Šta je novo?

Cene nekretnina

Znam za par slučajeva vlasnika placeva na Zlatiboru koji su dobili 2-3 i više apartmana od investitora i odmah su jedan zamenili za Vračar i centar, ostale naravno unosno izdaju na planini
Iako bi im se i taj jedan apartman isplatio za 15-ak god ipak su uzeli neodložno, odmah u Beogradu gde je to oko 25 god, tako da nije samo novac razlog

Ne razumem, ali kao da Beograd više nije samo grad, postao je neka vrsta opsesije za merilo uspeha...opčinjenost bulevarima, zgradama, svetlima, gužvom, pa ako hoćete i smogom, stresom...da se bude tu...nema tu više mnogo pameti, rezona, premišljanja...daj samo što bliže centru,...samo daj...!
 
Ja ne razumem ljude koji zele da zive na vracaru, dorcolu, starom gradu.. Apsolutno uzasna saobracajna infrastruktura, bicikl nemoguca misija, auto jedino da ga parkiras u vazduhu, autobusi uzas. Ne kazem da je mnogo bolje u drugim delovima grada, ali od kako sam presao na NBG ne bih nigde drugde ziveo u ovoj nasoj zapizdini od grada.
 
@Zoran80
Vodim se politikom "ne prihvataj kritiku od onih od kojih ne bi ni savet prihvatio".

Nicim izazvani komentari inspirisani ljubomorom i licnim nezadovoljstvom. Bar imaj dovoljno dostojanstva da budes iznad tih niskih pobuda.
Tako je, sve je laz, neko stalno radi protiv tebe.

Drago mi je da si rekao da samo neuspesni ljudi poput tebe dolaze na ovaj forum.
Naravno, dozvoljavam da imas svoje misljenje o svemu, pa i o meni, ti svakako bolje znas ko sam od mene samog.

Nisam establisment niti zelim da budem, a sa svojim radom mogu da radim sta hocu, ne treba jedan zoran da me uci sta da radim, ako ni sebe nije naucio. Eto ti od svog rada kupi jahtu, meni ne treba, nisam toliko pametan.
 
Poslednja izmena:
@Zoran80
Drago mi je da si rekao da samo neuspesni ljudi poput tebe dolaze na ovaj forum.
Naravno, dozvoljavam da imas svoje misljenje o svemu, pa i o meni, ti svakako bolje znas ko sam od mene samog.
Nisam establisment niti zelim da budem, a sa svojim radom mogu da radim sta hocu, ne treba jedan zoran da me uci sta da radim, ako ni sebe nije naucio. Eto ti od svog rada kupi jahtu, meni ne treba, nisam toliko pametan.
Covece koliko ti izvrces cinjenice i ljudima ubacujes reci koje nisu rekli. Ne znam zaista koji problem imas. Ali procitaj tacno sta sam napisao- USPESNI PREDUZETNICI. Da, zaista mislim da takvih ovde nema li su veoma retki. Pogotovo to nisu oni koji trube non stop o tome. Jer takvi nemaju vremena za ovakve forume i teme. Da ne govorim o uspesnim PRIVREDNICIMA. I to naravno ne znaci da mislim da su drugi koji posecuju ovaj forum neuspesni u svojim poljima. A ti samolroklamovani uspesni bezimeni gospodine nastavi da kupujes stanove u izvikanim kompleksima na prvom spratu iznad baste kafica. Odlicno mesto za kvalitetan zivot.
 
Covece koliko ti izvrces cinjenice i ljudima ubacujes reci koje nisu rekli. Ne znam zaista koji problem imas. Ali procitaj tacno sta sam napisao- USPESNI PREDUZETNICI. Da, zaista mislim da takvih ovde nema li su veoma retki. Pogotovo to nisu oni koji trube non stop o tome. Jer takvi nemaju vremena za ovakve forume i teme. Da ne govorim o uspesnim PRIVREDNICIMA. I to naravno ne znaci da mislim da su drugi koji posecuju ovaj forum neuspesni u svojim poljima. A ti samolroklamovani uspesni bezimeni gospodine nastavi da kupujes stanove u izvikanim kompleksima na prvom spratu iznad baste kafica. Odlicno mesto za kvalitetan zivot.
Ne znam sa cim ima problem ovaj covek. Lik bukvalno iskocio i prica kako je mesto gde cu ja da zivim. Drago mi je da iz prikrajka pratis moje poteze. Tako je, ja sam za sebe uspesan, budi i ti pola od toga. Dobro je, shvatili smo da si ti bolji ako ti je to tako bitno. Kao i uvek pojednici udare po licnoj prozivci i osnovi kada ne mogu da prihvate ono sto cuju.
 
Poslednja izmena:
Treba da ih razumes. Ima ljudi doneli odluku da “cekaju” a situacija na trzistu svakim danom bukvalno sve gora. Nekima stoji ustedjevina na racunu, neki su mogli sa uzmu kredit sa fiksnom kamatom a sad nit jeftinih kredita nit jeftinih stanova.

To kod ljudi kreira stres i nervozu tako da treba da imas razumevanja prema ovakvim izlivima besa na sve i svasta.

Najveci krivac po meni su ljudi koji su 5-7 godina unazad pricali evo kako samo sto nije palo i pored njih ovi sto im u Srbiji sve smeta a na zapadu med i mleko. Na neki nacin su mozda na nekoga uticali da donese odluku “da saceka” i to je nekome mozda trajno napravilo stetu da vise nikada ne moze nista da kupi i na sve to situacija se ne poboljsava vec je sve ludje i ludje.
 
Covece koliko ti izvrces cinjenice i ljudima ubacujes reci koje nisu rekli. Ne znam zaista koji problem imas. Ali procitaj tacno sta sam napisao- USPESNI PREDUZETNICI. Da, zaista mislim da takvih ovde nema li su veoma retki. Pogotovo to nisu oni koji trube non stop o tome. Jer takvi nemaju vremena za ovakve forume i teme. Da ne govorim o uspesnim PRIVREDNICIMA. I to naravno ne znaci da mislim da su drugi koji posecuju ovaj forum neuspesni u svojim poljima. A ti samolroklamovani uspesni bezimeni gospodine nastavi da kupujes stanove u izvikanim kompleksima na prvom spratu iznad baste kafica. Odlicno mesto za kvalitetan zivot.
To sto ti mislis da ako si uspesan preduzetnik i privrednik nemas ili ne treba da imas vremena za trosenje svog slobodnog vremena van posla na bilo koji nacin bilo to blejanje na jahti ili na ovom forumu, govori o tebi i tvojoj zabludi, taj glup nacin razmisljanja "imam firmu i moram da radim 200 sati dnevno" je pogresan, ja sam nekada tako razmisljao i radio i onda sam skontao da ne treba tako, i da postoje produktivniji nacin da se vodi biznis, ulaganja, ljudi i slicno. A daleko od toga da sam jedini.. Opste je poznato da "uspesni" / "jaki" privrednici, biznismeni ili kako god da ih nazoves, najmanje rade, jer imaju druge koji ce raditi umesto njih.
 
Ne znam sa cim ima problem ovaj covek. Lik bukvalno iskocio i prica kako je mesto gde cu ja da zivim. Tako je, ja sam za sebe uspesan, budi i ti pola od toga. Dobro je, shvatili smo da si ti bolji ako ti je to tako bitno. Kao i uvek pojednici udare po licnoj prozivci i osnovi kada ne mogu da prihvate ono sto cuju.
Sa tobom nema poente diskutovati. Zaista je nemoguce. Komentarises stvari koje veze nemaju sa onim stonje napisano. Ubacujes ljudima da su rekli ono sto nisu. Zaista problematicno.
A o licnim prozivkama stavicu deo tvog komentara koji je doveo do naknadne diskusije
Nadam se da si cuo da u ovoj drzavi ima i privatnih biznisa koji ne postoje da bi mesecno pravili 400e. Sada ti ih mozes nazvati i lopovima
Toliko o tvojoj konstataciji kako pojedinci udaraju po licnoj prozivci. Pametnom dosta.
Zaista sve sto drugima inputiras pricas najvise o sebi.
 
Eno ga prvi primer Elon Musk na Twitteru bleji non stop :)
Toliko bleji da ih je na kraju kupio da sam moze sebe da doda kao admina :cool:
Ja ga generalno ne podnosim, ali ispao je Gospodin covek, i sad ce da im uvede kapitalisticku tiraniju - radno vreme da nemaju ni minut da shitpostuju po forumima, kako bi ustedeo pare na otkazima i da ispegla firmu kako zeli.
 
To sto ti mislis da ako si uspesan preduzetnik i privrednik nemas ili ne treba da imas vremena za trosenje svog slobodnog vremena van posla na bilo koji nacin bilo to blejanje na jahti ili na ovom forumu, govori o tebi i tvojoj zabludi, taj glup nacin razmisljanja "imam firmu i moram da radim 200 sati dnevno" je pogresan, ja sam nekada tako razmisljao i radio i onda sam skontao da ne treba tako, i da postoje produktivniji nacin da se vodi biznis, ulaganja, ljudi i slicno. A daleko od toga da sam jedini.. Opste je poznato da "uspesni" / "jaki" privrednici, biznismeni ili kako god da ih nazoves, najmanje rade, jer imaju druge koji ce raditi umesto njih.
Naravno da ne rade 200 sati dnevno, jer ih toliko ni nema. Maksimum moguci je 24h. Naravno da ne rade ni toliko, ali svakako svoje vreme koriste pametnije nego da ovde promovisu bull markete ili investiranje u stanove.
 
Sa tobom nema poente diskutovati. Zaista je nemoguce. Komentarises stvari koje veze nemaju sa onim stonje napisano. Ubacujes ljudima da su rekli ono sto nisu. Zaista problematicno.
A o licnim prozivkama stavicu deo tvog komentara koji je doveo do naknadne diskusije

Toliko o tvojoj konstataciji kako pojedinci udaraju po licnoj prozivci. Pametnom dosta.
Zaista sve sto drugima inputiras pricas najvise o sebi.
Pa sta da odgovorim na temu ko dolazi na ovaj forum?
I sta da kazem na to izdavanje stanova ruskim tiktokerima?

Imas problem sa razumevanjem.
Sta je licna prozivka u recenici da postoje privatne firme koje prave vise od 400e mesecno? Sta tu ima licno? Spominjao si da ljudi koji rade za platu koja je tolika kolika je ne kupuju stanove. Sto je tacno. Rekao sam da postoje privatnici cije firme imaju mnogo veci profit, sto je tacno. Pri tom nisam mislio ni na sebe niti bilo kog pojedinacno, nista tu licno nema, za razliku od pominjanja na kakvom groznom mestu sam ja kupio stan. Ne znam odakle to izlete.
 
Ja ne razumem ljude koji zele da zive na vracaru, dorcolu, starom gradu.. Apsolutno uzasna saobracajna infrastruktura, bicikl nemoguca misija, auto jedino da ga parkiras u vazduhu, autobusi uzas. Ne kazem da je mnogo bolje u drugim delovima grada, ali od kako sam presao na NBG ne bih nigde drugde ziveo u ovoj nasoj zapizdini od grada.
Ja volim tu vrevu centra grada gde se živi 24 časa i ima puno raznih sadržaja na malom prostoru. Osetim se više živim kad odem do centra ako dugo nisam bio. Možda ima i nostalgije za vremenom kada sam studirao u centru i izlazio kao mlađi. Mada izađem do grada i sada s vremena na vreme.
 
Ja volim tu vrevu centra grada gde se živi 24 časa i ima puno raznih sadržaja na malom prostoru. Osetim se više živim kad odem do centra ako dugo nisam bio. Možda ima i nostalgije za vremenom kada sam studirao u centru i izlazio kao mlađi. Mada izađem do grada i sada s vremena na vreme.
To je drugo, tebe podseća na dane kad si umesto ćele imao kosu, sve zube i manjak na stomaku, ali u današnje vreme život je u Beogradu postao mučenje a i pitanje koliko je za zdravlje i pluća dobar! Ima smisla jedino neradnim danom kad nema puno auta i bar malo zaliči na onaj pravi Beograd...
 
To je drugo, tebe podseća na dane kad si umesto ćele imao kosu, sve zube i manjak na stomaku, ali u današnje vreme život je u Beogradu postao mučenje a i pitanje koliko je za zdravlje i pluća dobar! Ima smisla jedino neradnim danom kad nema puno auta i bar malo zaliči na onaj pravi Beograd...
Haha, jesam mator, ali imam svu kosu, nisam osedeo, ravan stomak. Zubi mi nisu idealni, ali nisu ni loši. Proletos me startovala klinka od dvadeset i nešto :cool:, pa se šokirala kada je saznala koliko imam godina. Ukratko nije taj razlog. :)
 
Pitao sam se gde da postavim ovo pitanje onda se setih ove teme.

Elem, neko mi je rekao da je citao u novinama da stanodavci koji iznajmljuju nekretninu Rusima rizikuju da kasnije nece moci da ih izbace ako ovi zatraze azil u Srbiji a duze su od 6 meseci ovde. Jel to tacno?
 
Znam za par slučajeva vlasnika placeva na Zlatiboru koji su dobili 2-3 i više apartmana od investitora i odmah su jedan zamenili za Vračar i centar, ostale naravno unosno izdaju na planini
Iako bi im se i taj jedan apartman isplatio za 15-ak god ipak su uzeli neodložno, odmah u Beogradu gde je to oko 25 god, tako da nije samo novac razlog

Ne razumem, ali kao da Beograd više nije samo grad, postao je neka vrsta opsesije za merilo uspeha...opčinjenost bulevarima, zgradama, svetlima, gužvom, pa ako hoćete i smogom, stresom...da se bude tu...nema tu više mnogo pameti, rezona, premišljanja...daj samo što bliže centru,...samo daj...!
Odavno je stan u Beogradu neka vrsta uspeha, pogotovo u unutrašnjosti.

Ja ne razumem ljude koji zele da zive na vracaru, dorcolu, starom gradu..
Status "rasnog Beogradjanina".

Naravno da ne rade 200 sati dnevno, jer ih toliko ni nema. Maksimum moguci je 24h. Naravno da ne rade ni toliko, ali svakako svoje vreme koriste pametnije nego da ovde promovisu bull markete ili investiranje u stanove.
Evo meni je npr zanimljiva ova tema jer dodjem da odmorim mozak, na žalost nemam vremena za ostale teme iako sam nekad imao. Čitam malo Savina proročanstva, malo Vradovićeve vragolije, malo beobuild zabavnik... A uz put pročitam i neku korisnu informaciju o cenama i kretanju marketa.
 
Gledao sam podatke ovde: https://tradingeconomics.com/serbia/gdp

Ti pretpostavljam mislis na gdp in constant prices: https://tradingeconomics.com/serbia/gdp-constant-prices

I mene malo cudi kako tolika nominalna razlika.

Podatke mozes videti ovde.

Govorimo o realnom BDP-u (dakle u konstantnim cenama), koji je je jedini relevantan i porastao 25% od 2015, 30% od 2008. i ukupno dva puta od 2000.

Nominalni BDP u dinarima je mogao da poraste i milijardu puta, to je potpuno irelevantno.
 
Evo da se i ja javnem. Naložili mi iz centrale. Kažu provalili su VRadovica na forumu, pa sad on mora malo da odmori, a ja da preuzmem.
Ljudi, što bi sa onim Vašim predvidjanjima u septembru, biće u oktobru, u oktobru, biće u novembru?
Ja mislim da cijene nisu pale, ako nisu malko još i pošle gore. Ako u Beograd dođe još 100.000 Rusa i još 20.000 Ukrajinaca, što uopšte nije isključeno, cijene će još skočiti.
 
Ko veruje u proročanstvo Tarabića cene će još rasti, jer će se silan Svijet sa proleća 2023 sliti u nas, kada krenu svetska dešavanja. Uostalom videćemo rezultate prodaje za oktobar, novembar. Kreditnih više nema, a i keš je u krizi.
 
Ko veruje u proročanstvo Tarabića cene će još rasti, jer će se silan Svijet sa proleća 2023 sliti u nas, kada krenu svetska dešavanja. Uostalom videćemo rezultate prodaje za oktobar, novembar. Kreditnih više nema, a i keš je u krizi.
A skok cijene izdavanja koji je evidentan i za koji ćemo se vjerujem svi složiti, kako ce uticati na cijene u narednom periodu? Kažu li Tarabići šta o tome? Da kada cijena zakupa raste, šta se dešava sa cjenom kupovine? Ima li tu neke zakonitosti?
 
Evo da se i ja javnem. Naložili mi iz centrale. Kažu provalili su VRadovica na forumu, pa sad on mora malo da odmori, a ja da preuzmem.
Ljudi, što bi sa onim Vašim predvidjanjima u septembru, biće u oktobru, u oktobru, biće u novembru?
Ja mislim da cijene nisu pale, ako nisu malko još i pošle gore. Ako u Beograd dođe još 100.000 Rusa i još 20.000 Ukrajinaca, što uopšte nije isključeno, cijene će još skočiti.
Ma gresis prijatelju, sad ce da pukne dirizabl - gledaj ga.
Sad ce da pukne, centar ce biti 1100m2 i svi ljudi koji su cekali ce da kupe, ali bice takva navala da ce opet brzo da skoci i opet jedan deo nece moci da kupi posto ce cene opet da odu na preko 2k.

Pa i nek pukne majku mu, sta ce da se desi, kao tad ce tvoja ustedjevina da vredi vise, sta, ako pukne, svi pucamo - nema tu filozofije.
Drugo - ako padnu cene i izduvaju se - pa nisu pale za narednih 100 godina, kao berza - menja se, opet ce da porastu, fluktuacija, ne tera te niko da prodas. A ti imas nekretninu, cekaj, zivi.

Ovo sa Rusima je samo sve zacementiralno - nece postojati nikakav pad cena, tu je inflacija. Novac gubi vrednost.

Drugi par opanaka je kamatna stopa i rizici koji su realni, ali boze moj, igrao si se, pokusao, dao si im ucesce, vracas im stan cao zdravo.

Gledam i kako vidim, u samom naselju Beograd ispod 100k evra nista pametno ne moze da se nadje vise .

Ali zato vidim Batajnica dvosoban stan za tricavih 48k.

Svacega ima.
 
@realnostt

Ma ne, ne vidi niko pare od Rusa. Dođe programer iz Moskve sa zaradom od 100.000 $ godišnje i neće da plati sirotom Vračarcu za stan. Hoće da se zeyebava sa gazdom, jer mu to život čini lepšim. Bjednij Vračarec, nayeba ko Čečen.

Što trošite prste na pisanje ovakvih inadžijskih postova? Inače je ova tema postala dosta dobra, sa nekoliko izvanrednih i jednim antologijskim postom (mislim da se čovek zove ermelijan), ali čemu ovo? Eto, fino je na Crvenom krstu, to je realnostt.
Ma neee nego bas smo se usrecili i svako ce se usreciti sa tim narodom. Za bilo koga zdrave pameti ta zemlja i te zemlje ne postoje i nisu predmet svesti uopste. Rusofilima im ih zelim sto vise pa da vide koje je to dno
Znam za par slučajeva vlasnika placeva na Zlatiboru koji su dobili 2-3 i više apartmana od investitora i odmah su jedan zamenili za Vračar i centar, ostale naravno unosno izdaju na planini
Iako bi im se i taj jedan apartman isplatio za 15-ak god ipak su uzeli neodložno, odmah u Beogradu gde je to oko 25 god, tako da nije samo novac razlog

Ne razumem, ali kao da Beograd više nije samo grad, postao je neka vrsta opsesije za merilo uspeha...opčinjenost bulevarima, zgradama, svetlima, gužvom, pa ako hoćete i smogom, stresom...da se bude tu...nema tu više mnogo pameti, rezona, premišljanja...daj samo što bliže centru,...samo daj...!
ja ne znam za koga normalnog je postao da mora da bude tu i simbol svega sto si nabrojao. Za bilo koga ko je iz beograda i imao je leba da jede i nesto jos uzgred sa strane, je obicno dno u koji se sjatio sav sljam iz unutrasnjosti okolnih zemalja i dijaspore. Ne znam o cemu ti pricas posebno ne o svetlima bulevarima itd. Moj najveci zakljucak je da vecina ljudi odavde ili nije bila u inostranstvu ili su prosto opetisani od svega
 
Evo da se i ja javnem. Naložili mi iz centrale. Kažu provalili su VRadovica na forumu, pa sad on mora malo da odmori, a ja da preuzmem.
Ljudi, što bi sa onim Vašim predvidjanjima u septembru, biće u oktobru, u oktobru, biće u novembru?
Ja mislim da cijene nisu pale, ako nisu malko još i pošle gore. Ako u Beograd dođe još 100.000 Rusa i još 20.000 Ukrajinaca, što uopšte nije isključeno, cijene će još skočiti

A sto se ti ne drzis tvog stijenja i kamijenja a nas ti i tebi slicni pustis da raspravljamo o nasem gradu i nasoj zemlji. Idi nadji forum podgorica ili pluzine ili rozaje sta je vec aktuelno tamo kod vas
 
Vrh