Šta je novo?

Cene nekretnina


Za @vradovic legendu... kako se isplati nesto kupiti za poklon cenu... ili za osminu cene ulozenog :) ovo nije jedini primer, mnogi gastarbajteri su prodavali budzasto... jer njihovu decu u Svabiji ne zanimaju lavovi i delfini na vrhu kapije a povrh toga sro ih emotivno nista ne veze za ovu zemlju
Nije tačno da gasterbajteri ne kupuju, itekako kupuju, konkretno za Zlatibor znam iz prve ruke...problem te žene ali i mnogih koji su gradili dvorce i zamkove je pre svega neprirodnost, i otuđenost od normalnosti, pa ako hoćeš i nedostatak jedne očekivane doze skromnosti. Oni su prvenstveno gradili iz želje da bi se pokazivali i sve im se na kraju izjalovilo i razbilo u paramparčad! Često su takve kuće izraz najgoreg kiča i podsmeha kod ljudi, pa i same njihove dece koja su nešto više videla
Da imam tih milion evra, sredio bih kuću u selu normalno, ništa specijalno, dokupio bih neku šumicu i livadu i sl, bunar, solarne ćelije itd, ostale pare bih uložio u turističke centre po Srbiji u apartmane koji bi se izdavali i tek možda neki manji stančić u novogradnji za 100-150 hiljada u nekom od gradova. I naslednici koji možda i ne govore više srpski kod nekih naših gasterbajtera bi mogli bar odmor ili deo odmora da provode u otadžbini roditelja plus neka korist od izdavanja apartmana bi ih isto vezivala
 
Baš tako, i onda kažu pad cena. Pa naravno da je pad kad je mirijevo sa 3k spustio na 2500 iako realno ne vredi ni 1500.

Krenuo panic sale

i5ZbWyK.jpg
 
Ova Kaća, kao da vuče poreklo od nekog tute bugarina,prevrtljiva neka žena.

Prošle godine je pričala:
-Cene stanova su visoke,zato što to ima ko da plati.
-Logično bi bilo da požurite sa kupovinom,jer će biti još veće.
-Za sada se koriguje i cena zakupa na više,pa nikad bolje vreme za kupovinu investicionih stanova.

Ko je ne zna,skupo bi je platio.

Niko za 5 meseci ,nije ostao sada bez para,ni kupci ni prodavci.
Jedino su ovi prevrljtljivi agenti,ostali bez prometa,jer su cele prošle godine pumpali cene nekretnina,pa su ih na kraju prepumpali,i balon je pukao.
Zato što Kaćama ne odgovara trenutno stanje zastoja na tržištu.
Njima je bitno da se tržište pomera, naviše-naniže, nebitno, samo da promena ima, da su burne i u što kraćem roku.
Jer, to povećava obim prodaja => provizija.
 
Proverih upravo stepinu Magnoliju.
Cena 3.000 evra+pdv.
Slobodno možemo reći,da je pad cena očigledno zaobisao novogradnju.

Evolution.........2350e+pdv.
Smart................2500+pdv.
Magnolija.......3.000e+pdv.

Sve provereno u zadnjih 7 dana.


Možda su oglašene cene ostale iste, ali sam siguran da sad postoji mnogo više prostora za korigovanje i "cenjkanje" sa investitorima.
 
Mi posle pričamo o ulaganju u berzu,pa ovakvi spisatelji oglasa, nemaju ni neko osnovno znanje,a ne ulaganje u berzu.
Da imaju bar malo znanja,napisao bi oglas na ruskom,kada ih toliko priželjkuje.

Ilija@
Kada neko postavi lestvucu toliko visoko,svako je cenkanje izlišno,naročito ako neki kompleks u blizini, ima puno povoljniju cenu, i sadržaje o kojima magnolija može sam da sanja.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je već bilo na temi:
Pišu ono do čega sam i ja došao,skupljajući cene novogradnje.Jedan kvalitetan članak,rekao bih.
Cena kvadrata u Srbiji
Prema poslednjem izveštaju o kretanju cena nekretnina u Srbiji jasno je da u Srbiji još uvek nije došlo do smirivanja tržišta, baš suprotno. U februaru mesecu došlo je čak i do poskupljenja. Naročito kada je reč o opštini Palilua, gde je kvadrat poskupeo za čak 388 evra.
Beograd standardno zauzima prvo mesto kad je reč o visini cena nekretnina. Najveće poskupljenje zabeleženo je na Paliluli, a zatim na Voždovcu.

Milić Đoković, stručnjak za nekretnine objašnjava da promene koje se dešavaju na svetskom tržištu nekretnina, kod nas neće brzo stići.
Kada je reč o Srbiji, stabilizacija tržišta nekretnina očekuje se u oktobru ili novembru ove godine. Cene će nastaviti da rastu kao i do sada, za 1 do 2 odsto na mesečnom novou", kaže Đoković za Blic."Očekuje se normalizacija i smirivanje tržišta, što znači da ne očekujemo nikakve nagle skokove u cenama kako je to bilo prethodne godine", zaključuje Đoković.
 
Poslednja izmena:
@beli labud
Ja nigde nisam spominjao Zlatibor, vec sam spomenuo NS i BG, tj. nadovezao sam se na Defketov stav.
Sasvim si upucen u situaciju, posto zivis na Zlatiboru i izdajes apartmane. Potpuno si u pravu za sve sto navodis.
Ja nemam dodir s Zlatiborom, samo s primorjem.
Mnogo su poskupele i kuce i placevi, pa mogu reci da gastosi kupuju. Skoro je jedan plac u naselju Susanj prodat za 170.000 od 5 ari, a pre inflacije vlasnik nije mogao ni 120.000 da dobije. Sad investitor dize zgradu.
Dakle, jedno su kuce i stanovi za zivot, a drugo su kuce za odmor i apartmani za izdavanje i to moramo da razgranicimo.

Ono sto mi veoma imponuje je da ovaj clanak zapravo zeli psiholoski uticati na vlasnike kuca i stanova da Rusi kupuju ispod cene, da im Beograd nije u fokusu. Interes Rusa je rasporedjen po celoj Srbiji i to ne za masnu lovu.
Po mom misljenju, sad se "dresira"
stanovnistvo i priprema za spustanje cena.
 
@beli labud
Ja nigde nisam spominjao Zlatibor, vec sam spomenuo NS i BG, tj. nadovezao sam se na Defketov stav.
Sasvim si upucen u situaciju, posto zivis na Zlatiboru i izdajes apartmane. Potpuno si u pravu za sve sto navodis.
Ja nemam dodir s Zlatiborom, samo s primorjem.
Mnogo su poskupele i kuce i placevi, pa mogu reci da gastosi kupuju. Skoro je jedan plac u naselju Susanj prodat za 170.000 od 5 ari, a pre inflacije vlasnik nije mogao ni 120.000 da dobije. Sad investitor dize zgradu.
Dakle, jedno su kuce i stanovi za zivot, a drugo su kuce za odmor i apartmani za izdavanje i to moramo da razgranicimo.

Ono sto mi veoma imponuje je da ovaj clanak zapravo zeli psiholoski uticati na vlasnike kuca i stanova da Rusi kupuju ispod cene, da im Beograd nije u fokusu. Interes Rusa je rasporedjen po celoj Srbiji i to ne za masnu lovu.
Po mom misljenju, sad se "dresira"
stanovnistvo i priprema za spustanje cena.
Ustvari ja živim i radim u Beogradu a tražim apartmane na Zlatiboru da uložim, inače forumaš @niki mi je pronašao mnogo lep objekat visoke klase i prijavio sam se.
Ne bežim ni od Beograda ali mislim da mi je povrat investicije (ROI) manji, osim ako bih našao neki Premijum klase po sniženoj ceni ali od toga izgleda slaba vajda

Dobro, tu gde je za gradnju i investitore tu je teško govoriti o bilo kakvim zakonitostima bar za nas smrtnike, skoro je plac od 5 ari prodat za nešto oko 750.000 tamo kod crkve malo iznad jezera! Šta kažeš na to...
Takođe danas imaš puno ljudi iz unutrašnjosti koji će kupiti stan i izdavati ga dok im deca ne stasaju za više škole ili fakultete, i to se izmešalo...oni su onda bar privremeno investicioni kupci! Ranije sam hteo da prebacimo fokus sa gradova na turističke centre ali ovde kao da ne postoji Srbija van BG i NS!!! Na kraju krajeva što jači turizam je i jedan od načina da se sela ne isprazne sasvim jer će i lokalni seoski živalj profitirati ili raditi u ugostiteljstvu

Uopšte kod svih nekretnina sam za odvajanje na standard, premium i luks klasu, i da se tu utvrde neke norme...jer standard stvarno ne zaslužuje ovakve cene, i to i jeste uglavnom za život ili neku normalnu rentu od 150-250 eur, i sam živim u takvom stanu
 
Evo nam je Magnolija, ima web site, prodaje stanove, javni uvid ga nema…malo su napredniji od Karica…ja bih rekao 100 stanova
01-800x533-800x533.jpeg

02-800x533-800x533.jpeg

03-800x533-800x533.jpeg



Smart home Voždovac bar 200 stanova…ima 13.800kvm…

http://www.smarthomevozdovac.rs/

1680182703732.png

Imamo onda Vojvoda Residnace u izgradnji već… 130 staniva
1680182959708.png

vladanet vrlo blizu 2.000 staniva, naselje kao Stepa, biće tu ljuta borba…plus ono sto je u pripremi!
 
Poslednja izmena:
Ova stepina magnolija ima arhitekturu najgorih izbeglickih krmaca od zgrada po kaludjerici, jajincima, zarkovu i banovom brdu, medaku, ledinama i slicno… da li je realno 2023 godine da neko ovakvu arhitekturu plasira. I jos napise luksuz na prvi pogled. Dno dna. Jos kad u nazivu cujem stepin i stepa i vojvoda..

Da li ima goreg ruznijeg i bednijeg kraja od tog celog dela, al posebno dela gde se prave ove zgrade. Kod psihijatra pod hitno ko tu kupi stan gde god. Pa makar i za 2300, a kamoli za 3000 u ovoj najgoroj demit traznicionoj krmaci koja lici na najgore kuca zgrade sa pocetka 2000ih. Bruka i sramota
 
Evo nam je Magnolija, ima web site, prodaje stanove, javni uvid ga nema…malo su napredniji od Karica…ja bih rekao 100 stanova
01-800x533-800x533.jpeg

02-800x533-800x533.jpeg

03-800x533-800x533.jpeg



Smart home Voždovac bar 200 stanova…ima 13.800kvm…

http://www.smarthomevozdovac.rs/

Pogledajte prilog 157812
Imamo onda Vojvoda Residnace u izgradnji već… 130 staniva
Pogledajte prilog 157813
vladanet vrlo blizu 2.000 staniva, naselje kao Stepa, biće tu ljuta borba…plus ono sto je u pripremi!
Niki
Magnolija nije naprednija od Karića,koji ima 374 jedinice,sa preko 600 garaža,dva bazena+djakuzi+teretana,i to sve sa turskim kupatilom.
Kome smeta jako kupatilo?:sleep::LOL:
 
Zašto potresno ime koristiti stepina magnolija id*** onom ko je smislio ime otkaz
 
Niki
Magnolija nije naprednija od Karića,koji ima 374 jedinice,sa preko 600 garaža,dva bazena+djakuzi+teretana,i to sve sa turskim kupatilom.
Kome smeta jako kupatilo?:sleep::LOL:
Naprednija da ima već web site sa spiskom prodatih stanova, a nisu još ni dali na javni uvid…
 

"Došlo je do preokreta": Glavni ekonomista ECB očekuje brzi pad inflacije u Evropi​


 
Ova stepina magnolija ima arhitekturu najgorih izbeglickih krmaca od zgrada po kaludjerici, jajincima, zarkovu i banovom brdu, medaku, ledinama i slicno… da li je realno 2023 godine da neko ovakvu arhitekturu plasira. I jos napise luksuz na prvi pogled. Dno dna. Jos kad u nazivu cujem stepin i stepa i vojvoda..

Da li ima goreg ruznijeg i bednijeg kraja od tog celog dela, al posebno dela gde se prave ove zgrade. Kod psihijatra pod hitno ko tu kupi stan gde god. Pa makar i za 2300, a kamoli za 3000 u ovoj najgoroj demit traznicionoj krmaci koja lici na najgore kuca zgrade sa pocetka 2000ih. Bruka i sr

Naprednija da ima već web site sa spiskom prodatih stanova, a nisu još ni dali na javni uvid…
Kako nema uvida,kad mi je insajder danas rekao,da su digli neki zid??
Da li to oni zidaju na divljaka,ili??
 
Sta sam zakljucio? Cekamo da vidimo da li je mariks slikao i kada. Ono sto sigurno znam je da sam sadrzaj ovog oglasa video jos odavno, bar jedno 2-3x. Jedno od najrealnijih objasnjenja je bilo da je zacepio cenu pa da se ne smara sa nasima.
Kako god, oglas je mim i sluzi samo za zezanje.
 
Video sam ga tek pre neku nedelju i odlučio da slikam tek pre dva dana. Mislim da stoji oko mesec dva.
 
Sta sam zakljucio? Cekamo da vidimo da li je mariks slikao i kada. Ono sto sigurno znam je da sam sadrzaj ovog oglasa video jos odavno, bar jedno 2-3x. Jedno od najrealnijih objasnjenja je bilo da je zacepio cenu pa da se ne smara sa nasima.
Kako god, oglas je mim i sluzi samo za zezanje.
Na osnovu cega si zakljucio da mu slabo ide prodaja?
 
Vrh