Šta je novo?

Cene nekretnina

Sveža info, ova akcija ne važi, navodno su popunili sve termine. Nisu hteli čak ni da mi ponude da sutra prime moje pare po današnjim uslovima. Od ponedeljka ćemo znati kakva će biti njihova nova akcija.
Da da bila je ta 7% ''akcija'' u 3Bank do kraja aprila pa su sad produžili nešto do jula.
Zvao sam više puta i vajb mi je previše nejasan.Kao što kažeš, temini, zakazivanja, a onda ''dođite pa ćemo videti ako ne bude gužva''

Ko juri visoku kamatu neka sačeka još malo, možda već sad početkom juna.
Generalno sve banke su sada na 5% oročene ali probijajau sada stidljivo sve na 5.5% a biće i 6% na dinarsku štednju.
Najbolje što vidim sada je 5.06 na 6 meseci dinarsku u Adiko banci.
Realno ne parkirajte pare neigde duže od 6 meseci.Pogotove ne u shady banci kao 3Bank.
 
Da da bila je ta 7% ''akcija'' u 3Bank do kraja aprila pa su sad produžili nešto do jula.
Zvao sam više puta i vajb mi je previše nejasan.Kao što kažeš, temini, zakazivanja, a onda ''dođite pa ćemo videti ako ne bude gužva''

Ko juri visoku kamatu neka sačeka još malo, možda već sad početkom juna.
Generalno sve banke su sada na 5% oročene ali probijajau sada stidljivo sve na 5.5% a biće i 6% na dinarsku štednju.
Najbolje što vidim sada je 5.06 na 6 meseci dinarsku u Adiko banci.
Realno ne parkirajte pare neigde duže od 6 meseci.Pogotove ne u shady banci kao 3Bank.
Da li je shady ili ne banka to je već drugo pitanje. Zakonski je kod NBS registrovana kao banka i imaš istu garanciju Agencije za Depozite kao u bilo kojoj drugoj banci!
Mreža filijala im je uzas slažem se!
 
Ta banka jeste (globalno) specifična, ja bih rekao i da su depoziti kod njih nešto rizičniji. Čim se ovde diskutuje o Agenciji za osiguranje depozita onda to i nije rešenje za nekog ko se razmišlja šta da radi sa novcem koji ima za kupovinu stana jer je nemoguće sad nešto naći za 50k evra.
 
Mislim da bankama, trenutno, nije problem da daju te kamate. Bar sam takav utisak stekao, kada sam krajem prošlog meseca, dosta boravio po bankama zbog gašenja nekih računa i transfera sredstava.
Ostao sam zapanjen koliki broj građana traži raznorazne kredite, a najviše keš kredite (koji su katastrofalni sa kamatama). Bukvalno sam čekao satima, jer su im krediti prioritet, dok se ne prozove moj broj
 
Ta banka jeste (globalno) specifična, ja bih rekao i da su depoziti kod njih nešto rizičniji. Čim se ovde diskutuje o Agenciji za osiguranje depozita onda to i nije rešenje za nekog ko se razmišlja šta da radi sa novcem koji ima za kupovinu stana jer je nemoguće sad nešto naći za 50k evra.
Druga rečenica ti je kriptična.
Jel to kritika, finansijski savet ili rebus? :D
 
Konstatacija da štednja od 7% i nije izvodljiva za nekog ko ima novac za kršten stan.
 
Ovo će uticati na celo Evropsko tržište, uključujuči i nas. Ali samo jedno selo, srpsko selo, hrabro odoleva,...
1685543589973.png
 
Нови update у вези са понудом станова за изнајмљивање:

У односу на период од пре два месеца, укупан број огласа за изнајмљивање стана у Београду на сва три сајта остао је на истом нивоу.
Удео огласа са ценом испод 500 евра је порастао са 15.3% на 17.5%.
Удео огласа са ценом испод 1.000 евра је порастао са 55.3% на 56.7%.

На следећој слици представљено је кретање удела огласа са ценом мањом од 500 евра од новембра 2022. године до данас:

chart.png
 
Pratim Halo oglase dosta dugo, oko 4 godine. Vidjam iste stanove godinama, od 12000 stanova kad ukljucim filter za, nije stan u kuci i da nije podkrovlje ostane deset puta manje stanova. Onda dodam da nije i prizemlje, podrum, VPR, ostane svega par stotina stanova.
Od tih par stotina stanova REALNO dva su mozda za gledanje. Svaku novogradnju koju sam zvao sve je prodato kao da dele za 2 dinara.
Uglavnom sve je neka vrsta prevare u ovoj zemlji osim smrti.
 
Pratim Halo oglase dosta dugo, oko 4 godine. Vidjam iste stanove godinama, od 12000 stanova kad ukljucim filter za, nije stan u kuci i da nije podkrovlje ostane deset puta manje stanova. Onda dodam da nije i prizemlje, podrum, VPR, ostane svega par stotina stanova.
Od tih par stotina stanova REALNO dva su mozda za gledanje. Svaku novogradnju koju sam zvao sve je prodato kao da dele za 2 dinara.
Uglavnom sve je neka vrsta prevare u ovoj zemlji osim smrti.
Aaah, sve je to samo privid…nema odustajanja i ne bavi se statistikom nego na tržište i gledaj sve, skupo, ružno..ulozi malo vremena u svoju budućnost i ona će doći 😉 usput gledaj da zaradiš neku lovu i da ne ulazis u neke sumanute kreditne aranžmane …
 
dobro bre perice ljubi te brat, iskuliraj malo, bukvalno isti post non stop, bitnije su informacije s terena nego tvoj govor u ogledalo

no ljutis

Do onomad svaki post Perice kolekcionara stanova je bio "bot si cim govoris o rastu ides na ignore i ad hominem" pa kad je zaboravio sifru i napravio nov nalog svaki post je "pad prodaje strahovit, prodajni dani svaki dan, padaju cene 10% godisnje".

Onda dodje vladanet sa "ja pad u novogradurijama sa javnim klozetom ne vidim".

Pa Sava Mali sa sa nekim prorocanstvom tipa m2 = dzak krompira.

Naravno tu je i labud beli sa Zlatiborcom i premijum vazduhom koji mozda ipak nije losiji od vazduha u Njujorku

I onda jos par wall street-ovaca.

A zbog svega toga vradule vise ne moze da dodje do izrazaja, reko kad i neki informer/kurir link okaci.
 
Do onomad svaki post Perice kolekcionara stanova je bio "bot si cim govoris o rastu ides na ignore i ad hominem" pa kad je zaboravio sifru i napravio nov nalog svaki post je "pad prodaje strahovit, prodajni dani svaki dan, padaju cene 10% godisnje".

Onda dodje vladanet sa "ja pad u novogradurijama sa javnim klozetom ne vidim".

Pa Sava Mali sa sa nekim prorocanstvom tipa m2 = dzak krompira.

Naravno tu je i labud beli sa Zlatiborcom i premijum vazduhom koji mozda ipak nije losiji od vazduha u Njujorku

I onda jos par wall street-ovaca.

A zbog svega toga vradule vise ne moze da dodje do izrazaja, reko kad i neki informer/kurir link okaci.
Udjes na sajt, ono kao dan mrmota.
 
...i ako nemas hleba jedi kolace.
ma jok, treba čovek sa parama koje nema da kupi na piku stan dok je euribor nadomak iskorijskog maksimuma, još da dinar klecne bar do 150 😉 i onda je uradio istorijski potez …samo cool and calm…
Naravno da nema ništa na forumu, promet stanova kompletno stao, samo se frljamo postovima da ne zamre i forum 😉
 
Do onomad svaki post Perice kolekcionara stanova je bio "bot si cim govoris o rastu ides na ignore i ad hominem" pa kad je zaboravio sifru i napravio nov nalog svaki post je "pad prodaje strahovit, prodajni dani svaki dan, padaju cene 10% godisnje".

Onda dodje vladanet sa "ja pad u novogradurijama sa javnim klozetom ne vidim".

Pa Sava Mali sa sa nekim prorocanstvom tipa m2 = dzak krompira.

Naravno tu je i labud beli sa Zlatiborcom i premijum vazduhom koji mozda ipak nije losiji od vazduha u Njujorku

I onda jos par wall street-ovaca.

A zbog svega toga vradule vise ne moze da dodje do izrazaja, reko kad i neki informer/kurir link okaci.

Jes ofcors i plus na to MrGood2016 i kusur dežurnih Mapetovskih baba,...pardon deda!
 
Konstatacija da štednja od 7% i nije izvodljiva za nekog ko ima novac za kršten stan.
Recimo da je cifra 200k. Raspodelis u 4 banke i to je to. Depoziti su osigurani do 50k po banci po JMBG. Dakle i pola miliona mozes da rasporedis u 10 banaka i sve ti je osigurano. Problem je sto dobre kamate daju 4 banke, tako da realno 6% moze do 200k.
Obzirom da drzavljani SRB ne mogu da kupuju nekretnine gde zivim (AZE), evo gledam Gruziju i cini se daleko bolje od BG kao investiciona kupovina. Mali stanovi u hotelima 4 zvezdice npr u Batumiju od 60k USD, tvrde da je ROI minimum 12%.
 
Vrh