Šta je novo?

Cene nekretnina

Smrad nekog nekrotičnog društvenog tkiva se oseća.
Kao kad zakopanog tvora otkopaš posle 6 meseci.
Nije zabavno.
Hvala ti kralju za ovaj komentar. Nasmejao me je do suza 😂.
Sve je jasno kao dan. Velike pare su u pitanju. Prodaja novogradnje crkava. Jedino je ostalo da ljudi dignu kredite i da kupe 40m2 da ne propadne novac.
Ista potpuno situacija koju sam proziveo 2011 godine kada sam trebao da kupim stan.
 
Stoji da dajemo subvencije stranim kompanijama ali kako bi ti @mića dovukao strane kompanije u neku tamo Srbiju?
Recimo boljim ekonomskim i pravnim ambijentom? Cak i da su im recimo dali tipa oslobodjenje od poreza na dobit i slicno, ali tu onda nema ko da se ugradi.
 
Recimo boljim ekonomskim i pravnim ambijentom? Cak i da su im recimo dali tipa oslobodjenje od poreza na dobit i slicno, ali tu onda nema ko da se ugradi.
Koja je razlika oslobodjenje od poreza i doprinosa ili plaćaš sve, a evo ti subvencije? Kako bi ti rešio bolji ekonomski i pravni ambijent?

Dodaj infrastrukturu dobijenu za Đ.
Koju infrastrukturu? Njiva u sred ničega?
 
Bas je nezahvalno raspravljati o tome da li je “bolje nego pre”. Svako gleda druge pokazatelje, svako gleda iz svoje perspektive. Po meni smo nazadovali sto se tice institucija i vladavine prava, a malo bolje stojimo ekonomski. Sad, sta je kome bitno je druga stvar. Meni je cela SNS estetika degutantna i strana, pa sam zato mozda i pristrasan.
Sto se tice stranih kompanija i subvencija, po meni je imalo smisla privlaciti velikim subvencijama na pocetku, sada pre treba ulagati u mala i srednja preduzeca, eventualno subvencionisati strateske grane i nove tehnologije koje donose stranci. Dalje subvencionisanje motaca kablova nema smisla.
 
Koja je razlika oslobodjenje od poreza i doprinosa ili plaćaš sve, a evo ti subvencije? Kako bi ti rešio bolji ekonomski i pravni ambijent?


Koju infrastrukturu? Njiva u sred ničega?
Ja za 180 kvadrata , treća zona Bgd , sa več postoječom infrastukturom platio 19.500 evra. Jedna trafostanica za zgradu je 100.000 sa papirima i.projektom.
Ovde bila njiva..ok..pa zamislite koliko je onda koštalo da dovedeš infrastrukturu?
A da...to su nase pare tj.dugovi.
 
Расправа "да ли нам је боље" на овој теми има смисла само кроз ова два закључка:

1) Власницима некретнина је боље јер су некретнине скупље;
2) Невласницима некретнина није боље - из истог разлога.

А не "Кинези у Бору", "мотање каблова"... и како већ иду те популистичко-економске теме у Србији.
После има да се чудите што вас онај тролује са Титом и Дражом.
 
Расправа "да ли нам је боље" на овој теми има смисла само кроз ова два закључка:

1) Власницима некретнина је боље јер су некретнине скупље;
2) Невласницима некретнина није боље - из истог разлога.

А не "Кинези у Бору", "мотање каблова"... и како већ иду те популистичко-економске теме у Србији.
После има да се чудите што вас онај тролује са Титом и Дражом.
Ove što imaju MRZIMO..znači nije nam bolje
 
Hvala ti kralju za ovaj komentar. Nasmejao me je do suza 😂.
Sve je jasno kao dan. Velike pare su u pitanju. Prodaja novogradnje crkava. Jedino je ostalo da ljudi dignu kredite i da kupe 40m2 da ne propadne novac.
Ista potpuno situacija koju sam proziveo 2011 godine kada sam trebao da kupim stan.
Niko ne ubedjuje nikoga da kupi. Navedeni su samo neki podaci i smatranja, kao sto ih i ti navodis svakodnevno.

Niko te ne vredja ni etiketira, niti ti prepisuje zadnje namere, nije ok da ti je prvi refleks da sam to radis. Ako si vec 100% realista i covek od brojeva i podataka onda time i odgovori. Ako ti se teorija raspadne u prvom kontaktu sa dubljom analizom, kao realista ili je odbrani ili prihvati to. Ovo ulazenje u zavere je neozbiljno.
 

Hadrian X je sve spretniji i spretniji sa redjanjem cigli, ume sad i samostalno da ispravi gresku. Kako li ce se to odraziti na cenu nekretnina na duze staze?
 
Koja je razlika oslobodjenje od poreza i doprinosa ili plaćaš sve, a evo ti subvencije?
Razlika je u tome sto u prvom slucaju imas direktno davanje para iz budzeta, a u drugom slucaju se samo odrices nekih prihoda. I pritom sam rekao oslobodjenja od poreza na profit, ali ne i poreza i doprinosa.
Kako bi ti rešio bolji ekonomski i pravni ambijent?
Vece postovanje zakona, funkcionisanje sudstva kad je potrebno. Recimo, ako si dobavljac i kupac ti ne plati, da imas mogucnost da ga tuzis iako je kupac "nedorirljiv" i da mozes da se naplatis ukoliko do toga dodje.
 

Hadrian X je sve spretniji i spretniji sa redjanjem cigli, ume sad i samostalno da ispravi gresku. Kako li ce se to odraziti na cenu nekretnina na duze staze?
Invetitori bi digli cene, rekli bi da je to zbog ulaganja u novu tehnologiju. A to sto bi ustedeli na radnicima to bi precutali.
 
Ja za 180 kvadrata , treća zona Bgd , sa več postoječom infrastukturom platio 19.500 evra. Jedna trafostanica za zgradu je 100.000 sa papirima i.projektom.
Ovde bila njiva..ok..pa zamislite koliko je onda koštalo da dovedeš infrastrukturu?
A da...to su nase pare tj.dugovi.
Sve zavisi šta su doveli, po meni jbg i trebali su, nije to mala firma. Ne znam koliko si upoznat ali pre jedno 15-20god, možda se @BillHicks seća, od Batočine pa do Kragujevca su stajale table "Vašu firmu otvorite ovde, sve je besplatno". I dalje nisi odgovorio kako bi ti to uradio, a da ne daš ništa?
 
Sve zavisi šta su doveli, po meni jbg i trebali su, nije to mala firma. Ne znam koliko si upoznat ali pre jedno 15-20god, možda se @BillHicks seća, od Batočine pa do Kragujevca su stajale table "Vašu firmu otvorite ovde, sve je besplatno". I dalje nisi odgovorio kako bi ti to uradio, a da ne daš ništa?
Zasto mora bilo sta da se da? I zasto se njima daje? Sta bi meni dali kad bih ja sad hteo da pokrenem neku firmu?
 
ne secam se toga, jer jos nisam isao na faks, pa sam retko putovo
ali se secam firme izmedju prokuplja i nisa "Živ ti ja, živ mi ti"
 
А не "Кинези у Бору", "мотање каблова"... и како већ иду те популистичко-економске теме у Србији.
После има да се чудите што вас онај тролује са Титом и Дражом.
Slazem se, ali sto iskljucijes sebe iz jednacine?
Pises o analizama MATa i kako crkva ne radi svoj posao 🙂
Ova tema cesto ode u off topic, jer je posedovanje nekretnina jedno od najvaznijih zivotnih pitanja.
 
Razlika je u tome sto u prvom slucaju imas direktno davanje para iz budzeta, a u drugom slucaju se samo odrices nekih prihoda. I pritom sam rekao oslobodjenja od poreza na profit, ali ne i poreza i doprinosa.

Vece postovanje zakona, funkcionisanje sudstva kad je potrebno. Recimo, ako si dobavljac i kupac ti ne plati, da imas mogucnost da ga tuzis iako je kupac "nedorirljiv" i da mozes da se naplatis ukoliko do toga dodje.
Prva rečenica i nema neke razlike, razlika je da li ćeš pare dati odmah i tako lakše privučeš kompaniju ili da naplatiš kroz rate i da se kompanija premišlja jer smo "nesigurna" zemlja.

Ovo drugo, nije ekonomski aspekt. Ti svakako možeš da tužiš za dug svakoga, uvek bilo, pogotovo ako imaš menice čak ne mora ni tužba, odmah naplatiš. Opet polaziš od premise da se biznisom bave samo kriminalci i političari. Dakle kako bi poboljšao ekonomski aspekt ako i dalje ljudi nemaju gde da rade?

Zasto mora bilo sta da se da? I zasto se njima daje? Sta bi meni dali kad bih ja sad hteo da pokrenem neku firmu?
Uzmi pokreni neku firmu kao Continental pa pitaj šta ti nude. Evo sada ima nekih subvencija za nove tehnologije. A na pitanje zašto mora da se da, opet se vraćamo na način kako da privučeš strane kompanije kojih skoro pa nismo imali ali smo imali mnogo naših propalih kompanija. Kako bi decentralizovao Srbiju? Nažalost, ko se ne bavi biznisom retko može da razume zašto/zato.
 
Kolko sam zavoleo ovaj forum 😎

Najjača tema ova sa cenama, jedni pričaju da se vraćamo u kameno doba, drugi da kolonizujemo svemir. Analize tržišta pljušte, USA, EU, Srbija, zlato, ETF, crypto, RGZ, RZS, sve ima. Emocionalni naboj od uzbuđenja pred najveći pad cena u istoriji do rezigniranosti jer cene only go up.
 
Zasto mora bilo sta da se da? I zasto se njima daje? Sta bi meni dali kad bih ja sad hteo da pokrenem neku firmu?
Којом технологијом ти располажеш и колико имаш уговорених послова са нпр. БМВ-ом или Фолксвагеном?

Мени кад би дали 28 милиона евра, ја бих нпр. умео да уложим у некретнине. Ето га!
 
Vrh