Šta je novo?

Cene nekretnina

@realnostt
Prijatelje, ovom (i drugim) forumima treba vise ljudi poput mene a manje poput tebe (dosadni ste vise - iste price, iste fraze, isti prosek, idi u Podgoricu, idi u svoje selo, BG je puko, kme, BG vise nije to, bio sam mlad).


Ajde bre covece - onda kad vidis prosek na forumu gde treba da polemisemo kao nesto, znas kakva je situacija na terenu.
 
Zavadi pa vladaj. Selo-grad, Zvezda-Partizan, narodnjaci-rokeri, nacionalisti-globalisti, a od skoro vlasnici vs. potencijalni kupci. Kako ne shvatate da će ovo što se događa pogoditi sve. Situaciju ljudi koji bi da kupe stan za svoju porodicu ne bih posebno obrazlagao. Što se tiče vlasnika koji imaju po nekoliko stanova i oni će doći na red. Štaviše oni će izgubiti najviše, jer imaju šta da izgube. Prosečan čovek će i dalje ostati go kao pištolj. On nema šta da izgubi. Ali onaj ko ima nekoliko stanova koje su možda zarađivale generacije pre ili kasnije će se suočiti sa činjenicom da ti stanovi vrede mnogo manje nego što su nekada realno vredeli.
 
Ma neee nego bas smo se usrecili i svako ce se usreciti sa tim narodom. Za bilo koga zdrave pameti ta zemlja i te zemlje ne postoje i nisu predmet svesti uopste. Rusofilima im ih zelim sto vise pa da vide koje je to dno

ja ne znam za koga normalnog je postao da mora da bude tu i simbol svega sto si nabrojao. Za bilo koga ko je iz beograda i imao je leba da jede i nesto jos uzgred sa strane, je obicno dno u koji se sjatio sav sljam iz unutrasnjosti i dijaspore. Ne znam o cemu ti pricas posebno ne o svetlima bulevarima itd. Moj najveci zakljucak je da vecina ljudi odavde ili nije bila u inostranstvu ili su prosto opetisani od svega
"Rusi su dno".
Kako možeš tako nešto napisati za jedan narod? Veliki narod!
U pravu je VRadovic, vjerovatno su ljudi koji su planirali da kupe, a nisu, jer su slušali "stručnjake" "evo samo što se cijene ne prepolove", ljuti na sve i svakoga i svako im je sada kriv.
Treba prvenstveno i jedino da se ljute sami na sebe i na svoju pogrešnu procjenu i eventualno na sega mega "stručnjake" sa foruma po kojima će cjene pasti u septembru, oktobru, novembru..., a one još i skočile.
 
Bravo Danny Crane, ljudi to ne žele da shvate, inače zima ni kalendarski nije počela, a traje skoro do aprila biće svašta na zimu, al jeftine hrane i energenata ne.
Ja vidim kao najsigurniju investiciju prenosive kontejnere sa stanovanje.
 
A sto se ti ne drzis tvog stijenja i kamijenja a nas ti i tebi slicni pustis da raspravljamo o nasem gradu i nasoj zemlji. Idi nadji forum podgorica ili pluzine ili rozaje sta je vec aktuelno tamo kod vas
Zato što me zanimaju cijene stanova u Beogradu, a ovo je forum posvećen upravo tome. Volim Beograd, rado dolazim tamo i zanima me tržište nekretnina generalno, a ponajviše u Beogradu za koji sam jako vezan.
 
U redu legitimno potpuno. Ali odakle vama onda ideja da ja ili bilo ko drugi, al da se na sebe vratim, kmecim jer sam propustio da kupim pa sad ovde ne znam kojom metodom pokusavam da propagiram pad cena.

Nekretnine me iz cistog hobija zanimaju, hvala Bogu pa zivim u onom sto je na oglasima extra ultra giga lux novogradnja penthouse sc vracar itd… tako da veruj mi nisam ljubimoran na to sto neko zivi u socijalnim soliterima sa sarenom i puklom dulit fasadom u bnv ili na deponijama na kraju nbg tj blok 65 i tosin bunar ili ledini na malo jace od kilometar od mirijeva (batutova)
 
Samo sam realan jer sam malo sveta i civilizacije video. Kome je istok i rusi bilo sta dobro.. ne znam sta da kazem. Najlakse je biti zatucan, to kazem generalno, ni za koga ovde i onda tako padati u nesvest i favorizovati jos gore zemlje od nase jer je tako lakse. Ja znam zasto se nasi ne snadju na zapadu i koji je njihov nivo svega i jasno mi je zasto kod nas 99% ljudi propagira istu pricu i jasno zasto je i ova situacija sa nekretninama, a jos jasnije zasto je nekom bg meka i metropola, a pukli dulit i ograda od evro po metru na terasama na bnv nesto najbolje sto su videli. Neka hvala takve srbije i takvog drustva.
 
Mnogi ovde previdjaju da je trziste nekretnina u Srbiji od 2015. regulisano u smeru rasta cena.

Makroekonomija vuce na jednu stranu + ili -, ali konstantno od 2015. postoji veliki napor vlasti (iz licnih ili populistickih razloga) u smeru rasta cena:

-Milos Veliki - da jug lakse povezu sa BG iz drugih razloga, ali i prodaja BW stanova.
-Brza pruga ka Madjarskoj - povezu sever i otvore city break opciju (Airbnb).
-Autoput ka Rumuniji - isti razlog.
-Zabrana prodaje preko milion stambenih objekata i desetkovanje ponude.
-20k eur pomoci za stan majkama
-Blagonaklonost ka Airbnb.
-Blagonaklonost ka situaciji sa ruskim izbeglicama (zadrzavanje direktne avio linije, bezvizni rezim, medijska kampanja...)
-Metro do projekata ljudi sa vlasti.
-Blagonaklonost ka korupciji i kriminalu i kapitalu koji potice odatle.
-"Fatamorgana u medijima" - Srbija bogatija od Švajcarske, moćnija od Amerike, uređenija od Nemačke - privuci dijasporu i komsije i sl.
-Brdo stranackih botova koji marljivo rade u smeru navedenog.
-Itd.

Tokom ove epopeje i napora, spoljni dug i spoljnotrgovinski deficit rastu, a stanovi nisu fabrike (citaj: mi ne napredujemo ovakvom politikom vec propadamo).

Za one koje ovo gore ugrozava da ostvare pravo na mesto za zivot, vlast je mesto gde treba da traze odgovore na pitanja o cenama stanova.
 
znao sam da su Vlasi krivi... Grade autoput do svog sela sram ih bilo... šta nam rade...
 
Najlakse je biti zatucan
Mozda vas zato toliko i ima.
Realno ti si samo jedan arogantni nadmeni narcis kojeg ovo drustvo treba da odbaci i koji treba da ostane u svom penthausu koji je samo po oglasima giga luks.
A sada da vidimo kako on opisuje svoj giga luks penthaus na Vracaru kao rodjeni beogradjanin. Pa ti si urnebesan.😀😀😀

Sto se tice lux krajeva novih i novijih zgrada i njihovog odrzavanja... Zivim u zgradi iz 2008 godine na Vracaru, uselili smo se 2018 u nju, kupili stan od prethodnog vlasnika. Zgrada se u tom trenutku doslovno raspadala na sve strane posebno uzasan ulaz i unutrasnjost, osteceni umazani zidovi, uvek prljavo, lift kao svinjac. Posle samo 10 godina! Na prvi pogled je zgrada kvazi skupe arhitekture... U stvari je krs kakvog nema i kakav je u 90% primera u okolini. Bukvalno sam na svu svoju i samo svoju muku uspeo da sredim mnogo stvari u zgradi i oko nje

E sad drugi primer je zgrada u kojoj sam ziveo pre ove, iz 90ih od fasadne cigle...

Dakle svi koji sada kupujemo smo lopine i balvani, a ti si kupio svoj divni stan kao olicenje istinskog casnog beogradjanina.
Pa lokacija hotela Jugoslavija je duplo bolja od te na krstu, ipak si ti vodjen frustracijom i ljubomorom.

Preleteo sam par tvojih postova, u vecini izrazavas opsesiju kako si rodjeni beogradjanin, mrzis crnogorce i ijekavicu, sve ljude koji kupuju novogradnju jer su seljaci koji nisu rodjeni u Bg.
Realno razmisli ko si zapravo i da li si zatucan.
 
Poslednja izmena:
Samo sam realan jer sam malo sveta i civilizacije video. Kome je istok i rusi bilo sta dobro.. ne znam sta da kazem. Najlakse je biti zatucan, to kazem generalno, ni za koga ovde i onda tako padati u nesvest i favorizovati jos gore zemlje od nase jer je tako lakse. Ja znam zasto se nasi ne snadju na zapadu i koji je njihov nivo svega i jasno mi je zasto kod nas 99% ljudi propagira istu pricu i jasno zasto je i ova situacija sa nekretninama, a jos jasnije zasto je nekom bg meka i metropola, a pukli dulit i ograda od evro po metru na terasama na bnv nesto najbolje sto su videli. Neka hvala takve srbije i takvog drustva.
Digresija- Trebalo bi pitati Poljake, Cehe, Madjare… da li bi se vratili u krilo majcice Rusije. Pre bi izvrsili kolektivno samoubistvo. To isto bi trebalo, da je moguce, pitati i Beogradjane o njihovim iskustvima sa Rusima oslobodiocima. Komunjare nemaju pravo ucesca u anketi. Stari Beogradjani i njihovi potomci dobro znaju odgovor na to pitanje.
To ne umanjuje kolosalni doprinos Rusa pobedi nad nacistima.
A nase “ tradicionalne” veze sa Rusijom su obican mit. Odnosno, ne postoje. Taj mit se podgreva polIticki i kao i svaka druga kampanja prima se kod naroda. Nase “tradicionalne” veze su sa Francuskom, Becom i donekle sa Nemackom.
 
Digresija- Trebalo bi pitati Poljake, Cehe, Madjare… da li bi se vratili u krilo majcice Rusije. Pre bi izvrsili kolektivno samoubistvo. To isto bi trebalo, da je moguce, pitati i Beogradjane o njihovim iskustvima sa Rusima oslobodiocima. Komunjare nemaju pravo ucesca u anketi. Stari Beogradjani i njihovi potomci dobro znaju odgovor na to pitanje.
To ne umanjuje kolosalni doprinos Rusa pobedi nad nacistima.
A nase “ tradicionalne” veze sa Rusijom su obican mit. Odnosno, ne postoje. Taj mit se podgreva polIticki i kao i svaka druga kampanja prima se kod naroda. Nase “tradicionalne” veze su sa Francuskom, Becom i donekle sa Nemackom.
To je bio SSSR koji nam je instalirao komuniste na vlast i uveo u drugim zemljama. Što se tiče Mađara, Austrougarska je dugo bila saveznik sa Rusijom, protiv Napoleona, npr, a komunizam je druga priča. Uostalom i sada Mađarska kritikuje politiku Zapada prema Rusiji. A zahvaljujući carskoj Rusiji je Otomanska imperija izgubila snagu na Balkanu, i da ih nisu podržavali Francuska i Britanija, da spreče Rusiju da izađe na Mediteran, oslobodili bi se balkanski hrišćani Turaka, bar 50 godina ranije. I da pomenem da je Rusija bila zaštitnik interesa hrišćana u Otomanskom carstvu vekovima i davala je novac za očuvanje manastira (i na Kosmetu) i školovanje hrišćanske dece. Dali su penziju Vuku Karadžiću i slično. Dok je Francuska sa svojim trupama, generalima i špijunima organizovala slamanje Karađorđeve Srbije posle koga su nastale stravične represalije nad srpskim stanovništvom.


Zaista, samo neko ko nema pojma o istoriji može da kaže da ne postoje tradicionalne veze Srba i Rusije. Čak i Nedićeva Srbija nije htela da šalje vojnike na Istočni front. Uzgred, ni Bugarska- članica trojnog pakta- nije slala vojsku na istočni front.
 
Neverovatno mi je da ljudi poistovećuju Ruse sa komunistima. Istina je da su duboko podeljeno društvo, kao i mi, ma kao i zapad sad...
 
Da nije bilo prijetnje Ruskog Cara da će Rusija istupiti iz Velikog rata ukoliko se ne pošalju brodovi Srpskoj vojsci Srbija danas ne bi ni postojala, vjerovatno ni Pravoslavni Srbi. Hrvatska, Slovenija, Dalmacija, Crna Gora BiH, Makedonija i ostali koje je oslobodila Srpska vojska, da ne govorimo. Srbija bi i dan danas bila unižena možda čak i uništena kao Država da joj nije Rusije.
 
Ono o cemu govorite je politicko, geopoliticko, pravoslavna sprega. Ne govorimo o tome. Pitanje je civilizacijskog, kulturnog prozimanja koje nije ni izbliza takvo kako se predstavlja. Sem perioda izmedju dva rata i dolaska Belogardejaca. Njihov uticaj pogotovo u nauci, arhitekturi, umetnosti niko ne spori. Ali to su bili uspesni profesionalci koje su ustorijske okolnosti dovele u nasu sredinu. Cak i u vreme komunizma kulturne veze Srba i Rusa su gotovo nepostojece. Ako se izuzmu ruski filmovi na Festu, Solzenjicin i povremena gostovanja baleta.
I da Rusi komunisti su nas oslobadjali. I tad smo ih bolje upoznali. Kao i cela istocna Evropa.
 
Poslednja izmena:
A zašto onda danas Rusi procentualno najviše dolaze u Beograd i na CG primorje? Ako nema kulturno istorijskih veza. Zašto je Njegoš prije 200 i kusur godina mislio da ih ima? Je li bio u zabludi? Zašto su Belogardejci dolazili u Beograd i u Boku, a ne npr. u Pariz i Azurnu obalu? Mogli su, imali su para, mogli su gdje hoće. Zašto su Sava Vladislavić i Marko Vojnović ratovali za Rusiju ako nema veza izmedju Srpskog i Ruskog naroda? Zašto je još Ivan Grozni bio opčinjen Nemanjićima?
 
Jaki rezultati u Americkoj ekonomiji i pored podizanja kamata (za sad nista od kolapsa)


Surovi naslovi u medijima (ovo su svi u poslednja 24h)



 
Poslednja izmena:
Ma neee nego bas smo se usrecili i svako ce se usreciti sa tim narodom. Za bilo koga zdrave pameti ta zemlja i te zemlje ne postoje i nisu predmet svesti uopste. Rusofilima im ih zelim sto vise pa da vide koje je to dno

ja ne znam za koga normalnog je postao da mora da bude tu i simbol svega sto si nabrojao. Za bilo koga ko je iz beograda i imao je leba da jede i nesto jos uzgred sa strane, je obicno dno u koji se sjatio sav sljam iz unutrasnjosti okolnih zemalja i dijaspore. Ne znam o cemu ti pricas posebno ne o svetlima bulevarima itd. Moj najveci zakljucak je da vecina ljudi odavde ili nije bila u inostranstvu ili su prosto opetisani od svega
Pa to ti pričam, snobizam i malograđanština na kvadrat...nije to baš normalno, to čini atmosferu nekako bolesnom i utiče pogrešno na vrednosni sistem ...to je svakako nešto sasvim drugačije od Kaporovih beogradskih bulevara i svetala velegrada. Konotacija je sasvim okrenuta. Manjak duha u svakom smislu!

Što se tiče Rusije imaš odličnu turu Moskva - Petrograd sa krstarenjem Volgom, obilazak grandioznih muzeja, galerija i manastira. Vredi svake pare
 
Pritisak na izdavanje je ocigledan. Leva kolona broj oglasa za prodaju, desna za izdavanje u Bg
01.02. 10000+ 4000+
20.04. 9900 3820
01.05. 9769 3661
07.05. 9472 3627
10.05. 9416 3695
15.05. 9346 3602
17.05. 9294 3619
28.05. 9128 3597
03.06 9077 3573
12.06. 8933 3720
24.06. 8877 3950
05.07. 8670 3903
04.11. 8381 2421
 
Mozda vas zato toliko i ima.
Realno ti si samo jedan arogantni nadmeni narcis kojeg ovo drustvo treba da odbaci i koji treba da ostane u svom penthausu koji je samo po oglasima giga luks.
A sada da vidimo kako on opisuje svoj giga luks penthaus na Vracaru kao rodjeni beogradjanin. Pa ti si urnebesan.😀😀😀



Dakle svi koji sada kupujemo smo lopine i balvani, a ti si kupio svoj divni stan kao olicenje istinskog casnog beogradjanina.
Pa lokacija hotela Jugoslavija je duplo bolja od te na krstu, ipak si ti vodjen frustracijom i ljubomorom.

Preleteo sam par tvojih postova, u vecini izrazavas opsesiju kako si rodjeni beogradjanin, mrzis crnogorce i ijekavicu, sve ljude koji kupuju novogradnju jer su seljaci koji nisu rodjeni u Bg.
Realno razmisli ko si zapravo i da li si zatucan.
Pazi sve i da je moj stan giga lux samo na oglasima, moj makar postoji i vredi 4000 po kvadratu, a te olupine koje si ti kupio, niti postoje niti znas da li ce postojati, a tek koliko ce vredeti kad dok operu sve pare zavrse to g.. na ledini cosak pre mirijeva tj batutova

A da ti odg, ja imam kriterijum mnogo veci od vecine ljudi i to sto je meni svinjac je neciji najveci lux. Zgradu smo doveli do perfekcije i po mom ukusu tako da nista ne brini.

Nego disi i uzivaj kod juge, top je to tamo. Posebno vlaga i insekti. Komunisticki obican blok, jad i socijala, stanovi svi okolo dobijeni za dinar i takvo i stanovnistvo i 2 zgrade izmedju fus novogradnje.
 
Vrh