Šta je novo?

Cene nekretnina

Deluje realna racunica, zarada x2, mozda i malo jace. Za njega po toj racunici nema zime i da se cene koriguju realnih 30%, problem je sto nece imati kome da prodaju kada opadne potraznja.
Kako je lepo videti ono sto zelis da vidis.
A gde je u toj racunici cena parcele na Bogosloviji?
Gde je porez na dobit doo? Gde je dividenda za preuzimanje novca iz firme? Daleko je to od x2.
 
i plus taj kapital pod rizikom na neki rok izgradnje. Dobit postoji ali ali je vise od 30% godisnje svaka mu cast. Na to treba i da se oduzme ovaj “prirodni rsst cena” jer i da je kupio stanove pre dve godine i nista sa nije uradio oni bi poskupeli.
 
Cena parcele na Bogosloviji je 150 kvadrata i dve garaze. 150.000 ili u prodaji 300.000 za ranijeg vlasnika. Pdv 10% a dobit se " nastima" na minimum kroz " troskove". Nama dobit deluje mnogo a investitorima malo. Posto je ovde investicija traje 18 meseci zarada od 50% je dobra. Nisu sve pare investirane unapred, vec samo mali deo. Prodaja je pokrila celu investiciju unapred. Poenta je da prodaja i " pre asova" investitore stavlja u odlican polozaj. Oni i nisu investitori vec kupci. Ovde je " INVESTITOR" u pocetku investirao samo 200 -300.000 evra a sve ostalo kupci. Mislim da je to model po kome funkcionise mnogo novogradnji u Srbiji. I tako ce funkcionisati dok se 50% kvadrata prodaje " pre asova". To bi znacilo da prvo padne broj novogradnji pa tek onda cena kvadrata. Zar nije logicno?
 
baš stoji sve izgleda. još neki mesec i biće malo jasnije
 
Cene rastu od 2015. ne 2016. to smo rekli vec dosta puta. Poceo je kada jei GDP poceo da raste. Pre zabrane prometa nelegalizovanih objekata i pre BNV.
Mene uvek zapanji do koje mere ce ljudi pre da se bace u neke teorije zavere i politicka objasnjenja cak i kada ih najlogicniji i najjednostavniji odgovori gledaju pravo u oci.
Ja pricam samo cinjenice i nikakve terorije zavere. Kazi mi onda ko je vlasnik Beograda na vodi i da li mozemo videti Ugovor i sta znaci eksteritorijalnost?
Ok cene cu pocele da rastu tada, ali koliko je procenata bio taj rast? Neuporedivo je!
Podatak o skoku cena od 100% je budalastina, na nivou Srbije sigurno netacan.
bu**** nisam pa i ne pricam budalastine. Zvanicnih podataka nema, pa izvoli ti reci svoje.
Ja znam ono sto sam gledao tada, Na primer stanovi na Ceraku Vinogradi, 85-95m2 su kostali oko 1000 evra m2. Sada su prosecno 1600 evra m2 u oglasima. Nenormalan skok za taj deo grada i za starogradnju.
Takodje na primer, cene u Vrtovima Ceraka za vece stanove u prvoj fazi su bile 1700, sada su 2200. Skok za godinu dana (maj 2021 - maj 2022 je 30%) .
To je skok 3 puta veci nego u Nemackoj koju si dao za primer.

Banovo brdo je bilo sa cenom 1500, sada je 2500 i vise...
100% je skok recimo u Altini, tamo je moj rodjak kupio stan za 650, sad je 1300 ili vise...

Primecujem i konstantno precenjivanje/potcenjivanje proseka, zavisi koji je podatak potreban da se docara prica. Tako na kraju poredimo prosecan rast na nivou EU sa rastom par najskupljih opstina u BG i mi tu kao poredimo Srbiju sa ostatkom sveta, a realno mesamo babe i zabe.
Ja nisam stelovao podatke, vise deluje da si ti to radio, jer si poredio Srbiju za Nemackom i Britanijom? Mozes li mi reci kako smo mi to slicniji Nemackoj i Britaniji nego proseku EU?
Sto se tice Srbije, nije uporedivo jer se drzava raspada 32 godine, i ljudi odlaze u gradove a natalitet je negativan, da se gleda cena nekretnina po selima gde ljudi ne zive. Zato se gradovi u Srbiji mogu jedino porediti za prosekom u EU jer oni nemaju takve probleme.

Svakako za poredjenje je bolje gledati ovako nesto:

Hrvatska, Francuska, Grcka, Italija, Rumunija, Slovenija...
 

Prilozi

  • croatia-housing-index.png
    croatia-housing-index.png
    10,4 KB · Pregleda: 145
  • france-housing-index.png
    france-housing-index.png
    10,8 KB · Pregleda: 137
  • greece-housing-index.png
    greece-housing-index.png
    10,4 KB · Pregleda: 132
  • italy-housing-index.png
    italy-housing-index.png
    10,8 KB · Pregleda: 129
  • romania-housing-index.png
    romania-housing-index.png
    11 KB · Pregleda: 140
  • slovenia-housing-index.png
    slovenia-housing-index.png
    10,5 KB · Pregleda: 139
Dobro, verovatno sam se pogresno izrazio. Nije nikakva pljuvacina u pitanju, meni je potpuno jasno zasto je OK investirati u Zlatibor, bas zbog razloga koje si ti pomenuo. Pre svega letnji turizam, jezera, pecine, itd. Ali skijanje ne. Jednostavno - Zlatibor i Tara ne mogu nikad postati ozbiljni ski centri zbog male visine. Sam vrh Tornika je na 1400m, i to je jednostavno malo. Negativni komentar je iskljucivo u smislu kvaliteta ski staza - Zlatibor (kao i Tara) nemaju ski potencijal dok je sve ostalo OK. Ski centar mora imati vrhove minimum 1800m, i to su pored Kopa: Brezovica, Stara Planina, Jahorina/Bjelasnica, pa i Popova Sapka. Cak i Golija ima bolji ski potencijal od Zlatibora, pre svega zbog visine.

Moje (retoricko) pitanje je u cemu je Kopaonik losiji od Zlatibora? Sto se tice blizine, kad se zavrsi Krusevac-Kraljevo ti ces imati 2 autoputa koji se susrecu u Stopanji i odatle preko Brusa imas 35 km sto je sasvim OK. Slicno i na Zlatiboru. Letnji sadrzaji su slicni, dok zimi na Kopu mozes koliko-toliko skijati a na Zlatiboru ne. Zapravo cene u centru Kopa su oko 5k po kvadratu, dok u vikend naselju mozes naci dosta dobrih projekata za 2k. Kada se izgradi gondola, mislim da ce apartmani oko gondole dobiti na vrednosti. Vec se zna gde ce biti stanica gondole, jedino se ne zna kada. Prema tome ja bih licno uvek pre investirao u neki premium objekat u vikend naselju blizu buduce gondole nego na Zlatiboru. Mozda gresim.
Naravno da skijanje nije isto, to su ipak jabuke i pomorandže. Ja sam od jednog izvrsnog skijaša koji je cele Alpe preskijao čuo da ona zadnja strana Tornika ima veliki potencijal da se tu dobije još 5-10 dobrih staza. Slažem se da je 1500m malo, ali to su njegove reči, pa sam i preneo.
Što se tiče autoputa i pristupa je ipak velika razlika. Od Stopanje do Kopaonika ti ipak treba nešto duže, 70km ili 1h20min autom + autoputem do Stopanje iz Bgd bar 1h40min, ukupno ~ 3h
Ali to je samo autom, međutim pošto svi autobusi i turisti stižu mnogo pristupačnijim i sigurnijim putem preko Jošaničke banje a tuda moraš iz Kraljeva i ukupno ti samo na put ode 4h,
dok ti autoput do Zlatibora dolazi tačno na 7km od centra (iznad Mačkata) pa ćeš iz Bgd stići za 1h30min.
Cene u centru Kopaonika na prvoj liniji su bile i 6000 do 7000 u jednom trenutku tako da su jače od Zlatibora gde je maksimum bio 4800 a prva linija je ipak oko 2700-3500
Takođe Zlatiborci probijaju put do aerodroma Ponikve gde će moći sletati veliki avioni, i putnike za 20-30 min prebaciti autobusom do centra što je ipak velika prednost u turizmu. Osim toga odvojili su deo zemljišta za golf teren i mali aerodrom za biznis džetove odmah do centra pa pucaju na svetski džet set (naravno dok ne sažvaćemo još malo ove plastične kašikice za kafu i ne pojedemo sve ćevape oko jezera, što reče jedan od komentatora ranije hahaha)

Ne grešiš ako bi uložio u vikend naselje, premijum naravno, i sam sam baš bio zapeo u jednom trenutku pre oko 1-1,5 god. Mislim da i Kop ima lepu budućnost po ovim pitanjima, jedino je pozicija Zlatibora generalno bolja ( na tromeđi CG-BiH ) pa je i pristup turistima bolji, samim tim i povrat uloženog novca. Takođe sezona na Kopu je 3 meseca a na Zlatiboru svih 12 meseci.
Možda ipak da kupiš na Zlatiboru pa za 10-ak godina kad isplatiš ulaganje kupiš još jedan na Kopaoniku... :cool:

Биће апартмани на Златибору празни када пресуше ИТ гиганти и гигантске плате, крипто је показао како то изгледа.

Ma kako da ne evo pun Zlatibor samo IT-evaca! Gore uglavnom ulažu naši ljudi iz BiH, CG, Bgd, ostatak Srbije, makedonci, u skorije vreme Egipćani i Rusi i pre svega dijaspora. I to ona dijaspora koja je shvatila da njihovu decu koja neretko i ne govore više srpski ne interesuju više kuće sa lavovima i labudovima, pa čak ni nekretnine u zagušenom Bgd, već prosto planinski i banjski centri. To su one najlepše lokacije Srbije sa razglednica i jedino nešto što će moći biti spona njihovih u velikom svetu izgubljenih potomaka i postojbine gde su rođeni ili vuku poreklo. Doleteti iz Frankfurta za sat i po i još 30min do centra, i plus možeš rentirati kad nisi tamo, to je ipak dijaspora prepoznala prva mora se priznati!
 
Po mom misljenju treba prvo sagledati sta se desava sa prometom starogradnje. Tu treba da se sagleda broj prodaja. Ako taj broj pada padace i cene. Neznam koliko je inercija ali sto je veci pad broja prodaja bice i veci pad cena. Kako je investitorska novogradnja na neki nacin piramidalna sema ona ce nesto kasnije padati po prometu i cenama. Sta god da se desi " investitori" nece propasti jer njihov profit dosad je bio ogroman. Najveci problem u predvidjanju cena je tacnost podataka. Iz licnog primera znam da podatak koji neko analizira je 50% netacan. Koliko je kvalitetan podatak kad neko proda stan za kes pa kupi drugi sa dodatkom kredita. Ili neko fiktivno nekom pokloni stan. Ili kod zamena gde se plati samo porez a nema doplata ili se ona ne prikazuje. Bilo kako tvrdili sigurno je da buducnost ne nosi nista dobro. Kupio- ne kupio- kajaces se. Prodao ne prodao, kajaces se.
Za investicione kupce mogu reci da im ne zavidim sto imaju kes. Pre koji mesec su jurili da kupe bitkoin i kleli se u njegovu buducnost a sad placu.
 
Ja pricam samo cinjenice i nikakve terorije zavere. Kazi mi onda ko je vlasnik Beograda na vodi i da li mozemo videti Ugovor i sta znaci eksteritorijalnost?
Ok cene cu pocele da rastu tada, ali koliko je procenata bio taj rast? Neuporedivo je!

bu**** nisam pa i ne pricam budalastine. Zvanicnih podataka nema, pa izvoli ti reci svoje.
Ja znam ono sto sam gledao tada, Na primer stanovi na Ceraku Vinogradi, 85-95m2 su kostali oko 1000 evra m2. Sada su prosecno 1600 evra m2 u oglasima. Nenormalan skok za taj deo grada i za starogradnju.
Takodje na primer, cene u Vrtovima Ceraka za vece stanove u prvoj fazi su bile 1700, sada su 2200. Skok za godinu dana (maj 2021 - maj 2022 je 30%) .
To je skok 3 puta veci nego u Nemackoj koju si dao za primer.

Banovo brdo je bilo sa cenom 1500, sada je 2500 i vise...
100% je skok recimo u Altini, tamo je moj rodjak kupio stan za 650, sad je 1300 ili vise...


Ja nisam stelovao podatke, vise deluje da si ti to radio, jer si poredio Srbiju za Nemackom i Britanijom? Mozes li mi reci kako smo mi to slicniji Nemackoj i Britaniji nego proseku EU?
Sto se tice Srbije, nije uporedivo jer se drzava raspada 32 godine, i ljudi odlaze u gradove a natalitet je negativan, da se gleda cena nekretnina po selima gde ljudi ne zive. Zato se gradovi u Srbiji mogu jedino porediti za prosekom u EU jer oni nemaju takve probleme.

Svakako za poredjenje je bolje gledati ovako nesto:

Hrvatska, Francuska, Grcka, Italija, Rumunija, Slovenija...
Podatke imas u izvestajima rgz, od kojih sam ti jedan i linkovao. Imas ih i na rzs.

Na trading economics za ovo konkretno nema ali imas jos sajtova npr ovde i ovde kao i ovde i ovde gde se vidi da smo poprilicno u nivou sa Hrvatskom, koja nam jeste slicna po dosta toga.

I naravno da se ne moze porediti prosek EU samo sa Beogradom. Mislis da Spanija Italija i Grcka nemaju sela koja odumiru? Vidis kucu u Spaniji za 500e kvadrat i nista ti tu nije cudno, mislis da je to realna cena? Mislis da Pariz raste istom brzinom kao ostatak Francuske? Da Knin raste kao i Zagreb?

Nista od toga sto si naveo nije skok ni od 100% a kamoli 200% kao sto se razbacujes u prvom postu. Plus navodis neke odokativne procene, i dalje ignorisuci sta znaci prosek. Dosta sajtova sa oglasima ima i deo gde prikazuju prosecnu cenu po delovima grada pa se moze proveriti. Tu je i ovaj sajt koji je kolega forumas napravio gde mozes birati svoje delove grada (interesantno da je eto za Altinu tacno to sto si rekao, jeste skocila za 100% ali sa dosta manje prodaja), videces da nigde skok nije tako drastican kao sto ti se cini kada pogledas samo par konkretnih primera.
 
Evo i ja da kazem koju sto se tice cene nekretnina.
U potraznji sam vec duze vreme i juce sam dobio poziv od agenta da pogledam jedan stan i medjutim stan mi se ne dopada jer je raspored los i nefunkcionalan u pitanju je dvosoban stan,zato sam i ponudio bas nizu cenu pa cemo videti ako prodje moja ponuda bice ok ako ne nije mi ni bitno toliko jer mi se ne svidja ali ono sto me je bas obradovalo je to sto sam kroz razgovor.sa agentom saznao da ce cene nekretnina uskoro ici dole za 15-20% to je njegova procena i iz njegovih izvora. Tako da samo polako jesen i zima a i kriza posebno ce uciniti svoje.😉
 
Nista od toga sto si naveo nije skok ni od 100% a kamoli 200% kao sto se razbacujes u prvom postu. Plus navodis neke odokativne procene, i dalje ignorisuci sta znaci prosek. Dosta sajtova sa oglasima ima i deo gde prikazuju prosecnu cenu po delovima grada pa se moze proveriti. Tu je i ovaj sajt koji je kolega forumas napravio gde mozes birati svoje delove grada (interesantno da je eto za Altinu tacno to sto si rekao, jeste skocila za 100% ali sa dosta manje prodaja), videces da nigde skok nije tako drastican kao sto ti se cini kada pogledas samo par konkretnih primera.
Ja sam i naveo konkretne primere, izvoli pa pogledaj prosecnu cenu za to sto sam naveo u tim oglasima pa okaci Kazes da nije 100% a onda kazes da jeste 100%. DAKLE u istom postu kazes da se razbacujem a onda kazes da je zapravo to sto sam rekao 100% istina. HA-HA-HA. Isto tako ces zakljuciti za prosecne cene iz oglasa... za Vrtove Ceraka imam i mailove pa nije nista odokativno, opusti se.

Kakve veze spanska sela imaju sa srspkim selima? Raspad SFRJ, gradjanski rat, sankcije, bombrardovanje, promene, ubistvo premijera, raspad SRJ, promene, rijalitiji po ceo dan, napustanje Srbije od strane obrazovanih ljudi i porodica 3 decenije, i evo nas u zlatnom dobu, sta nije jasno?

Drugo ne znam kakve veze ima skok BDP-a jer ispade da je svuda skok gde skacu cene te da BDP i Nemackoj, Velikoj Britaniji i Srbiji isto raste, a da su zaostale Italija, Spanija, Francuska, itd... mislim nebuloza.

SRBIJA JE ZEMLJA GDE SE LEPO PERU PARE OD STRANE DRZAVE I TO JE RAZLOG OVOK SKOKA. TACKA.
 
Evo i ja da kazem koju sto se tice cene nekretnina.
U potraznji sam vec duze vreme i juce sam dobio poziv od agenta da pogledam jedan stan i medjutim stan mi se ne dopada jer je raspored los i nefunkcionalan u pitanju je dvosoban stan,zato sam i ponudio bas nizu cenu pa cemo videti ako prodje moja ponuda bice ok ako ne nije mi ni bitno toliko jer mi se ne svidja ali ono sto me je bas obradovalo je to sto sam kroz razgovor.sa agentom saznao da ce cene nekretnina uskoro ici dole za 15-20% to je njegova procena i iz njegovih izvora. Tako da samo polako jesen i zima a i kriza posebno ce uciniti svoje.😉
Ja mislim da ce na prolece vec biti 33% dole. Na nivo 2018-2019.
 
Када ИТ фирме скрешу запослене и трошкове остаће ушће tower празно, као што већ и јесте иако је у закупу. Бивша америчка амбасада, куле, БнВ. Остаће велике зграде да зврје празне као београђанка што је била и биће празна. Неће нико да плаћа 200000 евра спрат када за то нема реалног основа да се исплати осим ако је мешетарски приход (који је могућ једино у ИТ свету). Да није било тог балона ИТ сектора данас би живели Београд 90тих, још празнији и пуст. Демографија ту такође не помаже. Сипање из шупљег у празно када неко наследи некретнину па купи другу није одржив рецепт за економију. Глупи људи улажу у мртав капитал (зграде и бетон) а паметни у реалне изворе. Биће апартмани на Златибору празни када пресуше ИТ гиганти и гигантске плате, крипто је показао како то изгледа. У реалном свету ће само мало спорије. Пресушиће и светски могули који закупљују локале по тржним центрима за 50 хиљада евра. Ено су први спратови у галерији већ празни (осим неким данима када има дешавања). Дакле мешетарска економија има свој крај, наговештава се ускоро. А ви купујте за 200 хиљада социјалистчке рупе, иако су пристојне локације.
Ima smisla to sto pises, ali ajde reci gde bi ti ulozio novac trenutno da imas viska? Konkretno, pa da znaju ljudi koji kupuju stanove gde im je bolje da uloze. A ne da svi solimo pamet kako je ulaganje u nekretnine glupost, a kad treba da se da alternativa, cutimo. Nadam se da nisi jedan od onih "kupi hektar zemlje za 10.000 evra, zasadi nesto i imaces 1000 evra mesecno cisto".
 
Ja sam vrhunski skijaš koji je proskijao celu evropu i reći ću ti da tornik nema nikakav potencijal.
Sve ispod 1800 metara je s*****.
 
Ja sam i naveo konkretne primere, izvoli pa pogledaj prosecnu cenu za to sto sam naveo u tim oglasima pa okaci Kazes da nije 100% a onda kazes da jeste 100%. DAKLE u istom postu kazes da se razbacujem a onda kazes da je zapravo to sto sam rekao 100% istina. HA-HA-HA. Isto tako ces zakljuciti za prosecne cene iz oglasa... za Vrtove Ceraka imam i mailove pa nije nista odokativno, opusti se.

Kakve veze spanska sela imaju sa srspkim selima? Raspad SFRJ, gradjanski rat, sankcije, bombrardovanje, promene, ubistvo premijera, raspad SRJ, promene, rijalitiji po ceo dan, napustanje Srbije od strane obrazovanih ljudi i porodica 3 decenije, i evo nas u zlatnom dobu, sta nije jasno?

Drugo ne znam kakve veze ima skok BDP-a jer ispade da je svuda skok gde skacu cene te da BDP i Nemackoj, Velikoj Britaniji i Srbiji isto raste, a da su zaostale Italija, Spanija, Francuska, itd... mislim nebuloza.

SRBIJA JE ZEMLJA GDE SE LEPO PERU PARE OD STRANE DRZAVE I TO JE RAZLOG OVOK SKOKA. TACKA.
U pravu si za Altinu, ostalo nidje veze. Lepo sam ti dao gomile linkova, al ne ti imas mailove za jedan projekat na jednom mestu, lol.

Pogledaj slobodno kakav je rast u Italiji, Spaniji i Francuskoj pa onda kakav je u Srbiji poslednjih 10 godina i uporedi.

Bojim se da iz svoje neke licne ogorcenosti na zemlju nisi u stanju da sagledas situaciju racionalno, pa je tu dosta nekog opstemestasenja i brkanja stvari. Ovaj pasus sa spanskim i srpskim selima najbolje to ilustruje, histericno nabrajanje a nigde objasnjenje sta je sa spanskim selom. Jbg, ja ti nisam kriv, na pogresnu stranu istresas bes.
 
Ja mislim da ce na prolece vec biti 33% dole. Na nivo 2018-2019.
Paa sve je moguce,ako mi je vec sam agent to rekao a kada god sam nazvo da pitam u vezi nekog stana samo mi je pricao cene idu gore i samo gore sav nasmejan a sada druga prica,snuzden i tiho prica u fazonu maaalo je prodaja u poslednje vreme stala i mooozda ce cene ici dole za 15-20% sve mi je bilo jasno a ujedno mi je bilo cudno jer sam ja uglavnom zvao da pitam u vezi nekog stana a sada me on juri da pogledam i salje mi ponude..nesto se sve okrece kolo izgleda
 
Evo i ja da kazem koju sto se tice cene nekretnina.
U potraznji sam vec duze vreme i juce sam dobio poziv od agenta da pogledam jedan stan i medjutim stan mi se ne dopada jer je raspored los i nefunkcionalan u pitanju je dvosoban stan,zato sam i ponudio bas nizu cenu pa cemo videti ako prodje moja ponuda bice ok ako ne nije mi ni bitno toliko jer mi se ne svidja ali ono sto me je bas obradovalo je to sto sam kroz razgovor.sa agentom saznao da ce cene nekretnina uskoro ici dole za 15-20% to je njegova procena i iz njegovih izvora. Tako da samo polako jesen i zima a i kriza posebno ce uciniti svoje.😉
Saznao si od agenta da će cene pasti 20%?
BUAHAHAHAHAHAAHHAAHHAHAAHHAAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAH
 
Ti verujes agentima koji su najveći prevaranti i lažovi na svetu,i naravno će da te vija i nudi stanove to mu je jedini posao.
 
Ti verujes agentima koji su najveći prevaranti i lažovi na svetu,i naravno će da te vija i nudi stanove to mu je jedini posao.
On zna da sam mu ja uvek nudio manju cenu bar 30% nizu ako je nekome hitno za prodaju i uvek me je oduvao a sada mi nudi i zna da necu dati realnu cenu,bas me i briga ocigledno da nema kome da ponudi cim se mene setio
 
Ja sam vrhunski skijaš koji je proskijao celu evropu i reći ću ti da tornik nema nikakav potencijal.
Sve ispod 1800 metara je sranje.
Upravu si, nije to za vrhunske već za srednje skijaše i početnike gde se lepo uči i ne lome ruke i noge, a to je najveći deo naših ljudi...ko zna možda nam i EU uspostavi još neki uslov recimo da 50% stanovnika mora da zna skijati, onda će Zlatibor biti centar Srbije bar sledećih 50 godina
 
Šta još piše u pasulju? Kako će se rat završiti? A cena nafte?
Nafta mozda do 400-500 dinara.
Jel ozbiljno pitanje za rat, kao da svi ne znamo ko pobedjuje?
Ja jedino ne znam sta ce EU da radi posto je uvela ekonomske sankcije samoj sebi, mozda je za psihijatra nisam bas strucan tu...
 
Upravu si, nije to za vrhunske već za srednje skijaše i početnike gde se lepo uči i ne lome ruke i noge, a to je najveći deo naših ljudi...ko zna možda nam i EU uspostavi još neki uslov recimo da 50% stanovnika mora da zna skijati, onda će Zlatibor biti centar Srbije bar sledećih 50 godina
Šta hoćeš da kažeš da se u Italiji,Francuskoj,Švajcarskoj lome ruke i noge da bi naučio da skijaš?

Šta da radiš na Torniku kao "srednji" skijaš? Da spuštaš jednu stazu 7 dana?
 
U pravu si za Altinu, ostalo nidje veze. Lepo sam ti dao gomile linkova, al ne ti imas mailove za jedan projekat na jednom mestu, lol.

Pogledaj slobodno kakav je rast u Italiji, Spaniji i Francuskoj pa onda kakav je u Srbiji poslednjih 10 godina i uporedi.

Bojim se da iz svoje neke licne ogorcenosti na zemlju nisi u stanju da sagledas situaciju racionalno, pa je tu dosta nekog opstemestasenja i brkanja stvari. Ovaj pasus sa spanskim i srpskim selima najbolje to ilustruje, histericno nabrajanje a nigde objasnjenje sta je sa spanskim selom. Jbg, ja ti nisam kriv, na pogresnu stranu istresas bes.
Jesam ogorcen nikakva tajna, a ti si suportno od toga, tako da se slazem da je to jedini razlog nasih supotnih vidjanja stvari, jedino sto ce vreme pokazati ko je i koliko procenata u pravu.

Takodje ja mislim da ceo taj ekonomski rast od kredita vodi u subovrat i u duznicko ropstvo. Npr. unisten Beograd trajno, Zlatibor na dobrom putu da se svaka livada zameni soliterima a rudnici i ispitivanja na 50% teritorije Srbije. Dakle dovidjenja i zdravlje. Ne znam kakvu onda u ovoj zemlji perspektivu imaju deca, mladi i zasto bi uopste neko cenio i vrednovao zivot u takvoj zemlji. Takodje mislim da je sve to ciljano da se uradi za mandata ove vlasti, i onda kraj, Oprane milijarde, zavrsen posao i sledi sunovrat gori od oba svetska rata zajedno jer smo i sada gori od nekih Africkih drzava a mogu da zamislim za 10 godina i bez radne snage i bez novca iz kredita koje vise drzava nece moci da uzima...
 
Vrh