Šta je novo?

Cene nekretnina

Po kućama se loži na drva, da si ti meni živi i zdrav, ljudi u gradovima po Srbiji čak, ako su u kućama, često se greju na neko prirodno gorivo. Gasifikacija se odvija, ali jako sporo. Ovo što ti pričaš je možda u Nederlandu.
Koliko ja znam većina Vojvodine je skorz pokrivena gasom čak i sela. Znam pouzdano za Sombor, Apatin, Suboticu. Sve 100% pokriveno. Da li se neko priključio ili nije je drugo pitanje ali gas je prošao svuda. E sad kome je lakše da cepa drva, čisti pepeo svaki dan onda ok.
 
Uvodjenje gasa jer tek sada pojeftinilo ali kuca mora biti skroz legalizovana.

Država subvencioniše dovođenje priključka za gas u nekim mestima, što je super stvar, valjda će u narednim godinama da to postane malo zastupljenije.

Koliko ja znam većina Vojvodine je skorz pokrivena gasom čak i sela. Znam pouzdano za Sombor, Apatin, Suboticu. Sve 100% pokriveno. Da li se neko priključio ili nije je drugo pitanje ali gas je prošao svuda. E sad kome je lakše da cepa drva, čisti pepeo svaki dan onda ok.

Ima Srbije i van Vojvodine...
 
Koliko ja znam većina Vojvodine je skorz pokrivena gasom čak i sela. Znam pouzdano za Sombor, Apatin, Suboticu. Sve 100% pokriveno. Da li se neko priključio ili nije je drugo pitanje ali gas je prošao svuda. E sad kome je lakše da cepa drva, čisti pepeo svaki dan onda ok.
Brate, proslo je doba smederevca. Nema vise cepanja drva toliko, a ni ciscenja pepela. Svakako nije lose ponekad i cepanje drva, malo fizicke aktivnosti.
 
1. Ne vidim problem u tome da neko gleda da uštedi gde može, upravo da bi se obezbedio od potencijalnog povećanja trškova. Tebi je 50e 500din i to je ok ali nije svakome. Uopšte ne razmišljaš sad racionalno.
Ja podrzavam da treba stedeti gde se moze stedeti i biti pametan sa novcem, ali i ti preuvelicavas stvari kad kazes da su ljudi "osudjeni" na CG
Kvalitet CG varira, varira i u starogradnji a kamoli novogradnji. Ja sam kod hotela Jugoslavije u starogradnji se dogrevao na klimu i pored placanja grejanja 7000 mesecno jer je stolarija bila ocajna + poslednji sprat a drugar je u Paviljonima drzao otvorene prozore jer mu je grejanje bilo prejako.

Brate, počinješ sad da zvučiš kao Sale kad kaže da će bogati napustiti zemlju jer su sad samo 3,5x bolji od prosečnog čoveka, a bili su nekad 5x. Ne može dvostruki aršini, Ili ti je bitno ili ne. Evo Ja kažem da ko nema da plati 50-100e održavanje u novogradnji onda nema šta da razmišlja o tom stanu jer je to sitnica.
Postoji razlika, ne treba da ti bude bitno placanje odrzavanja sa finansijske strane ali valjda ti je bitno da li se radi ono sto placas.
Nije dupli arsin, dupli arsin bi bio da placas grejanje a isto nemas ili imas svaki treci dan i da ja zagovaram da je to OK jer je samo 50-100 EUR.

Barem ja to tako gledam, sta znam mozda gresim, samo mislim da razlika u racunu za grejanje ili tipu grejanja ne treba biti faktor vec sve ostalo kod biranja novogradnje i da se previse tome u ovoj temi daje znacaj. Ljudi cuju CG ili podno grejanje i odmah oforme misljenje a ne znaju razliku izmedju 2 tipa staklopaketa vec samo da je profil aluminijum ili PVC, ne znaju da li je stavljeno 12cm ili 15cm staklene vune u izolaciju itd itd.

Treba gledati celu pricu i ne donositi generalisticke zakljucke "CG lose" ili "podno je najbolje" jer zavisi i od zgrade i od stana dosta.
 
Poslednja izmena:
12 000 dinara je metar drva sa dostavom u Beogradu …možete napisati cene u vašem kraju ali je 10-12 000 u bg 100%
 
Sve zavisi koje drvo. Bukovina ne verujem da je preko 7,5-8k cak i u Beogradu, plus prevoz naravno. Moji potrose 10-15m ali se ne greje cela kuca, nekih 100-150m2. Pitacu caleta koliko je sada tamo metar.
 
Ja podrzavam da treba stedeti gde se moze stedeti i biti pametan sa novcem, ali i ti preuvelicavas stvari kad kazes da su ljudi "osudjeni" na CG
Kvalitet CG varira, varira i u starogradnji a kamoli novogradnji. Ja sam kod hotela Jugoslavije u starogradnji se dogrevao na klimu i pored placanja grejanja 7000 mesecno jer je stolarija bila ocajna + poslednji sprat a drugar je u Paviljonima drzao otvorene prozore jer mu je grejanje bilo prejako.


Postoji razlika, ne treba da ti bude bitno placanje odrzavanja sa finansijske strane ali valjda ti je bitno da li se radi ono sto placas.
Nije dupli arsin, dupli arsin bi bio da placas grejanje a isto nemas ili imas svaki treci dan i da ja zagovaram da je to OK jer je samo 50-100 EUR.

Barem ja to tako gledam, sta znam mozda gresim, samo mislim da razlika u racunu za grejanje ili tipu grejanja ne treba biti faktor vec sve ostalo kod biranja novogradnje i da se previse tome u ovoj temi daje znacaj. Ljudi cuju CG ili podno grejanje i odmah oforme misljenje a ne znaju razliku izmedju 2 tipa staklopaketa vec samo da je profil aluminijum ili PVC, ne znaju da li je stavljeno 12cm ili 15cm staklene vune u izolaciju itd itd.

Treba gledati celu pricu i ne donositi generalisticke zakljucke "CG lose" ili "podno je najbolje" jer zavisi i od zgrade i od stana dosta.
Pa to je ono, sto placas nesto sto nemas tj imas ali kad ukljuce. Osudjeni su ovi u starogradnjama sto placaju cele godine isto. A i kad su kalorimetri, odrzavanje ne znam ni zasto placas kad ako treba da se zameni radijator ili sta vec menjas o svom trosku. Pljacka. Videcemo kako ce biti ove sezone kad je poskupelo grejanje.
 
Pa to je ono, sto placas nesto sto nemas tj imas ali kad ukljuce. Osudjeni su ovi u starogradnjama sto placaju cele godine isto. A i kad su kalorimetri, odrzavanje ne znam ni zasto placas kad ako treba da se zameni radijator ili sta vec menjas o svom trosku. Pljacka. Videcemo kako ce biti ove sezone kad je poskupelo grejanje.
Pa ne znam jel bas za nista, meni se desilo da je ventil pukao na radijatoru bio u proslom stanu i zvao sam toplanu, dosla 2 majstora i zamenila nista nisu trazila za popravku jer to spada pod njihovu infrastrukturu.

Ali dobro, svako vidi stvari na svoj nacin :)
 
Dobro da, ventil od 1500din je u njihovoj odgovornosti :) dobro je da su dvojuca dosla da malo opravdaju trosak. Pitaj ih za zamenu radijatora.
 
Pa nece svaki dan ni ventil da menja :ROFLMAO:

Malo da razvedrimo temu od klasicnog gastarbajterskog “ovde je najbolje” i Srpskog “ovde je najgore”
 
Placam im grejanje koje ne dobijam. Nek se snadju za odrzavanje ili nek puste ljude da se normalno skinu sa istog. To ti je kao odrzavanje zgrade koje si spominjao malopre. Saberi koliko domacinstava daje mesecno koliki novac za sta.
 
Evo ceo video koji svi, po meni barem, treba da poslušaju (preko sat vremena traje).

Kao što sam već rekao on, i njegova firma su trend setteri za prodaju stanova u BGu kao što je BW trend setter za cene. Ovaj short nije baš zapravo reflektovao sve. U celom videu će te čuti kako oni formiraju cenu, kako gledaju na stanove, itd...
Isključite emocije da li vam se Vasić svidja ili ne već slušajte šta priča. Po meni vrlo poučan video!
 
Koliko ja znam većina Vojvodine je skorz pokrivena gasom čak i sela. Znam pouzdano za Sombor, Apatin, Suboticu. Sve 100% pokriveno. Da li se neko priključio ili nije je drugo pitanje ali gas je prošao svuda. E sad kome je lakše da cepa drva, čisti pepeo svaki dan onda ok.
Jeste, pokriveno je, ali ja iskreno ne verujem da ni 10% koristi gas.
Primer, grad u Vojvodini, oko 30k stanovnika, gas prosao pre 20 godina, u ulici sa oko 50 kuca, plafon 5 imaju gas. Svi ostali se greju na drva, ugalj, plastike, ulja i kojekakva govna, prozor ne mozes da otvoris od pocetka oktobra, maltene do kraja aprila.
 
Evo ceo video koji svi, po meni barem, treba da poslušaju (preko sat vremena traje).

Kao što sam već rekao on, i njegova firma su trend setteri za prodaju stanova u BGu kao što je BW trend setter za cene. Ovaj short nije baš zapravo reflektovao sve. U celom videu će te čuti kako oni formiraju cenu, kako gledaju na stanove, itd...
Isključite emocije da li vam se Vasić svidja ili ne već slušajte šta priča. Po meni vrlo poučan video!
Na stranu sve ali kenja mi se vise od tih stranih izraza i “ril estejta”.
 
Kod mene u ulici u Uzicu velika većina ljudi koristi Pelet ili gas. Deo koristi drva i mislim da su svi prestali da loze ugalj.
Pre 20 godina ugalj i drva su bili dominantni.
 
Kod mene u ulici u Uzicu velika većina ljudi koristi Pelet ili gas. Deo koristi drva i mislim da su svi prestali da loze ugalj.
Pre 20 godina ugalj i drva su bili dominantni.
Trebalo bi uvesti porez na pelet i drva. To je jedini nacin da se ubrza gasifikacija. Uzice bi trebalo duplo da naplacuje zbog geografske pozicije ali sadasnja gradonacelnica prstom da mrdne nece u tom smeru.
 
Sve ovo o gasu i grejanju govori o mogucnosti građana u ovoj državi.
Za priključak i projekat ti treba 2000 evra...radijator ti je 12 evra po rebru...majstori...cevi...ventili..kotao 1200 evra...pa samo uzemljenje tj.potvrda je 100 evra...Sve ovo za kucu od 100m2 je oko 5000 evra.
Ljudi nemaju ...nemaju...a i ta papirologija....haos.
DOniraju se strane firme...donirajte za sve ovo a ne za prozore i izolaciju i to na kašičicu.
 
Prosečna sirotinja koja živi u kući može da se greje 8-9 godina za taj novac. Nije da ne voli nego nema. Dnevna se greje i to je to.
To su neke druge teme koje nemaju veze sa stanovima
 
Vrh