Šta je novo?

Cene nekretnina

To su sve agenti, koriste nisku rezoluciju i lose uglove cesto kako bi sakrili pravu lokaciju nekretnine, tj. bitnije im je da ne uzme jos neki agent nekretninu nego da je zapravo prodaju. I sama ta cinjenica dovoljno govori o tome koliko agenti zapravo dodaju vrednosti u procesu kupoprodaje nekretnina.
 
Дешавало ми се пар пута да сам звао па онда завлаче нешто, мутне радње. Не можеш ни открити који оглас је прави. Малтене све што сам звао буде "ааа умро оставински поступак ааа болестан треба на операцију аа отишао у иностранство"

Па шта онда држиш оглас.
 
Mogo bi da kacis fotke preko foruma posto taj link nije bezbjedwn i ne moze da se otvori ...
Pola oglasa su kvazi agencije prijatelj je dao oglas da prodaje stan u halo oglasima
U roku kad oglas izadje do prvih poziva neprodje nekih sat vremena cim izvale da je oglas novi krece zvanje agencija i smaranje agenata da se potpise sa njima da vec imaju kupca naravno za proviziju od 2% i od kupca i od prodavca ...za 6 sati zvalo je 30 agencija i kvazi agenata ...i samo 6 kupaca na kraju je kupio stan lik koji je cuo da se prodaje od komsije iz zgrade ....
 
Forum Ima limit na velicinu fotografije :(
Obicno praktikujem preko foruma.
 
a niko ne spominje mladenovac sem ovih sa mladenovca? :) Gradski na svakih 15min, voz... Ima sve, a kvadrat poprilicno jeftin.

a sto se cene tice ovi sto hoce da kupe dodolaju -50% (ja se samo nadam kes kupci, na kredit je svejedno odavno), a ovi sto su kupili nadaju se da nece. Uglavnom videćemo, pucanje balona se najavljuje vec skoro 5 godina. Pogotovo sada ce ljudi videti koliko je bitno imati nekretninu, da li u zemunu, novom beogradu, vracaru, starom gradu ili ove opstine koje nisu beograd i gde ne postoji jeftiniji kvadrat od 2500e, zvezdara, karaburma, vozdovac, banovo brdo, borca, batajnica... nebitno.

Inace spic postoji i u drugim gradovima, evo npr dobar drug radi u Becu, 45min-1h mu treba do posla, zivi u prvom bicirku ali zato radi na kraju Beca tako da... A takodje ne vidim kako je bolje ako prigradska naselja imaju 30 miliona ljudi? Valjda ides van grada zbog manje ljudi i vece slobode, vise prirode i zelenila, manje buke i zagadjenja? Ili gresim?

da se ne lazemo i zamajavamo, svi hoce one prve nabrojane opstine i uopste ne cudi veca cena, niko ne zeli da kaze da je sa karaburme, mirijeva, borce jer znamo kako ide klasifikacija ljudi tako da te price bolje su mi terazije i stan bar da gleda na knez mihajlovu ili hram na vracaru jer u batajnici ne ide voz na svakih 15min ne piju vodu.
 
Jel neko ima informaciju šta se dešava sa kamatama za stambene kredite? Kako su po tom pitanju banke odreagovale sa obzirom na epidemiju?
 
kamate koliko znam ostaju po ugovoru. Imas moratorijum 3 meseca (tri meseca ne ide rata), a kamata po ugovoru za ta tri meseca se dopisuje glavnom dugu i deli se na preostale mesece.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730289#p730289:t4rlqz50 je napisao(la):
mariks » Sre Apr 22, 2020 11:58 am[/url]":t4rlqz50]kamate koliko znam ostaju po ugovoru. Imas moratorijum 3 meseca (tri meseca ne ide rata), a kamata po ugovoru za ta tri meseca se dopisuje glavnom dugu i deli se na preostale mesece.

Mislio sam na kamate što se tiče podizanja novih kredita, vidim niko ne piše o tome.
Kamate tj. banke će takođe uticati na cenu nekretnina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729931#p729931:1grhazmu je napisao(la):
mariks » Uto Apr 21, 2020 1:57 pm[/url]":1grhazmu]a niko ne spominje mladenovac sem ovih sa mladenovca? :) Gradski na svakih 15min, voz... Ima sve, a kvadrat poprilicno jeftin.

a sto se cene tice ovi sto hoce da kupe dodolaju -50% (ja se samo nadam kes kupci, na kredit je svejedno odavno), a ovi sto su kupili nadaju se da nece. Uglavnom videćemo, pucanje balona se najavljuje vec skoro 5 godina. Pogotovo sada ce ljudi videti koliko je bitno imati nekretninu, da li u zemunu, novom beogradu, vracaru, starom gradu ili ove opstine koje nisu beograd i gde ne postoji jeftiniji kvadrat od 2500e, zvezdara, karaburma, vozdovac, banovo brdo, borca, batajnica... nebitno.

Inace spic postoji i u drugim gradovima, evo npr dobar drug radi u Becu, 45min-1h mu treba do posla, zivi u prvom bicirku ali zato radi na kraju Beca tako da... A takodje ne vidim kako je bolje ako prigradska naselja imaju 30 miliona ljudi? Valjda ides van grada zbog manje ljudi i vece slobode, vise prirode i zelenila, manje buke i zagadjenja? Ili gresim?

da se ne lazemo i zamajavamo, svi hoce one prve nabrojane opstine i uopste ne cudi veca cena, niko ne zeli da kaze da je sa karaburme, mirijeva, borce jer znamo kako ide klasifikacija ljudi tako da te price bolje su mi terazije i stan bar da gleda na knez mihajlovu ili hram na vracaru jer u batajnici ne ide voz na svakih 15min ne piju vodu.

Malopre sam čitao kako Bil Gejts hoće da nas vakciniše da bi nam ubacio čipove kroz vakcinu, tako da ne mogu da kažem da je ovo gore najveća glupost koju sam pročitao danas.

1. Uzmi mene za primer: Živeo sam u Zemunu, radim u KCS. Pre 7-8 godina mi je do fakulteta (koji je na istoj lokaciji kao KCS) trebalo oko pola sata. Sada mi treba minimum 50 minuta, ako imam sreće. Ne daj Bože da idem na dežurstvo 17-icom ili 18-icom, jer autoput je u 18h potpuno začepljen.
Ništa brže se ne stiže ni iz bilo kog dela grada koji mora da pređe Autokomandu.

2. Ponavljanje fraze kako "ne ide voz na svakih 15 minuta" je u najmanju ruku nepristojno, a pre bih rekao vrlo bezobrazno, jer - ne da ne ide na 15 minuta, nego najveći deo dana ne ide ni na pola sata, već na sat vremena.

3. Navodiš primer Beča, a onda kažeš kako ti taj prijatelj radi "na periferiji" do koje mu treba 45-60 minuta do posla. Da, ali znaš li ti koja je to periferija tamo, do koje ne ide metro? To je bečki Obrenovac jbt.

4. Karaburma i Borča nisu ni blizu isto, Mladenovac da ne pominjem.
 
Bilo bi lepo da moze u Srbiji da se vidi ovako kao sto radi RedFin.
Spisak nekretnina gde je spustena cena.

Evo jedan primer kako mi stize na email u poslednja 3 dana. Svako ko spusti cenu meni stigne.
Ova cena kad se spusti nije spustena na halooglasima (jedan sajt) nego u nekom centralnom MLS listingu (katastar)
a onda svi kupe podatke odatle.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730486#p730486:22usyrsm je napisao(la):
vradovic » Čet Apr 23, 2020 12:15 am[/url]":22usyrsm]Bilo bi lepo da moze u Srbiji da se vidi ovako kao sto radi RedFin.
Spisak nekretnina gde je spustena cena.

Evo jedan primer kako mi stize na email u poslednja 3 dana. Svako ko spusti cenu meni stigne.
Ova cena kad se spusti nije spustena na halooglasima (jedan sajt) nego u nekom centralnom MLS listingu (katastar)
a onda svi kupe podatke odatle.
file.php

Određen deo ljudi mrzi Ameriku i prica loše o njoj, dok drugi maštaju da odu tamo da žive. Ko priča loše za njih to je samo iz razloga zato što nije dovoljno upućen, ni u naš sistem a pogotovu u njihov. To stvarno jeste zemlja mogućnosti.

RedFin, povlači iz centralnog sistema te podatke. Svako ko je agent ili broker nekretninama može da se učlani u Asocijaciju, koja je kao ''Sinikat'' kod nas, ali ne da ih ima 300 i svako gura svoju priču, nego je ujedinjeno i zajedničkim snagama članovi koriste informacije. Tačno znaju po opštinama koliko procenata je pala/skočila cena, promene u vremenu za koje je potrebno da se nekretnina proda itd.

Oni takođe sve imaju centralizovano, što kod nas još uvek to ne postoji. Kod njih svaka prodaja nekretnine mora da prođe kroz centra registara i tačno se zna šta, ko i koliko, dok kod nas niti mora da se dokaže poreklo o nekretni niti ko je kupio, a ni za koje pare. Da ne pričam koliko su im povoljniji i uređeniji zakoni što se tiče celog sistema vezanog za nekretnine.

Što se tiče izdavanja, svako izdavanje ide preko ugovora zvanično, a ne kao kod nas 99% je na crno. Da izbaciš stanara koji poštuje sva pravila, nemoj ni da pomišljaš, zaštićen je od izbacivanja na ulicu u smislu kao da je kuća njegova, a ne kao kod nas, nađeš nekoga za 20e više i aj pedala pa se snalazi, sutradan si na ulici. Kod njih takođe imas kreditni sistem zaduženja (kreditna sposobnost), gde kada sve obaveze izmiruješ na vreme, imas bolju ocenu, a na osnovu ocene imas znatno bolje povlastice što se tiče kredita i a svega ostaloga, na osnovu toga gledaju sve.

Imaju federalne ustanove za sve što možeš da pomislis. Drugačiji sistem za porez i olakšice. Ajde kod nas otvori firmu, imas porez na porez na porez, dok na ''belo'' obrneš posao, ne ostane ti ništa već sve daš državi.. zato i jeste većina poslova na ''crno'', a oni koji i rade pošteno iz tog razloga ni ne mogu da se obogate, nego u najboljem slučaju žive prosečno, što je za bilo koju normalnu državu ispod standarda.

P.S. tržište nekretina uvek pada sporije od berze i svega ostaloga, kad tad stićiće i kod nas, nismo imuni na to. Pad je uvek ravnomeran i sporiji, ali takav je i uspon, za razliku od berze koja dosta toga kontroliše i koja drastično opadne, ali isto tom brzinom ima mogućnost da se povrati.

Nego, ako je neko uspeo da pročita sve ovo, vraćam se na moje pitanje od juče :D jel ima informacija kako se kreću kamate kod banaka vezano za nove kredite, da li je skočila kamata?

Najveći uticaj na cenu nekretina je kroz kamate banaka. To što se kod nas više od pola nekretnina prodaje za keš ne menja mnogo, ti koji kupuju na taj način zna se kako su došli do tih para, oni kako god okrenes moraće da ih operu, jer šta drugo da rade sa tim parama.. dok banke i pozajmice utiču direktno na ekonomiju, ceo svet se vrti oko zadiženja i funkcioniše na taj način, zbog toga se sve ovo i dešava.

Ako nekome nije jasno zašto se dešava svetska kriza, to je baš zbog pozajmica, jer se sve vrti i radi na kredu (banke i kamate). Čim cash flow stane, ne mogu da se vrate dugovanja, firme odlaze u bankrot i propadaju. Ne pratim mnogo dešavanja kod nas, ali evo čist primer američke avio komšanije Delta airlines, kojoj na dnevnom nivou treba 60 MILIONA DOLARA da preživi, a u rezervama ima 1.88 miliardi dolara, što u prevodu znači da ima novca za jos 40-45 dana. Aviokompanije dobiće stimulaciju od države u paketu od 25 miliardi, možda dobiju 5 od toga, ali cela poenta priče je kako ekonomija i sistem funkcioniše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730438#p730438:3v0t7tq2 je napisao(la):
mikelo90 » Sre Apr 22, 2020 9:31 pm[/url]":3v0t7tq2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729931#p729931:3v0t7tq2 je napisao(la):
mariks » Uto Apr 21, 2020 1:57 pm[/url]":3v0t7tq2]a niko ne spominje mladenovac sem ovih sa mladenovca? :) Gradski na svakih 15min, voz... Ima sve, a kvadrat poprilicno jeftin.

a sto se cene tice ovi sto hoce da kupe dodolaju -50% (ja se samo nadam kes kupci, na kredit je svejedno odavno), a ovi sto su kupili nadaju se da nece. Uglavnom videćemo, pucanje balona se najavljuje vec skoro 5 godina. Pogotovo sada ce ljudi videti koliko je bitno imati nekretninu, da li u zemunu, novom beogradu, vracaru, starom gradu ili ove opstine koje nisu beograd i gde ne postoji jeftiniji kvadrat od 2500e, zvezdara, karaburma, vozdovac, banovo brdo, borca, batajnica... nebitno.

Inace spic postoji i u drugim gradovima, evo npr dobar drug radi u Becu, 45min-1h mu treba do posla, zivi u prvom bicirku ali zato radi na kraju Beca tako da... A takodje ne vidim kako je bolje ako prigradska naselja imaju 30 miliona ljudi? Valjda ides van grada zbog manje ljudi i vece slobode, vise prirode i zelenila, manje buke i zagadjenja? Ili gresim?

da se ne lazemo i zamajavamo, svi hoce one prve nabrojane opstine i uopste ne cudi veca cena, niko ne zeli da kaze da je sa karaburme, mirijeva, borce jer znamo kako ide klasifikacija ljudi tako da te price bolje su mi terazije i stan bar da gleda na knez mihajlovu ili hram na vracaru jer u batajnici ne ide voz na svakih 15min ne piju vodu.

Malopre sam čitao kako Bil Gejts hoće da nas vakciniše da bi nam ubacio čipove kroz vakcinu, tako da ne mogu da kažem da je ovo gore najveća glupost koju sam pročitao danas.

1. Uzmi mene za primer: Živeo sam u Zemunu, radim u KCS. Pre 7-8 godina mi je do fakulteta (koji je na istoj lokaciji kao KCS) trebalo oko pola sata. Sada mi treba minimum 50 minuta, ako imam sreće. Ne daj Bože da idem na dežurstvo 17-icom ili 18-icom, jer autoput je u 18h potpuno začepljen.
Ništa brže se ne stiže ni iz bilo kog dela grada koji mora da pređe Autokomandu.

2. Ponavljanje fraze kako "ne ide voz na svakih 15 minuta" je u najmanju ruku nepristojno, a pre bih rekao vrlo bezobrazno, jer - ne da ne ide na 15 minuta, nego najveći deo dana ne ide ni na pola sata, već na sat vremena.

3. Navodiš primer Beča, a onda kažeš kako ti taj prijatelj radi "na periferiji" do koje mu treba 45-60 minuta do posla. Da, ali znaš li ti koja je to periferija tamo, do koje ne ide metro? To je bečki Obrenovac jbt.

4. Karaburma i Borča nisu ni blizu isto, Mladenovac da ne pominjem.

takodje je i ovo tvoje apsolutna glupost.

1. Odlično, Vi ćete iz Mladenovca stići pre do kliničkog nego iz Zemuna. Šta je problem?

2. Ok zanemarimo voz i batajnicu pošto vidim da ne želite da živite tamo.

3. Čovek ide kolima, ne znam tačno gde mu se firma nalazi niti me zanima, što se mene tiče može i da je u japanu ako mu treba sat vremena treba mu sat vremena.

4. Opet šta fali Mladenovcu? Prevoz na svakih 15min, vozovi non stop, uglavnom se stiže za max pola sata do autokomande, mislim da je čak redovniji prevoz nego u nekim delovima Beograda. Kvadrat duplo manje nego u Zemunu. Šta je problem? Nećete da kažete da ste iz (sa) Mladenovca i to je ok. Od karaburme i Borče će Vam trebati isto vremena da stignete nego npr iz zemuna ili nekog drugog privlačnijeg dela grada, a opet kvadrati su i duplo jeftiniji.

Sve u svemu napisali ste da je potreban stan u Knez Mihajlovoj da bi se iole stiglo negde na vreme? I da ne postoje poslovi van centra Beograda već ste ceo život vezani za cenatr i nbg? Ako ste hteli da kažete da je bitno da je posao na pešačkoj udaljenosti max 10min od stana onda se slažem ali naravno pod uslovom da ćete biti vezani ceo život za taj posao i da ste u mogućnosti da kupite stan tu. A svi znamo da u bilo kojem gradu u Srbiji, pa i celom svetu, nije ista cena kvadrata u centru i par kilometra van njega bilo da je neko tu zaposlen ili ne.
 
Što se tiče izdavanja, svako izdavanje ide preko ugovora zvanično, a ne kao kod nas 99% je na crno.
Nije "svako". Jedan deo je na crno. Obicno kada indijci rentiraju indicima ili Meksosi mexosima ili nasi nasima. Niko tu ne prijavljuje nista! Cak i zgrade gde je kao rental restrictions se to radi na foru "prijatelji mi dosli" :) Veruj mi rade to masovno. :D

Ovo sve ostalo ti je apslutno tacno.
Kamate zaista dosta uticu. Ono sto je interesantno kamate se menjaju iz dana u dan.
https://ycharts.com/indicators/30_year_mortgage_rate
Trenutno su vrlo niske pa je pritisak na nekretnine i dalje veliki. Sta li ce tek biti ako skoce kamate?!

Ja skoro svaki dan posetim ovaj sajt da vidim danasnje kamatne stope na 30 godina fix.
https://www.quickenloans.com/mortgage-rates


Pored svega toga na cene uticu i ovi veliki "stimulansi" tj stampanje!
https://finance.yahoo.com/news/eu-eyes- ... 18321.html
Jos 2.2 Triliona. Samo sipaj!

Evo odmah skliznuo Eur u odnosu na USD. Sad ce i USD jedan print pa ce da se vrati i sve tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730779#p730779:1u7m820n je napisao(la):
vradovic » Čet Apr 23, 2020 8:07 pm[/url]":1u7m820n]
Što se tiče izdavanja, svako izdavanje ide preko ugovora zvanično, a ne kao kod nas 99% je na crno.
Nije "svako". Jedan deo je na crno. Obicno kada indijci rentiraju indicima ili Meksosi mexosima ili nasi nasima. Niko tu ne prijavljuje nista! Cak i zgrade gde je kao rental restrictions se to radi na foru "prijatelji mi dosli" :) Veruj mi rade to masovno. :D

Ovo sve ostalo ti je apslutno tacno.
Istina, nisam uzeo u razmisljanje taj deo, nije u ogromnom iznosu kao kod nas, ali jeste tako.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730779#p730779:1u7m820n je napisao(la):
vradovic » Čet Apr 23, 2020 8:07 pm[/url]":1u7m820n]Ovo sve ostalo ti je apslutno tacno.
Kamate zaista dosta uticu. Ono sto je interesantno kamate se menjaju iz dana u dan.
https://ycharts.com/indicators/30_year_mortgage_rate
Trenutno su vrlo niske pa je pritisak na nekretnine i dalje veliki. Sta li ce tek biti ako skoce kamate?!
Sto se tice kamata i cena nekretnina, prema mom nahodjenju, pokazalo se da je otprilike razmer 1:10, sto znaci da kada kamate za stambene kredite skoce za 1%, obicno cene nekretnina padnu za 10%. E sad to nije tacna nauka, ali cisto otprilike na taj nacin moze da se koliko toliko predvidi racunica.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730779#p730779:1u7m820n je napisao(la):
vradovic » Čet Apr 23, 2020 8:07 pm[/url]":1u7m820n]Pored svega toga na cene uticu i ovi veliki "stimulansi" tj stampanje!
https://finance.yahoo.com/news/eu-eyes- ... 18321.html
Jos 2.2 Triliona. Samo sipaj!

Evo odmah skliznuo Eur u odnosu na USD. Sad ce i USD jedan print pa ce da se vrati i sve tako.
Ufff ovo je veoma zanimljiva tema :D Ameri su identicno uradili pre mesec dana, ista cifra od 2.2 triliona ali u ovom slucaju dolara je opredeljena za stimulans.
Amaterski se bavim berzom sa strane, trgujem na americkoj i pratim desavanja, najvise sta se desava kod amera a dokacim i ostatak sveta.
Iznose koje stampaju... da covek ne poveruje. Sve je super trenutno, ali dugorocno ce imati ozbiljne posledice, vrednost novca opada, inflacija se povecava itd.

Pre neki dan sam citao vezano za krizu iz 2008 godine, nisam licno pratio bio sam klinac :D ali isti slucaj bio je u pitanju i tada, prvo FED (Federalne rezerve, to im je centralna banka u USA) je poceo, pa onda ECB (Evropska centralna banka) kod nas u evropi, identicno sa zakasnjenem kao sada.

Postoje zagovornici da je zlato najvrednija valuta, sto i ima smisla (ne nakit, nego cisto zlato tj, investiciono zlato finoce 999, nakit je u vecini slucajeva 585 a moze da bude i 750). Kroz istoriju zlato je uvek ocuvalo vrednost, a pogotovu za vreme krize, tada cena obicno zna da mu skoci, sto je trenutno situacija i sada. Bas sam iz radoznalosti gledao cene kod nas, na berzi je trenutno oko 1730 dolara unca (oko 28gr), a kod nas se prodaje oko 1780 evra.
 
mariks":2bgopyr9 je napisao(la):
4. Opet šta fali Mladenovcu? Prevoz na svakih 15min, vozovi non stop, uglavnom se stiže za max pola sata do autokomande, mislim da je čak redovniji prevoz nego u nekim delovima Beograda. Kvadrat duplo manje nego u Zemunu. Šta je problem? Nećete da kažete da ste iz (sa) Mladenovca i to je ok.
Koji prevoz polazi iz Mladenovca na svakih 15 minuta i stize na Autokomandu za max 30 minuta? Ubacivanje Beca, Minhena i Japana u pricu o domacem gradskom i prigradskom prevozu je ...
 
vradovic":3448xlvi je napisao(la):
Kamate zaista dosta uticu. Ono sto je interesantno kamate se menjaju iz dana u dan.
https://ycharts.com/indicators/30_year_mortgage_rate
Trenutno su vrlo niske pa je pritisak na nekretnine i dalje veliki. Sta li ce tek biti ako skoce kamate?!

Ja skoro svaki dan posetim ovaj sajt da vidim danasnje kamatne stope na 30 godina fix.
https://www.quickenloans.com/mortgage-rates
Euribor 6m je najviši u poslednje četiri godine

https://www.euribor-rates.eu/en/current ... -6-months/
f3d65a6235bb960b45604280e2f97b31.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730866#p730866:2kdwx8g7 je napisao(la):
Doka_1 » Čet Apr 23, 2020 11:36 pm[/url]":2kdwx8g7]
mariks":2kdwx8g7 je napisao(la):
4. Opet šta fali Mladenovcu? Prevoz na svakih 15min, vozovi non stop, uglavnom se stiže za max pola sata do autokomande, mislim da je čak redovniji prevoz nego u nekim delovima Beograda. Kvadrat duplo manje nego u Zemunu. Šta je problem? Nećete da kažete da ste iz (sa) Mladenovca i to je ok.
Koji prevoz polazi iz Mladenovca na svakih 15 minuta i stize na Autokomandu za max 30 minuta? Ubacivanje Beca, Minhena i Japana u pricu o domacem gradskom i prigradskom prevozu je ...

Imas vise prevoza, mozes i da biras da li ces autoputem npr 493 ili preko avale, pa imas autobuse koji prolaze kroz mladenovac tipa 10% skuplji od gradskog, vozovi, kombinacija koliko hoćeš... Tadašnja devojka je za oko sat vremena bila iz mladenovca na uscu. Takodje kada sam je cekao u mladenovcu, kada mi javi da je krenula iz bg-a sa autokomande autobus stigne za oko 45min na stanicu u mladenovcu. Istina nekad se zadrzi vise do sat vremena ali uglavnom je to to (ok nije bas pola sata). Ja kolima stignem ml-autokomanda 28-40min vise puta gledao ;)

Inace nije prica o gradskog prevozu, becu i japanu, vec da se mora kupiti stan u centru da ne bi morao da putujes sat vremena do posla i zasto su cene u nekim opstinama duplo jeftinije od centralnih, a udaljene samo par km.

Evo jedan primer. Drugar radi na aerodromu, kolima ide na posao. Logično bi bilo da je kupio stan/kucu u batajnici, surcinu, ledinama ili tako negde blizu i bog da ga vidi. Putuje oko sat vremena do posla, kako kaze nekad manje nekad vise, jer je kupio stan u central gardenu, verovatno jer voz iz batajnice ne ide do vuka na 15min vec na sat vremena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730415#p730415:39r4f06m je napisao(la):
MrGood2016 » Sre Apr 22, 2020 8:36 pm[/url]":39r4f06m]Sta znaci to cene su bile tu otprilike sve do pocetka gradnje A bloka, kada su skocile na 1628e? A blok je poceo da se gradi 2012./2013 godine. Malo je neverovatno da cene lux novogradnji na nbg nisu pale sa tih 1400-1500e od pocetka ekonomske krize pa narednih 4-5 godina.

Belvil izbacite iz statistike, on je potpuno drugaciji od danasnje situacije, i on me ne zanima jer je irelevantan.
ako se prisetite, novogradnje generalno je bilo vrlo malo na NBG do bloka A. Na prste jedne ruke... na kraju jurija gagarina, u bloku 61/62 ono između stepenastih zgrada, WEST, itd. tu su cene bile čak i više (oko 1700/1800). a to nije lux. Jedino je WEST bio ne ispod 2000, ali da kažemo da je to lux.
A blok je počeo da se gradi u januaru 2014, useljenje prve faze počelo početkom aprila 2015.
Belvil je doživeo ozbiljan pad cena u to vreme (od 2008 do 2014), jer su sa početka samo oni zaposleni u DELTI imali nešto manju cenu i povoljnije kredite. Kad se ispostavilo kakav je kvalitet gradnje, u kakvom su stanju bili stanovi posle Univerzijade, kakav je raspored u stanovima i svašta nešto drugo, cene su pale ozbiljno. Znam ljude koji su kupili stan oko 80 kvm za 1350eur. A imam i prijatelje u agencijama za nekretnine koji su to potvrđivali.
Onda su cene ponovo skočile zbog bloka A, WEST-a,SUNCITY-ja, nesretne SAVADE, i ostalog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730426#p730426:3dyjt146 je napisao(la):
bokili84 » Sre Apr 22, 2020 9:04 pm[/url]":3dyjt146]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730379#p730379:3dyjt146 je napisao(la):
deka u akciji » 22 Apr 2020 05:53 pm[/url]":3dyjt146]Do početka gradnje bloka A (DEKA INŽENJERING/EXING), cene su bile tu otprilike. Bilo je par investitora koji su bili naduvali cenu kvadrata na 1700/1800, ali uglavnom zbog kompenzacija i drugih mahinacija koje su radili. I Belvil je krenuo od suludih skoro 2000 u samom početku, pa je za par godina pao na realnih oko 1300 eur po kvadratu, za taj kvalitet gradnje. I blok A je u početku imao prilično normalne i realne cene od 1628 eur po kvm, za taj kvalitet gradnje. I onda su svima dali domaći zadatak što se tiče kvaliteta. Potražnja za novogradnjom na NBG je bila velika, projekata relativno malo, cene skočile. Ima tu investitora koji apsolutno svoju cenu ne mogu da opravdaju kvalitetom, ali se uspešno šlepaju. Najneverovatniji podatak je da je i dalje oko 70% Cash kupaca novogradnje.
Sakura/Đorđe je već dosta detaljno i realno prikazao situaciju, i njegov projekat je veoma kvalitetan. To dokazuje i količina prodatih i rezervisanih stanova.
A to da li se nekom sviđa ili ne..... Sto ljudi, sto ćudi.


U Belvilu nikada cena kvadrata nije bila 1300e/m2, odakle Vam ova informacija?? Najnize sto sam video je bili oko 1700e... A sto se tice same Sakure, kvalitet jeste iznad proseka na NBG ali je i cena daleko iznad proseka, trenutno je cena sa 10% PDV oko 2900e/m2 sto je, bar po meni, zaista preterano u ovoj sivoj fazi gradnje. Ali po toj ceni mozda moze i da prodje zato sto je sam projekat mali, ukupno ima oko 200-220 stanova ako se ne varam. Da je to veliki projekat kao Belvil na primer, sigurno po toj ceni ne bi islo posto je tesko naci toliki broj kupaca da plati kvadrat stana toliko obzirom da se u ovom momentu gradi i BW, Kula u Westu, A blok, i gomila novogradnje u bloku oko Westa, .....
veruj mi, i da SAKURA ima 500 stanova, isto bi se prodali. Kada se prodaje onaj BGD na vodi za onolike pare...zašto ne bi i ovo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730962#p730962:xcf073v0 je napisao(la):
deka u akciji » Pet Apr 24, 2020 11:57 am[/url]":xcf073v0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730415#p730415:xcf073v0 je napisao(la):
MrGood2016 » Sre Apr 22, 2020 8:36 pm[/url]":xcf073v0]Sta znaci to cene su bile tu otprilike sve do pocetka gradnje A bloka, kada su skocile na 1628e? A blok je poceo da se gradi 2012./2013 godine. Malo je neverovatno da cene lux novogradnji na nbg nisu pale sa tih 1400-1500e od pocetka ekonomske krize pa narednih 4-5 godina.

Belvil izbacite iz statistike, on je potpuno drugaciji od danasnje situacije, i on me ne zanima jer je irelevantan.
ako se prisetite, novogradnje generalno je bilo vrlo malo na NBG do bloka A. Na prste jedne ruke... na kraju jurija gagarina, u bloku 61/62 ono između stepenastih zgrada, WEST, itd. tu su cene bile čak i više (oko 1700/1800). a to nije lux. Jedino je WEST bio ne ispod 2000, ali da kažemo da je to lux.
Onda su cene ponovo skočile zbog bloka A, WEST-a,SUNCITY-ja, nesretne SAVADE, i ostalog.

Kako su se kretale cene tih malobrojnih novogradnji, tj za koliko su opale tokom prosle ekonomske krize (ne računajući belvil, njega zanemariti potpuno)?

Zašto je savada nesretna?
 
Vrh