Šta je novo?

Cene nekretnina

Cene na atraktivnim lokacijama, novi beograd, centar grada, bgd na h2o, vracar I sl nece pasti. Oni su izvan kriza, dapace kriza moze josh da poveca cene neko ko ima pare nece znati gde da ih ulozi. Banke ce biti nesigurne, isto I privreda. Ulozice ih u nekretnine. Beograd ce poslednji propasti tako da ima sanse da ih izvuce prodajom kada krene ponovo ekonomski uzlet.
 
Izvinjavam se zbog digresije, ali primetio na ovoj temi par kandidata koji je lepo uklapaju u dole navedenu definiciju.

"Trol na internetu
U moderno vreme, trolovanje najčešće podrazumeva namerno ometanje komunikacije koja se odvija preko interneta, najčešće na različitim društvenim mrežama, forumima, blogovima ili komentarima u onlajn izdanjima novina. U trolovanje može spadati namerno iznošenje netačnih, neproverenih ili prenaduvanih informacija u cilju da se napravi zbrka i zavrzlama, iznude komentari, šerovi, lajkovi na društvenim mrežama. Trolovanje može biti i potpirivanje neargumentovanih rasprava i svađa, vređanje po bilo kom osnovu ili pokazivanje odlučne tvrdoglavosti pri branjenju neargumentovanih stavova itd. Svaki odgovor na trolovanje predstavlja “hranjenje trola” – drugim rečima, kad odgovarate na provokacije vi tačno dajete trolu ono što on želi, jer zahvaljujući reakcijama on pred sobom ima sate i sate zabave..."
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755763#p755763:290vz1ld je napisao(la):
nensav » Fri Jul 10, 2020 3:40 pm[/url]":290vz1ld]Cene na atraktivnim lokacijama, novi beograd, centar grada, bgd na h2o, vracar I sl nece pasti. Oni su izvan kriza, dapace kriza moze josh da poveca cene neko ko ima pare nece znati gde da ih ulozi. Banke ce biti nesigurne, isto I privreda. Ulozice ih u nekretnine. Beograd ce poslednji propasti tako da ima sanse da ih izvuce prodajom kada krene ponovo ekonomski uzlet.
Mene ne bi iznenadilo da cene na atraktivnim lokacijama porastu a na manje atraktivnim padnu. Tj. da rastu tamo gde su stanovi investicija a padnu tamo gde se kupuju na kredit.

PS. Neće doći do "uzleta". Kod nas i kad krene na bolje, to je daleko od uzleta.
 
To ljudi govore zadnjih 10 godina, a cene svih 10 godina rastu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755963#p755963:37h0bimc je napisao(la):
MrGood2016 » Sat Jul 11, 2020 11:47 am[/url]":37h0bimc]To ljudi govore zadnjih 10 godina, a cene svih 10 godina rastu...
U poslednjih 10 godina rastu ali znam za lokacije koje još nisu stigle do nivoa iz 2008. i to na Novom Beogradu. Ono što brzo poraste ima trend i da brzo padne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755963#p755963:wce0mcsi je napisao(la):
MrGood2016 » Sub Jul 11, 2020 12:47 pm[/url]":wce0mcsi]To ljudi govore zadnjih 10 godina, a cene svih 10 godina rastu...
Što ne znači da nisu prenaduvane. I da ne postoje mehanizmi kojima se ta prenaduvanost veštački održava.

Jedan od tih mehanizama je kad džukela Stojčić usred pandemije Korone izađe i kaže ''ne očekujemo da cene počnu da padnu''.
 
Jel moze neko da predlozi Aplikaciju ili stranicu za pregled nekretnina koja pokriva celu Srbiju? Preko google-a ima mnogo opcija, i nisam zadovoljan (( svaka preporuka je dobrodosla. Hvala!
 
Bender Rodriguez":1ztenkw9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755963#p755963 je napisao(la):
MrGood2016 » Sub Jul 11, 2020 12:47 pm[/url]":1ztenkw9]To ljudi govore zadnjih 10 godina, a cene svih 10 godina rastu...
Što ne znači da nisu prenaduvane. I da ne postoje mehanizmi kojima se ta prenaduvanost veštački održava.

Jedan od tih mehanizama je kad džukela Stojčić usred pandemije Korone izađe i kaže ''ne očekujemo da cene počnu da padnu''.
Koje od tih mehanizama ce da spreci korona i seka?

Hoce li korona i seka da uticu i na kolicinu novca od kriminala koji se upumpava u nekretnine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755970#p755970:1mzbf17x je napisao(la):
lukarts » Sub Jul 11, 2020 1:01 pm[/url]":1mzbf17x]Jel moze neko da predlozi Aplikaciju ili stranicu za pregled nekretnina koja pokriva celu Srbiju? Preko google-a ima mnogo opcija, i nisam zadovoljan (( svaka preporuka je dobrodosla. Hvala!
Moja preporuka su Halooglasi i 4zida. A da bi imao realniju sliku o cenama nekretnina, obavezno prati registar cena nepokretnosti na sajtu katastra, gde mozes da vidis realizovane cene, odnosno cene po kojima se stanovi stvarno prodaju. Te cene se uglavnom dosta razlikuju od onih koje su prikazane na oglasima, bar je tako u Beogradu.
 
Neće padati sve dok se ne primenjuje Zakon o poreklu imovine i dok gastosi budu kupovali ko sumanuti, to su glavni kupci.
 
Za ovo prvo ne znam. Za ovo drugo mogu da ti kazem da se nece desiti jer su uslovi na trzistu
takvi da je dobro investirati u Srb gledajuci spolja.
 
Haha pa svi znamo da se ni to prvo nece desiti. Zasto bi neki politicar sekao granu na kojoj sedi :D
 
Do nedavno, nisu mi iskakale reklame za nekeretnine. Radi se o nekima od vecih/poznatijijih//"luksuznijih" projekata. Jasno mi je kako google analytics funkcionise, da skratimo pricu.

Prodaja usporila?
 
Bice zanimljiva jesen...Nikad vise projekata sa overpriced ponudom u gradu...Ko prvi krene u akcije nesto ce i prodati...
 
niki":2aclkfen je napisao(la):
Bice zanimljiva jesen...Nikad vise projekata sa overpriced ponudom u gradu...Ko prvi krene u akcije nesto ce i prodati...
Evo i odgovora na pitanje da li je usporila prodaja.

Bukvalno svako ko je u potrazi za stanom, sada predvidja ogromne padove cena / pucanje balona / ispumpavanje cena i shodno tome odlaze kupovinu koliko god je to u mogucnosti.
 
MrGood2016, odakle info? Znam za stanove koji se na oglasu nisu zadržali ni 5 sati (situacije ove i prošle sedmice).
Kao kupac, i ja navijam za pad. Ali, koliko je realno da neko spusti za 500 E kvadrat?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756696#p756696:14ymzc0e je napisao(la):
niki » Tue Jul 14, 2020 8:17 am[/url]":14ymzc0e]Bice zanimljiva jesen...Nikad vise projekata sa overpriced ponudom u gradu...Ko prvi krene u akcije nesto ce i prodati...
U korumpiranim društvima pare koje će država da pumpa kobajagi u privredu zapravo odu bogatima. Tako da će biti kupaca za te stanove. Broj kreditnih kupaca će se smanjiti, ali ovih što kupuju skupe stanove za keš će biti kao i pre.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756706#p756706:26feadwo je napisao(la):
Spok » Uto Jul 14, 2020 9:03 am[/url]":26feadwo]MrGood2016, odakle info? Znam za stanove koji se na oglasu nisu zadržali ni 5 sati (situacije ove i prošle sedmice).
Kao kupac, i ja navijam za pad. Ali, koliko je realno da neko spusti za 500 E kvadrat?

Od pocetka korone do danas cene stanova su porasle.

https://mondo.rs/Info/Ekonomija/a134914 ... i-sad.html
 
Država je itekako može da utiče na cenu nekretnina u bg. GDS, kao firma koja se finansira iz budžeta, prodaje stanove i ponaša se kao privatni investitor, umesto da upravo služi da napravi balans i ne dozvoli divljanje sa cenama. Primer, projekat “petica”, najavljena cena od 2400€\m2.
 
Država je ozbiljno uticala na povećanje cena u Beogradu zabranom prometa neuknjizemnih nekretnina kojih ima jako mnogo. Tako su izbacili sve jeftinije nekretnine sa tržišta, a legalizacija i dalje tapka u mestu. Pošto naplaćuju porez i njima nemaju nekog interesa ni da reše taj problem.
 
U principu nema prepreke za kupovinu stana ukoliko nije samo odrađena tehnička stvar, odnosno sama uknjižba, bar ne za keš kupce, dok kreditni moraju tražiti stan na koji je vlasnik uknjižen 1/1, a za samu uknjižbu se čeka oko tri meseca. Ne znam stvarno što se i toliko čeka, al opet nije da se čeka godinama, a kome je hitno može to i da se progura, preko neke veze naravno. Elem, mnogo je stanova u oglasima gde nije problem samo knjiženje, a ima i onih koji nisu ni otkupljeni, a "vlasnici" žele da ih prodaju prvo, pa tek onda otkupe, a za to teško da država može biti kriva. Kako god, tamo gde postoje papiri, prvo i osnovno, građevinska dozvola kod nekih novijih zgrada, i naravno da je sama zgrada uknjižena, što nije bio do skoro slučaj ni sa nekim objektima izgrađenim malo posle drugog svetskog rata, nema prepreke da se sam vlasnik knjiži. Problem su i agencije koje vlasnike stanova ne informišu o svemu što bi trebali znati, a uredno obeleže stan kao uknjižen u oglasima uz napomenu da se može kupiti iz kredita banke, a kad pogledaš stan i papire možeš često samo da konstatuješ da to nije slučaj. Pišem iz svog iskustva, pošto sam trenutno u fazi kupovine stana. Oni koji žele da prodaju stan i vlasnici su istog, morali bi se i knjižiti, što znači da zahtev trebaju podneti nekoliko meseci pre nego što oglase stan, ili da računaju samo na keš kupce i moguće veće obaranje cene. Sama uknjižba ne košta tako puno, pa da to bude prepreka, tako da je nešto i do vlasnika stanova, a mnogo više do agencija koje stanove oglašavaju, a da prethodno ne provere sve papire. Inače, mislim da se ugovor može overiti kod notara iako stan nije uknjižen, al mora biti legalan. Sama uknjižba je čisto tehnička i poslednja stvar u nizu koju treba odraditi.
 
Kako nema prepreka? Ja sam bio zainteresovan za jedan stan koji je nadogradnja sa dozvolom, ali nije uknjižen. Notari kad čuju da nije uknjižen samo odmahuju glavom.
Pošto mi to prodaje neka rodbina išao sam par puta u Kraljice Marije da vidim gde je zapelo i oni su apsolutno nesposobni. Nisu mogli da spoje 2 predmeta godinu dana (jedan se vodi na investitora, a drugi na ove moje). Posle su predmete prebacili na opštinu Zvezdara. Bio sam i tamo, ali su rekli da su tek dobili sve od grada i da će im trebati par meseci da to razvrstaju.
Posle toga sam izgubio živce i odustao.
 
Vrh