Šta je novo?

Cene nekretnina

Da da, ocajan pa stavlja za 9k kvadrat ono sto je platio manje od 3k. Ubice se covek. Kakav cope.
Daće on to uskoro za 1.500€ 😂, još jedna poplava u garaži samo 😉 kako god stan od 1mil € se ne oglašava za prodaju kao na pijaci, ko razume shvatiće Defke moj predobri …
 
Daće on to uskoro za 1.500€ 😂, još jedna poplava u garaži samo 😉 kako god stan od 1mil € se ne oglašava za prodaju kao na pijaci, ko razume shvatiće Defke moj predobri …
Na oglasima oduvek ima i visemilionskih vila na Dedinju. Agencije okace za svaki slucaj iako ce se za tako nesto tesko neko javiti tim putem.

Ali ok, svako ce videti ono sto zeli da vidi, a nada umire poslednja.

P.S. Vidi sve ove ocajnike lol:

 
Poslednja izmena:
Čini se da je vila na Dedinju bolja kupovina od onog penthausa na Savi
 
Iskreno me se ne tiče, nisam ni otvorio vradovicev link, prosto stav sa kojim pristupate ovome, on i ti kao prvoborac je provokativan… ja kad bih prodavao kuću ili stan od milion evra prvo bih insistirao da se ne stavlja u oglase…nisam nikada zvao, ali se ne bih iznenadio da su uglavnom fake oglasi…iz kojekakvih namera…
 
Krajem godine se predviđa dolazak velie krize iz Evrope kod nas:
Tajming te krize,poklapa se,sa tajmingom pada cena nekretnina,koji se očekuje krajem godine.
Sta krajem god..vec od leta.
Ii opet napominjem..nismo izolovani od zapada,sve to dodje kod nas najkasnije za god.dana samo sto nas to mnoogo jace lupi
 
Имам рођаке који раде грађевинске послове, као и реновирање и слично, кажу драстичан пад посла у овој години, ближи се крај тржишта некретнина у Србији, Врадовић је све промашио.
 
Upravo čujem u NS, krenula frka sa stanovima, oni koji se plaše naglog pada spuštaju po 5 i 10% cene pa i više. Na Grbavici prodat kvadrat za 1300, a na Detelinari 1000 starogradnja, jedan na Klisi otišao za 600 kvadrat, centar 1200 eto to su vam cene u zadnjih 15 dana u NS. Bivša komšinica traži 1900 za garsonjeru na Podbari, kaže za 2 meseca samo jedan zainteresovan kupac, al nudi 1500.
 
Ne sve su stanovi viška, komšinici ćerka jedinica otišla u Australiju, a već imaju stan viška. U Ns ima između 20 i 25.000 potpuno praznih stanova u kojima niko ne živi i niko ne stanuje (tj koji se ne izdaju i ne prodaju), zato se broj za prodaju i uvećava iz dana u dan. Do sada su cene samo rasle.
 
Po mom misljenju ocekujem Kineski bull hype kada se potpise trgovinski sporazum a to je izgleda realno da se desi.

U prvom trenutku porasce potraznja za industrijskim halama i objektima. Zatim i za kucama u ruralnim delovima oko tih objekata. Na primer Borca gde se planira industrijski park.
Sve u svemu slobodna trgovina sa ove cetiri drzave moze znacajno da promeni investiconu klimu pa stoga kladio bi se na ubrzani rast.
Ja sam već uplatio u kladionici. Hvala na savetu!
 
Da nema rasta kamata jos bi ti kukao kako cene rastu jer agenti za nekretnine prave nerealan hype.

Btw, ponuda i ne raste nesto. U Beogradu je maltene isti broj oglasa za prodaju i iznajmljivanje vec dve nedelje, u Novom Sadu i Nišu se broj oglasa prepolovio.
Očekujem da agenti uskoro krenu sa kontra hajpom. Teško im je , znam. Uvek je teže komunicirati sa prodavcima stanova nego sa kupcima. Kupcu uvek možeš da kažeš;

- potražnja je velika u odnosu na ponudu
- gastarbajteri kupuju
- dolaze kinezi
- dolaze rusi
- dolaze ukrajinci
- dolaze SRBI sa zapada ovde da žive
- dolaze stranci da žive u Srbiji
- IT-jevci kupuju
- Dj Žeks donosi 4.5 milijarde
- mi smo ekonomski tigar
...

A šta da kažeđ prodavcu? Pokušaću da im olakšam

- Ponuda je prevelika u odnosu na potražnju
- Gastabajteri više ne kupuju.
- odlaze kinezi,rusi,ukr...
- odllaze SRBI na zapad
- odlaze zapadnjaci, nema dovoljno ljudskih prava za njih. Zagađenje..
- Otkazi u IT-u
- DJ Žeks uložio 4.5 milijarde. Pogledaj na
- Država se zadužila opet kod MMF-a. Penzije će da se smanjuju.
...

Pa i nije toliko teško. Kaća javi se u PP.
 
Upravo čujem u NS, krenula frka sa stanovima, oni koji se plaše naglog pada spuštaju po 5 i 10% cene pa i više. Na Grbavici prodat kvadrat za 1300, a na Detelinari 1000 starogradnja, jedan na Klisi otišao za 600 kvadrat, centar 1200 eto to su vam cene u zadnjih 15 dana u NS. Bivša komšinica traži 1900 za garsonjeru na Podbari, kaže za 2 meseca samo jedan zainteresovan kupac, al nudi 1500.
Pa šta je spuštanje cene od 5 %, bukvalno ništa.

Zaista mislim da nema dovoljno dokaza da je neki ozbiljniji pad izvestan, a kamoli da je već počeo.

Plus, BG nije NS.

(DISCLAIMER za obe navijačke grupe):

Mislim da cena ne može rasti svakako i da će doći do nekog pada do kraja godine, ali kao što neće Mirijevo na 5k, isto tako neće centar na 2k.
 
Poslednja izmena:
Za stanove koji su loša ponuda da, ali sve što vredi će se i dalje prodavati.

Dakle ne traže ljudi kod nas mnogo, samo ni toga što traže nema puno, to je najveći problem.

- 50 - 70 m2
- neki srednji sprat (sa liftom)
- ok zgrada (da nije ruinirana, da nema podzemne vode)
- do 25 min prevozom od centra
- da ima iole sadržaja i infrastrukture okolo
- da je sam stan korektan
 
Za stanove koji su loša ponuda da, ali sve što vredi će se i dalje prodavati.

Dakle ne traže ljudi kod nas mnogo, samo ni toga što traže nema puno, to je najveći problem.

- 50 - 70 m2
- neki srednji sprat (sa liftom)
- ok zgrada (da nije ruinirana, da nema podzemne vode)
- do 25 min prevozom od centra
- da ima iole sadržaja i infrastrukture okolo
- da je sam stan korektan
Bezbroj loših stanova sa visokim cenama stoji na oglasima već više od godinu dana.
 
Vrh