Šta je novo?

Cene nekretnina

Dakle ima prelep stari grad, a imaju i novi grad:
Dakle postojala je reka Turia koja je plavila grad pa su je isušili.
I u koritu reke napravili Okeanarijum, Grad nauke in tehnike, Zoo, Bioparc, Kuću opere i muzike, pa zelene površine sa mnoštvom sportskih sadržaja i terena.
Predveče kad vrućina mine pokuljaju hiljade mladih i starijih ljudi koji trče, voze bajk, rolaju, vežba se joga, uživa sa decom.
Pored svega toga ima i peščanu plažu koja ide desetinama kilometara (mali detalj 😃) iz centra si na plaži Malvarosa bajkom za 15ak minuta, takođe ima i metro.
Kao treći grad u državi život je mnogo opušteniji i relaksiraniji nego u Madridu i Barcelona, a opet je sve dosta jeftinije. Sedi se uveče do ponoći uz tapas i ima vremena za sve.
Dakle apsolutno svi elementi za jedan lep život
Dobro bre Viktore, ja rekoh da čekam malo da padnu cene, a i ima još do penzije, ali ne, ti me guras da ne čekam i ranije se penzionisem …. 😂Znam da je prelep grad, nisam još bio doduše…Barcelona je extra, ali previše turista i skupa …
 
Dobro bre Viktore, ja rekoh da čekam malo da padnu cene, a i ima još do penzije, ali ne, ti me guras da ne čekam i ranije se penzionisem …. 😂Znam da je prelep grad, nisam još bio doduše…Barcelona je extra, ali previše turista i skupa …
Ima sad AS i do Valensije, Madrida i Bcn, ima Wizz do Bcn pa odatle vozom za dva sata, ima Wizz i iz Temišvara za sva tri grada..ma milina 😃
 
Неко ко ваља станове по Врњачкој бањи платио текст
Srpska posla, pokušaj da preotmu deo kolača Zlatiboru. A dešava se ustvari sledeće: u nekom skorijem periodu Sokobanja je imala veći broj turista od Vrnjačke banje, zato što su cene u Sokobanji niže nego u Vrnj.banji, i banja sada sa višim cenama pokušava da se pozicionira na srpskom tržištu kao mondensko mesto. Gradiće se gondola do Goča i dr, i sada traže kome da preotmu turiste
Nizak pokušaj sa puno laži u tekstu, iz prve ruke znam da mnogi iz banje upravo traže apartmane na Zlatiboru
 
Srpska posla, pokušaj da preotmu deo kolača Zlatiboru. A dešava se ustvari sledeće: u nekom skorijem periodu Sokobanja je imala veći broj turista od Vrnjačke banje, zato što su cene u Sokobanji niže nego u Vrnj.banji, i banja sada sa višim cenama pokušava da se pozicionira na srpskom tržištu kao mondensko mesto. Gradiće se gondola do Goča i dr, i sada traže kome da preotmu turiste
Nizak pokušaj sa puno laži u tekstu, iz prve ruke znam da mnogi iz banje upravo traže apartmane na Zlatiboru
Zasto su cene izdavanja na Zlatiboru nize nego na Divcibarama?
 
Srpska posla, pokušaj da preotmu deo kolača Zlatiboru. A dešava se ustvari sledeće: u nekom skorijem periodu Sokobanja je imala veći broj turista od Vrnjačke banje, zato što su cene u Sokobanji niže nego u Vrnj.banji, i banja sada sa višim cenama pokušava da se pozicionira na srpskom tržištu kao mondensko mesto. Gradiće se gondola do Goča i dr, i sada traže kome da preotmu turiste
Nizak pokušaj sa puno laži u tekstu, iz prve ruke znam da mnogi iz banje upravo traže apartmane na Zlatiboru
Pakleni plan zlih ljudi iz Vrnjačke banje koji preotimaju turiste od dobrih ljudi koji daju popuste u Soko Banji i PREMIUM™ Zlatiboraca. Nema pravde u Srbiji sve dok postoje druge turističke destinacije osim Zlatibora. Nisko, zaista nisko...
 
Pakleni plan zlih ljudi iz Vrnjačke banje koji preotimaju turiste od dobrih ljudi koji daju popuste u Soko Banji i PREMIUM™ Zlatiboraca. Nema pravde u Srbiji sve dok postoje druge turističke destinacije osim Zlatibora. Nisko, zaista nisko...
Cega se sve nece setiti, prave gondolu da privuku turiste, nemam reci.
 
Imao sam ideju da kupim garsonjeru u Borči i je izdajem i posle 20 godina mi ostaje garsonjera.

Sad imam jos bolju ideju, da kupim stan u Monte Karlu i da ga isto izdajem 20 godina. Priznacete i sami da je mnogo bolje da mi posle 20 godina ostane stan u MC nego garsonjera u Borci.

E sad imam pitanje posto nikad nisam bio u MC, da li neko zna nesto vise, koji stanovi se najbolje izdaju, mislim kosi sprat, koji deo MC itd, svaka info je dobro dosla.

PS
Da li bi mi neka nasa banka dala kredit ili bolje da uzmem kredit u nekoj banci u Monaku?
:ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::ROFLMAO:
Za pare od garsonjere u Borči od nekretnina u MC ne možeš ni parking mesto da kupiš :cool: možeš da provedeš tri nedelje u malo boljem hotelu u Monte Karlu...;) ...
 
Srbija ima oko 40+ banja. Urbanizovanih 25. Umesto da se krene u ravnomerni razvoj svih banja i da to lici na nesto. Da nekad osim nasih gastarbajtera i dobrostojecih ljudi iz Srbije ponekad tu dodju i zapadnoevropljani, azijati mi sta radimo? Spucamo sve u beton na Zlatiboru i samo tamo usmeravamo domace turiste jer stranaca nema ili su na nivou statisticke greske. U skladu sa tim, nema prostora za rast i sve ostalo je konkurencija i krece pljuvacina. Placaju se ružni pačići da formiraju javno mnjenje po forumima. Nabijemo premijum cene svega za ispod standard kvalitet sa parolom šišaj dok mozes.
 
Novi Sad
IMG_20230402_222950.jpg
IMG_20230402_223910.jpg
 
Kinezima Valter interesantniji od Vrnjačke banje pa se ovi uplašili ;)


Srbija ima oko 40+ banja. Urbanizovanih 25. Umesto da se krene u ravnomerni razvoj svih banja i da to lici na nesto. Da nekad osim nasih gastarbajtera i dobrostojecih ljudi iz Srbije ponekad tu dodju i zapadnoevropljani, azijati mi sta radimo? Spucamo sve u beton na Zlatiboru i samo tamo usmeravamo domace turiste jer stranaca nema ili su na nivou statisticke greske. U skladu sa tim, nema prostora za rast i sve ostalo je konkurencija i krece pljuvacina. Placaju se ružni pačići da formiraju javno mnjenje po forumima. Nabijemo premijum cene svega za ispod standard kvalitet sa parolom šišaj dok mozes.

Nije baš mali procenat stranih gostiju i sada, planirani razvoj će sigurno privući još stranaca. A za standard kvalitet se slažem, i to nigde u svetu ne sme da ima veliku cenu, ma neka je i u Monte Karlu. Standard je standard svugde!

Sada posle pada Mila Đukanovića ima i crnogorci da navale u još većem broju :love:
 
Poslednja izmena:
Očekujem da agenti uskoro krenu sa kontra hajpom. Teško im je , znam. Uvek je teže komunicirati sa prodavcima stanova nego sa kupcima. Kupcu uvek možeš da kažeš;

- potražnja je velika u odnosu na ponudu
- gastarbajteri kupuju
- dolaze kinezi
- dolaze rusi
- dolaze ukrajinci
- dolaze SRBI sa zapada ovde da žive
- dolaze stranci da žive u Srbiji
- IT-jevci kupuju
- Dj Žeks donosi 4.5 milijarde
- mi smo ekonomski tigar
...

A šta da kažeđ prodavcu? Pokušaću da im olakšam

- Ponuda je prevelika u odnosu na potražnju
- Gastabajteri više ne kupuju.
- odlaze kinezi,rusi,ukr...
- odllaze SRBI na zapad
- odlaze zapadnjaci, nema dovoljno ljudskih prava za njih. Zagađenje..
- Otkazi u IT-u
- DJ Žeks uložio 4.5 milijarde. Pogledaj na
- Država se zadužila opet kod MMF-a. Penzije će da se smanjuju.
...

Pa i nije toliko teško. Kaća javi se u PP.
Mene su ovde naučili da agenti zaradjuju od visokih cena, ne od prometa,
 
Mene su ovde naučili da agenti zaradjuju od visokih cena, ne od prometa,
Ova visoko naučna tema koju podržava i održava skup stručnjaka različitih provenijencija ipak dozvoljava da postoji više suprotstavljenih teorija koje se dalje kroz plodonosnu diskusiju dokazuju naučno-empirijskim sredstvima.
 
Kinezima Valter interesantniji od Vrnjačke banje pa se ovi uplašili ;)




Nije baš mali procenat stranih gostiju i sada, planirani razvoj će sigurno privući još stranaca. A za standard kvalitet se slažem, i to nigde u svetu ne sme da ima veliku cenu, ma neka je i u Monte Karlu. Standard je standard svugde!

Sada posle pada Mila Đukanovića ima i crnogorci da navale u još većem broju :love:
Milo umesto Stamatovića!
 
Ima sad AS i do Valensije, Madrida i Bcn, ima Wizz do Bcn pa odatle vozom za dva sata, ima Wizz i iz Temišvara za sva tri grada..ma milina 😃
Temisvar je isto lep grad. Daleko je od spanskih gradova, ali je primetno na svakom koraku da im je daleko bolji standard nego kod nas. Cene nekretnina 2k u centru, 1500 siri centar.
 
Kinezima Valter interesantniji od Vrnjačke banje pa se ovi uplašili ;)




Nije baš mali procenat stranih gostiju i sada, planirani razvoj će sigurno privući još stranaca. A za standard kvalitet se slažem, i to nigde u svetu ne sme da ima veliku cenu, ma neka je i u Monte Karlu. Standard je standard svugde!

Sada posle pada Mila Đukanovića ima i crnogorci da navale u još većem broju :love:
Ako ne racunas nase gastarbajtere i jugoviće na nivou je statističke greške. Šta npr kinezu, svajcarcu ili koreancu Zlatibor moze da ponudi? Sve od betona sto mozemo da napravimo, oni mogu 10 puta bolje. Fora je da ideš na uredjenost sa okolinom uz vrlo pazljiv razvoj da bude u skladu sa prirodom. Par većih pravih premium hotela i vise od toga nije potrebno. Planinske staze koje su uredjene. Prostorno planiranje da istaknes prirodne lepote. To uz zgrade vece od 2-3 sprata ne ide nigde. Plus, sve mora da bude uredno i čisto. Bez galame i gustog saobraćaja itd itd. Na sve to, moras i da imas pristojne cene. Zato nema stranaca npr
 
Ako ne racunas nase gastarbajtere i jugoviće na nivou je statističke greške. Šta npr kinezu, svajcarcu ili koreancu Zlatibor moze da ponudi? Sve od betona sto mozemo da napravimo, oni mogu 10 puta bolje. Fora je da ideš na uredjenost sa okolinom uz vrlo pazljiv razvoj da bude u skladu sa prirodom. Par većih pravih premium hotela i vise od toga nije potrebno. Planinske staze koje su uredjene. Prostorno planiranje da istaknes prirodne lepote. To uz zgrade vece od 2-3 sprata ne ide nigde. Plus, sve mora da bude uredno i čisto. Bez galame i gustog saobraćaja itd itd. Na sve to, moras i da imas pristojne cene. Zato nema stranaca npr
Meni na Zlatiboru najvise nedostaju trotoari. :(
 
Ta manite se Zlatibora, Vrnjacke banje i cena u Novom sadu, dosao sam da citam o Bg-u...
Nešto se nisi bunio kad se pričalo o Valensiji, Grčkoj i sl.

Ako ne racunas nase gastarbajtere i jugoviće na nivou je statističke greške. Šta npr kinezu, svajcarcu ili koreancu Zlatibor moze da ponudi? Sve od betona sto mozemo da napravimo, oni mogu 10 puta bolje. Fora je da ideš na uredjenost sa okolinom uz vrlo pazljiv razvoj da bude u skladu sa prirodom. Par većih pravih premium hotela i vise od toga nije potrebno. Planinske staze koje su uredjene. Prostorno planiranje da istaknes prirodne lepote. To uz zgrade vece od 2-3 sprata ne ide nigde. Plus, sve mora da bude uredno i čisto. Bez galame i gustog saobraćaja itd itd. Na sve to, moras i da imas pristojne cene. Zato nema stranaca npr
Trebalo bi ih definitivno pitati, ali Kinezi i Indijci obožavaju da dođu, u zadnje vreme Turci, Nemci i Rusi
Možda im to baš deluje interesantno, mali gradić na planini, nemam pojma...ali verujem i da znaju da je klimatsko banjsko mesto na planini, zdravstveni turizam
Premium hoteli su prepunjeni, po mom skromnom mišljenju ih na Zlatiboru treba preko 10, samo u ovom trenutku...kasnije kad se završi golf teren, aerodrom i sportski tereni verovatno još toliko. Dovedeš za početak par jačih brendova sa cenama preko 6, 7, 8 hiljada i postaviš lestvicu
Na Zlatiboru nije problem visina nego estetika i fasade

To je ta večita dilema i kod urbanista, da li ići na zgrade sa više spratova i samim tim zauzeti manje livada ili razvući mesto sa niskim zgradicama i samim tim asfaltirati i raskopavati dodatne zelene površine.
"Zbijenost spasava prirodu"
gustina i visina.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne shvatas poentu. Ne treba nam 1 mesto zvano Zlatibor sa stotinama zgrada. Treba na 40 mesta sa po 40-50 + par premijuma
 
Da

Dace Bog hiljade ovakvih oglasa❤️❤️❤️❤️
Druze, vec ih je takoreci na hiljade, ja objavljujem samo one koje pratim i koje bih ja kupio - dvoiposobni/trosobni na top lokacijama u dobrom stanju. Da krenem da postavljam krs stanove na lokacijama Bogu iza nogu i starudija koje me ne zanimaju bio bih banovan zbog spama.
 
Vrh