Šta je novo?

Cene nekretnina

Ogromna prednost Žabljaka je blizina mora. Od Morinja je na manje od dva sata. Trenutno je mnogo veća ekspanzija gradnje na Kolašinu radi autoputa, ali meni je divljina Durmitora mnogo privlačnija. Da kupujem ne bi kupio ni jedno ni drugo nego Zlatibor.
Kolašin ima autoput, Durmitor ima divljinu, a šta ima Zlatibor da bi vredelo kupiti tamo? Ako radiš za bilo koju veću kompaniju u Srbiji, odlazak na Zlatibor bar jednom godisnje je praktično podrazumevajuća aktivnost, obzirom na broj seminara, team building-a i ostalih skupova koji se tamo održavaju. Međutim, mene je oduvek zanimalo šta treba da se dogodi pa da neko SVOJEVOLJNO odluči da svoje vreme i novac troši na Zlatiboru? Da paradoks bude veći, na Zlatiboru sam video gomilu automobila sa slovenačkim i austrijskim tablicama ali nikada Slovenca ili Austrijanca tamo- mahom su to ljudi koji govore srpski sa bosanskim ili crnogorskim dialektom.
 
Zlatibor je otprilike sredina puta od CG primorja do Beograda. Sada se radi autoputa kroz Srbiju taj odnos malo promjenio. Ima odličnu klimu i meni odgovara što je urbanizovan. Za djecu i za starije je to dobro. Što se tiče kupovine tamo glavna prednost mu je dužina sezone izdavanja. Tamo sezona traje više od pola godine dok kod nas na primorju traje dva ipo mjeseca. To je velika razlika. Kada autoput bude skroz od Beograda do Zlatibora, moćiće se i na vikend ili čak samo na jednu noć otići tamo.
 
De ste drugari! :D Navratio sam posle nekoliko meseci samo da okačim ovde kako izgleda deo Beograda u kome kvadrat košta 3.000 evra. :)

3000 evra kvadrat 1.jpg

3000 evra kvadrat 2.jpg

3000 evra kvadrat 3.jpg

3000 evra kvadrat 4.jpg

3000 evra kvadrat 5.jpg

3000 evra kvadrat 6.jpg

Ovo je zaista jedno istorijsko vreme za Beograd. Ovako nešto zaista nikada pre nije bilo. Dati 3000 evra da se živi u buci, zagađenju, blatu, rupama, deponijama, pustoliji bez svakodnevnih sadržaja, a verovatno i sa par hidrofora da ispumpavaju vodu iz podruma i prizemlja svaki put kada padne jača kiša. Svaka čast svima, a posebno državno-partijskom aparatu, što je doveo Srbiju i Beograd u situaciju da možemo da se busamo da čak i naše favele i slepa creva grada koštaju i vrede ovoliko puno. 👏

Ako bude sreće i pameti, jednog dana će i ovo sve da se sredi i iznova izgradi kao i mnogi drugi delovi Beograda, te pretvori u ovakav raj za život. :bubanj:
garibaldijeva-jpg.134094


Toliko od mene za sad. Nastavite gde ste stali.

Viđamo se, vozdra. :)
 
Hristiana danas, sledi insajderske informacije i orocila kod bankstera pare.
Hristiana u 2032.
Zamisli koliko treba da si prirodno neinteligentan pa da novac (pogotovo ako je znacajnija suma u smislu % u ondosu na networth) prepustis banci!??? Kao da nismo vec jednom i to relativno skoro prosli sve to? Prepustiti banci pare i verovati im da nece da prevare je krajnjje imbecilno. Kao “nece to ovog puta”. Ma vazi. Ja bi orocio pare u banci ako bi mi dali hipoteku bas kao sto i oni traze kad pozajmljuju. Ma ne nego hoce kad pozajmljuju piramidalnu semu a kad daju novac da se obezbede i to visestruko.

Iskreno pre bi kupio u ovoj Marinkovoj bari od Bendera za 3.000 eura po m2 nego da drzim novac u banci. Ajde neku sumu koju si spreman da izgubis ok ili da imas operativni kapital ili da je to nesto udjes izadjes ok ali sad orocavati na neki dugi niz godina je nebuloza. Osim ako nece da zaloze hipoteku i to do 80% vrednosti!!

@Bender Rodriguez Hvala za fotografije! Konacno i od tebe neke, pa makar i Marinkova bara :)
 
De ste drugari! :D Navratio sam posle nekoliko meseci samo da okačim ovde kako izgleda deo Beograda u kome kvadrat košta 3.000 evra. :)

Pogledajte prilog 167017
Pogledajte prilog 167018
Pogledajte prilog 167019
Pogledajte prilog 167020
Pogledajte prilog 167021
Pogledajte prilog 167022
Ovo je zaista jedno istorijsko vreme za Beograd. Ovako nešto zaista nikada pre nije bilo. Dati 3000 evra da se živi u buci, zagađenju, blatu, rupama, deponijama, pustoliji bez svakodnevnih sadržaja, a verovatno i sa par hidrofora da ispumpavaju vodu iz podruma i prizemlja svaki put kada padne jača kiša. Svaka čast svima, a posebno državno-partijskom aparatu, što je doveo Srbiju i Beograd u situaciju da možemo da se busamo da čak i naše favele i slepa creva grada koštaju i vrede ovoliko puno. 👏

Ako bude sreće i pameti, jednog dana će i ovo sve da se sredi i iznova izgradi kao i mnogi drugi delovi Beograda, te pretvori u ovakav raj za život. :bubanj:
garibaldijeva-jpg.134094


Toliko od mene za sad. Nastavite gde ste stali.

Viđamo se, vozdra. :)
Sad će Vradovic i MrGood2016 reći da su to normalne cene, a Vradovic možda onako ponosno istakne kako je neko u Mirijevu kupio stan za 2500€/m2.

PS:
Evo šta se u Budimpešti u districtu V može kupiti za 3700€/m2
 
De ste drugari! :D Navratio sam posle nekoliko meseci samo da okačim ovde kako izgleda deo Beograda u kome kvadrat košta 3.000 evra. :)

Pogledajte prilog 167017
Pogledajte prilog 167018
Pogledajte prilog 167019
Pogledajte prilog 167020
Pogledajte prilog 167021
Pogledajte prilog 167022
Ovo je zaista jedno istorijsko vreme za Beograd. Ovako nešto zaista nikada pre nije bilo. Dati 3000 evra da se živi u buci, zagađenju, blatu, rupama, deponijama, pustoliji bez svakodnevnih sadržaja, a verovatno i sa par hidrofora da ispumpavaju vodu iz podruma i prizemlja svaki put kada padne jača kiša. Svaka čast svima, a posebno državno-partijskom aparatu, što je doveo Srbiju i Beograd u situaciju da možemo da se busamo da čak i naše favele i slepa creva grada koštaju i vrede ovoliko puno. 👏

Ako bude sreće i pameti, jednog dana će i ovo sve da se sredi i iznova izgradi kao i mnogi drugi delovi Beograda, te pretvori u ovakav raj za život. :bubanj:
garibaldijeva-jpg.134094


Toliko od mene za sad. Nastavite gde ste stali.

Viđamo se, vozdra. :)
Izgleda su to ti sadržaji koje Stevan spominje.
 
Sad će Vradovic i MrGood2016 reći da su to normalne cene, a Vradovic možda onako ponosno istakne kako je neko u Mirijevu kupio stan za 2500€/m2.

PS:
Evo šta se u Budimpešti u districtu V može kupiti za 3700€/m2

Gde me nađe: tu je faks, Kalvin Ter, Karolyi park i bašta, biblioteka, stari most Slobode, stara pijaca, Muzej, Central kafana, naša crkva..na keca bi se preselio 🤗 taj deo Pešte tu mi je najlepši, pola kraja su pešačke zone,
uvek jurim smeštaj u blizini.
A ovde nek se ruski turisti dive favelama za 3K: daleko im Brazil, kažu jeftinije do Beograda a isti ko Sao Paulo
 
Poslednja izmena:
Zlatibor je otprilike sredina puta od CG primorja do Beograda. Sada se radi autoputa kroz Srbiju taj odnos malo promjenio. Ima odličnu klimu i meni odgovara što je urbanizovan. Za djecu i za starije je to dobro. Što se tiče kupovine tamo glavna prednost mu je dužina sezone izdavanja. Tamo sezona traje više od pola godine dok kod nas na primorju traje dva ipo mjeseca. To je velika razlika. Kada autoput bude skroz od Beograda do Zlatibora, moćiće se i na vikend ili čak samo na jednu noć otići tamo.
Skroz do Zlatibora neće ni biti, misliš do Požege.
 
Valjda ce ici racvanje pa onaj kraj ispod UE se moze reci da ide skoro do Zlatibora.
 
Evo ga jedan obecavajuci video za Hristi (verujem da ce se oduseviti).
Koja nebuloza od klupa, ne uporedjuje cene nekretnine i cene nekretnina u odnosu na platu, nego uporedjuje troskove kupovine (realno su tamo cene nize i apsolutno i relativno)
Da ne pricam o izvrtanju cinjenica. Ona kaze da je tamo provizija agencije 4%, a kod nas je samo 2%, doduse i za kupca i za prodavca sto u zbiru takodje daje 4%, ali nasih 4% je manje od njihovih 4%. :)
Ali hvala na video i tebi i njoj, informacije iznesene u tekstu dodatno govore u prilog tvrdnji da cene nisu realne.
Inace, zanimljivo bi bilo napraviti anketu koliko bi stranci dali novca da kupe stan u Srbiji. Neki Ceh se skoro raspitivao za dobar stan u Bg-u od 50m2 do 60k evra.
Toliko stranci misle da vrede nekretnine kod nas.
 
Koja nebuloza od klupa, ne uporedjuje cene nekretnine i cene nekretnina u odnosu na platu, nego uporedjuje troskove kupovine.
Da ne pricam o izvrtanju cinjenica. Ona kaze da je tamo provizija agencije 4%, a kod nas je samo 2%, doduse i za kupca i za prodavca sto u zbiru takodje daje 4%, ali nasih 4% je manje od njihovih 4%. :)
Ali hvala na video i tebi i njoj, informacije iznesene u tekstu dodatno govore u prilog tvrdnji da cene nisu realne.
Inace, zanimljivo bi bilo napraviti anketu koliko bi stranci dali novca da kupe stan u Srbiji. Neki Ceh se skoro raspitivao za dobar stan u Bg-u od 50m2 za 60k evra ( ). Toliko stranci misle da vrede nekretnine kod nas.

Tom nisu sve ovce na broju, koji god jezik da priča. 50kv za 60k će naći u glavnom gradu, ali Burundija.
 
Tom nisu sve ovce na broju, koji god jezik da priča. 50kv za 60k će naći u glavnom gradu, ali Burundija.
Pa verovatno je pomislio da ako u Sofiji mozes da biras stanove za manje od 2k evra po m2, u gradu koji je u EU i ima metro, verovatno u Bg-u moze da se nadje nesto solidno za 1.2k evra po m2. To sto mi mislimo da smo nesto posebni je druga prica, za strance smo teska periferija Evrope.
 
Tom nisu sve ovce na broju, koji god jezik da priča. 50kv za 60k će naći u glavnom gradu, ali Burundija.
Čovek video na Google mapu kako izgleda Beograd i šta se nudi, pa pretpostavio da ne može biti skuplje od 1.200 EUR po kvadratu. Skroz logično i razumno.

Mislim da će se za par godina pričati o periodu 2022 - 23 kao o neverovatnom trenutku u istoriji kada se kvadratni metar udaljenih blokova na Novom Beogradu u stanovima za renoviranje prodavao po blizu 3.000 EUR. Svima će biti neverovatno kako su ljudi nasedeli i zaista kupovali te sklopocije.
 
Apsolutno sve što si napisao je kompletna zabluda i milion puta je prežvakano na ovoj temi, tako da se nećemo ponavljati.

Evo teksta koji ti može pomoći da razumeš šta se događa, ako se malo potrudiš:

Misljenja su razlicita, ukratko, na ovoj temi sam diplomirao, njom se bavim ali iz jednog drugog ugla. U tekstu je dosta toga cinjenica ali iz malo izvucenog konteksta... O trudu... Prvo autor nisam siguran da li znas ko je, direktor propale brokerske kuce koliko se secam, drugo ovde se objavljuju uglamnom reklamni tekstovi.. i sam tekst je reklama za tradewin, a ista ekipa je drzala brokersku kucu koja je u prinudnoj likvidaciji?
Hajde propadanje moze svakom da se desi, ali onda cutis...
On se bavi trzistem eu i USA, kritikuje i kaze ecb kasni (da li je normalan kada on ceni da ecb kasni, imaju ti mozgovi svoje razloge)?
Prvi deo teksta je pausalno teoretisanje, prvo gde se u tekstu bavio trzistem nekretnina u USA, sta su banke uradile da se isto desi, to je mnogo relevantnije od ovog "baljezganja". Dobar deo je prepricana analiza nekih stranih analiticara...

U delu koji se bavi Srbijom je sve mozda, moguce i kljucna poruka...

Nekretnine su sad na svom vrhu, berza je u padu. Mislite o tome!

On je broker, daj pare da ti ulozim na fin trzistu umesto da kupis stan... U USA mozda, u SRB mislim da niko normalan u skorije vreme nece ulagati u HOV....

Izvinjavam se ako sam bio opsiran, ali ovaj tekst sa linka je jedno pausalno teoretisanje u svrhu prikupljanja ulaganja za NOVU firmu, sve je napisano pre Rus ekspanzije i poslednje videcete kada se rat zavrsi kojom brzinom ce se EU trziste vracati i kako ce pare postati jeftine...
 
Lako. Pogledaš spoljni dug za tih 15 godina i vidiš da se uvećao za nekih 20 milijardi evra.
Tacnije uvecao se za 28mlrd, gdp porastao za 50%, devizne rezerve za 14mlrd mozda i malo vise. Na to dodaj recimo poredjenje po stalnim cenama iz npr 2015god, nisam siguran na kraju sta si hteo da mi objasnis o kursu sa ovim parametrim?

Sto se tice expa nisam bio najjasniji, znam da nije to taj expo vec samo segment, u svakom slucaju mislim da pomenuti kapaciteti nisu dovoljni...
 
Dobar dan svima, nadam se da ste svi dobro.
Ja se, po obicaju, javljam nakon sto pogledam neki stan.
Lokacija - Opstina Novi Beograd
Stan je teska ruina (nismo to znali pre gledanja), na stranu sto je strokav, sve treba da se renovira bukvalno, muz je cak u jednom trenutku pitao da li ima struje, posto vise zice sa plafona. Prodaje se vise od godinu dana, 60m2, traze EUR 165k, vise vlasnika. Ali ta nadmenost - mi prodajemo lokaciju I ne spustamo cenu, ne uzimajuci u obzir da treba uloziti min EUR 20-30k, da se stan upristoji.
Jedva smo cekali da izadjemo. Da ga je ponudio za toliko manje (EUR 20-30k) pa I da razmislis, ovako je stvarno van pameti.
Je l' ima neko jos informacija sa terena (od npr. agenata) ili od bankara neki info o stanju I tendencijama?
 
Nigdje se u tekstu ne reklamira bilo kakvu ulaganje u akcije ili slično.
Nadam se da si slucajno previdela😀👍 u nastavku poslednja dva pasusa... Pa razmisli gde te ovo upucuje...onda odes i vidis ko je direktor firme😀👍

Nekretnine su sad na svom vrhu, berza je u padu. Mislite o tome!

Iskoristi sve šanse koje ti berza pruža i otvori trgovački račun kod licenciranog brokera #1 u Srbiji TradeWin24.

P.s. kao sto rekoh BizLife je pun placemih tekstova....
 
Vrh