Šta je novo?

Cene nekretnina

zavisi od banke do banke, ali od 6 do 7%
Sad je već zaје*** naći igde da nominalna ispadne manje od 6.5%

Erste: 6,8-7,1%
KomercijalnaNLB: 6,7-7,3%
OTP: 6.9-7,7%
Unicredit: 6.9%
Raif: 6.9%
Inteza: 6.75%-7.36%
Halk 6.85%-7.25%
p.s. računato po vrednostima 6m i 3m EURIBOR od 31.05.2023
 
Poslednja izmena:
Isto si lud i ako se pogodiš na 7% sa izvesnom tendencijom rasta u nekom kraćem roku.
Kladiš se na nešto... pa il ubodeš ili ne.
U suštini svaki kredit se može refinansirati ako/kad se uslovi promene na bolje.
 
Stvarno treba biti lud da se pogodiš sa bankom za 7.7% fiksno
Kamate će ići na gore! To je izvesno jer je i Lagard rekla da će dizati već sada u junu. Znači min 0,25% u junu a onda će da vide...
 
Kada odem na drzavni sajt prometovane nekretnine, kad kliknem na stan, pise kupovina od investitora po ceni od oko 1600 eur za m2 proslog meseca. Kako je to moguce, da li su kupci to uzeli pre par godina kroz predugovor pa sad potpisali ugovor ? Da li neko moze da odgovori ?
 
Ne znam gde da stavim ovo, a moram negde. Štalica sa ovcama na krovu stambene zgrade/hotela u Minhenu. Zašto nemamo ovako nešto u Beogradu? I koja bi cena bila?
Screenshot_2023-06-02-17-07-28-877_com.google.android.youtube~2.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde da stavim ovo, a moram negde. Štalica sa ovcama na krovu stambene zgrade/hotela u Minhenu. Zašto nemamo ovako nešto u Beogradu? I koja bi cena bila?
Pogledajte prilog 163573
Ovo da staviš cena bi bila NEGATIVNA! I da džabe daš niko se ne bi ni uselio! Takvih kuća po Srbiji i Vojvodini imaš sa imanjem za 10k koliko hoćeš!
To kod nas NE prolazi!
 
Ideja sa štalicom na krovu zgrade je divna. Šteta što smo iskompleksirana seljana. U Beču čovek vozi trokolicu i ide u radnju, da kupi potrepštine, kada ga vide moj kolega pomislio da je neki jadnik...reko čekaj da vidiš, a on u garaži ima džip mečku ML- a i kabrio Golf, kada je kolega video reče samo Au jel moguće, reko ja njemu jeste, al smo seljana mi to kao narod razumeti ne možemo.
 
Ми смо од скоро свих кровова у центру Београда већ направили шталу али у негативном архитектонском и урбанистичком смислу. А Здраве и корисне органске производе из правих штала више немамо ни тамо где бисмо и требали да их имамо.
 
Ми смо од скоро свих кровова у центру Београда већ направили шталу али у негативном архитектонском и урбанистичком смислу. А Здраве и корисне органске производе из правих штала више немамо ни тамо где бисмо и требали да их имамо.
Meni je neverovatno da smo postavili zgrade na svaki slobodan metar. Ljudi moji neko je projektovao onaj razmak izmedju zgrada na NBG, zadnjih 20godina se samo dodaju izmedju, onaj deo izmedju sumarskog faxa i ada mall kao neka favela, neke smesne zgradice nabijene jedna uz drugu bez ikakvog smisla.
 
Mene interesuje samo jedna stvar. Sto bi rekao vladanet, ni ja jos uvek ne vidim pad cena, ali sve cesce vidjamo popuste. Ne samo sto prodavci starogradnje znaju da spuste cene, nego vrlo cesto i investitori organizuju prodajne dane. Pritom, kad je rec o tim prodajnim danima i slicnim promocijama, uglavnom su ti popusti jako mali, reda velicine 2-3% max (ima i do 10%, ali retko). Ali me interesuje, da li ima nekog ko kaze "E, 3.000 evra mi je mnogo, ali sad su spustili na 2.950 ili 2.900, sad sebi mogu da priustim stan"? Ili npr. jedan investitor iz Nisa prodaje stanove i onaj ko kupi stan dobija poklon vaucer za Vrnjacku banju. Jel stvarno ima onih koje ovi sitni popusti i pokloni motivisu da se odluce za kupovinu, ili je ovo cist marketing, koliko da investitori imaju sta da stave u reklamu, a da se malo razlikuju od konkurencije?
Da li neko misli da u slucaju kad je traznja 50% manja nego ranije spustanje cene od 2-3% moze da popravi situaciju?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je stvar jednostavna. Investitori su vremenom stekli neka (sa)znanja o razmisljanju musterija i pretpostavljam da ti prodajni dani daju razultat i da zato to organizuju.
Mali popusti mi govore da imaju jos prostora da spuste cenu ali im se ne zuri. Veliki popusti ce doci ako budu ugrozeni. Za sada nisu .
 
Kada odem na drzavni sajt prometovane nekretnine, kad kliknem na stan, pise kupovina od investitora po ceni od oko 1600 eur za m2 proslog meseca. Kako je to moguce, da li su kupci to uzeli pre par godina kroz predugovor pa sad potpisali ugovor ? Da li neko moze da odgovori ?
Moguce je da su se tad dogovorili a sad prometovali nekretninu,a drugo moguce je da je cena stvarno 1600€ m2 kao sto jeste u nekim mestima
 
Kamate će ići na gore! To je izvesno jer je i Lagard rekla da će dizati već sada u junu. Znači min 0,25% u junu a onda će da vide...
Bankari lažu čim otvore usta, ne bih se mnogo uzdao u njihove izjave.
 
Vrh