Dobre i trazene lokacije u Beogradu nece padati, mozda eventualno stagnirati, ali padati ne. Beograd jednostavno nema infrastrukturu i nece je imati u dogledno vreme (10godina minimum), ne siri se, nije policentrican. Osim obale Save (BNV, Staro Sajmiste) i Dunava (Luka Beograd, Ada Huja)15-20k stanova, gde dalje.... S druge strane kod 5-10% dobro stojeceg sloja nece se menjati nista i dalje ce kupovati, tj, postojace pritisak sa strane traznje.
Borca 1,2,3,4,5,6, Miljakovci, Šiljakovci i tome slicno mozda osete pad cene, downtown jedino u slucaju da se ovo pretvori u ogromnu decenijsku ekonomsku krizu ili nekog tumbanja na Balkanu.
Svako ko se razume u postulate ekonomije zna da hiperinflacije nece biti, pa nije Zapad "srednji vek" da to sebi dozvoli, postoje drugi mehanizmi. Poslednja hiperninflacija bila je u Vajmarskoj Nemackoj i zna se gde je to svet dovelo. Koliko god da se stampa novca, novcana masa u opticaju ne prati taj rast. Najveca zabluda je da kada se kaze stampanje novca ljudi to povezu realnim papirnim novcem u opticaju, to su samo cifre na racunarima kreirane ni iz cega. Pogledas bilanse FED-a, ECB-a, bilanse komercijalnih banaka, od 2008 na ovamo i jasno kad dan. Novac ne zavrsava u dzepu sirih slojeva gradjanstva vec kao digitalna cifra u bilansima banaka, balonu na Vol Stritu (pogledati samo ludacku i nerealnu trzsinu kapitalicaiju npr Tesle) i jedan manji deo u realne nekretnine. Ono sto je sledi je neki novi globalni deal (nov Bretton woods-ski sporazum), nego unilaterlane korake nesto kao sto je nakon velike naftne krize 1971. ukinuto zlatno vazenje dolara, ili delvavacija marke 1999, tj, zamena za euro u razmeni 2:1). Znaci ili ce biti devalvacije postojecih valuta u nekoj sramzeri ili pre tipujem uvodjenje nove/ih globalnih valuta. U svakom slucaju treba monetarnu aktivu menjati realnom aktivom.