Šta je novo?

Cene nekretnina

Drugari, da li je neko gledao procenu vrednosti svojih nekretnina na RGZ portalu? Preporuka svima da bacite pogled. Izgleda da su uhakovani i/ili im jednostavno rade amateri. Meni izlaze tuđe nekretnine, a moje su dodeljene drugim licima :) Uglavnom, za te tuđe nekretnine koje su sad meni "dodeljene" mogu da vidim procenjenu vrednost.

Ja sam "dobio" 59m2 u Palmira Toljatija na Novom Beogradu, procenjena vrednost 156.699,00 EUR.

Link: https://ekatastar.rgz.gov.rs/ekatastar/search
Haha, meni pise da imam zemljiste u Vrnjackoj Banji :)
 
Nije bio jeftin, ali je bio priuštiviji. Ja znam neke ljude koji su pre skoka cena kupili stanove na NBG, sad nikako ne bi mogli da kupe to što imaju... Inflacija, povećana tražnja i skok kamatnih stopa su ljude ipak malo pogurali ka periferiji.
Da Nbg je postao nerealno skup.
 
Pala cena najma? Taj stan si pričao da izdaješ za 900e. (i 850e je super za taj stan).
Za 900 oglasim, ako procenim da je neko dobar stanar spustim 50 do 100 eur. Ovi ljudi su bas ultra fini, pitali su da li moze za 850 i pristao sam. Da sam rekao da ne moze opet bi uzeli i za 900 ali opet kazem, nastojim da budem korektan i da izadjem u suret.
 
Bio je pre 2000. kad je bio spavaonica i pre nego sto je pao Milosevic. Ne znam tacno od koje godine pocinje ubrzano da se dize... neka godina posle te.
Ni kad je bio spavaonica nije važio za jeftin deo grada. Zavisi na šta mislimo kada kažemo šta je merilo jeftinoće, da li je to cena kvadrata u jeftinijim beogradskim naseljima, i tu ne mislim na periferiju.

Deluju blokovi sada skupi, i deluje da su bili jako jeftini pre korone, ali samo prate trend kretanja cene grada. Ako ima ljudi koji svesno kupuju novogradnje Zemunske kapije za 3k, Mirijevo za 2k+, ili starogradnju kod okretnicule 26ice za 2800 eur, onda su i Nbg blokovi po istoj ceni više nego dobar izbor.
Screenshot_20241015_155106_Chrome.jpg
 
Glupo pitanje...... da li su u CG kada su uveli sankcije Rusiji zabranili otvaranje bankarskih računa? Mislim da su im i smanjili boravak na 30 dana..... tako nešto
 
 
Ne treba tu ništa da se zagleda. Ja ne bih odgajao decu u ovakvom okruženju.


Plus, zgrade su totalni krš, čuješ komšiju kako hrče u stanu do tebe.

Baš retko koji blok nema neku navijačku priču a i stvarno mi deluje sa godinama da su sve ređi incidenti tog tipa na Novom. Sećam se kad sam bio klinac redovno su bile neke navijačke tuče na nedeljnom ili dvonedeljnom nivou. Pričam o bloku 11c, 33, 1 i 2 gde sam se najviše kretao. Posle čuh i od drugih da su i 23 a i posebno 28 imali neke bande, sad su skoro uhapsili nekog sa garažom punom oružja u 28om a evo i vi spominjete za 21...veliki je NBG, neminovno će biti problema sa toliko stanovnika.
Ja imam stan u 21. Bloku u zgradi "kineski zid". Mane su jasne i očigledne, hodnici, stubišta i prostor između zgrada su ruinirani i više priliče nekom getu nego centralnom bloku, nedostatak lifta, jako loša zvučna izolacija...sve u svemu zgrade su u prilično jednom stanju što se vidi ako pogledaš fasade i celokupan vizuelni utisak je baš loš. Parking može biti problematican, jer blok iako planski dobro koncipiran, ipak nije predviđen za ovu kolicinu automobila. Ako imaš stanarasku parking kartu i malo strpljenja, uglavnom se nađe mesto osim kada su neki događaji na Ušću ili u Areni.
Prednosti su lokacija, lokacija i lokacija. Moj stan od 68 m2 u dobrom (renoviranom) stanju izdajem za 850 eur i bukvalno se izda za jedan dan. Verovatno bih mogao i više da dobijem ali ne želim da budem alav. Prekoputa moje zgrade na 50m udaljenosti gradi se Delta District gde su cene 7k+, tako da evidentno će rasti cene i ovde. Nema zime sa investicionog stanovišta.
Hvala na informacijama, više gledam zgrade koje imaju liftove, doduše neke imaju samo jedan lift, komentar na lošu zvučnu izolaciju sam čuo više puta, je l ima neko iskustva koliko je moguće renoviranjem popraviti taj problem? Delta Distrikt će sigurno povoljno uticati.
 
Hvala na informacijama, više gledam zgrade koje imaju liftove, doduše neke imaju samo jedan lift, komentar na lošu zvučnu izolaciju sam čuo više puta, je l ima neko iskustva koliko je moguće renoviranjem popraviti taj problem? Delta Distrikt će sigurno povoljno uticati.

mozes umanjiti problem sem za buku od stana iznad
 
1100 pre korone. Skoro 3000 sad. Starogradnja iz 80ih u izvornom stanju, poskupeo materijal, cena radne snage itd. pa je zato skočila opravdano cena, a ne samo jer ,,skače sve ostalo pa dižem i ja koliko mi treba" :)

Takodje stan iz 2006te za 1100 (doduse treba bas da se renovira, ocigledno je živeo neko ko ga nije pazio) ogromna terasa. Ima razloga zasto je ta cena, ali opet drastična razlika u ceni :)

U suštini, svako traži koliko mu treba :)
 
Ja mislim da su stanovi u medjuvremenu preuredjeni i presli u LUXLUXLUX kategoriju, medjutim zaboravili su da stave u naslov oglasa to
 
Garant je neka fora sa papirima
Brate, koliko drugih ima bez icega pa su oko 2000 bez ikakvih papira :)
Zgrada je uknjizena, i poseduje svu dokumentaciju (bar pise).
Da se razumemo uopste nije ovo neka prilika al kakvog djubreta ima hahah jos covek da kaze da je privlačno kad vidi cenu.
Tek kad malo bolje pogleda skapira u jeee.

U prevodu ocu da kazem da kad covek kuca i vidi broj oglasa pomisli wow vidis da ima svega a tek kad bolje pogledas skapiras sta je to :) Niiikad gora ponuda.
 
Pa pise, 21m2 grejne povrsine, 16m2 terasa.
Fakticki ako se gleda samo unutrasnja povrsina oko 2000 eur/m2 je skoro cena.

A i stan je u haos stanju ocigledno + mirijevo, pitanje je koliko ima smisla taj stan.
Apsolutno jasno, sve se slažem.
No znas koliko ih ima slicnih gde svuda računaju terase u kvadrat pa ne ostane isto grejne povrsine vise od 27 do 30ak kvadrara :)
A kostaju neki i duplo i više.

Evo u istoj ulici jos nisko prizemlje




Tako da cak i onaj oglas koji kao sto si rekao i nema nikakve poente i raspad je, manje vredja inteligenciju od ovih, divnih, suncem okupanih jedinstvenih prilika u polusuterenima elitnog Mirijeva. Odma uz Orlovsko ili ostale eminentne delove.
 
Drugari, da li je neko gledao procenu vrednosti svojih nekretnina na RGZ portalu? Preporuka svima da bacite pogled. Izgleda da su uhakovani i/ili im jednostavno rade amateri. Meni izlaze tuđe nekretnine, a moje su dodeljene drugim licima :) Uglavnom, za te tuđe nekretnine koje su sad meni "dodeljene" mogu da vidim procenjenu vrednost.

Ja sam "dobio" 59m2 u Palmira Toljatija na Novom Beogradu, procenjena vrednost 156.699,00 EUR.

Link: https://ekatastar.rgz.gov.rs/ekatastar/search
Управо сам сазнао да имам њиву прве класе у Чуругу. Хвала ти колега!
 
Vrh