Šta je novo?

Cene nekretnina

"Došlo je do preokreta": Glavni ekonomista ECB očekuje brzi pad inflacije u Evropi​


Njihove projekcije su pouzdane kao i Baba Vangine. Sebe su sa tvrdnjama da je inflacija privremena i tranzitorna diskvalifikovali za sva vremena. I sto je najgore zagovrali su je dosta dugo. Najbolje im je sada da idu da sade krompir, jer za bolje i nisu. Najneefikasnija centralna ikad. Jednostavno svaki potez im je pogresan. Pocev od negativnih kamatnih stopa pa nadalje. Pa svako ko je prosao pred ekonomskog fakulteta zna da je to bilo pogubno za sve i da ce doci na naplatu. Nikad necu razumeti Nemce sto su se odrekli svoje marke i Bundesbanke.

A sto se cena koju investitori traze tice, to ama bas nista ne znaci. Mogu oni da traze i duplo toliko. Sada jednostavno niko ne zeli to da plati. A sa ovim kamatnim stopama nece ni skoro.
Evo primer jedne novogradnje koja je vrlo reklamirana, a koju pomno pratim. Za tri meseca ni jedan veci stan (3.5 i 4.0) nisu prodali. Nijedan. Cak se broj ponudjenih i povecao. Da li je neko odustao ili su izbacili neke koje su cuvali ne znam.
 
1680201100667.png


Počelo je!
 
Zoran80

Gledaj garsonjere,ili manje stanove kao merilo stanja u novogradnji.Veliki stanovi se uvek prodaju sporije i teže.
U bilo kojoj novogradnji,u bilo kom periodu,manji stanovi se odmah prodaju.
U zlatno doba,kada je kvadrat bio 1.000 evra,najveci stanovi u stepi,na vrhu zgrade,isli su najsporije,a bili su fantastični.
 
Poslednja izmena:
Kod:
Mart 30. 20:10 Putin naredio prolećnu regrutaciju, od 1. aprila pozivi za 147.000 ljudi

Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz o prolećnoj regrutaciji, koja počinje 1. aprila i traje do 15. jula, a obuhvaćeno je 147.000 ljudi.

"Sprovesti regrutaciju državljana Ruske Federacije starosti od 18 do 27 godina, koji nisu u rezervi, a koji ispunjavaju uslove za regrutaciju, u periodu od 1. aprila do 15. jula 2023. godine, u broju od 147.000 ljudi“, navodi se u uredbi, prenosi TASS.

Izvor Euronews.

Stize nova tura u Srbiju izgleda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod:
Mart 30. 20:10 Putin naredio prolećnu regrutaciju, od 1. aprila pozivi za 147.000 ljudi

Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz o prolećnoj regrutaciji, koja počinje 1. aprila i traje do 15. jula, a obuhvaćeno je 147.000 ljudi.

"Sprovesti regrutaciju državljana Ruske Federacije starosti od 18 do 27 godina, koji nisu u rezervi, a koji ispunjavaju uslove za regrutaciju, u periodu od 1. aprila do 15. jula 2023. godine, u broju od 147.000 ljudi“, navodi se u uredbi, prenosi TASS.

Izvor Euronews.

Stize nova tura u Srbiju izgleda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam ja koliko lako mogu da izadju iz Rusije ti vojni obveznici, ako imaju pare i mogucnost da podmite da izadju onda mogu i da plate da ih ne mobilisu.
 
Ja mislim da je doslo do konfuzije i zabune. Nisu ovi Rusi kod nas pobegli od regrutacije (mozda neki manji broj koji se i vratio) nego su otisli iz Rusije jer su im banovane aplikacije na kojima rade (upwork, freelance, youtube, instagram, facebook market) i slicno. Plus mozda neki rade za neke firme koje su im rekle slusajte mi izlazimo iz Rusije ako hocete da nastavite da radite za nas morate da odete u neku drugu drzavu. Na sve to smo imali i priliv par firmi iz Evrope u kojima su Ruski drzavljani vlasnici a koje su se uplasile da ce da im zatvore firmu i zaplene svu imovinu.

Tako ja razumem ali naravno mozda i ima nekih koji definitivno bi uradili sve sta mogu da ne idu u vojsku a to ukljucuje i bezanje iz zemlje ali takvi obicno nemaju primanja da podrze zivot u Srbiji.
 
Koliko prodaja ostane za ove dve nedelje nakon kraja meseca? Oko 10%?

Najveci YoY pad do sada. Sad tek mozemo reci da se vidi trend.
Iskreno, nisam pratio do sada koliko ostane, jer je bilo dosta sareno od opstine do opstine.
Ono sto mogu da primetim, pocev od februara, je da su sve opstine mnogo azurnije. Zemun je pre bio spor i kasnio najvise, sad je maksimalno azuran kao i svi ostali. Moguce da je to zbog manjeg broja ugovora sada, nemam pojma.
Deluje da nece biti jos mnogo ugovora, mozda ti je procena od 10% na mestu. Bice ovo jedan ozbiljan YoY pad prometa, pogotovo za pojedine opstine...
 
Imamo primetan pad u porometu u broju nekretnina i to 42.8% u odnosu na proslu godinu (mozda ce ovo pasti na 30% kad dodju svi podaci).
Cena stana porasla 25.2% u odnosu proslu godinu.
Cena kvadrata porasla 21.2% u odnosu na proslu godinu.

Ono sto je posebno zanimljivo je da u odnosu na februar 2023. godine cena stana je porasla 10.4% i to samo za mesec dana!!!
Dok je cena po kvadratu porasla za 4.5% u odnosu na februar 2023. godine.

Ono sto mene navodi na zakljucak jeste da su na trzistu ostale samo nebuloze i da su kupci prisiljeni da placaju vise ako zele nesto da kupe i to cak 10% vise samo u odnosu na mesec dana ranije. Tako da pad prometa ujedno pokazuje da kupci nemaju bas nekog izbora jer situacija nije sjajna i onda se redje odlucuju da kupe a prodavci dizu li dizu.


Inace zoned je prodao bas dosta stanova za samo dva meseca (od kako prodaju) kod pionira! Naravno te podatke nemamo unete na RGZ-u jer su na osnovu predugovora.
 
Poslednja izmena:
Meni je maltene logički nemoguće da je ovakav pad prometa, posebno za NBG.

Da je > 70% manji obim prodaje... pa to bi značilo da je sve stalo.
 
Umnožavaju se eksponencijalno...

1680207373210.png


Približavamo se polako strani 800 od koje postaje očigledno u kom pravcu se ide. Od strane 800 do strane 900 očekujem, kako se cene budu normalizovale, da će se drastično smanjiti broj postova na temi, da više neće biti ljute borbe i nepomirljivih razlika između pripadnika oba tabora. Botova, Anti-botova i autobotova, a naručito slučajnih prolaznika koji dugo već prate temu i imaju sada da nam kažu kako cene neće padati.
 
Dragi svi... Ova tema nastavlja da živi svoj galopirajući rak sa metastazama!!!
Ovaj post se danas 05.03.2023. nalazi na 700. Jubilarnoj stranici, a tema je otvorena 03.05.2010. dakle postoji blizu 13 godina!

Od 01.01.2023. do danas napisano je 108 stranica - dakle za 1% trajanja 15% sadrzaja...

Ili...

Od 01.07.2022. do danas napisano je 351 stranica - dakle za 4% trajanja 50% sadrzaja...

Ili...

Od 01.01.2022. do danas napisano je 503 stranice - dakle za 9% trajanja 72% sadrzaja...


Cist dokaz da je 2022. godina bila, ali i da će 2023. godina biti, godina mešetara, trolova, botova, i drugih pomagajućih elemenata u funkciji podržavanja ove trenutno bolesne situacoje na tržistu nekretnina!!!!
Od ovog posta do 05.04. je vremenski razmak mesec dana, a tada smo bili na 700. stranici.... Hajde da se u narednih preostalih 6 dana do celog meseca potrudimo da skrcamo 16 stranica i ostvarimo rekord da u jednom mesecu skrcamo 100 stranica!
 
Umnožavaju se eksponencijalno...

Pogledajte prilog 157871

Približavamo se polako strani 800 od koje postaje očigledno u kom pravcu se ide. Od strane 800 do strane 900 očekujem, kako se cene budu normalizovale, da će se drastično smanjiti broj postova na temi, da više neće biti ljute borbe i nepomirljivih razlika između pripadnika oba tabora. Botova, Anti-botova i autobotova, a naručito slučajnih prolaznika koji dugo već prate temu i imaju sada da nam kažu kako cene neće padati.
Smanjice se nervoza sigurno.
Vec je Kaci Lazarevic oprostena ruzna proslost, vera u zakone trzista se vraca :)
 
Od ovog posta do 05.04. je vremenski razmak mesec dana, a tada smo bili na 700. stranici.... Hajde da se u narednih preostalih 6 dana do celog meseca potrudimo da skrcamo 16 stranica i ostvarimo rekord da u jednom mesecu skrcamo 100 stranica!
100 stranica fixno!
Screenshot_2023-03-30-22-54-34-639_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-03-30-22-54-37-361_com.miui.gallery.jpg
IMG_20230330_225415.jpg
IMG_20230330_225203.jpg
 
Meni je maltene logički nemoguće da je ovakav pad prometa, posebno za NBG.

Da je > 70% manji obim prodaje... pa to bi značilo da je sve stalo.
Moguće je jer su ostali samo preogromni stanovi. Kada sam kupovao pre skoro 2 godine bilo je mnogo više stanova od 40, 50, 60kvm. Sada su nemoguća misija, često ima stanova od 100kvm. Ti mali su preskupi i retki na NBG jer su se prodali.
 
Kod:
Mart 30. 20:10 Putin naredio prolećnu regrutaciju, od 1. aprila pozivi za 147.000 ljudi

Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz o prolećnoj regrutaciji, koja počinje 1. aprila i traje do 15. jula, a obuhvaćeno je 147.000 ljudi.

"Sprovesti regrutaciju državljana Ruske Federacije starosti od 18 do 27 godina, koji nisu u rezervi, a koji ispunjavaju uslove za regrutaciju, u periodu od 1. aprila do 15. jula 2023. godine, u broju od 147.000 ljudi“, navodi se u uredbi, prenosi TASS.

Izvor Euronews.

Stize nova tura u Srbiju izgleda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Regrutacija je normalna pojava svake godine i Rusija njih ne šalje u rat.
Mobilizacija je ono čega se pojedinci plaše ...
 
Imamo primetan pad u porometu u broju nekretnina i to 42.8% u odnosu na proslu godinu (mozda ce ovo pasti na 30% kad dodju svi podaci).
Cena stana porasla 25.2% u odnosu proslu godinu.
Cena kvadrata porasla 21.2% u odnosu na proslu godinu.

Ono sto je posebno zanimljivo je da u odnosu na februar 2023. godine cena stana je porasla 10.4% i to samo za mesec dana!!!
Dok je cena po kvadratu porasla za 4.5% u odnosu na februar 2023. godine.

Ono sto mene navodi na zakljucak jeste da su na trzistu ostale samo nebuloze i da su kupci prisiljeni da placaju vise ako zele nesto da kupe i to cak 10% vise samo u odnosu na mesec dana ranije. Tako da pad prometa ujedno pokazuje da kupci nemaju bas nekog izbora jer situacija nije sjajna i onda se redje odlucuju da kupe a prodavci dizu li dizu.


Inace zoned je prodao bas dosta stanova za samo dva meseca (od kako prodaju) kod pionira! Naravno te podatke nemamo unete na RGZ-u jer su na osnovu predugovora.
Pa nije pad ponude da kupci nemaju nekog izbora nego pad prometa. :D Baš suprotno, dešava se rast ponude i kupci imaju više izbora, ali pazi sad promet pao. :D
 
Ne znam da li je već bilo na temi:
Pišu ono do čega sam i ja došao,skupljajući cene novogradnje.Jedan kvalitetan članak,rekao bih.
Cena kvadrata u Srbiji
Prema poslednjem izveštaju o kretanju cena nekretnina u Srbiji jasno je da u Srbiji još uvek nije došlo do smirivanja tržišta, baš suprotno. U februaru mesecu došlo je čak i do poskupljenja. Naročito kada je reč o opštini Palilua, gde je kvadrat poskupeo za čak 388 evra.
Beograd standardno zauzima prvo mesto kad je reč o visini cena nekretnina. Najveće poskupljenje zabeleženo je na Paliluli, a zatim na Voždovcu.

Milić Đoković, stručnjak za nekretnine objašnjava da promene koje se dešavaju na svetskom tržištu nekretnina, kod nas neće brzo stići.
Kada je reč o Srbiji, stabilizacija tržišta nekretnina očekuje se u oktobru ili novembru ove godine. Cene će nastaviti da rastu kao i do sada, za 1 do 2 odsto na mesečnom novou", kaže Đoković za Blic."Očekuje se normalizacija i smirivanje tržišta, što znači da ne očekujemo nikakve nagle skokove u cenama kako je to bilo prethodne godine", zaključuje Đoković.
Taj tekst je copy/paste od pre mesec, dva, odlicno sam ga zapamtio samo su ga postavili ponovo pod novil datumom
 
Vrh