 
Poslednja izmena:
https://biznis.kurir.rs/4302672/mar...amo-kredit-sad-imam-stan-i-vikendicu-bw-kurir Kupiš stan u Bnw i lova samo kaplje? Ispada da izdaje stan za 1500 eura, pa ima i za ratu kredita i da mu ostane plata.
'Malo se uzajmio od drugova iz studenjaka i skupio za ucesce' :) Ljudi je l ima neko meni malo da pozajmi, skupljam za ucesce za BG na H2O, mislim, dugo sam clan ovde, skoro da smo prijatelji. Vracam cim se obogatim. Sve su rekli sem kolko kosta stan, koliko je studentu trebalo za ucesce i te sitnice.
 
'Malo se uzajmio od drugova iz studenjaka i skupio za ucesce' :) Ljudi je l ima neko meni malo da pozajmi, skupljam za ucesce za BG na H2O, mislim, dugo sam clan ovde, skoro da smo prijatelji. Vracam cim se obogatim. Sve su rekli sem kolko kosta stan, koliko je studentu trebalo za ucesce i te sitnice.
Sta zna dete sta je 100k evra :)
 
svi u podstanare!
Da, to je njihov model, isto u Švajcarskoj, čak su mi svojevremeno hvalili taj model, nisi rob nekretnine, možeš da menjaš stan kada promeniš posao, kada se porodica proširi, itd. Sve pdo uslovom da zarada pokriva stanarinu i da možeš da odvajaš pare da kupiš nešto kada odeš u penziju. Zato i ima toliko nemaca, enegleza, švajcaraca, Holanđana po Španiji, Portugalu, tajnandu koji tamo žive kada se penzionšu. Kupe jeftinu kuću na moru, troškovi života daleko manji i uživaju. Jedno vrmee se mnogo pričalo da kupuju (ili nameravaju da kupuju, nisam ispratio do kraja) nekretneine u Bugarskoj, Ukrajini, Moldaviji
 
Da, to je njihov model, isto u Švajcarskoj, čak su mi svojevremeno hvalili taj model, nisi rob nekretnine, možeš da menjaš stan kada promeniš posao, kada se porodica proširi, itd. Sve pdo uslovom da zarada pokriva stanarinu i da možeš da odvajaš pare da kupiš nešto kada odeš u penziju.
"Necete imati nista i bicete srecni".
Nisi rob nekretnine, ali si rob na neki drugi nacin.
 
Vrh