Šta je novo?

Cene nekretnina

Pazi sve i da je moj stan giga lux samo na oglasima, moj makar postoji i vredi 4000 po kvadratu, a te olupine koje si ti kupio, niti postoje niti znas da li ce postojati, a tek koliko ce vredeti kad dok operu sve pare zavrse to g.. na ledini cosak pre mirijeva tj batutova

A da ti odg, ja imam kriterijum mnogo veci od vecine ljudi i to sto je meni svinjac je neciji najveci lux. Zgradu smo doveli do perfekcije i po mom ukusu tako da nista ne brini.

Nego disi i uzivaj kod juge, top je to tamo. Posebno vlaga i insekti. Komunisticki obican blok, jad i socijala, stanovi svi okolo dobijeni za dinar i takvo i stanovnistvo i 2 zgrade izmedju fus novogradnje.
Mislim da je vreme da prekines da se blamiras tim mrziteljskim izjavama...
Prihvatamo svi da je stan rodjenog beogradjanina najbolji, zadovoljan? Btw ko zna koje su pare oprane te 2008me kada ti je taj svinjac ( po tvojim recima) zidan.
 
Pa da uvek je mrziteljsko kad istina boli. A jedina istina je da je beograd i vecina njegovih stanovnika i svega kako funkcionise, jedno obicno ruzno i provincijsko leglo kriminalaca prostitutki i svog najgoreg sljama regiona koji tek znamo koliko je iza nas srba. Sad su nam samo rusi falili da iskopaju novo dno
 
Jedino se vidim tebi radovicu i slicnima to svidja. Radovic ima top komsiluk u bg na vodi stvarno. Prostitucija i zenska i muska mislim da nema ni vise ni gore nigde na svetu. Jos u onako lux soc stanovima haha
 
Pa da uvek je mrziteljsko kad istina boli. A jedina istina je da je beograd i vecina njegovih stanovnika i svega kako funkcionise, jedno obicno ruzno i provincijsko leglo kriminalaca prostitutki i svog najgoreg sljama regiona koji tek znamo koliko je iza nas srba. Sad su nam samo rusi falili da iskopaju novo dno
Nema mene sta da boli, za razliku od te tvoje kvazi arhitektonske budzevine iz 2008me, moj stan je uradjen po peesu i sa materijalima koje si 2008 mogao da sanjas. Ako nista, barem ne gledam komsiji u tanjir sto je kod tebe slucaj.

Vracar je precenjen fenomen od strane vas rodjenih i onih koji imaju kompleks sto nisu tu rodjeni, svakako su f i jedni i drugi.

Taj haos koji na Vracaru vlada ne vredi tih 4000e m2. Dok je NBG grad buducnosti sto cena i urbanizacija i govore, o zelenilu i parkovima da ne pricam.
Ono sto je realno je da ni po cemu Vracar niti njegovi stanovnici nisu bolji ili vredniji od bilo koga.
To su tvoji stereotipi i predrasude, a u osnovnoj skoli se uci koji ljudi imaju predrasude.
 
Jes sećam se i ja da je 2008. bila nestašica belog lima.
 


POSUSTAJE TRŽIŠTE NEKRETNINA U AMERICI Najsporiji tempo od 2015.​

Izvor: Nekretnine.rs Autor: Blic biznis

U Sjedinjenim Američkim Državama je prodaja nekretnina pala za 0,4 odsto u avgustu u odnosu na jul, na sezonski prilagođenu godišnju stopu od 4,80 miliona jedinica, prema Nacionalnoj asocijaciji posrednika za nekretnine. To je najsporiji tempo prodaje od maja 2020. godine, kada su aktivnosti na tržištu nekretnina kratko zastale zbog početka pandemije korona virusa.
Izvan toga, to je najsporiji tempo od novembra 2015. godine. Na godišnjem nivou, u odnosu na avgust 2021. godine, prodaja je bila čak 19,9 odsto manja
 
Batica prodaje stan u bloku 65 po povoljnoj ceni od skoro 8300e kvadrat ahahahhahahahah
P. S. U opisu moze da napise par kilometara od ergele konja u Jakovu
Screenshot_20221105_004519_com.android.chrome.jpg
 
Iskreno i meni je ovo preskupo.

Jel to zgrada Savada? Izvini slabije se razumem u taj deo.
 
U Mirijevu se ukrsta metro :)

Nisam znao da je to West 65 posto sam povrsno pogledao sa telefona.
Ne razumem zasto bi neko birao West65 sa tom lokacijom ako ima tu cuvenu Kulu Beograd sa slicnom cenom.
Jedino sad ako radi bas u Delta City-ju ili tako nesto :) pa da mu bude blizu.

Ali da svakako postoje stanovi koji su i meni zapanjujuce skupi (u odnosu na trenutno stanje) mozda ne u apsolutnom iznosu ali lokacija/cena/kvadratura.

Nekako je bas brzo otislo sa 2000-3000e po m2 na ove neke cifretine :) kao da je do juce bilo oko 2000e.
Plus pojava ovih nekih bas luksuznih mega stanova.

Deluje mi kao da ce uskoro biti milion eura za stan kao dobar dan.
 
znao sam da su Vlasi krivi... Grade autoput do svog sela sram ih bilo... šta nam rade...

Nisu Vlasi krivi vec partijska bratija.

Kao kada na pijacnoj tezgi prodajes krompir.

Uzmes reket od svih prodavaca i kupaca zajedno da platis poplocavanje staza iz svih pravaca samo do tvoje tezge i svetlecu reklamu iznad.

Onda ostalim prodavcima zabranis da prodaju, a krompir koji je zbog toga odjednom u manjku stavis na tender, pa ko ponudi vise taj nece ostati gladan.

Zoves i one sa strane koji nisu odatle i nisu platili za stazu da se takmice na tenderu za tvoj krompir.

Istovremeno, ovima sto si uzeo reket, koji sada vec gladuju govoris da kupe sto pre, jer krompir samo sto nije nestao, ali da im i pored toga nikada nije bilo bolje.

Vredjanje inteligencije šibicarenjem i bezobrazlukom.

Inace Vlasi, odnosno Rumuni su za postovanje.
Kad ih neko bar malo pokusa ovako dr..ljisati, odmah izlaze na ulice i resavaju.
 
A meni deluje i da je vrlo verovatan scenario gde sledeće godine svetska ekonomska kriza+oružani sukob na Kosovu obore cenu stanova ;)ja ću se suzdržati od kupovine dok ne vidim kako će se razvijati situacija u 2023 godini.
 
A meni deluje i da je vrlo verovatan scenario gde sledeće godine svetska ekonomska kriza+oružani sukob na Kosovu obore cenu stanova ;)ja ću se suzdržati od kupovine dok ne vidim kako će se razvijati situacija u 2023 godini.
Ma ni rat nece oboriti cenu stanova u BG. Kako? Pa jednostavno. Radnici ce biti mobilizirani, mehanizacija ce biti konfiskovana od vojske, te ce sve to smanjiti ponudu novih lux stanova sa spanskom keramikom, laufen vodokotlicima, tarket troslojnim parketom i roletnama na elektromotorni pogon. Sa druge strane dijaspora, pre svega ona iz US koja ce hrliti nazad da brani domovinu ce zbog jacanja te valute pohrliti da kupi za njih prakticno dzabe stanove. Tako ce u uslovima smanjene ponude i daleko vece traznje doci do ekspozije cena, pogotovo u delovima Beograda pored reke gde ni rat nece stopirati dovrsetak kulcina, shifonjera i izmestanje mostova.
Na sve to treba dodati da su nepokretbosti u BG empirisjki dokazano safe haven assets. Sigurnije od zlata.
 
Tako je i dodati da su neke nekretnine stare skoro 300. godina i da je to dokaz da cak i ako imamo kratkotrajne padove vrednosti dugorocno je rast i samo rast.

Beograd je prosao kroz mnoge ratove i krize i evo dan danas je tu nista mu ne fali. To sto na neki period 5-7-8 godina bude rat ili kriza nista ne znaci dugorocno. Jer dugorocno je trend na gore.
Cekajuci taj dip propustis mnogo vise.

E6F2C266-4720-42A4-94E0-51B6773B3556.png
 
Jedino ako ti tenk ne prodje kroz kuću ili te ne spiči granata. Šalim se. U slučaju rata, cijene nekretnina bi nam bila poslednja rupa na svirali.
 
Mi smo mala država koja se ne pita za ništa. To nije ista država iz 1999, postaćemo plen jačima (rudarenje litijuma), deponovanje svog otpada (Zorka Šabac već skladišti od skoro 50 šlepera dnevno evropskog otpada), i slično. Imate primer Kosova gde su uzeti rudnici, a nekretnine koštale nenormalne iznose do pre par godina, danas idu u bescenje.
 

Gazde stanova - možete malo i da se potrudite kada oglašavate svoje stanove. Posebno sada, kada su kirije kao da smo u Švajcarskoj​

KAKO TREBA PRAVITI FOTOGRAFIJE STANA ZA IZDAVANJE?​

Većina pametnih telefona ima visokokvalitetne kamere i to uz malo više znanja iz članka, možete biti sigurni da ćete snimati lepe fotografije svog doma.


Reklamne fotografije imaju veliki uticaj na proces iznajmljivanja ili prodaje stana ili poslovnog prostora.

Visokokvalitetne fotografije u dobro osvetljenim prostorima privući će više pažnje iznajmljivača od mutnih, pretamnih fotografija ili fotografija s drhtavim rukama.

Studija koju je proveo VHT Studios pokazuje da korištenje visokokvalitetnih fotografija u oglašavanju povećava prodaju i proces najma do 32%.

Očistite ceo stan, obrišite prašinu s površina i uklonite otiske prstiju sa stakla. Počnite od kuhinje i u ormariće stavite stvari koje ne izgledaju dobro na slici. To uključuje, na primer, sredstva za pranje sudova, sunđeri, flaše ulja, posude za začine, itd. Takođe, elektroniku (tostere, kuvalo za vodu, aparate za sendviče), peškire i druge dodatke držite dalje od pogleda kako bi unutrašnjost izgledala prostranije. Isti princip može se primeniti na sve ostale prostorije.

Sledite moto "manje je više" kada je u pitanju fotografija nekretnina. Novi stanar iz svakog ugla fotografije želi videti što ga čeka u novom domu, a ne korišteni šampon ili broj tepiha u hodniku.

Mnogo bolji utisak ostavljaju stanovi sa modernom tehnikom, koje doprinose udobnosti samog doma, kao što su: klima, uređaj za prečišćavanje vazduha, uređaj za prečišćavanje vode.

Prirodno svetlo i sunce najbolji su prijatelji fotografije. Slabo osvetljena soba može izgledati jednako loše kao i previše obrađena fotografija.


Odaberite jutro i sunčan dan za fotografisanje​



  • Poigrajte se zavesama i rasvetom kako biste izvukli maksimum iz svog stana.
  • Dosta cveća dodaje veliku vrednost vašim fotografijama. Upotpunite svoj stan novim buketom biljaka i cveća.
  • Stvorite ugodnu atmosferu paljenjem podnih ili zidnih lampi u dnevnoj i spavaćoj sobi.
  • Slike i fotografije na zidovima daju stanu karakter.



Izbor i broj fotografija je jako bitan!​


Snimite 1-2 fotografije male sobe i 2-3 fotografije velike sobe. Odaberite dobar ugao gledanja kako biste videli što više prostora. Obavezno priložite fotografiju spoljnjeg izgleda stana odnosno zgrade.

Inovativnije rešenje je dodavanje virtualnog obilaska stana.

To omogućava stanarima da dobiju realnu sliku svog stana. Budite iskreni, nemojte skrivati nesavršenosti ili preterano uređivati fotografije.

Ovo je skup i dugotrajan proces koji može učiniti više štete nego koristi. Ako su fotografije daleko od stvarnosti, to može biti frustrirajuće za stanare i kriterijum za isključenje u procesu najma. Budite iskreni prema svojim izgledima i dajte im do znanja prednosti i mane vaše nekretnine za iznajmljivanje. Poštenje gradi kredibilitet i steče vaše poverenje kao stanodavca.


Fotografije su prva stvar koju iznajmljivač vidi kada gleda kuću ili stan za iznajmljivanje i može značiti razliku između toga šta želite da se vidi na fotografiji ili ne.

Ne morate biti profesionalni fotograf da biste snimili sjajne fotografije, ali ako sledite ove savete to će vam pomoći da izvučete maksimum od iznajmljivanja stana. Usredsredite se na jedan ključni objekat kako biste uhvatili pogled gledaoca u svakom kadru. Kadrirajte scenu koristeći podešavanje šire nego da biste pružili kontekst za ono što posmatrač vidi.


Snimite više slika iste sobe iz različitih uglova​



  • Koristite što više prirodnog svetla, ali izbegavajte da direktna sunčeva svjetlost zamuti vaše fotografije.
  • Upotrebite rešetke kamere za poboljšanje ravnoteže kompozicije.
  • Pre fotografisanja očistite i pospremite sve sobe.
  • Kako biste izbegli nesporazume, oprezno koristite funkcije uređivanja.
  • Dodajte najmanje 10-15 visokokvalitetnih fotografija kako biste privukli pažnju koju zaslužuje vaš najam.

Korištenje mreže kao vodiča


Većina kamera na pametnim telefonima uključuje opciju mrežne linije u svojim podešavanjima.
Uključite ga kako biste dobili najbolju kompoziciju na svojim fotografijama.

Ove linije pomažu poboljšati ravnotežu i perspektivu fotografije primenom "pravila trećina", pogledajte mrežu 9x9 na kameru i locirajte jednu od točaka u kojima se ove linije seku. Postavite fokusnu točku sobe na jednu. Ovo stavlja glavne elemente prostorije u jednu trećinu kadra (umesto u sredinu), što često rezultira zanimljivijom i privlačnijom slikom.


Ne zaboravite na izgled nekretnine​


Privlačnost nekretnine jedan je od najvažnijih faktora prodaju ili iznajmljivanje.

Spoljni prostor ostavlja utisak dodira sa prirodom, bilo da izdajete u jesen ili zimu .
Na primer, snežni pokrivač otkriva rasprostranjenost vrta, a boje jesenskog lišća navode stanare da zamisle korištenje terase kasno u godini.


Držite se izvan kadra​


Kada snimate kupatilo ili druge prostorije s ogledalima, pazite da vaš odraz nije u kadru.
Ako je vaš dom ugodan za kućne ljubimce i zauzet tokom snimanja fotografija, ne dopustite životinjama da ostavljaju pogrešne utiske!

Pazite da ne preterano podesite osvetljenje i kontrast.
Preeksponirane ili filtrirane fotografije mogu iznajmljivačima poslati poruku da pokušavate sakriti manje poželjne karakteristike.

 
A meni deluje i da je vrlo verovatan scenario gde sledeće godine svetska ekonomska kriza+oružani sukob na Kosovu obore cenu stanova ;)ja ću se suzdržati od kupovine dok ne vidim kako će se razvijati situacija u 2023 godini.
Taj oruzani sukob godinama vec se spominje, jos od McDonaldsa i ambasade, tesko da je omeo nekog u kupovini stana. Mozda je cena nekretnina na Jarinju ili Presevu propatila, ali centralne beogradske opstine, jok.

Nema sanse da padnu cene, cak i zbog jacih kamata, jer nas narod je toliko tvrdoglav i uporan (ovo navodim kao dobru stvar), da nece dozvoliti da ga ni duplo veca rata za kredit istera iz 'rodjenog' stana..

Inace jos jedna bitna stavka za one koji kazu da se kod nas samo suska dok na zapadu uveliko padaju cene, kao 2008 - tad Srbija nije bila pozeljno mesto za zivot stranaca, kao sto nisu ni Turska ni Gruzija, internet privreda nije bila ni priblizno razvijena kao sada, digitalni nomadi nisu postojali, a i to nesretno paljenje ambasade i McDonaldsa sigurno nisu strancima bili znak da je ovde bezbedno i lepo za zivot, iako objektivno jeste.

Izuzetno smo malo trziste, i svedoci smo da i najmanja promena na strani traznje (koja je uvek, po logici stvari, fleksibilnija nego ponuda), rezultiraju u jakim promenama cena.

100k rusa/ukrajinaca napravise belaj u dva glavna grada Srbije, u roku od 6 meseci, a svi su zaposleni u digitalnoj sferi. Ovo da se desilo 2008, ne bi imalo ni iz bliza jak uticaj na cene kod nas, jer bi ih doslo par hiljada, jer tad nije postojao upwork i fiver.
 
Poslednja izmena:
Vrh