Šta je novo?

Cene nekretnina

Tako je, niko ne
E ako su ti b92 i kurir legitimni izvori onda nazad da gledas farmu i zadrugu.

Meni ni iz dzepa ni u dzep, vi se ljutite i dalje, vase pravo, pa kad padnu cene zovite da i ja pazarim nesto.
Želiš da kažeš da cene nekretnina NISU pale tačno koliko je navedeno u tekstovima, 2012. u odnosu na 2009.?

Edit: želiš da kažeš da b92 nije bio legitiman izvor 2012.?
 
Poslednja izmena:
Jedna zanimljivost iz Svedske. Meni bliski ljudi kupili novogradnju i posle tacno dve godine izlazi obavezna komisija firme koja je zidala zgradu da proveri ima li kupac kakvih primedbi. Da isprave ono sto nije uoceno i ispravljeno pri kupovini.

U kupatilu nije bio bas dobar pad van tus kabine pa su hteli da celo izlupaju i sve odrade ponovo. Isto tako jos neke stvari su hteli da isprave. Licno sam bio u tom stanu i da mi nisu rekli za te neke mane ne bih nista ni primetio. Nisu pristali jer im se nije dalo da se cimaju.
Pojedini iz komsiluka su pristali da im se isprave neke greske.

I ovo sve o trosku investitora. Zvuci neverovatno i ovo sve u kvartu gde sam naveo onaj stan za 3400e/m2.
 
Poslednja izmena:
Jedna zanimljivost iz Svedske. Meni bliski ljudi kupili novogradnju i posle tacno dve godine izlazi obavezna komisija firme koja je zidala zgradu da proveri ima li kupac kakvih primedbi. Da isprave ono sto nije uoceno i ispravljeno pri kupovini.

U kupatilu nije bio bas dobar pad van tus kabine pa su hteli da celo izlupaju i sve odrade ponovo. Isto tako jos neke stvari su hteli da isprave. Licno sam bio u tom stanu i da mi nisu rekli za te neke mane ne bih nista ni primetio. Nisu pristali jer im se nije dalo da se cimaju.
Pojedini iz komsiluka su pristali da im se isprave neke greske.

I ovo sve o trosku investitora. Zvuci neverovatno i ovo sve u kvartu gde sam naveo onaj stan za 3400e/m2.

Slabi su švedi, kod nas se ovo radi u novogradnji koja košta 1500e/m2, trošak za celu tu operaciju je 6m2 podnih pločica + lepak, radili kod rođaka u Žarkovu i to još pre nekoliko godina
 
Tako je, niko ne

Želiš da kažeš da cene nekretnina NISU pale tačno koliko je navedeno u tekstovima, 2012. u odnosu na 2009.?

Edit: želiš da kažeš da b92 nije bio legitiman izvor 2012.?
Mozda hoce da kaze da ta firma danas, nema puno veze sa firmom od pre vise od deceniju.
 
A šta bi to tačno značilo? Tekst je od kada?
 
Piše na svim tekstovima da su objavljeni pre 12 godina? I da su komentari hronološki pisani u tom periodu? I uporedio si na internet arhivi da tada članak nije postojao?

I niko od nas ovde se kolektivno ne seća da su tada cene strahovito pale? :D

Druže, daj malo ozbiljnosti ...
 
Tacno tako, ti dadumi pisu na svim tekstovima koji su napistani u to vreme :p Manowar fan verovatno nije ni procitao clanke koje si poslao, al odgovara napamet, hoce to kad previse slusa Slayer-a...
 
Ma nisam slao nikakve članke ja, nego mi je prosto neverovatno sa koliko neuključivanja mozga neko nešto piše (ne samo ovde, generalno na bilo kakvoj temi).

Link sa b92 -> "idi gledaj zadrugu"
Članak star 12 godina -> "b92 od tad i sad nisu isto"

Znači pažnja 0, logika 0, tačnost izrečenog 0.
 
@p3ricam89 Tako je

@ccc Nebitno od kad je tekst, imao si kratkorocan pad cena zbog svetske ekonomske krize, da je medij posle 2012-e postao tesko djubre to je evidentno. Uzeo si samo taj period za poredjenje da bi dokazao sta? To moze samo da znaci nekom ko zeli da kupi i proda nekretninu u kratkom vremenskom roku, sto je mozda do 5% ljudi.

@gamblerNBG Uh ne diraj me u Slejer-a, prva ljubav zaborava nema :)
 
@p3ricam89 Tako je

@ccc Nebitno od kad je tekst, imao si kratkorocan pad cena zbog svetske ekonomske krize, da je medij posle 2012-e postao tesko djubre to je evidentno. Uzeo si samo taj period za poredjenje da bi dokazao sta? To moze samo da znaci nekom ko zeli da kupi i proda nekretninu u kratkom vremenskom roku, sto je mozda do 5% ljudi.

@gamblerNBG Uh ne diraj me u Slejer-a, prva ljubav zaborava nema :)
Pa nije bio bas kratkorocan pad. Relativno normalne cene smo imali skoro 10 godina.
 
Kako 10 godina? Cene su počele padati 2009te. Dno je bilo 2013/2014te kad kreće rast. Već od 2016te se viče balon. "Normalna cena" je isto kao što i "realna", svakome je drugačija.
 
Kako 10 godina? Cene su počele padati 2009te. Dno je bilo 2013/2014te kad kreće rast. Već od 2016te se viče balon. "Normalna cena" je isto kao što i "realna", svakome je drugačija.
"Premotaj" na početak ovog thread-a, tokom ranih 2010-ih kada su cene uveliko bile u padu, većina je pisala "strpite se, sledi još veći pad". U međuvremenu su se različite "garniture" postera izmenjale, ali sentiment i način razmišljanja su ostali nepromenjeni.
 
Sto gubite vreme ?:) dajte neki oglas, insajd, cenu stana u izgradnji, info iz banke o kreditima, kolapsu neke banke, otkazima u bankama a ne samo u ITu :)
 
Ovo je drugo pojefinjenje za ovaj stan. I dalje nema kupaca. 2 sprat, terasa, nema mana. Ni zainteresovanih.
1683643715697.png
 
Oduvek su bile precenjene, za bar 10 ili 20%, ako si na drugom, pa i trecem spratu, o cetvrtom da ne govorimo.
Visoko prizemlje - iznudjeno resenje, prvi sprat - milina.
Da poneses bicikl u stan, ili neku kabastu stvar, to je sve uracunato u cimanje, dr*kanje i sl.
Ili kad se vratis iz nabavke namirnica, a imas 2-3 teske kese koje treba da teglis - ako nisi tu, onda neko mora drugi da tegli, supruga recimo, sto je bas tesko... ovako samo kao gospodin iz 21. veka, pritisnes dugme za lift i vozi te gore.


Ovaj stan pre nekoliko meseci, u septembru mislim, kostao je 120.000 eura. Pre 2 godine, pre inflacije, kostao je 85.000 eura i niko nije hteo da kupi. Razlog? Lift.
 
Poslednja izmena:
Neki su godine potrošili na ovom forumu izmišljajući neke ITjevce i dijasporu koja kupuje stanove u bgh2o, a predsednik ih u sekundi demantovao. Stanove u bgh2o kupuju funkcioneri SNS i direktori javnih preduzeća koje pas nije imao za šta da ujede pre par godina posvedočio je predsednik.

P.S. Saznali smo i da je zabranjeno izaći iz stranke, ali to je sada sekundarno.

 
Vrh