Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo malo situacije sa terena.
Greda novogradnja na Nbg (lokacija je tamo kod Rode) za stanove do 40kvadrata cena 3500 i pdv
Dvosobni stanovi (40-50kvm) - 3400 i pdv.
Popust od 5% za iznos koji se da u kesu (dakle ako se da 100k odmah imas popust 5k)
Rok zavrsetka 1.6.2026
Meni se cini da je u ovom trentku prevelik rizik ulaziti u izgradnji i cekati, realno skoro dve godine.
 
Ma naravno, samo sam pravio ilustraciju jer nam je Sale predstavio da je bauk sa 50% ucesca uzimati ovde stan po ovim cenama.
A u realnosti rata ti otprilike 50% mesecne rente koju ljudi traze, rizika skoro da nema (uvek ima nekog rizika da se razumemo).
Sale je samo naveo ono sa čim se i Ja slažem, a to je da je 50% učešća po ovim cenama ozbiljan novac i većini prosečnog stanovništva nedostižan.
 
Istina, ali u svakom skoku cena pored inflacije delom stoji i Gramzivost i Pohlepa, sto bi rekao Cane. :) Tako nesto vazi i za stanove, ne mozemo da objasnimo ove skokove cenama poskupljenjem gradjevinskog materijala i sl, kao sto neki ovde pokusavaju... Skocilo je i to donekle, nema sta, ali ne da bi opravdalo ovu potraznju i ove cene. Zato i mislim da razlog za skok cena nije plata, niti su regularni kupci, koji kupuju 'za zivot'.
Imao je smisla red kada si mogao da uzmes za male pare sis cevap u povratku iz teretane npr ili ako se vracas sa nekog provoda u gluvo doba.
Red je uvek jer je i dalje najeftinija hrana u okolini + ima sad vec glas.
Ma ljudi ne kuvaju, ne peku meso kuci, nemaju vremena, prate forum ;)
 
Sale je samo naveo ono sa čim se i Ja slažem, a to je da je 50% učešća po ovim cenama ozbiljan novac i većini prosečnog stanovništva nedostižan.
Ali blok 65 i blok 64 ne bih rekao da gadjaju prosecno stanovnistvo, vec visu / visu srednju klasu sa natprosecnim primanjima.
Prosecno stanovnistvo verovatno gleda Zemun / Surcin / Banjicu / Mirijevo, itd i cene oko 2000 EUR/m2 i minimalno ucesce (kao sto su gledali i pre 10/20 godina minimalno ucesce).
 
Viša srednja klasa opet verovatno gleda te blokove ali sa 20% učešćem (130k nije jednostavno brzo uštedeti i sa 3-4k primanjima). Ko ima zbirno 6-8k ili više on kalkuliše drugačije jbg ali on nije nikako viša srednja klasa.
 
Hvala na odgovoru, nisam nesto licno primetio navijacku ikonografiju mada se i nisam zagledao, retko koji Nbg blok nema njihovih obelezja svakako, primetio sam da je znacajno cistiji u uredjenjiji nego 23. koji mu takodje moze parirati po sadrzaju (ali ne toliko i po lokaciji). Mislim da ce Delta Distrikt i sadrzaji u njemu neminovno da uticu na cenu u istom, taj blok je i pre 10 godina bio skuplji.
U tom bloku je bas jaca cela navijacka prica, jer valjda neke od vodja zive tu, bile su organizovane i neke bakljade sa krovova par puta, a valjda je nekom prilikom, dal kad je Zvezda usla u Ligu Sampiona ili tako nesto, izvedeno neko vojno vozilo da vozi krugove po kraju kao demonstracija moci (bar je tako isla prica). Opet, realno nebitno kada se kupuje stan, samo eto nesto sto mi je uvek u pozadini u tom kraju.
 
Hvala na odgovoru, nisam nesto licno primetio navijacku ikonografiju mada se i nisam zagledao, retko koji Nbg blok nema njihovih obelezja svakako, primetio sam da je znacajno cistiji u uredjenjiji nego 23. koji mu takodje moze parirati po sadrzaju (ali ne toliko i po lokaciji). Mislim da ce Delta Distrikt i sadrzaji u njemu neminovno da uticu na cenu u istom, taj blok je i pre 10 godina bio skuplji.
Baš tako - ko još gleda to, svuda je neki blok nečiji i glupo je to gledati. Taj blok 21 je bio odavno još od grupe ,,Kenjaj,, i sad ,,Hijena,, jedan od najozloglašenijih zvezdinih krajeva još i pre Dunjića. Ali i bolje za život običnog čoveka da bude tako nego da bude mešano pa da bude stalno nekih tuča i problema kao na Jerkoviću itd.
Mislim smešno je gledati sad te stvari naročito na NBGu jer odavno nije onaj geto i mocvara kao što je bio i cene kvadrata i ubacivanje dosta firmi su napravile svoje korekcije populacije (mnogi ,,socijalniji staleži" su prodali šta su nasledili i otisli dalje, došli ,,viši staleži") Ranije je bilo dosta pajdomana i tog sitnog kriminala koji su radili ona najgora presretanja noževima, kradje, skidanje zlatnog nakita običnim ljudima, nekada davno patika. Agresivnih i ludih klinaca koji prave problem ni iz čega itd.
Toga više baš nema toliko i to je ono najbitnije.
Rokanje ozbiljnijih kriminalaca i navijača ne bi trebalo obične ljude da interesuje dokle god se ne mešaju u te priče i paze da im deca ne završe u tim krugovima.
I naravno ne parkiraju pored komšije za kog znaju u kojim je pričama i da preskaču da noću budu u njihovoj blizini :)
 
Ja sam kupio stan za zivot, i svakako mi je rata nebitna jer cu stan otplatiti u kesu u roku od 5-6 godina prevremenom otplatom, tako da ce rata da pada jedno 100-150 eur svake godine svakako.
Kredit je tu da ne bih sasuo sav kes u jednu nekretninu jer planiram mojima da kupim kucu isto u naredne 2 godine a ovaj stan otplatim usput.

A noc u West65 kuli na bookingu ide oko 100-120 eur na noc, i procitaj koliko ima nasih ljudi koji ostavljaju tamo komentare i odusevljeni su.
Ne sumnjam ja da ljudi izdaju te stanove po ovim cenama, mozda -10% se dogovore.

Evo pitaj naseg clana @Filip 01 , on ti ima stan u bloku 65 koliko ja znam i mislim da ga izdaje, moze nam iz prve ruke reci.
Za stan na dan ne znam kako se kreću cene i kolika je popunjenost.
Inače na mesečnom nivou izdaju ljudi stan od 50-60m2 super ili lux sredjen od 1000-1200eur mesečno sa parking mestom + troškovi i održavanje.
Brzo se nadju podstanari, u sandučetima ti ostave firme broj telefona koje traže smeštaj tu uglavnom za Ruse IT koji rade tu.
Na viber grupama stanara povremeno komšije traže za njihove prijatelje, rodjake ili decu stan da iznajme.
Samo parking mesto je 100eur, tako da ako baš hoćeš maksimalan profit nadješ Ruse programere, samce ili sa kućnim ljubimcem ili sa devojkom za 1200eur kojima ne treba parking mesto, jer dosta njih ne traži parking mesto, rade u kvartu i koriste ili trotinet ili javni prevoz.
Uslov je da stvarno bude moderno i savremeno sredjen kompletno stan sa svim stvarima i opremom.
Drugar je pokušavao tamo da nadje stan i odustao je jer se traži par kirija unapred kao depozit i na početku se daje 50% agenciji i par stanova koje je hteo i nazvao preko oglasa su u stvari bili izdati uglavnom Rusima na godinu dana.
Izdaje se na minimum od godinu dana.
 
Hvala na odgovoru, nisam nesto licno primetio navijacku ikonografiju mada se i nisam zagledao, retko koji Nbg blok nema njihovih obelezja svakako, primetio sam da je znacajno cistiji u uredjenjiji nego 23. koji mu takodje moze parirati po sadrzaju (ali ne toliko i po lokaciji). Mislim da ce Delta Distrikt i sadrzaji u njemu neminovno da uticu na cenu u istom, taj blok je i pre 10 godina bio skuplji.
Ne treba tu ništa da se zagleda. Ja ne bih odgajao decu u ovakvom okruženju.


Plus, zgrade su totalni krš, čuješ komšiju kako hrče u stanu do tebe.
 
Ne treba tu ništa da se zagleda. Ja ne bih odgajao decu u ovakvom okruženju.


Plus, zgrade su totalni krš, čuješ komšiju kako hrče u stanu do tebe.
Toga imaš od Borče do Senjaka, samo što u Borči već imaš više tih ulicnih presretanja i pdo ekipa :)
Odavno sam porastao pa ne pratim vise te price i nisam u tim krugovima, ali za 21vi i generalno novi Beograd mislim da je mnogo pitomije za zivot nego ranije.
Jos uvek u onim blokovima ka Bežaniji ima problema i medjusobnih jurenja, ali za obicnog čoveka lagano.
BTW na Vračar Historical imas mozda dosta više tih napucanih glava kod kojih moras da pazis gde parkiras itd. Tako da i tamo mora da se obrati pažnja na odgajanje dece.
Pa sa Palasa isto ako znas neke malo starije ljude pitaj koliko ima da su se izgubili u tim pricama od sirotinje do burzuja.
Toga jednostavno ima svuda.
 
Za stan na dan ne znam kako se kreću cene i kolika je popunjenost.
Inače na mesečnom nivou izdaju ljudi stan od 50-60m2 super ili lux sredjen od 1000-1200eur mesečno sa parking mestom + troškovi i održavanje.
Brzo se nadju podstanari, u sandučetima ti ostave firme broj telefona koje traže smeštaj tu uglavnom za Ruse IT koji rade tu.
Na viber grupama stanara povremeno komšije traže za njihove prijatelje, rodjake ili decu stan da iznajme.
Samo parking mesto je 100eur, tako da ako baš hoćeš maksimalan profit nadješ Ruse programere, samce ili sa kućnim ljubimcem ili sa devojkom za 1200eur kojima ne treba parking mesto, jer dosta njih ne traži parking mesto, rade u kvartu i koriste ili trotinet ili javni prevoz.
Uslov je da stvarno bude moderno i savremeno sredjen kompletno stan sa svim stvarima i opremom.
Drugar je pokušavao tamo da nadje stan i odustao je jer se traži par kirija unapred kao depozit i na početku se daje 50% agenciji i par stanova koje je hteo i nazvao preko oglasa su u stvari bili izdati uglavnom Rusima na godinu dana.
Izdaje se na minimum od godinu dana.
Da, Rusi :) za njih ne sumnjam. Ali sta ce biti kad Rusi odu? Oni u 99% slucajeva nisu disidenti, neki se i sad povremeno vracaju u Rusiju, nekima smo precica za dalji prodor na zapad... Ne bih nikoga da finanskijski savetujem, ne'am pojma vise sta se kod nas radi, realno, samo se pitam koliko ce i to uticati na izdavanje.
 
Da se malo vratimo na stanove konkretno, zanima me ukoliko ima ovde nekog ko zivi ili planira da kupi nekretninu u 21. novobeogradskom bloku?

Zanimaju me iz vaseg vidjenja koje su vam konkretno neke mane zgrada/bloka i kakva je situacija za parking u praksi?
Ja imam stan u 21. Bloku u zgradi "kineski zid". Mane su jasne i očigledne, hodnici, stubišta i prostor između zgrada su ruinirani i više priliče nekom getu nego centralnom bloku, nedostatak lifta, jako loša zvučna izolacija...sve u svemu zgrade su u prilično jednom stanju što se vidi ako pogledaš fasade i celokupan vizuelni utisak je baš loš. Parking može biti problematican, jer blok iako planski dobro koncipiran, ipak nije predviđen za ovu kolicinu automobila. Ako imaš stanarasku parking kartu i malo strpljenja, uglavnom se nađe mesto osim kada su neki događaji na Ušću ili u Areni.
Prednosti su lokacija, lokacija i lokacija. Moj stan od 68 m2 u dobrom (renoviranom) stanju izdajem za 850 eur i bukvalno se izda za jedan dan. Verovatno bih mogao i više da dobijem ali ne želim da budem alav. Prekoputa moje zgrade na 50m udaljenosti gradi se Delta District gde su cene 7k+, tako da evidentno će rasti cene i ovde. Nema zime sa investicionog stanovišta.
 
Pala cena najma? Taj stan si pričao da izdaješ za 900e. (i 850e je super za taj stan).
 
Da, Rusi :) za njih ne sumnjam. Ali sta ce biti kad Rusi odu? Oni u 99% slucajeva nisu disidenti, neki se i sad povremeno vracaju u Rusiju, nekima smo precica za dalji prodor na zapad... Ne bih nikoga da finanskijski savetujem, ne'am pojma vise sta se kod nas radi, realno, samo se pitam koliko ce i to uticati na izdavanje.
Da li neko zna nešto o ovome?
I kakvo je vaše mišljenje ako se to desi, sta ce biti sa cenom kvadrata (zavisno od paketa sankcija)
 
Da li neko zna nešto o ovome?
I kakvo je vaše mišljenje ako se to desi, sta ce biti sa cenom kvadrata (zavisno od paketa sankcija)
Sve ostaje isto i kad uvedemo sankcije. Nije do nas, morali smo. To svi znaju.
 
Sve ostaje isto i kad uvedemo sankcije. Nije do nas, morali smo. To svi znaju.
Jasno to, no nisam u toku kako se to odražava na poslovanje Rusa ovde i dal ce ih osokoliti da idu na druga mesta.
Čuo sam da su se dosta iselili iz Crne Gore nakon sto su im uveli sankcije.
Opet kapiram sve zavisi od paketa sankcija, no eto iskočila mi je vest, pa reko da pitam za neko mišljenje ako ga ima neko upućeniji :)
 
Jasno to, no nisam u toku kako se to odražava na poslovanje Rusa ovde i dal ce ih osokoliti da idu na druga mesta.
Čuo sam da su se dosta iselili iz Crne Gore nakon sto su im uveli sankcije.
Opet kapiram sve zavisi od paketa sankcija, no eto iskočila mi je vest, pa reko da pitam za neko mišljenje ako ga ima neko upućeniji :)
Ne verujem. Ostaju. Puna je i EU Rusa takođe. Čak odavde idu za EU. Sve ostaje isto.
 
Drugari, da li je neko gledao procenu vrednosti svojih nekretnina na RGZ portalu? Preporuka svima da bacite pogled. Izgleda da su uhakovani i/ili im jednostavno rade amateri. Meni izlaze tuđe nekretnine, a moje su dodeljene drugim licima :) Uglavnom, za te tuđe nekretnine koje su sad meni "dodeljene" mogu da vidim procenjenu vrednost.

Ja sam "dobio" 59m2 u Palmira Toljatija na Novom Beogradu, procenjena vrednost 156.699,00 EUR.

Link: https://ekatastar.rgz.gov.rs/ekatastar/search
 
Drugari, da li je neko gledao procenu vrednosti svojih nekretnina na RGZ portalu? Preporuka svima da bacite pogled. Izgleda da su uhakovani i/ili im jednostavno rade amateri. Meni izlaze tuđe nekretnine, a moje su dodeljene drugim licima :) Uglavnom, za te tuđe nekretnine koje su sad meni "dodeljene" mogu da vidim procenjenu vrednost.

Ja sam "dobio" 59m2 u Palmira Toljatija na Novom Beogradu, procenjena vrednost 156.699,00 EUR.

Link: https://ekatastar.rgz.gov.rs/ekatastar/search

Ja sam video dosta kritika oko masovne procene, da je RGZ uzeo masne pare od Svetske banke, a da nije implementirao skoro ništa, a i to što jeste urađeno je katastrofa.

Evo jedan članak iz Vremena na tu temu:

 
Ja sam video dosta kritika oko masovne procene, da je RGZ uzeo masne pare od Svetske banke, a da nije implementirao skoro ništa, a i to što jeste urađeno je katastrofa.

Evo jedan članak iz Vremena na tu temu:


Ne diraj me u Svetsku banku, izvisio sam da budem konsultant jednoj državnoj agenciji iako je pola ekipe sa pravom glasa (stručne) glasalo za mene. Znam i previše kako se i šta radi kad je Svetska banka uključena bilo gde. Ovo sa RGZ portalom je tragikomično, svi su podaci izmešani. Čak sam dobio zvanično PDF da sam vlasnik tog stana na Novom Beogradu. Imam PDF-ove i procene od 3. oktobra, tad je bila ispravna baza.

EDIT: Ko god ima eID treba da se uloguje, da objavi procene "svojih" nepokretnosti. Ipak je ovo tema cene nekretnina. A i da se malo sprdamo sa RGZ-om i Svetskom bankom.

EDIT 2: Nisam ih ja hakovao, da ne troše vreme u pogrešnom smeru.
 
Vrh